Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Два телефона средна класа?
#1

Здравейте ако често ви омръзват телефоните и искате да имате два, за да си ги сменяте през определени периоди в какъв ценови диапазон бихте се прицелили?
Аз някога направих точно това - купих Нокия Лумиа за да пробвам Windows Phone 8, но след два месеца си купих пак Самсунг и се върнах на Андроид. И си ги сменях така няколко години. Доста добро решение за човек акто мен на когото бързо му омръзват телефоните. Някой правил ли е това?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
Аксесоари
#2

Среден клас не бих си взел, докато имам възможност да ползвам висок клас. Да не говорим, че парите, които ще дадеш за 2 телефона среден клас ще са ти почти колкото 1 телефон висок клас.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

По добре висок клас на 1-2 години отколкото чисто нов среден. Играл съм го вече тоя филм. Чисто нов среден клас е по зле от 2 годишен висок да не кажа даже от 3 също.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

Е добре как не ви омръзват? За два-три месеца и ми е дошло догуша от едно и също и искам нова "играчка". А с два различни имам точно това разнообразие.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#5

Мен средния клас ми омръзва за две седмици, с високия изкарвам около година, затова съм решил да купувам само висок клас апарати на 2-3 години чисто нови за около 1000лв, този вариант на мен лично ми е оптимания. 2 апарата среден клас, ще ги изхвърля след първия месец.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

(2022-08-21, 22:04:40)Samsung2013 написа:  ... За два-три месеца и ми е дошло догуша от едно и също и искам нова "играчка". А с два различни имам точно това разнообразие.

Не съм сигурен какво точно се има предвид в маркираната част по-горе. Мисля, че телефонът е средство, а не обект за работа/забавление, т.е. представлява само един инструмент за достъп. Освен това, 1, 2 или 5 телефона с една и съща ОС, независимо от номера й, не се различават дотолкова драстично, че да притъпяват в някаква степен липсата на разнообразие. Информацията в сайт Х ще е все същата, независимо дали ще се чете през Chrome, Opera, Safari или кой да е друг.

Ако пренебрегна казаното до тук, и аз бих взел 1 апарат от висок клас за сметка на 2 от среден, при това причините са съвсем очевидни.
Цитирай
#7

Чета ви бисерите и се чудя - толкова ли сте глупави или просто се чудите - какво да си правите парите???  Angry

Скоро ми предстои купуване на нов апарат и ... пак ще си взема „стандартното“ - приличен бюджетен! С горе-долу добри показатели на ниска цена.
Примерно - HONOR 50 LITE BLACK 128 GB, RAM 6 GB или MOTOROLA G42 128 GB, RAM 6 GB.
Повече от 500 лева не давам! Сегашният ме кара пета година, а струваше 220 лв.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Някои (съседите на етажа, например, младо семейство с дете на 5-6 годинки) твърдят, че харчат средно 650-700 лв. на месец за цигари, алкохолът е отделно. Това какво е - глупост, чудене или въпрос на гледна точка?
Цитирай
#9

(2022-08-22, 18:56:52)L1892 написа:  Някои (съседите на етажа, например, младо семейство с дете на 5-6 годинки) твърдят, че харчат средно 650-700 лв. на месец за цигари, алкохолът е отделно. Това какво е - глупост, чудене или въпрос на гледна точка?

Това е прекалено.
Аз също пуша, но умерено - 1 кутия за два дни. При цена от 5 лв. - получават се 75 лева на месец.

В момента нямам проблем, да си купя каквото и да е, просто не вмиждам смисъл - от изхвърляне.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

https://www.cnbc.com/2017/09/28/these-6-...-cars.html
не са единствените - лека аналогия

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

Тези дни - покрай другите таргетирани реклами - мярнах една за телефон, подобен на този 

[Изображение: evolveo_easyphone_fg.jpg]

И доста се замислих!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Да, телефонът е средство и няма голямо разнообразие вече в темите между различните производители. И пак си има специфики, а и най-малкото външния дизайн ще е поне малко различен.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)