Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте.
Потърсих подобна тема, но не открих. Купих си EON TV Box от OLX. При пускането установих, че бокса е връщан към стандартни настройки. Сега за да се активира иска код, но аз нямам абонамент. Искам да използвам бокса като стандартен бокс, не ме интересува EON TV. 
Какво може да се направи за да се използва?
Цитирай
Аксесоари
#2

То си е андроид, натискаш бутона с многото точки и си използваш приложенията

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#3

(2022-06-04, 19:00:01)sovenik написа:  Здравейте.
Потърсих подобна тема ..... -> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=101815

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#4

(2022-06-05, 01:16:48)rnaydenov написа:  То си е андроид, натискаш бутона с многото точки и си използваш приложенията

Така е. Но ТВ бокса е върнат във фабрични настройки и сега стига до екран с надпис Activate Your Device
.png abcd.png Размер: 42.95 KB  Сваляния: 561

След това има две възможности. Едната да се ресетне отново а другата да се активира. За това търся вариант да го активирам.

Цитирай
#5

Ще следя темата с интерес.

НАЙ-ТОЧНАТА ДИАГНОЗА СЕ ПОСТАВЯ СЛЕД АУТОПСИЯТА
 A95X F1 2GB 16GB Android 8.1 TV Box
Цитирай
#6

Намерих решение на проблема. Намирате накой с клиент на EON и активирате устройството през неговия акаунт. След като устройството бъде активирано вече позволява да се ползва като стандартен Андроид ТВ. После може да се премахне от списъка с устройства на вашия познат.
За сега при мен работи без проблеми.
Цитирай
#7

(2022-06-13, 11:30:50)sovenik написа:  Намерих решение на проблема. Намирате накой с клиент на EON и активирате устройството през неговия акаунт. След като устройството бъде активирано  вече позволява да се ползва като стандартен Андроид ТВ. После може да се премахне от списъка с устройства на вашия познат.
За сега при мен работи без проблеми.
В коя секция ...за мобилни или смарт тв?
Цитирай
#8

Това помага само за оригинален ТВ бокс на ЕОН. Аз си взех един от ОЛХ, но собственика го беше върнал във фабрични настройки. Когато зарежда първия екран иска да се активирате ЕОН функциятя и нищо друго не позволява да направите. За това ползвах регистрацията на познат да го активирам. След като активирах бокса изтрих акаунта на моя познат. Така вече бокса може да се ползвам като обикновен бокс с Андроид ТВ.
Цитирай
#9

Това,ясно,....с акаунта влизаш в my vivacom,след това къде регистрираш приемника?След това триеш регистрацията в my vivacom предполагам,а акаунта на познатия за какво се трие?
Цитирай
#10

(2022-11-01, 18:42:13)sovenik написа:  Това помага само за оригинален ТВ бокс на ЕОН. Аз си взех един от ОЛХ, но собственика го беше върнал във фабрични настройки. Когато зарежда първия екран иска да се активирате ЕОН функциятя и нищо друго не позволява да направите. За това ползвах регистрацията на познат да го активирам. След като активирах бокса изтрих акаунта на моя познат. Така вече бокса може да се ползвам като обикновен бокс с Андроид ТВ.

Даааа бокса се активира,но.....не се появи в секцията/smart tv устройства/ и не можах да го деактивирам след това.
В секцията остана /въведете активационен код/активирай/,но след като въведох потребителски код от приложението на смарт телевизора ми изписва" Грешка боят на устройствата е превишен."
Интересното , че в My vivacom не отчете боса и няма как да  го деактивирам.
[Изображение: 1667498384160.jpg]
Цитирай
#11

Това е нормално. Колкото устройства са платени в един акаунт толкова може да се гледа. Аз си активирах ТВ бокса, което беше целта. Акаунта на моя познат е платен да може да се гледа и в друга интернет мрежа освен на Виваком. От приложението на My Vivacom деактивирах устройството на моя позна за да мога да активирам моето устройство. След това изтрих моето устройств и активирах на ново устройстото на моя познат и всичко си беше наред. В крайна сметка моето ЕОН устройсто работи като нормален Андроид ТВ, на него не гледам ЕОН ТВ.
Цитирай
#12

Не разбирам,как деактивираш устройството
на твоя познат.Кода мога да поставя в секцията "EON TV устройства""Smatr tv устройства"При мен полето е празно преди и след активирането на моя бокс....няма какво да деактивирам.
[Изображение: Screenshot-2022-11-09-10-53-11-501-bg-vi...mobile.jpg]
Цитирай
#13

Защото ако активираш еонски бокс, той не заема мястото на смарттв устройство, дефакто при теб няма активирано смарттв устройство за това не се налага да деактивираш нищо. Ако беше активирал някой телевизор, щеше да ти стои там кодовото му име. Обаче ако активираш еонски бокс, той тръгва и освобождава мястото за смарттв акаунт.
Цитирай
#14

Здравейте. Имам въпрос
Включвам се към тази тема за да не отварям ненужна такава все още.
  Някой успял ли е да намери начин за управление на ЕОН тв през дистанционно в телефона си. Понеже е блутут би трябвало да може но до сега не съм намерил начин.
Не говоря за сдвояване а за управление като дистанционно

Samsung I9505 Galaxy S4 white 16GB [ Android - 5.0.1  ] + 32 GB Samsung microSDHC™ Class 10
Цитирай
#15

Това го разбирам,но Вие обяснявате как сте активирали Вашият БОКС като преди това сте деактивирали устройството на Вашия познат ,активирате Вашия бокс,а след това го деактивирате.
Как точно става през my vivacom след като приемниците не се виждат....както Вие споменахте?
Обадих се на билинга им и ми казаха,че има два приемника еон и един телевизор.Ще ми деактивират устройствата оставяйки само основния приемник.
Цитирай
#16

Добре. Както аз разбрах ситуацията. Човекът си взима бокса от ОЛХ. Предполага ме, че преди това някой го е ресетнал.
После, е помолил свой приятел да си вкара кода в неговия профил. Така бокса се отключва/активира. После, за да не виси бокса на приятеля му, от профила на приятеля се маха бокса. Бокса си работи, но не знаем дали ЕОН ТВ върви. Въпросите все пак остават. 
- Според някой, оригиналният бокс на ЕОН не се вижда в профила. Значи ли това, че бокса при активацията в приятелският профил се приема като обикновено смарт устройство с опция за активация/деактивация.  Huh
- И другото, щеше да интересно при подобна схема, дали любовните канали по ЕОН си вървят както на оригиналното ЕОН бокс устройство. Angel
Цитирай
#17

(2022-11-11, 20:49:11)emanuilhar написа:  Здравейте. Имам въпрос
Включвам се към тази тема за да не отварям ненужна такава все още.
  Някой успял ли е да намери начин за управление на ЕОН тв през дистанционно в телефона си. Понеже е блутут би трябвало да може но до сега не съм намерил начин.
Не говоря за сдвояване а за управление като дистанционно

Малко не се разбира - как така без сдвояване? Иначе имам частичен успех с Bluetooth Remote от андроид магазина но за да работи приложението иска телефона и бокса да са сдвоени. Работата на приложението обаче е малко бъгавка и поне при мен забива без причина понякога. Другите решения са през домашната мрежа. И бокса и телефона трябва да са в една и съща мрежа. Някои са отново дистанционни и управляват всичко по бокса до спирането му защото това го изключва от мрежата, а другото е вградената в ЕОН-а функция за прехвърляне на млкия екран върху голям което може да се приеме за някакво дистанционно. За да работи прехвърлянето ЕОН трябва да е инсталиран и активиран и на двете устройства а също и бокса да е пуснат

Боже, не погледнах датата Sad Надявам се все пак написаното да е полезно за някого.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • emanuilhar
Цитирай
#18

Здравей.
Тествай това https://drive.google.com/file/d/17fWRMz1...drive_link
При мен си работи, вижда и управлява всичките ми устройства във вътрешната мрежа.
Успех.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sovenik за това мнение:
  • veskovalkov
Цитирай
#19

(2022-11-09, 11:13:52)mastilo написа:  Не разбирам,как деактивираш устройството
на твоя познат.Кода мога да поставя в секцията "EON TV устройства""Smatr tv устройства"При мен полето е празно преди и след активирането на моя бокс....няма какво да деактивирам.
[Изображение: Screenshot-2022-11-09-10-53-11-501-bg-vi...mobile.jpg]
Здравейте,

Намерихте ли решение за деактивиране на акаунта от еон приемника.
Аз имам същия проблем и се чудя как да го реша.
Цитирай
#20

Това е проблем на оператора. Деактивирането става на лесно, като се изтрият данните от самото устройство. Трият се данните на ЕОН приложението и готово.
Цитирай
#21

(2023-11-14, 22:58:19)sovenik написа:  Това е проблем на оператора. Деактивирането става на лесно, като се изтрият данните от самото устройство. Трият се данните на ЕОН приложението и готово.

Да изтрих данните и кеша, приложението стана в режим на активиране(т.е. излезе код за да го активирам на ново) но в my vivacom нещата не стоят така, опутах се да активирам др устройство и ми изшиса че е достигнат максималния брой приемници. Явно когато се активира оригонален еон тв бокс само вивакомаджиите могат да го откачат от акаунта
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)