Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro - Лични впечатления и коментари

Здравейте, ползвам Galaxy Watch 5 Pro със Samsung A52 5g. След ъпдейта, когато ми звъни някой на часовника изписва само номер без име, независимо че ми е в указателя. След ъпдейта му направих хард резет. После го нулирах и от часовника, но този проблем си остава. Някой сблъсквал ли се с такова нещо след ъпдейта и има ли решение?
Цитирай
Аксесоари

(2023-09-08, 09:15:03)nsshark написа:  Здравейте, ползвам Galaxy Watch 5 Pro със Samsung A52 5g. След ъпдейта, когато ми звъни някой на часовника изписва само номер без име, независимо че ми е в указателя. След ъпдейта му направих хард резет. После го нулирах и от часовника, но този проблем си остава. Някой сблъсквал ли се с такова нещо след ъпдейта и има ли решение?

Отначало ми беше така , но за 1-2 секунди номер и после излиза името , на следващия ден се оправи. Сега пак пробвах и работи добре.
Както написах и в предния си пост ...малко бъг схема .... започна да ми напомня с тези ъпдейти на Xiaomi
Цитирай

(2023-09-08, 09:15:03)nsshark написа:  ... когато ми звъни някой на часовника изписва само номер без име ...

Виж да не би случайно да е спряна синхронизацията на контактите.
Цитирай

Здравейте, при мен пък след големия ъпдейт батерията започна да пада адски бързо.....или дава грешна индикация, че часоника е зареден на 100%. уж се зареди вечерта, сутринта го слагам на ръката си и.....0%. така 2 пъти. Опитах и с друго зарядно, уж пак се зареди, но за 2 часа падна с 20% (без ползванв), направих фактори ресет и за цяла нощ падна с нови 20%. тази сутрин го рестартирах и от 08.00 до момента (16.00) е паднал с 9%. не знам какво беше това чудо. Дано се е оправил за постояно.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavia_13 за това мнение:
  • any9
Цитирай

(2023-09-08, 09:15:03)nsshark написа:  Здравейте, ползвам Galaxy Watch 5 Pro със Samsung A52 5g. След ъпдейта, когато ми звъни някой на часовника изписва само номер без име, независимо че ми е в указателя. След ъпдейта му направих хард резет. После го нулирах и от часовника, но този проблем си остава. Някой сблъсквал ли се с такова нещо след ъпдейта и има ли решение?
И при мен е така и интересното е, че не на всички номера. На някои изписва на други не. Явно е бъг след новия ъпдейт. Дано го оправят бързо.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Дойде ъпдейта за 5 Pro LTE.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Колеги, може ли някой с 5 про лте и новия ъпдейт, да провери на синтез на реч в основните настройки, има ли избор на език, когато е на услуги от Гугъл?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note 10.1 4.4.2
Цитирай

(2023-09-20, 14:05:38)gente написа:  Колеги, може ли някой с 5 про лте и новия ъпдейт, да провери на синтез на реч в основните настройки, има ли избор на език, когато е на услуги от Гугъл?

При мен няма избор на език.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy A71, Galaxy Watch 5 Pro.
Цитирай

Значи нещо са оплескали с ъпдейта. Аз правих и ресет за всеки случай. Проблемът е че часовникът засега не говори български.

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note 10.1 4.4.2
Цитирай

Може ли да се направи, вместо да пише "Няма предстоящи събития" да пише примерно за днес "Ден на независимостта на България" както е в календара. Или пък именните дни. 
.png Screenshot_20230922_154810_sysui.png Размер: 211.57 KB  Сваляния: 252

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Проблема с неизписването името на номера при повикване при някои номера е явно бъг според мен от новия ъпдейт до 5.1. Когато номера е записан в Контакти с +359 името се изписва ,а когато е записан примерно с 089 не изписва името. Това е много тъпо според мен. Не знам дали при мен е само този проблем понеже аз на телефона съм с бета версията на One UI 6.0 . Ако този проблем го има и при други хора ,които не са с бета софтуер на телефона тогава със сигурност е бъг от новия ъпдейт на часовника . Ако може някой да провери ще съм много благодарен да разберем къде точно е проблема .

Sent from my Samsung Galaxy S23 Ultra using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Самия часовник дали има опция безконтактно плащане,ако си клиент на кбс банк?
Цитирай

(2023-09-24, 19:29:23)Nezavisim написа:  Самия часовник дали има опция безконтактно плащане,ако си клиент на кбс банк?

Може ,но трябва да си викнеш карта на Curve и плащаш с гугъл пей , аз така го ползвам.
Цитирай

Здравейте,

Ситуацията е следната - купих galaxy watch 5 pro BT края на август за моя приятелка. По стечение на обстоятелствата, едва вчера успях да ѝ го връча. И се появи проблем (веднъж още докато бях при нея и веднъж и днес през деня) - тъй като тя не иска нощно време (има си някакви съображения, това не коментирам) часовника да е свързан с телефона (Samsung A72), съответно изключва блутута (на телефона). След повторното му включване, часовника не се закача директно (поне аз така бих очаквал) а иска да бъде ресетнат, за да станат нещата (и така и двата пъти). Телефона и часовника са ъпдейтнати до последните версии на андроида (за всеки от тях). Съответно, аз четох доста преди малко - по-доста форуми се споменава за този проблем (в някои от преди почти 2 години), но никой не предоставя решение. Преди малко попаднах на въпрос и във форума на Samsung (във въпросния пост причината за разкачане е друга, но крайния резултат при опит за сдвояване е сходен на моя). И се чудя - наистина ли няма решение (би било абсурдно да е така) или нещо пропускам или бъркам?
Цитирай

Доста неприятно, ако се налага наистина ресет, след спиране на блутута
А дали е пробвала да не спира блутута на телефона, а от щората с бързи команди в самият часовник има самолетен режим. Да го изключи оттам. Пак се разкачат ...и да види после дали ще се закачи безпроблемно

Другият вариант е да се настрои нещо от режими и рутини евентуално, което и е подходящо- хем да не са свързани, хем после да се закача по-лесно
Аз съм с 6 -ца и съм го нсгтройл, като вкл. режим сън от часовника, то ми задейства и самолетен режим в телефона
в последствие на другата сутрин като го изкюча пак от часовника то всичко вкл и връзката с тела се нормализира
Цитирай

@rumo къде са тези рутини за часовника, аз намирам само за смяна на фейса. Как се прави от 23 до 7 да минава автоматично в самолетен режим?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2023-10-01, 21:05:00)rumo написа:  Доста неприятно, ако се налага наистина ресет, след спиране на блутута
А дали е пробвала да не спира блутута на телефона, а от щората с бързи команди в самият часовник има самолетен режим. Да го изключи оттам. Пак се разкачат ...и да види после дали ще се закачи безпроблемно

Другият вариант е да се настрои нещо от режими и рутини евентуално, което и е подходящо- хем да не са свързани, хем после да се закача по-лесно
Аз съм с 6 -ца и съм го нсгтройл, като вкл. режим сън от часовника, то ми задейства и самолетен режим в телефона
в последствие на другата сутрин като го изкюча пак от часовника то всичко вкл и връзката с тела се нормализира

Проблемът е, че на нея ѝ пречи блутута и той ѝ трябва да е изключен през ноща (самолетния режим не мисля, че решава този проблем).
Цитирай

Не  разбрах отпървият пост, че проблема е точно в блутута, а във връзката с часовника и телефона
Цитат:тъй като тя не иска нощно време (има си някакви съображения, това не коментирам) часовника да е свързан с телефона

И затова предложих минаване в самолетен режим на самят часовник

@felipe Teзи рутини са в телефона, ако е самсунг де. Направил съм  телефона да минава в самолетен режим при задействане на режим сън от часовника
Цитирай

(2023-10-02, 08:52:52)rumo написа:  Не  разбрах отпървият пост, че проблема е точно в блутута, а във връзката с часовника и телефона

И затова предложих минаване в самолетен режим на самят часовник

@felipe Teзи рутини са в телефона, ако е самсунг де. Направил съм  телефона да минава в самолетен режим при задействане на режим сън от часовника

Е, тя връзката на часовника с телефона нали е точно през синия зъб. Smile
Цитирай

Да, но ако се спре само зъба...часовника ще захапе през вифи, както и да е сега разбрах, че пречи самият зъб на телефона
Цитирай

(2023-10-02, 09:22:38)rumo написа:  Да, но ако се спре само зъба...часовника ще захапе през вифи, както и да е сега разбрах, че пречи самият зъб на телефона

Чакай, чакай...как така ще захапе през вифи? През вифи на часовника единствено видях, че може да се върже към вифи на рутера. Да разбирам ли (въпросът ми може да е тъп, но аз лично смарт часовник никога не съм ползвал (само смарт гривни, а при тях всичко е силно опростено)), че мога да свържа часовника с телефона и през вифи?! И ако да, как точно става това??? Щото ако може, това ще ми реши проблема (може би).
Цитирай

Може, като активираш "отдалечена връзка" в galaxy wear на телефона. В разширени функции е.Ако часовника е с LTE даже и през мобилните данни могат да са свързани телефона и часовника.
П. П. Часовника ъпдейтнат ли е до One UI 5.Ако не, да се ъпдейтне и може да се оправи проблема.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2023-10-02, 10:15:38)felipe написа:  Може, като активираш "отдалечена връзка" в galaxy wear на телефона. В разширени функции е.Ако часовника е с LTE даже и през мобилните данни могат да са свързани телефона и часовника.
П. П. Часовника ъпдейтнат ли е до One UI 5.Ако не, да се ъпдейтне и може да се оправи проблема.

Брей, колко интересно (за мен поне)! Ами да - първото, което направих като го включих и свързах с телефона, беше да му ъпдейтна фърмуера. Иначе, задължително ще пробвам това. Много благодаря за разюснението!
Цитирай

Свързват се през cloud sync и когато връзката между телефона и часовника е през него, чрез WiFi или LTE, на екрана на часовника, при дръпната щора се появява едно облаче със стрлки от и към него.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2023-10-02, 09:44:59)imthedevil написа:  Чакай, чакай...как така ще захапе през вифи? През вифи на часовника единствено видях, че може да се върже към вифи на рутера. Да разбирам ли (въпросът ми може да е тъп, но аз лично смарт часовник никога не съм ползвал (само смарт гривни, а при тях всичко е силно опростено)), че мога да свържа часовника с телефона и през вифи?! 

Реално го вързваш точно лъм рутера, а не директно към телефона, дори и на телелфона да е вкл вифито. Но понеже и телелфона, ако е самсунг се прекарва връзката през сървари на самсунг ( това е така още от времето на актив 2, тогава, когато нямаше лте модели, за да може да се извършват разговри, ако телелфона не е в теб) и 2-те устройства пак са свързани, но не е много качествено особено за разговори.

Не мисля, че това ще ти реши проблема, защото пак трябва да спре блутута щом и пречи и при последващо свързване, ако иска ресет си в изходна точка
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)