Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro - Лични впечатления и коментари
#76

Честита придобивка Smile Часовника е страхотен, дайте му шанс Smile Относно батерията, той се учи около седмица с вашвто ползване, така че ще се подобри със времето поне малко. Относно въпросите ви:
Плащането през часовника и телефона се осъществява посредством Google Wallet, бившото GooglePay, да, достатъчно сигурно е.
По третия Ви въпрос - отивате на циферблати, търсите циферблат "моята снимка+", натискате на него, след това "персонализиране", от там отивате на "фон" и там можете да качите ваша снимка
Колкото до обаждания от чат приложенията, някой друг да отговори, там не съм наясно аз Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Много благодаря, при всички положения ще имам и още питания Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Артемис за това мнение:
  • any9
Цитирай
#78

Някой от вива..получил ли е про-то?
Моят зацикли на "обработва" се и дотам. Звънях да питам...до 12.9 трябвало да дойде!
Можело и утре, ама със сигурност няма кой да каже. 12.9 е крайният срок.
Цитирай
#79

Техномаркет се обадиха, днес ги получили и почват да изпращат преордърите

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#80

Здравейте, вече мога да споделя мнение след първото зареждане на Watch 5 pro. Махнах го от зарядното преди 48 часа и в момента е на 40%. Не съм го свалял от ръката си дори и по време на сън. Всички функции са му включени, без AOD. И сега почват въпросите: Каква може да е причината да вибрира при пололучаване на събощение по messenger, а да не вибрира при такова от viber? И каква може да е причината на жената watch 5 40mm BT да му падне батерията с 30% тази нощ, без да й е на ръката и с включен режим на песетене на енергия? В настройките на батерията има само 3 приложения, отбелязани, че са консумирали енергия, и трите под 1%, а до 30% има доста. Накарах я да върне фабрични настройки и сега уж дава от Wear приложението на телефона, че Wallet e инсталирано, но реално на самия часовния я няма иконата т.е. на практика го няма приложението.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#81

И аз получих Про версията,
За сега всичко ми харесва, има голяма разлика тъй като имах до сега 1вия Watch.
Малко е кофти, когато плащам със Samsung Pay всичко става бързо и автоматично в смисъл NFC се пуска и спира автоматично пък при плащане с Google Pay първо излиза съобщение че трябва да се пусне NFC после пък го пускаш пък трябва и да го спреш...

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#82

И моят го получих днес, барабар със слушалките от техномаркета. Батерията, каишката и изработката/материалите впечатляват

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • divna
Цитирай
#83

(2022-08-30, 13:15:42)slavia_13 написа:  "Здравейте, вече мога да споделя мнение след първото зареждане на Watch 5 pro. Махнах го от зарядното преди 48 часа и в момента е на 40%.  "...
*
Шампион си, аз с куп изключени опции си докарвам 48 часа.
*
"Каква може да е причината да вибрира при пололучаване на събощение по messenger, а да не вибрира при такова от viber? "
* При мен вибрира на всякакъв  вид съобщения, но аз не ползвам звукови нотификации, виж да не е от настройка на телефона за вайбър.

"каква може да е причината на жената watch 5 40mm BT да му падне батерията с 30% тази нощ, без да й е на ръката и с включен режим на песетене на енергия? В настройките на батерията има само 3 приложения, отбелязани, че са консумирали енергия, и трите под 1%, а до 30% има доста."

* Ако и нейният часовник е нов, изчакайте няколко цикъла на зареждане. Няма логика да пада така бързо без видим разход.

А за липсващото приложение - опитай да го деинсталираш от телефона и пак го инсталирай.

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ultravioletsf за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай
#84

Много благодаря за отговорите!

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#85

(2022-08-30, 14:57:01)Lam3r4e написа:  ...при плащане с Google Pay първо излиза съобщение че трябва да се пусне NFC после пък го пускаш пък трябва и да го спреш...
Защо да трябва да го спрете NFC-то? Дръжте си го включено.
Към по-горния въпрос за нотификациите от вайбър - проверихте ли дали са разрешени в настройките? Относно инсталирането на Google Wallet, изчакайте малко и ще се появи и в часовника Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай
#86

Здравейте, наистина се появи в часовника с голямо закъснение, уж се инсталира, но никаква индикация никъде на колко процента е или нещо такова. Понеже пиша и за двата часовника (5 и 5про), уточнявам, че става въпрос за 5.
Относно вибрацията при получаване на известия - не знам какъв е принципа на едни да има вибрация, а на други не. АБВ пощата има, месинджър има, но вайбър, gmail и др. нямат. (тук става въпрос за 5 про)

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#87

Не съм сигурен, при еднакви настройки за нотификации при мен на вайбър има вибрация, но на gmail няма, както при теб (С 5 Pro съм). Може би със следващ ъпдейт на часовника ще се оправи.
Относно батерията, много по-добре е от 4-ката. Заредих го в неделя вечерта към 6, днес e сряда и е на 55% в момента, като единствените изключени опции са AOD и raise wrist to wake. Изобщо не съм го свалял от ръката и спя с него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ryxes за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#88

(2022-08-30, 23:15:43)any9 написа:  Защо да трябва да го спрете NFC-то? Дръжте си го включено.
Към по-горния въпрос за нотификациите от вайбър - проверихте ли дали са разрешени в настройките? Относно инсталирането на Google Wallet, изчакайте малко и ще се появи и в часовника Smile
Не източва ли батерията?

Още един въпрос: можете ли да отговаряте на Facebook Messenger през часовника?

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#89

На мен NFC видах, че ми е постоянно включено, дори преди малко направих първото си плащане с твлефона. Махнах го от зарядното сутринта на 76% и сега 9 часа чо-късно е на 60%, като за 3 часа бях и с включен AOD.
Аз отговарям в месинджър без проблеми, катато с шаблон, така и думи, написани от клавиатурата.
Всичко по-горе се отнася за watch 5 pro.

Сега съм пощурял на тема да намеря такава каишка/верижка. В доста видеа в youtube се появява, но за сега не се продава никъде. Ясно е че ще е поне 300лв., но.....


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavia_13 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#90

(2022-08-31, 16:56:58)slavia_13 написа:  Сега съм пощурял на тема да намеря такава каишка/верижка. В доста видеа в youtube се появява, но за сега не се продава никъде. Ясно е че ще е поне 300лв., но.....

Тази за Watxh 4 ще пасне идеално на Watch 5, погледнете в YouTube каква е разликата с официалната за Watch 5, но според мен ще е минимална (има и черна)
https://samsungstore.bg/metal-link-brace...-42mm.html
Цитирай
#91

Не съм убеден, че верижка за SGW 4 (22 мм), ще пасне на SGW (20 мм). Може и да бъркам защото отговарям по спомен.
Цитирай
#92

(2022-09-03, 09:18:15)sapiora написа:  Не съм убеден, че верижка за SGW 4 (22 мм), ще пасне на SGW  (20 мм). Може и да бъркам защото отговарям по спомен.

И двата модела използват 20 мм верижка

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#93

Другия проблемне дали ще пасне като цвят.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#94

Аз си поръчах едни адаптери, на който може да се закача после всяка 20мм верижка.
Извити са по кастата, за да няма процеп и дано да няма.

Обаче моят още не са ми го пратили! Сигурно в магазините вече е пълно, а за преордера ми няма бройка.
Да не да дойдат адаптерите от алито по-бързо, отколкото часовника оттук Sad
Цитирай
#95

Батерията кефи, двойно повече от 4-ката класик( 24 часа 25 %)
След първият цикъл зареждане/разреждане спокойно ме изкарва 4 дена при моят си начина на ползване. За сравнение 4 - ката класик едва 48 часа при същото ползване

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#96

Моята бройка от виваком яко се закучи. Днес звънях пак да проверя накъде отиват нещата. След като се свързах с оператор 15мин слушах музичка, докато проверят какво става...и накрая отговора е  да съм чакал бил имали недостиг на бройките.
Това рано сутринта, в по-късният следобед те ми звъннаха  и ми казаха, че ще има закъснение и трябва да чакам...докога не могат да кажат. няма вече 12.9 както ми обявиха в предният разговор. Това, което най-ме наведе на мисълта, че няма да го получа беше като ми обявиха, че мога да си разваля заявеният договор. Това да пуснат вече хванат клиент ей така няма как да стане
Най-веротно някъде ми се е забутала поръчката, раздали са бройките за преордъра и други няма да има, защото вече си ги продават в магазините.
Влезнах и на сайта 5 про модела не се предлага въобще.
И сега никой няма да понесе отоговорност, защото сигурно системата ще е виновна. За компенсация ми предложиха 10гб интернет, да съм си го ползвал фрии. Обаче аз съм на Unlimited ....за какво са ми 10гб, като е неограничен!
Цитирай
#97

(2022-09-05, 20:56:41)rumo написа:  Моята бройка от виваком яко се закучи. Днес звънях пак да проверя накъде отиват нещата. След като се свързах с оператор 15мин слушах музичка, докато проверят какво става...и накрая отговора е  да съм чакал бил имали недостиг на бройките.
Това рано сутринта, в по-късният следобед те ми звъннаха  и ми казаха, че ще има закъснение и трябва да чакам...докога не могат да кажат. няма вече 12.9 както ми обявиха в предният разговор. Това, което най-ме наведе на мисълта, че няма да го получа беше като ми обявиха, че мога да си разваля заявеният договор. Това да пуснат вече хванат клиент ей така няма как да стане
Най-веротно някъде ми се е забутала поръчката, раздали са бройките за преордъра и други няма да има, защото вече си ги продават в магазините.
Влезнах и на сайта 5 про модела не се предлага въобще.
И сега никой няма да понесе отоговорност, защото сигурно системата ще е виновна. За компенсация ми предложиха 10гб интернет, да съм си го ползвал фрии. Обаче аз съм на Unlimited ....за какво са ми 10гб, като е неограничен!

Ужас... вероятно си искал   LTE версията, а в началото май само мобилните оператори я предлагаха... изчакай, не разваляй договора, не го предлагат в сайта защото явно не са се оправили с предварителните поръчки. И си искай слушалките. Подобно нещо ми се случи с Технополис и айфон 13, буквално ме молеха да откажа поръчката, която месец чаках и ми върнаха парите...

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
Цитирай
#98

(2022-09-05, 21:22:19)ultravioletsf написа:  Ужас... вероятно си искал   LTE версията, а в началото май само мобилните оператори я предлагаха... парите...

Не съм искал ЛТЕ, не ми е и нужно а и те нали са оператор...поръчах това, което бяха обявили на сайта си 
И слушалки не мои трябват. Щяха да идат или в дъщерята, или в олх-а.
Както и да е. ще обиколя магазинната мрежа, ако ми предоставят сходни условия и го има ще го взема оттам и ще разваля онлайн поръчката
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#99

Здравейте!Собственик съм на Гармин Venu 2 plus и се чудя дали да го заменя с Gw5 pro 44mm?Ще се радвам някой да ми даде съвет.
П.п Като телефон  използвам Samsung s20 plus
Цитирай

(2022-09-06, 11:50:56)Nezavisim написа:  Здравейте!Собственик съм на Гармин Venu 2 plus и се чудя дали да го заменя с Gw5 pro 44mm?Ще се радвам някой да ми даде съвет.
П.п Като телефон  използвам Samsung s20 plus
Само ако ти трябва LTE функцията,иначе не виждам смисъл,между другото колко кара батерията на самнсунга при ползване на е-sim.

Изпратено от моят RMX3241 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)