Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нужда от пояснения (информация) за блокирано от оператор у-во
#1
Question 

Здравейте,

Преди малко попаднах на обява в ОЛХ-а, в която се продава у-во, заключено изглежда от оператора (в случая - Виваком) поради неплатени задължения. Това ме хвърли в размисъл (просто не съм попадал на такова нещо до сега) та моля за малко разяснения, от запознатите. Най-малкото, това ограничение не трябва ли да се отнася до картата, не до телефона (т.е. не се ли предполага, смяната на сим картата да реши проблема? или греша?)? И да уточня - не мисля да го купувам, просто се чудя.
.png gsm.png Размер: 398.85 KB  Сваляния: 172
Цитирай
Аксесоари
#2

Стойте далеч от такива устройства ( и генерално взети на лизинг). Втора ръка устройства от оператори купувайте само с касова бележка за платени в брой устройства!! За момента няма начин да се отключи такъв телефон и не става за нищо (Буквално). Повече подробности в тази тема:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102505


Цитирай
#3

@milenvn Много полезна информация. Това ме интересуваше. Научих нещо ново. Много благодаря!
Цитирай
#4

(2022-07-15, 14:37:01)milenvn написа:  Стойте далеч от такива устройства ( и генерално взети на лизинг). Втора ръка устройства от оператори купувайте само с касова бележка за платени в брой устройства!!
За момента няма начин да се отключи такъв телефон и не става за нищо (Буквално).

За първото си прав!
За второто - начин има, смисъл няма! Новият собственик плаща всички задължения и апарата се отключва.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#5

Става само за части, без дънната платка. Или ако си мераклия, да платиш чуждата сметка.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#6

Няма ли в даден момент, чрез колекторска фирма, длъжника да бъде потърсен и да си плати?
Тогава, телефона ще бъде отключен.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#7

(2022-07-16, 14:54:41)gospodinov81 написа:  Няма ли в даден момент, чрез колекторска фирма, длъжника да бъде потърсен и да си плати?
Тогава, телефона ще бъде отключен.

Слабо възможен сценарий и ще минат няколко години.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)