Анкета: Използвате ли 5G на сегашния Ви телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, използвам го, усеща се разлика спрямо 4G
29.51%
18
29.51%
Да, използвам го, но разлика спрямо 4G не се усеща
14.75%
9
14.75%
Не, защото телефона ми не го поддържа
19.67%
12
19.67%
Не, защото батерията на телефона пада по-бързо
6.56%
4
6.56%
Не, защото все още не виждам смисъл
24.59%
15
24.59%
Друго
4.92%
3
4.92%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли 5G на сегашния Ви телефон?
#1

[Изображение: iphone-12-5g.jpg]

Използвате ли 5G на сегашния Ви телефон?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

100 %

Изпратено от моят Galaxy A52s 5G с помощта на Tapatalk

F1 ,А52s 5G
Цитирай
#3

За мен няма смисъл, тъй като има може би 5% покритие на територията на България от 3-те оператора. А колегата как го полва 100% нямам идея. Иначе рекламата на търговците и на операторие за 5г е ....голяма

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Телефонът ми не поддържа 5G, но не ми е важно - не по причина, че "гроздето е кисело", а защото покритието е съвсем символично и нямам идея кога ще се изравни с 4G, което също на куп места липсва.

Има и още един момент в тази откровена реклама, защото никой от операторите не споменава дали хардуерът на всички телефони позволява да се усети така бленуваната разлика в скоростта. За това твърде важно, т.е. определящо обстоятелство, е по-удобно да се премълчи.

Всичко гореказано е с изричната уговорка, че нямам нищо против прогреса, тъкмо напротив.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Не.Телефоните ми не поддържат.Преди използвах телефон с 5g и 5g беше трагедия.Вече съм на ваучер и няма как да видя до къде е стигнало прословутото 5g.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на fu4ko за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#6

Телефона ми не го поддъжа,но и при нас няма покритие.

Huawei P30
Цитирай
#7

Не ползвам, защото апаратите ми не поддържат 5G. Единият стига само до 3G.
Но забелязвам влошаване на качеството на 2G (телефонията) - вероятно искат всички да минем на VoIP/VoLTE/VoWiFi

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#8

Не, телефона ми не го поддържа, а и скороста с която браузвам ми е напълно достатъчна.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

Ползвам го да, разлика от 4G няма, освен на speedtest-a и то само в скоростта. На 4G стигам 500-600mbps при добър обхват, на 5G - 900mbps. Latancy-то е 1:1, като цяло смисъл от 5G няма.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

(2022-05-24, 16:11:57)pepy1 написа:  За мен няма смисъл, тъй като има може би 5% покритие на територията на България от 3-те оператора. А колегата как го полва 100% нямам идея. Иначе рекламата на търговците и на операторие за 5г е ....голяма
Живея извън България,това е....глезотийка си е 5G-то,няма спор!

Изпратено от моят Galaxy A52s 5G с помощта на Tapatalk

F1 ,А52s 5G
Цитирай
#11

Ха-ха, 5G, то 4G обхват няма при тия дебели стени. Не виждам смисъл да висиш на някой прозорец за прихвашане на 4/5G Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

Не, защото в плана ми не е включено 5G. Но и да беше не съм сигурен дали щях да го използвам, защото и 4G ми е достатъчно, а и аз гледам, където мога да използвам Wifi, защото телефона попринцип загрява по-малко и батерията пада по-бавно. Но ако сигналът е добър, иначе включвам мобилния интернет.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2022-05-25, 08:08:39)airbus написа:  Ха-ха, 5G, то 4G обхват няма при тия дебели стени. Не виждам смисъл да висиш на някой прозорец за прихвашане на  4/5G  Big Grin

Недей да „висиш на прозореца“ - качи се на покрива!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#14

(2022-05-28, 09:34:04)jhoro написа:  Недей да „висиш на прозореца“ - качи се на покрива!

Направо слагам антена с усилвател. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#15

(2022-05-28, 10:24:29)airbus написа:  Направо слагам антена с усилвател. Big Grin

Две антенки - на главата, и ако го докараш на цвят ...
[Изображение: zeleni-chovecheta-jitelite-na-zemqta-sa-...-60263.jpg]

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

(2022-05-28, 12:55:09)jhoro написа:  Две антенки - на главата, и ако го докараш на цвят ...
[img]https://img.novini.bg/uploads/news_pic

От телефона съм изключил антените , освен  тая за 3G. Big Grin Да не аби ток от батерията.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

Едно време през лятото мобилните търгаши преместваха клетки от София към морето. Но за 5G няма смисъл. Вероятно е 5 процента или по-малко като покритие в страната/ панелите. Няма значение кой е оператора. 5G е с маркетингов нюанс...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#18

Това ли е 5G което обещаваха?

Huawei P30
Цитирай
#19

Не съм ползвал досега и не съм се сещал да ползвам.
Имам карта на Vivacom на сметка ,ама аз 4G в офиса едвам се хваща, че трябва да превключвам честотите на 3G ,ако искам да говоря нормално или на Viber с още по-хубаво качество, а какво да говорим за 5G. Не съм пробвал досега. Предполагам трябва да има разлика.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#20

Данните на Opensignal сочат, че 5G мрежата на А1 е постигнала най-високи средни скорости за сваляне на данни - 478.5 Mbps, докато Vivacom и Yettel са били съответно със 190.8 Mbps и 206.8 Mbps. Преднината на А1 е около 2.4 пъти пред конкурентите, като в анализа се отчита, че Vivacom е понижила резултата си от миналия такъв доклад с 57%, а А1 е дръпнал нагоре с 36.4%.

При качването на данни разликата не е толкова голяма, но А1 пак остава начело с 46.6 Mbps средно, следван от Yettel (29.1 Mbps) и Vivacom (27.1 Mbps). 

Другият важен въпрос - покритието, или наличието на достъп до 5G технологията, извежда като водещ оператор Vivacom. При тестовете на Opensignal телекомът е осигурявал достъп до 5G в 34.2% от времето, докато при А1 процентът е 17 и 18.4 при Yettel. 

Източник

Huawei P30
Цитирай
#21

При последния ми тест на А1 на закрито - 4G около 240 mbps и 5G 680mbps , говорим за закрито пространство с лош обхват. Имал съм и резултати по над 800mbps но по 1gbps не съм удрял. Vivacom-ската не знам какво и става, преди имаха 4G над 200mbps.

Принципно в реално време не се усеща разликата с 4G но когато се наложи да изтегля някое 8K видео от облака ми или да го кача усещам брутално разликата при 5G. Download-а особено е светкавичен, все едно тегля 480p клип примерно...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)