Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

Някой има ли представа Pro-то дали има протектор на екрана? Мисля да поръчвам стъклен, но ми се струва, че е с протектор... А ако няма протектор, нормално ли е да остават толкова много пръсти по екрана?
Цитирай
Аксесоари
#52

Никъде в реютата които съм гладал досега не се споменава да има инсталиран протектор

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#53

Kaк ще слагате протектор на сапфир?!
Сигурно няма олеофобно покритие и липсата на въртящ безел ще води до голяма мазаница
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, sapiora
Цитирай
#54

(2022-08-24, 19:21:59)rumo написа:  Добре е. Значи покрива това, което обявиха този път за 80ч батерия
Това с меренето на О2 е малко безсмислено, а и много енергоемко. Може да се прави чат-пат и евентуално докато се спи.
Вечер щом спиш с него колко пада за 8ч да речем?

С моето ползване и настройки мисля да ми изкарва 4 пълни дена

Да върна обратна връзка, от 2 часа снощи до 10:30 днес сутринта, батерията на часовника падна с 5-6%, на ръката ми. Има хора обаче, които не спят с часовник на ръката и може в този случай да глътне малко по-малко батерия, трябва да се тества ама според мен е безсмислено за няколко % да се правят такива тестове. 

Относно казуса с протекторите - часовника няма протектор, а според мен няма и кой знае какъв смисъл от протектор при този часовник. Мен повече ме притеснява рамката защото до момента ми се е случвало повече нея да я чукна я във вратата на кола, я в някакви други врати и т.н.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#55

Добре е. По-малко от 1% на час. Предполагам следиш и показателите, за да спиш с него.
Аз не, но навремето като съм спал ги слагах в самолетен режим и то пак всичко си се следеше, а и хабеше по-малко. Но това на моделите с тизен.
Не е лошо да се пробва и тук, може пък да има пак полза.

Относно рамката, ако не е боядисан/ обработен титана в дълбочина ще светне, защото естественият му цвят е сив, като на другият, който изглежда да не е боядисван и аз затова предпочитах него, но не се предлагаше.
Натурално титана е много мек. На гармин феникс 6-цата ми се драскаше целият, особено веригата от търкане в бюрото. Там понеже беше бръшнат си го търках с много финна шкурка и ставаше като нов.
Тук на тоя черен цвят няма да стане и дано не се налага
Цитирай
#56

(2022-08-25, 14:35:29)rumo написа:  Добре е. По-малко от 1% на час. Предполагам следиш и показателите, за да спиш  с него.
Аз не, но навремето като съм спал ги слагах в самолетен режим и то пак всичко си се следеше, а и хабеше по-малко. Но това на моделите с тизен.
Не е лошо да се пробва и тук, може пък да има пак полза.

Относно рамката, ако не е боядисан/ обработен титана в дълбочина ще светне, защото естественият му цвят е сив, като на другият, който изглежда да не е боядисван и аз затова предпочитах него, но не се предлагаше.
Натурално титана е много мек. На гармин феникс 6-цата ми се драскаше целият, особено веригата от търкане в бюрото. Там понеже беше бръшнат си го търках с много финна шкурка и ставаше като нов.
Тук на тоя черен цвят няма да стане и дано не се налага

Следя целенасочено само съня защото имам проблеми с него, но автоматичното следене на кислород и пулс също работят. Не го вкарвам в никакви режими за момента, стандартно си работи.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#57

Значи няма да вземам протектор, благодаря! Като цяло да и според мен рамката ще поема всичко. Дано да е здрава.
За батерията още е рано да говоря, днес го свалих от зарядното в 10.30ч, цял ден съм обикаляли по магазини, сега в 20.00ч батерията е паднала с 15%, а все още се учи.
Цитирай
#58

От вчера ползвам моя пети смарт часовник galaxy pro 5. Най-добрият, който съм имала, минах през galaxy 2, garmin venu, apple 7, huawei 3, благодарение на вас, пишещите във форума не си взех galaxy watch 4, заради батерията и така търпеливо изчаках това про. Вярно, че малко прилича на водомер,  но не търсех елегантност, а изрядни нотификации, удобно меню, куп опции и най-вече издържлива бятерия.

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ultravioletsf за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#59

Едно добро сравнение  межу watch 4 и watch 5.
Излиза, че хич  не си струва да се взима чистата 5-ца.

https://www.youtube.com/watch?v=hj_gCcq9...dScientist
[-] 3 потребители изказват благодарност на raptor1987 за това мнение:
  • any9, Compare, sapiora
Цитирай
#60

Аз имам GW 4 Classic от ноември 2021. Доволен съм, но ми е голям (въпреки че преди него бях 3+ години с Gear 3 Frontier) и не мога да го търпя в нас, камо ли да спя с него. Навън го ползвам за нотификации (леко съм глух и не чувам бипканията и звъненето дори понякога) и за следене на сърцето (имам 2 инфаркта).
И се бях "засилил" на малката 5-ца, хем уж нов биосензор, хем ще го държа на ръката 24/7 (освен докато се зарежда), но този клип ме разубеди, ще изчакам.

Леко се изчерпаха вече Самсунг (батерията не я броя, аз никога не съм очаквал нещата ми да карат много с едно зареждане). Ще чакаме 6-цата... Или ще сменим бренда, за жалост и Самсунг и Епъл са затворени екосистеми (Епъл телефон не искам по-принцип).

Някой с малките 5-ци да каже мнение все пак?
Цитирай
#61

Вече всички вървят в посока затворена еко система. Някои крачат бързо, а други полека, но натам вървят нещата.
Цитирай
#62

Аз бях поръчала SW 5 44mm Lte ,но не дойде и сега ако го поръчам пак няма да има промо ваучер ...и към момента не мога да имам е сим и обмислям друг вариант.
На ръката по добре ми седи малкия  40мм ,но колко изкарват малките ...цял ден ще издържи ли, ако го ползвам за отговаряне на обаждания ?
Цитирай
#63

Здравейте и аз съм собственик на Watch 5 pro от вчера.  Никога не съм има смарт часовник, но това устройство е много красиво, все още съм с фабричния заряд,  Ще споделя повече впечатления следващите дни. Даже съм му включил always on дисплея,  но не мога да намеря как да сложа часовник на AOD различен от този, който е основен на часовника т.е. искам на AOD да е различен.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#64

Не мисля, че има начин.

iPhone 14 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Константинов за това мнение:
  • Dowper, slavia_13
Цитирай
#65

Благодаря за отговора, не че ще ползвам толкова AOD,, но сега тествам батерията с и без включен AOD, та си викам така и така съм го включил и да го персонализирам, но явно не е възможно.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavia_13 за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#66

И аз имам един, вероятно глупав въпрос, трябва ли опцията за адаптиране на яркостта на дисплея да е включена? За един ден батерията изкарва при мен, губейки 60%, втория ден с 40% няма да изкара. Rolleyes

А може ли избрания от мен  watch face да разхищава батерията- много инфо има на него...пулс, времето, крачки, изгрев-залез и батерия...

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ultravioletsf за това мнение:
  • trepacho
Цитирай
#67

По принцип е добре да е включена, ако се сменя често обстановката от светло на тъмно и обратно. Ако се задържате повече на стайна светлина няма нужда. Прави се на колкото се вижда добре 3-4 мисля е повече от добре. Нo не вярвам да е от това. 60% на ден са си много, стига да не е на слънце и яркостта да е все на макс
Ако измерване на сатурацията (О2 в кръвта) е постоянно вкл. изключете я. Може да се измерва чат-пат ръчно.
Но е най-добре да се види в статистиката на батерията в приложението на телефона кое точно я точи най-много
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, ultravioletsf
Цитирай
#68

60% наистина е много. А иначе да, фейсове от маркета точат доста батерията, но примерно ще я съкратят с половин ден. Демек вместо 3 дни, ще правите 2.5 дни, но не и ден и половина. Нещо ви точи батерията, трябва да разберете какво. Сложете някой фейс от фабричните и така най-лесно ще разберете, дали е от него. В интерес на истината нямам никаква представа, ако всичко е включена на часовника да мери и AOD е включен какво ще е положението...


(2022-08-27, 14:11:23)Артемис написа:  На ръката по добре ми седи малкия  40мм ,но колко изкарват малките ...цял ден ще издържи ли, ако го ползвам за отговаряне на обаждания ?
Да, един ден ще изкара малкия. Но ако е LTE и не е вързан към телефона може и да не направи цял ден. И все пак аз съветвам да е 44м, само и единствено заради батерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#69

Моят про 5 е версията без LTE,което реално съсипваше стария ми Huawei и реших, че нямам необходимост да говоря от часовник. Изключих измерването на кислорода в кръвта, оставих постоянното следене на стреса и пулса, активирах режим за лягане и за нощта  падна само 6%, вчера сутринта за сравнение беше минус 27%. Не ползвам AOD. В статистиката на батерията пишеше, че най големия консуматор е health services с 22%, някак не ми се стори много.
Адаптивната яркост на дисплея, когато има слънце дори и на телефона я качва на макс, вероятно доста често и днес ще пробвам да с изключена адаптивна и силно намалена яркост, защото съм оставила опциятада светва дисплея при повдигане. Дано да го виждам....След малко ще опъна часовника навън с колелото. Не искам да се разделям с фейсчето му, но ако не удължа живота на батерията май ще трябва...Признавам, че тайно се надявах това про да изкарва поне 2 дни с всичко включено, въпреки че не може,  си го харесам. Благодаря за съветите и мнението ви.

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
Цитирай
#70

Да вмъкна, че и софтуера се самообучава и настройва и почва да си регулира процесите след време. Оставете го 7-8 дена, като просто си го ползвате "максимално нормално" и го зареждате при нисък разряд (не да умира) и ще се пооправи (донякъде).
Настройте си което ви кефи и потърпете няколко дена. От личен опит го казвам, макар че не е магическо, разбира се, понякога се оправят нещата сами.
[-] 2 потребители изказват благодарност на enkov за това мнение:
  • Dowper, ultravioletsf
Цитирай
#71

Някой да препоръча читав алтиметър?
Цитирай
#72

Здравейте,

Как седи въпроса с измерването на температурата? Или ще бъде пусната тази опция с ъпдейт?

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#73

В ревютата казват, че към момента не е активна функцията за температурата.

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ultravioletsf за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#74

Някой с преордър от техном....т получил ли го ?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#75

Да попитам за плащането чрез телефона, достатъчно сигурно ли е?
За да активирам услугата ми иска всички данни имена ,адрес...телефон
Има ли вариант в който мога да получавам обаждания от месенджър,whatsapp, viber ...?
Как мога да сложа лична снимка за watch Faces, другите които предлага самсунг ги видях.
Извинявам се за въпросите, но ми е първи часовник и ми е пълна каша, кое как да ползвам, всички тези измервания Smile където и да натисна все нещо изкача, само клипове гледам да се уча и ще ми падне моята батерия ...за часовника незнам
Взех си малкия, дори и той изглежда голям на ръката ми, но ще го пробвам няколко дни и ако не съм доволна изобщо от батерията ще го върна.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)