Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro - Лични впечатления и коментари

Здравейте ,вчера забелязах един проблем ,при отдалечено свързване на телефона S23 ultra и watch 5 pro когато не са свързани чрез блутут и часовника се свързва към WI FI се опитах да проведа разговор и ми дава няма регистриран номер. Като влезнах на телефона в повиквания и текст на други устройства там часовника го няма като регистрирано устройство .Отдалечено свързване е включено ,а и съобщения може да получаваш и изпращаш само разговор не може да проведеш. При вас как е ?
пс.Видях че в самсунг акаута нямам регистрирани устройства но и не виждам как да ги регистрирам.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, май настана време да сменя най-накрая s3 frontier... Имам два конкретни въпроса към собствениците на gw5 44мм: Има ли го този лаг, когато някой ти звъни на телефона, на часовника да се бави по няколко секунди докато покаже кой те търси? И втория ми въпрос е към тези, които ползват AOD постоянно включено: изкарва ли часовника примерно от 8 сутринта до 12 вечерта? Лично на мен това ми стига, не си следя пулса, съня, не ползвам гпс, не тренирам. Основните ми консуматори са AOD и и много начесто през целия ден получавам съобщения по вайбър и месинджър.

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай

Това е 1 ден, ще издържи. Но може да изчакаш, след месец излиза новия модел и сигурно ще има намаление на старите модели.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • MartinVT07
Цитирай

Взех Galaxy Watch 5 Pro,да кажете някаква полезна програмка или хинт?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Здравейте,искам да попитам ,тези малко петънца като трошички не съм удрял часовникът до сега явно не е мръстотия или боклучета,да не е от боята на часовника,имали вариант да се прикритие това или да се боядиса с нещо ,знам че е бял кахър  ,но предложете нещо ако може .


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Сигурен ли си, че не са петънца и с по-упорито търкане да ги забършеш?

Иначе това е титан сигурно с някакво покритие, което недай боже е тръгнали да се люспи...няма,а да има спасение според мен, ако станат по-глеми петната.

Някой поробвали ли е и може ли да се зрежда модела - 5/ 5 про безжично от телефон различен от самсунг?
Че съм напът да взема 6-ца, на която евентуално ще трябва да и помагам със заряд от телефона, който е Ксиаоми 13.
Цитирай

Пробвал съм да за сега неуспешно ,другият вариант ако станат по големи петна е да се върне часовникът все пак е в гаранция,макар че не знам дали биха го върнали и заменили с друг такъв от същия модел .
Цитирай

Който има часовник 4 и 5 серия може да си свали фабричните Watch Face на Watch 6.Има ги вече в Galaxy Store 

.jpg 1.jpg Размер: 24.39 KB  Сваляния: 517


Stretched time

.jpg 2.jpg Размер: 20.49 KB  Сваляния: 515


Fluid number

.jpg 3.jpg Размер: 23.39 KB  Сваляния: 516


Sleep coaching

.jpg 4.jpg Размер: 32.21 KB  Сваляния: 526


Funny faces

Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB Phantom Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на krupps за това мнение:
  • any9
Цитирай

При мен нещо не се получава. Уж изтеглям избрания Watch face от Galaxy store на телефона и до там. Никъде не се появява опция да се прехвърли на часовника. Като се натисне Отвори и нищо не се случва.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

(2023-06-19, 10:30:02)vesko_iotov написа:  Здравейте ,вчера забелязах един проблем ,при отдалечено свързване на телефона S23 ultra и watch 5 pro когато не са свързани чрез блутут  и часовника се свързва към WI FI се опитах да проведа разговор  и ми дава няма регистриран номер. Като влезнах на телефона в повиквания и текст на други устройства там часовника го няма като регистрирано устройство .Отдалечено свързване е включено ,а и съобщения може да получаваш и изпращаш само разговор не може да проведеш. При вас как е ?
пс.Видях че в самсунг акаута нямам регистрирани устройства но и не виждам как да ги регистрирам.

Има доста писано по въпроса. Дистанционни разговори и СМС (call and text on other devices) работи само с часовници които нямат LTE. Аз имам същия модел и при дистанционна връзка се появява икона с облак (Google Cloud Sync) като всички уведомления пристигат до часовника без проблем.
Ето как изглежда иконата:
Google Cloud Sync
Цитирай

На дъщеря ми телефона е S23 и часовник watch 5 без LTE и го дава по същия начин няма регистриран номер.На предишния ми телефон NOTE 10 + и часовник activ watch 2 отдалечения разговор си работеше без проблем.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай

Здравейте! Преди около седмица ми се ъпдейтна galaxy wearable, и часовника започна да се раздвоява от телефона, и непрекъснато да иска ресет, за да се върже отново. След третия ресет ми писна, и деинсталирах от телефона galaxy wearable и Samsung health. Свалих wearable от galaxy store, а не от Google play. Всичко тръгна както си трябва. В един момент чак ми направи впечатление, че батерията пада ненормално бавно. С по 1% на 2-3 часа, без да го ръчкам. Този разход ме вкара в размисли, викам си има нещо гнило. Просто нямаше как да е възможно с един заряд да изкарва по 200 часа, дори и да се ползва само за гледане на часа, времето, и някой друг разговор. Едва вчера, когато батерията беше на 60% след три денонощия ползване, се усетих, че съм забравил да си инсталирам Samsung health приложението. Просто не ми е трябвало, защото не си следя здравните показатели. Е, инсталираг го, и всичко си дойде на мястото. Сега си е по старо му, по 1-2% на час разход. Надявам се тази дълъг пост да помогне на някой, който има същия проблем с раздвояването след ъпдейт. Също ще ми е интересно, ако някой друг собственик не си следи здравните показатели, да си деинсталира Samsung health от телефона, и да напише дали наистина живота на батерията се удвоява.

Samsung Galaxy A71, Galaxy Watch 5 Pro.
[-] 1 потребител изказва благодарност на andro id за това мнение:
  • mitko1907
Цитирай

Samsung health винаги е бил най-отгоре като консумация на до 5 серия мисля, особенно пък като бяха с тизен.
В 6-та вече най-голям консуматор са услугите на гугъл
Но дори и да махнеш Samsung health от телефона то в часовника пак си работи постоянно. Не помня как беше на 5-цата, но сега на 6-цата след като се затворят всички приложения и се натисне още веднъж какво работи, то остават още един два, три процеса, и от тях всички могат да се затворят принудително без Samsung health...това няма спиране. При мен е достигало до и над 100 часа, ако не си рестартирам часовника и почва отначало
Цитирай

Wear OS 4, която дебютира официално със серията Samsung Galaxy Watch6 и под графичния интерфейс One UI 5 Watch, достига и до предходното поколение устройства - Galaxy Watch5 и Watch5 Pro.

Източник

 
Цитирай

От вчера зорлем А1 ми пуснаха и мобилни данни на часовника, съответно абонамента на есима стана от един на пет лева. Sad Търсих днес Viber  за Wear OS, гледам няма, нещо няма ли начин да го излъжем, иначе за какво са ми тези мобилни данни.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

А ти защо не потърси преди да дадеш 5-те лв Wink
Чакаш да ти пишат...Wink или минаваш на уатсап...не съм го ползвал, но там мисля го направиха да може и да се говори от часовника... така поне четох
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Ами хич не ми се отказва от есима,много ми е удобно да не разснасям телефона,така че ще ги давам тези 5 лв ,няма начин.Някой се е сетил да направи тази врътка и да ни качи абонамента на есима от 1 на 5 лв точно заради това,че няма да се откажем.И сега общия ми абонамент и той скочи с 4 лв,абе умници.Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Здравейте. Можете ли да ми кажете последната версия на фърмуера на Galaxy Watch 5 Pro Bluetooth варианта?

Sent from my Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

https://www.sammobile.com/news/galaxy-wa...eased-usa/ Виж тук.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Дойде One UI 5 за Германия

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lam3r4e за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Дойде и за България....

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Ама за LTE вариантите няма Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Обикновено за LTE версиите идва след няколко дни. Споко!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Мига ли да помоля да кажете как е батерията след ъпдейта? Вече би трябвало да има наблюдения Smile
Цитирай

(2023-09-06, 10:51:21)any9 написа:  Мига ли да помоля да кажете как е батерията след ъпдейта? Вече би трябвало да има наблюдения Smile

Разлика в батерията не виждам , 2-3 пъти ми отказа да светне при вдигане, вчера при трак на тренировка часовника започна да иска пин и след рестарт се оправи. .... малко на леки бъгчета намирисва Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на sharkybg за това мнение:
  • any9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)