Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Z Fold 4 - Лични впечатления и коментари
#26

Дано Ui 5 да е по плавна и мазна и при нас. На S22 се усеща много подобрение в това отношение.И аз го тегля в момента.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-11-22, 21:39:38)Bavarche написа:  Дано Ui 5 да е по плавна и мазна и при нас. На S22 се усеща много подобрение в това отношение.И аз го тегля в момента.
Ми да ти кажа,не виждам разлика в плавноста тъй като и с 12 телефона си работеше доста мазно Unknw_mini
Но при батерията забелязах,че има подобрение  Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
#28

Здравейте колеги.Имам от седмица  samsung z fold 4.Мога да кажа че телефона е много добър Единствено ме притеснява дисплея големият вътрешен.Има ли протекторат от samsung.(мисля че имам но не съм сигурен)Ако има може ли да се постави друг протектор върху този или е нужно отстраняване на първия ако има такъв.Четох че на фолд 4 излиза  с протектор.Как да разбера дали имам?Мисля да купя протектори.Моля за съвет
Цитирай
#29

Има фабричен,ако се появи проблем с него,звънни на съпорта на Самсунг.Оттам ще те упътят как да решиш проблема.
Цитирай
#30

Здравейте! От форума за Note 20 Ultra се прехвърлям тук, защото вчера се сдобих с това малко бижу Smile (green grey, 512 GB) Казвам "малко", защото след ноут-а в сгънато състояние си е доста компактен фолд-а.

Все още нямам достатъчно впечатления, които да споделя, но определено това е телефонът за нетфликс, туба и т.н. Таблет в джобен формат Smile
Между другото в момента има доста добри намаления на фолдовете при операторите, така че действайте :Д
Цитирай
#31

Намаленията ще ги има все по-често, щото на врата чука SG Ultra 23, a после се задава новия Z Fold 5. Цената само ще пада.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#32

352334703529773 този имей дали е ОК колеги?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#33

https://imeicheck.com/imei-check
https://www.imei.info/
Ето ти два сайта за проверка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#34

Мерси а спрямо S21 Ultra как е батерията и телефона като цяло?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#35

С много човъркане си издържа деня. За телефон, като него мисля, че си е повече от добре. Ползвал съм почти всичко от флагманите на Самсунг но този телефон няма нищо общо с нищо до сега.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green 512GB
Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black 1TB
[-] 2 потребители изказват благодарност на mitko1907 за това мнение:
  • Bavarche, bbaev
Цитирай
#36

Като мине learning usage patterns подобрява ли се живота на батерията както при S сериите примерно? Отделно този performance profile съм го пуснал на light - дали ще помогне допълнително за живота на батерията понеже приложенията, които цъкам аз, не са тежки и не ми трябва пълна мощност.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#37

Да, оправя се след 3-4 дни. До тогава е резил, не се стряскай. 2 часа SOT беше мираж за S21 Ultra в първите му 3-4 дни, после със зор го събарях.
Цитирай
#38

Аз декември продадох моят Fold 4 защото ми писна от теглото, неточности и бъгове особено от външни програми и финни но постоянни насичания в самата UI.Концентрирах се върху обратния полюс - Iphone 14 Pro. Супер плавен,мазен, лесен , компактен...абе знаете предимствата на Айфон. Но не издържах и 2 месеца. Айфон просто не е смартфон, малкия екран не става за нищо по сериозно. Минах експериментално и през други изявени Андроиди. Но за Фолд мога ясно да кажа: отвориш ли го един път - като кутията на Пандора е - не те пуска повече. Абсолютен Game changer. Мултимедия, мултитаскинг, абе мулти - култи на ново ниво. Просто има някой недоизпипани неща софтуерно, но нека да не издребняваме а да гледаме гоолямата картина - и буквално и преносно. А софтуерът се напасва и подобрява постоянно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • hgeorgiev, sapiora
Цитирай
#39

Забелязах че доста лесно се надрасква екрана още в самото начало предния екран получи 2 драскотини, сложих му протектор.
Ползвах два кейса.
Единия е изцяло прикриваш включително и пантата където да си държа химикалчето.
С други кейес който е отпред и отзад без да покрива пантата, телефона се носи постоянно в джоб сам, без ключове протмонете и прочие.
Цялата лява част на телефона получи надрасквания явно материяла не е мн устойчив.
При вас как е? Има ли надрасквания по екрана отстрани,
Как го ползвате без със протектор?


Имам и моторола без протектор няма дори точица по екрана или лайсната, от къде идва този проблем при самсунг?

Има ли как тази част надрасканата част на панела да се полира, тос кейс не се забелязва но си е кофти като го свалиш там отива окото.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#40

Аз пък имам обратното наблюдение. Имах всеки Фолд от 2 насам. Работя в прашна среда. Изтървал съм ги на дървен паркетен под без калъф няколко пъти, отварям затварям с мръсни прашни ръце и дори фолиото на вътрешния екран не е пострадало. Гледах оня идиот Джери дето троши телефони в блендер и той също беше много ама много изненадан от здравината на конструкцията и устоичивостта на материалите.

И нещо много важно!!! Предния панел на калъфа(който и да е калъф), понеже е само една тънка рамка и често не се фиксира добре. Затова всички читави калъфи идват с лепенки. Ако тази рамка не е добре залепена тя постоянно се движи и събира дребни частици. Това действа като шкурка за корпуса на телефона.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#41

Аз му ибах мамата на моя в първите 3 дни още - драскотини по предния екран от кейс на 2 части, поръчах си Spigen slim armor pro и докато го чакам го изтървах на едни плочки и му направих стабилни деруги по пантата и 2-та панела. Кейса още го чакам де, той поне ще ги скрие. Ама аз като цяло съм си heavy user т.е. не го гледам като писано яйце телефона - пускам си фенера и си човъркам разни неща с него, оставям го където ми падне, хвърлям го по пода във фитнеса и т.н. Купих си някакъв комплект протектори за предния екран на Самсунг, първия не го залепих като хората ама ще стои така за сега. От стъкло не знам дали има смисъл честно казано, цените с някакви абсурдни (50+ лева).

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
[-] 1 потребител изказва благодарност на spitfirebg за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#42

Току-що дойде One UI 5.1 ъпдейта. Свалям го в момента, 2059,77 MB.
Като гледам доста промени има, но не е нещо драстично.
Очевидно има лека промяна в политиката за ъпдейтите, защото и за S22 Ultra е дошъл днес.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bbaev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#43

И при мен днес дойде UI 5.1.    

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#44

(2022-11-17, 04:31:45)Galaxysport94 написа:  Собственик на Fold 4 Black 256 от 5 дни.

Мога да кажа, че е уникален. Ползвам го предначение онлайн бизнес, имейли съобщения таблици сайт поддръжка...
Топ е особено като разгледаш всичките опции и го настроеш спрямо твоето ползване.
Жестовете за плъзгане/връщане + странична лента в комбинация с лента на задачите става като космически кораб телефона.

Забележка: имам и една моторола ейдж 20 с 35 ватово и с 25ватово го пробвах фолда, моторолата се зарежда доста по бързо от фолда не знам на какво се дължи това, но времетраенето за зареждане от 10 до 85% трябва да го намалят

4000 срещу 4400 батерия за фолда
Тези 4400 ако го го натисна с яко Интернет сърф чат и имейли веднага пада батерията за 4 часа от 88 на 33%, дори и да е на 60 херца

За ваша полза изключете жестове с плъзгането по сензора за отлючване, само излишни докосвания и падащото меню се пуска от самия захват.

Дайте ми насока как да снимам в най добро качество и снимките и видеата да изглеждат нормално не изрязани или продълговати като се разглеждат на комп телевизор или ако се качват някъде.

За снимка 50мп 3 към 4 или 9 х 16
За видео UHD 9X16 или 8K ?

За снимки 3х4 12 Мрх е оптималния избор. Поради начинът на работа на софтуера и хардуера. Просто са замислени за такова съотношение. Има едно събиране на инфо от 4 пиксела да направят един ама по добър. При 50 Мрх тази магия не работи и оставаш само на сензора. А той е малък. Това важи за всички съвременни телефони.
За видео - колкото по малко стабилизации, толкова по добре. Стабилзацията реално реже от рамката на зрителното поле и използва тази отрязаната външна рамка за да компенсира клатенето. Кропване му викат по модерно му. 8к е твърде натоварващо за процесора. За по гладко видео - 4к.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#45

8K ако има къде да го гледаш - аз имам 8K QLED и снимам някои видеа в 8K. Ако нямаш такъв няма смисъл , плюс това файловете са жестоко обемни, това чудо няма пращане Big Grin Буквално си иска здрави 5G скорости, скоро ми се наложи да си сваля от облака някои 8K видеа с обем към 70GB и ако не беше гигабитовия 5G на А1 ( на speedtest вадя на това място по 1.3gbps максимум) щях да се чудя какво да правя...и като ми кажат после, че нямало смисъл от 5G. Разбира се, това си е нишова ситуация но...е ситуация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#46

Не виждам отделна тема, затова ще използвам тази - излезе най-после ъпдейтът за Z Fold 4 с новите функции в галерията, които доскоро бяха ексклузивни само за S23 серията.
Размер: 1714.09 MB
Security-то за април също идва с него.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на bbaev за това мнение:
  • Bavarche, Be6i4, kayovas
Цитирай
#47

С тия 1,7 ГБ бая нещо трябва да сме получили. То си е като за нов Андроид, ама не е. И аз го качих снощи. Интересно!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#48

Имам следния проблем, за който все още не мога да намеря решение. Става въпрос за следното:

Домашният ми рутер за интернет (оптичен от Vivacom) е с две честоти, като съответно на по-високата е и бързата скорост на интернета.
Когато фолд-ът (Fold 4) е вързан към честотата с по-висока скорост, по някое време неизбежно изписва, че няма връзка с интернет. Като се вържа към по-ниската честота и после обратно към по-високата - всичко се оправя веднага. Но е мега дразнещо, защото го прави без никаква логика и не е ок. Принуждавам се да ползвам по-бавната скорост (естествено върши ми перфектна работа, но въпросът е принципен).

С всички други устройства, с които се връзвам, нямам никакви проблеми - в това число 2 лаптопа, Note 20 Ultra на жена ми, както и един iPhone 13 mini, затова съм сигурен, че проблемът не е в рутера, а единствено във фолда.

Ако някой има идея каква може да е причината и дали може да се оправи, ще съм благодарен.
Цитирай
#49

S23 Ultra имаха същия проблем. Повече от месец не се е появявал при мен. Явно са го оправили с някой от ъпдейтите.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • bbaev
Цитирай
#50

Това при мен го правеше на S21 Ultra. Смених рутера и от тогава нямам никакви проблеми с нищо. Само казвам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • bbaev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)