Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro - Лични впечатления и коментари

Предполагам мога да провеждам телефонни разговори и ако няма функцията LTE? Замислям се за смяна защото ми допада каишката на самсунга,дизайна също ми харесва повече от този на гармина а и се надявам като говоря през часовника да се чува поне до толкова,че да не държа самия часовник на ухото,докато запушване другото хаха понеже гармина е много слаб на звук при говорене
Цитирай
Аксесоари

Ползвам watch 5 pro ,който не е lte .Може спокойно да говориш и да чуваш събеседника си , дори когато си пуснеш песен на часовника има добър звук.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G- Phantom Black-256GB 12GB RAM
S8 Plus Arctic Silver-64GB 4GB RAM
Galaxy S6 White Pearl-32GB 3GB RAM





Цитирай

Преди малко часовника ми се дискънектна от телефона и по никакъв начин не иска да се свърже пак. Върти свързването и това е. Всичко направих освен фабрични и не иска, и не иска да се свърже. Веднага след това се появи ъпдейт на Galaxy Wearable. Ясно е, ще се връщат фабричните, но исках да споделя, защото това ми е 5-то поколение часовник на Самсунг и никога не съм имала този проблем. [Изображение: b87beb7a9e0e46611942084121e31edd.jpg]
Цитирай

(2022-09-02, 17:29:14)any9 написа:  Тази за Watxh 4 ще пасне идеално на Watch 5, погледнете в YouTube каква е разликата с официалната за Watch 5, но според мен ще е минимална (има и черна)
https://samsungstore.bg/metal-link-brace...-42mm.html

Специално се обадих да попитам за въпросната верижка. Като размер ще пасне, но не и като цвят, била лъскава, а не матирана като корпуса на watch 5 pro.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

[attachment=36349 написа:any9 pid='1718213' dateline='1662492739']Преди малко часовника ми се дискънектна от телефона и по никакъв начин не иска да се свърже пак. Върти свързването и това е. Всичко направих освен фабрични и не иска, и не иска да се свърже. Веднага след това се появи ъпдейт на Galaxy Wearable. Ясно е, ще се връщат фабричните, но исках да споделя, защото това ми е 5-то поколение часовник на Самсунг и никога не съм имала този проблем. [Изображение: b87beb7a9e0e46611942084121e31edd.jpg]

Имаше и ъпдейт на софтуера на часовника днес.
А на скриншота ти не виждам иконката на блутута на телефона. Всичко наред ли е вече?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
Цитирай

Наред е. Като върнах фабричните се оправи. И бекъп не бях направила, та всичко наново. Ядосах се малко, ама нямах друг избор. И да пиша на Самсунг ще кажат същото да направя. При поредното чистене на кеша на Samsung Wearable, приложението ми каза, пе часовника е нов, демек нов часовник се опитвам да сввръжа... Не обърнах много внимание, защото помислих че съм изчистила данните, вместо кеша. То и така може да е станало де, но както и да е. Просто ми стана странно, защото такъв проблем до сега не съм имала. Иначе още нямам ъпдейт аз, вчера специално проверих, днеска миже да се е появил. То и с тези ъпдейти... Ей сега сумати народ ми се оплаква, че на SGW 4 след ъпдейта батерия е станала трагична. Като нищо, нали трябва да се купуват тия 5-ци
Иначе часовника е прекрасен. Много плавно работи всичко, абе усеща си се ъпгрейда и грам не съжалявам, че го взех Но да се надяваме този проблем да не се повтаря
P.S Верно не се вижда блутута... Хм, нещо моментно да не е станало, че няколко пъти го включвах и изключвах.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай

Блутут иконата се вижда само, когато има активна връзка. В противен случай я няма, без значние дали е пуснат модула.

iPhone 14 Pro
[-] 3 потребители изказват благодарност на Константинов за това мнение:
  • any9, Dowper, ultravioletsf
Цитирай

От вчера съм с Gw5 pro,и впечатленията са ми доста добри.Дизайна ми допада,часовника е лек,удобен и не убива докато спя с него.Батерията пада сравнително бързо (вчера като го стартирах беше на 79% в момента е на 16% но съм го разглеждал поне час и половина два) предишния ми часовник беше Гармин и бях свикнал батерията да държи по 9 10 дни,но  Галаксито ми допада повече като визия и функции.Само немога да разбера има ли как да се качи месинджър на часовника или само на смс може да се пише и отговаря?
Цитирай

изгледай някое видео ревю и ще ти се изяснят много неща.
Можеш и от месинджър да отговаряш.
Основния "ядяч" на батерията е SPO2 + activity detection
Цитирай

Добре де само аз ли не мога да отговарям на Facebook messenger съобщение
Нещо специално ли има като настройка?

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2022-09-08, 16:09:44)Lam3r4e написа:  Добре де само аз ли не мога да отговарям на Facebook messenger съобщение
Нещо специално ли има като настройка?

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Ами не съм правила настройки, директно натискаш под дошлото съобщение и клавиатурата се появява.

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
Цитирай

Днес се появи накакъв ъпдейт(около 100мб). С времето батерията се подобрява значително

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

(2022-09-09, 11:15:27)ultravioletsf написа:  Ами не съм правила настройки, директно натискаш под дошлото съобщение и клавиатурата се появява.
Това ясно обаче като напиша отговор или емоджи или каквато и да е било пише, че е изпратено и като си взема телефона просто е отговорен месинджър и нищо не се е изпратило.

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Как инсталирахте фейсбук на часовника?При мен батерията все още издържа макс ден и малко
Цитирай

(2022-09-09, 19:17:11)Nezavisim написа:  Как инсталирахте фейсбук на часовника?При мен батерията все още издържа макс ден и малко

Само през Самсунгският браузър става

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Вчера си направих експеримет за да видя с колко % ще падне батерията за 24 часа. От 100% падна на 79%. Всичко на часовника е пуснато, нищо не е ограничено. Признавам, че орез нощта не беше на ръката ми, а на нощното шкафче. Не знам дали този резултат е добър но съм доволен. Става въпрос за Watch 5 Pro, без включен AOD.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavia_13 за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай

При мен,преди да задам режим преди лягане беше на 81% (часовника ми беше на ръката докато спя) на сутринта беше на 67%
Цитирай

Привет. Мисля да дръпна една петица 40мм, че другия ми е голям.
Предполагам има функция за разговор, също като на по големия модел?
Някои с впечатление от батерията?
Един ден ми стига принципно да прави.

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай

Имат разговори всички. Кой през блутут, кой през гсм мрежата, зависи какъв го търсиш.
Ако критерият ти е един ден, то няма да имаш никакви грижи, дори и всичко на макс да включиш
И все пак виж наживо 44мм доста компактни са моделите. Цената му е почти същата, но батерията с над 100ма/ч отгоре
Цитирай

Искам да попитам освен снимки от часовника можели да се прави и клип.Защото в едно ревю видях ,че може да се сменя режима от снимка на клип.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G- Phantom Black-256GB 12GB RAM
S8 Plus Arctic Silver-64GB 4GB RAM
Galaxy S6 White Pearl-32GB 3GB RAM





Цитирай

Може, но режима се сменя от телефона.

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Гледах клип и на него режима се сменя от часовника

https://youtu.be/s-Q-FcqbsaE

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G- Phantom Black-256GB 12GB RAM
S8 Plus Arctic Silver-64GB 4GB RAM
Galaxy S6 White Pearl-32GB 3GB RAM





Цитирай

И аз питах същото, но в другата тема, за уоч 4. С последната актуализация пишеше, че е добавена такава функция, но при мен я няма. И аз гледах клип на руски и там работи. С Ноут 20 ултра съм.
https://youtu.be/jLN6ZpHp-qU?t=161

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

25 дена след поръчката ми на 5 про онлайн така и не дойде и в петък не издържах развалих договора и се заех лично и си го взех от магазинната мрежа.

Първи впечатления след 24ч ползване. Не много стилен, макар и от качествени материали, но може би заради чисто черният цвят някак стои и изглежда като пластмасов. Имал съм и по-добре изглеждащи смартове, да не говорим за калисически часовници.
Иначе благодарение на много удобната си мека верижка със супер удобно наглсяне и  закпчавне се носи и чувства добре на ръката.
Софтуерно и хардуерно - топ, не ами е №1 на топа Smile не съм виждал и чел за часовник с токлова много сензори и измервания ( отделен въпрос е колко са верни ) Множество съвети и подсказки за здравето и физическата активност. Постарали са се от самсунг - браво
Настройки от приложението и часовника - много и разнообразни. Почти всичко може да се пипне и наглси по вкуса на потребителя
Дисплей - уникален, Видим на слънце без ниакви проблеми. Отделно богати и красиви циферблати с всякава персонализирана информация на тях.
Работа с менюта и картите както се и очаква - плавна и без никакви замисления

Всичко в това отношение му е на "6"

Батерия: 
Фабричният и заряд беше на 75% Първите  2-3 часа плътно ровене и настройки. Спане с пуснато измерване на кислород, една тренировка от 1.30 мин без гпс. Вифи. локация и аод на оф, пулсомер постоянен, 10-на нотификации и нито един разговр през това време. Общо взето бих казал една средна употреба. 
Еми загуби 45% за 24ч. Не е малко и не виждам как ще станат обещаните 80ч от самсунг, но ще го пъмъча пък да видим.

Въпроси :
Гугъл порфейла не виждам да могат да се добавят карти за лоялност, само за плащане. Ако е така не е мнго "портфейл"
Второ и по-лошо при инсталирането му поиска пин или шаблон ( ясно защо) Зададох пин, но е дразнещо на тази клавиатура след всяко свалене да го пиша, а от никъде не виждам как да го обърна на шаблон. Не ми се дейнсталира и инсталира пак, но ако само това е решението ще..

Някой ползва ли watchmaker приложението? Не успях да си прехвърля нито един циферблат от телефона към часовника.
Постоянно ми мрънка да съм сложил неговото лице в часовника, а то е сложено и от него си сменям циферблатите, но не са тези, който са в телефона, а ми предлага съвсем други
едит тук се оправих с дейнсалране и пак качване на приложението

Чакам 3 верижки - една като оригиналната, но синя, някаква спртна шаренка и една метална верига да го променя малко и външно. Дано дойдат по-скоро ще пусна снимки как е с тях
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Честито и да се ползва със здраве. Жалко само за слушалките, защото лично за мен са супер Smile
Дай и малко време на батерията да се разработи. Иначе си ги стига тия часове. Вярно, че вчера не съм правила почти нищо, но над 3 дни си правя редовно. За най-добър резултат на батерия трябва да се ползват стоковите уоч фейсове. По-голямата част от тези от маркета, особено ако са повече информативни, ще съкращават батерията поне с половин ден, да не кажа и отгоре.
Карти за лоялност се добавят от телефона [Изображение: 8a49348628ef6d44b1de32086673990a.jpg][Изображение: 4b4c2dae7babd034fd1b7e68dd3cb5fd.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)