Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

С колко мм каишка е часовника?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари
#27

20мм за съжаление. На тоя размер под 22 ми се струва малко. Сегашният ми часовник е с 24 горе на пак такъв размер.
Сега проверих колко ще е хубавата титаниева верига за модела. По-нагоре бях писал, че очаквам да е 300лв. За малко да позная- почти толкова е само че съм сбъркал валута . С точност 259 паунда!!!
Тия се вземаха за някой стар швейцарски бранд

Моят въпрос е про-то, който ги дават от операторите все лте ли са или има и не. По-скоро за вивиаком ме интересува, някой ако е поръчвал. Понеже за про-то в сайта им нищо не пише, а за малкият пише....
Цитирай
#28

Само LTE, винаги стартират продажбите с тях и на по-късен етап добавят wifi като "бонуси" с покупката на нещо друго на небонусна цена Smile
Цитирай
#29

И аз загледах титаниевата верижка и също видях, че е 260 паунда, ако е някакво успокоение, на същия сайт (Samsung UK) миналогодишната метална верижка струва 200 паунда, докато в България си е 240лв.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#30

Записвам се в темата.
Поръчах си Samsung Watch 5 lte 44mm, за първи път ще имам такъв часовник.
За телефон използвам фолд 2 и искам часовника  повече за телефонни разговори, за да не вадя постоянно телефон от чантатаSmile, който и в повечето случаи не го чувам.
Лошото е че тук в Германия за да си извадиш е сим карта, трябва да си на договор, а аз съм с предплатена карта...и в крайна сметка за момента няма да мога да използвам функцията lte...
Ще следя с интерес темата за да науча новостите и екстрите на тези часовници..
Цитирай
#31

В България (поне на Yettel) имаш възможност срещу 5лв на месец да направят e-sim със същия номер, който ти е в телефона т.е. да имаш 2 карти с един номер в 2 устройства едновременно. Би трябвало и в Германия да го има, едва ли е само тук.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#32

И тук трябва да си на договор, за да ползваш дублираща карта. А телефона ако е в чантата, не е проблем да говориш и с блутота, сим карта не ти е нужна.
Цитирай
#33

Да днес обиколих да питам и др оператори, но при всички трябва да си на договор.Няма предплатени карти с е сим.
Остава да го  ползвам само блутота.
Цитирай
#34

Ходих във виваком ( офис) и имаше 5 про сивият титан, хареса ми, не е лош...Исках да взема точно такъв цвят с някакъв договор 20-на лв.
Оказа се, че в магазинната мрежа след 25-и. Сега само онлайн. Там пък същите планове с 2-3лв поне отгоре.
Ама ще се избият от слушалките, който не ми трябват хич....Обаче онлайн само черен може да се поръча!
И пак мислене и греда, докато се начудя ще мине промото
Цитирай
#35

Аз мисля, че до края на годината ще има още едно издание на класически вариант с безел и по голяма батерия от на 4 класик.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#36

Дойде и моя днес, 5 Pro Titan. Егати дебелия часовник За 10-на часа, батерията падна от 66% на 53%, като е настройван. Много се надявам да е добре от към батерия, защото аз друго не виждам като плюсове, дори спрямо Watch 4. Виждам малко по-различна визия на Watch 4... Щял уж да мери температурата, но аз не намерих такава опция. Не съм впечатлена. Да видим как ще е след по-дълго ползване.
Цитирай
#37

Честито!
Голяма батерия в малък часовник не влиза Smile Да най-важното е да издържа. А дано, че и аз заръчах един
За темп. сензора, доколкото си спомням още на самата презентация казаха, че ще се рзвива за вбъдеще и то и от 3-ти страни.
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • any9, sapiora
Цитирай
#38

Мда, сензорът за температура в момента не може да се използва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • any9
Цитирай
#39

(2022-08-23, 21:39:31)any9 написа:  Дойде и моя днес, 5 Pro Titan. Егати дебелия часовник За 10-на часа, батерията падна от 66% на 53%, като е настройван. Много се надявам да е добре от към батерия, защото аз друго не виждам като плюсове, дори спрямо Watch 4. Виждам малко по-различна визия на Watch 4... Щял уж да мери температурата, но аз не намерих такава опция. Не съм впечатлена. Да видим как ще е след по-дълго ползване.

Честито, откъде го поръча. Техно..т още ги чакам да го доставят

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#40

Интересно ми е поради каква причина ги сменяте тези часовници , аз все още съм с първия галакси уоч 46 мм и като гледам и последните не достигат издръжливостта на батерията на този модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donleone за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#41

(2022-08-24, 08:28:52)TNTKZ написа:  Честито, откъде го поръча. Техно..т още ги чакам да го доставят
Благодаря От Самсунг, с опция вземане от място от техен магазин. Добре, че им писах вчера, че ме бяха забравили Би трябвало вече навсякъде да го има. Преордъра си заслужава според мен, слушалките не са никак лоши.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#42

Не знам дали това е точната тема, но и аз съм решил да стана собственик на Watch 5 pro. До сега не съм имал смарт часовник и се колебая дали да е BT или LTE варианта. Поне реших какъв цвят ще си взема - черен. Видах на живо сивия - също е много хубав. Наложих до Watch 4 pro - разлика от небето до земята според мен. Едното прилича на премиум часовник, а другото малко на пластмасова играчка, но това си е мое мнение Smile
Реших да не го поръчвам на pre-order, а да го видя на живо първо (черния така и не съм го виждал), а и се напълних със слушалки покрай S22 ultra.
Та BT или LTE?

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#43

Това зависи изцяло от вас, дали ще ползвате часовника самостоятелно Smile Имайте в предвид, че LTE-то дърпа много батерия. Тоест примерно, ако го ползвате само на LTE 2-3ч, батерията ще се съкрати с ден (примерно). Но пък не пречи, дори и да е с LTE да го ползвате само на БТ. Сега гледах в Reddit за Pro-то, един човек с LTE часовник показа 3 дни живот на батерия. Така, че ако имате нужда от LTE вземайте него смело
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#44

И разликата е едни 100-на отгоре. Аз лично ВТ версията ще ми върши работа

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#45

"До сега не съм имал смарт часовник и се колебая дали да е BT или LTE варианта."

най-напред пита оператора си какви условия ти поставя за е сима. щото всичко се плща, а и специално виваком не клонират/ дублитрат настоящият номер и трябва да се пуска друг, с друг план и за мен се обезсмисля. Другите 2 операттора са по-добре, но и там си има туй онуй...и може да ти се обезсмисли ЛТЕ-то
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай
#46

(2022-08-24, 11:49:25)rumo написа:  "До сега не съм имал смарт часовник и се колебая дали да е BT или LTE варианта."

най-напред пита оператора си какви условия ти поставя за е сима. щото всичко се плща, а и специално виваком не клонират/ дублитрат настоящият номер и трябва да се пуска друг, с друг план и за мен се обезсмисля. Другите 2 операттора са по-добре, но и там си има туй онуй...и може да ти се обезсмисли ЛТЕ-то

Да това е важно наистина и забравих да спомена, че съм го проучил. Удоволствието ще ми струва 5лв на месец (Yettel) за 24м. Има 6м. гратис без таксаи без такса за активация на дублиращата e-sim, която ще е в часовника. Ще ползвам минути и мегабайти от настоящия си план.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#47

(2022-08-24, 10:54:10)slavia_13 написа:  Реших да не го поръчвам на pre-order, а да го видя на живо първо (черния така и не съм го виждал), а и се напълних със слушалки покрай S22 ultra.

По-добре на преордър, слушалките ако не ти трябват ще ги продадеш неразопаковани и така си намаляш цената на часовника.
Цитирай
#48

Да се включа с малко инфо относно батерията защото виждам, че хората се интересуват пряко от това. При мен батерията издържа 3 дни, но искам да подчертая, че не използвам Always on дисплей. За 3 дни от 100% зареден на 20ти вечерта махнат от зарядно към 19:00 часа, часовника го заредих снощи и имаше още 9% батерия. Всичко останало работи - часовника не се сваля от ръката дори и по време на сън, засича пулс, следи съня, мери кислород в кръвта, обикалях по Пловдив и засичаше постоянно, че се движа, мери крачки, помни маршрут, абе много е готин. Аз лично съм супер доволен!

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 8 потребители изказват благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • any9, Dowper, enkov, NaniG, rumo, sapiora, TNTKZ, ultravioletsf
Цитирай
#49

Добре е. Значи покрива това, което обявиха този път за 80ч батерия
Това с меренето на О2 е малко безсмислено, а и много енергоемко. Може да се прави чат-пат и евентуално докато се спи.
Вечер щом спиш с него колко пада за 8ч да речем?

С моето ползване и настройки мисля да ми изкарва 4 пълни дена
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#50

(2022-08-24, 19:21:59)rumo написа:  Добре е. Значи покрива това, което обявиха този път за 80ч батерия
Това с меренето на О2 е малко безсмислено, а и много енергоемко. Може да се прави чат-пат и евентуално докато се спи.
Вечер щом спиш с него колко пада за 8ч да речем?

С моето ползване и настройки мисля да ми изкарва 4 пълни дена

Нямам представа, не съм се заглеждал, но ще проверя тази нощ и ще върна отзив. Иначе издържа наистина доста! Относно меренето на кислород в кръвта ми прави впечатление, че не го прави постоянно. Друго което виждам като разлика е, че при мен отчита едни крачки, а при жена ми която е с Apple Watch, нейния отчита да речем с 1000-1500 крачки повече. Реално понеже и аз идвам от Apple Watch 7, 10000 крачки там се правят доста по-лесно от колкото при Samsung-a.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)