Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба
#1

Скъпи шофьори, имаме удоволствието да Ви представим БезГлоба - първата полуавтоматизирана онлайн платформа, която позволява на своите клиенти да обжалват глоби за превишена скорост!

Платформата на БезГлоба е нов, удобен и бърз вариант, посредством който е възможно да се обжалват глоби за превишена скорост, наложени с електронен фиш или с наказателно постановление! По този начин се заменя скъпия, муден и времеотнемащ метод за обжалване на глоби, съществувал до момента.

Съдействаме за:
- обжалване на глоби, наложени с електронни фишошве
- обжалване на глоби, наложени с наказателни постановления
- правна консултация по тези и други сходни въпроси

Държим да ви информираме, че услугата се заплаща само и единствено, когато тя е успешна, а именно глобата е намалена или отменена.

Единственото, което трябва да направите, за да обжалвате глоба е:
1. Да се регистрирате
2. Да въведете данните от съответния документ, с който ви е наложена глоба
3. Да подпишете жалбата, която ще изпратим към вас

Всичко останало поемаме ние!

Повече информация може да откриете в сайта на платформата: https://www.bezgloba.bg

В случай че имате допълнителни въпроси относно платформата или услугите, които предлагаме, то ще се радваме да ви съдействаме в темата.

Поздрави,
екипът на БезГлоба
Цитирай
Аксесоари
#2

Аха, и какво има да се обжалва на това, че си нарушил закона? Егати тъпотията. Карайте нормално, че всеки ден се избиваме по тия пътища, като обезумяли, аз не знам като шофирате мислите ли с тия глави? Или ви интересува само да не ви спрат да ви вземат паричките, пък дали ще се утрепате вие и някой друг е от второстепенно значение. Вместо да насърчавате такива глупости за обжалване на глоби, може да насърчавате хората да карат внимателно, отговорно и да спазват закона за движение по пътищата, и че не е важно дали ще стигнеш 20-30 или 50 минути по-бързо, а че важното е изобщо да стигнеш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#3

Аз съм на същото мнение,като @nowhere трябва да се кара разумно,да се спазват ограниченията за скоростта и правилата за движение.

Huawei P30
Цитирай
#4

@nowhere това със стигането по-бързо е мит. Разликата ако караш "супер" бързо и в нормите, не ти спестява много време. Иначе и аз съм на същото мнение. Какво има да обжалваш като са ти снимали колата с превишена скорост, плащаш си глобата и намаляваш скороста. АКо не искаш да те глобяват просто си спазваш правилата, достатъчно знаци има само ги спазвай и няма да се притесняваш от глобите. Не знам каква е тая мания в българския шофьор, че полицая го бил обирал. Спазваш ли правилата не ти прави нищо, а ти пожелава лек път.
Цитирай
#5

Само в България се оплакваме, че глобите са скъпи и не можем да си ги плащаме. Никой не се съобразява да спазва правилата, но всички искат да е евтинко за да можем да си ги плащаме наказанията. Откачена работа...

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Здравейте,

платформата по никакъв начин не цели да стимулира шофирането с превишена скорост над ограничението. Нямаме и няма да имаме подобна практика.

БезГлоба предлага услуги към масовия потребител, който се е почувствал неправилно санкциониран или смята, че в електронния фиш/наказателното постановление са нарушени съществени нормативни изисквания.

Основното, към което платформата се цели, е даване възможност на своите клиенти да упражнят гражданските си права, но не и да избегнат поемането на отговорност за съответно нарушение.

Поздрави,
екипът на БезГлоба
Цитирай
#7

Ако при знак за ограничение от 60 км/ч. карам със 100 км/ч. и ме глобят, как бих могъл да се считам за неправилно санкциониран, след като съм нарушил правилата за движение откъдето и да погледна това?

А гражданите освен права имат и задължения.
Цитирай
#8

(2022-09-09, 14:11:42)BezGloba написа:  Здравейте,

платформата по никакъв начин не цели да стимулира шофирането с превишена скорост над ограничението. Нямаме и няма да имаме подобна практика.

БезГлоба предлага услуги към масовия потребител, който се е почувствал неправилно санкциониран или смята, че в електронния фиш/наказателното постановление са нарушени съществени нормативни изисквания.

Основното, към което платформата се цели, е даване възможност на своите клиенти да упражнят гражданските си права, но не и да избегнат поемането на отговорност за съответно нарушение.

Поздрави,
екипът на БезГлоба

шегувате се!
Иновейшън Кепитъл Фонд“ КДА, ЕИК: 205910918
не са ли измамници?
цеко не се слави като читав?

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#9

Ако карате кола веднъж месечно или по-малко, явно няма да Ви трябват услугите им, но ако си вадите хляба като шофьор ... може и да Ви потрябва.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

(2022-09-09, 14:30:49)L1892 написа:  Ако при знак за ограничение от 60 км/ч. карам със 100 км/ч. и ме глобят, как бих могъл да се считам за неправилно санкциониран, след като съм нарушил правилата за движение откъдето и да погледна това?

А гражданите освен права имат и задължения.
И аз това щях да питам, как хем съм сниман с превишена скорост, хем съм неправилно санкциониран? Нещо аз ли не разбирам, как стават нещата?

@pepy1 значи, ако си вадиш хляба като шофьор може да превишаваш скоростта. Страхотна логика. Че даже и после да си търсиш правата, че са те глобили, че си ги нарушил. Още по-добра логика.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#11

(2022-09-09, 17:51:33)nowhere написа:  И аз това щях да питам, как хем съм сниман с превишена скорост, хем съм неправилно санкциониран? Нещо аз ли не разбирам, как стават нещата?

Търсят се нарушения на процесуалния Закон или Наредбата.
Нарушения в правилата за издаване на ЕФ, НП и други такива.
И да, доста често падат в съда, именно, заради нарушаване на процесуалните правила.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Всеки разчита, че ще мине между капките и никой не спазва... Все едно да напълниш гевгир с вода.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Въобще не бия на там, всеки има глава на раменете за да мисли за действията си и за последствията от тях. А няма шофьор който да не знае( публична тайна), че пътна полиция в голям процент от случаите не вършат това което им е работа и правят движението още по неприятно. Всеки е виждал много случки, затова няма да конкретизирам. Нямам нищо против контрола, а начина по който се прави.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

(2022-09-09, 18:07:01)Legal76 написа:  Търсят се нарушения на процесуалния Закон или Наредбата.
Нарушения в правилата за издаване на ЕФ, НП и други такива.
И да, доста често падат в съда, именно, заради нарушаване на процесуалните правила.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Да де, демек типично по български се опитваме да минем метър. Нарушаваме закона, ама да плачем що са ни санкционирани и като падне в съда какво? Голямо постижение, няма що. Знам, че е тривиално и клиширано, но за пореден път се доказва колко ни е прост материала. Същото, като някои амеби дето ревнаха, защо на кресненското дефиле имало колчета и защо било такова ограничението, все едно е края на света и това им е проблема, а не им е проблем, че някой галфон може да им изскочи отсреща и да им избие семейството. Да, не е много комфортно с 60 там, особено ако попаднеш зад някой по-неопитен и несигурен шофьор, но това е положението, в крайна сметка най-важното е да се съхрани човешкият и който не го осъзнава и си мисли, че на него няма да му се случи искрен го съжалявам.

@pepy1 И ти си прав, но донякъде и в изказването ти виждам донякъде типичната българщина относно пътната полиция, а именно че много обичаме да гледаме в чуждите панички, да плюем другите и все някой да ни е виновен. Съгласен съм това, което казваш, че правят пътна полиция и че не осъшествяват качествен контрол и дори понякога го затрудняват, но нека гледаме себе си, нека ние се опитаме да променим нещо, не все да чакаме на някой, било то полицията или държавата.

Хора, това ни е живота и живота на семействата ни, недейте да ги пренебрегвате с лека ръка. Не съм безгрешен на пътя и аз съм имал нарушения, къде умишлени, къде не толкова, но винаги, винаги с акъл и без риск. Не правете безрасъдни маневри, не бъдете нетолерантни, агресивни и бързащи на пътя, всички са ни учили, че белята става за секунди и за съжаление това е истината.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#15

(2022-09-09, 17:40:39)pepy1 написа:  Ако карате кола веднъж месечно или по-малко, явно няма да Ви трябват услугите им, но ако си вадите хляба като шофьор ... може и да Ви потрябва.

Ами то там е проблемът, че точно професионалните шофьори са перманентни нарушители в безбройни случаи. Карам със 120-125 км/ч по коя да е магистрала и покрай мен прелитат тирове със залепени етикети за 90 км/ч, колкото е по правилата. Това нарушение ли е? А оправдание ли е, че кара бързо разваляща се стока? Или че бърза да мине през границата? Извинявай, но това е абсолютна безотговорност, щото при сблъсък с автомобил пътуващите в него няма да ги спаси нищо.

И аз бързам, не съм светец, и обикновено карам с 10-15 км/ч над разрешените извън града, но никога в населено място и често правя колона зад себе си от спазване на ограниченията.

И да, липсата на контрол е ужасяваща! Всеки е виждал как карат у нас румънците - като отвързани, никакви ограничения не ги вълнуват, защото практически няма механизъм, по който да ги глобиш, пък ако ще да профучи с 300 км/ч покрай триногата. Ама минат ли Дунав мост, стават по-ниски от тревата, щото там ги бият яко през ръцете за най-малкото. Украинците - същата работа, за турските тирове да не говорим, особено като почнат да се гонят по Тракия, а и само там ли...

И не, не съм професионален шофьор, рядко правя повече от 30 хил на година с личния и служебния автомобил.
Цитирай
#16

Точно затова споменах за контрола, ако има истински контрол нещата ще бъдат различни. А тук всеки търси грешката в другия и никога в себе си. Случвало ми се е няколко пъти да карам след тир между Плевен и Русе по 50-60 км с 50-60 км/ч поради простата причина, че от мъгла не предприемам изпреварване заради липса на видимост. По същия маршрут съм спирал да уведомявам контролните органи/полицията/ за катастрофа и паднали дървета на пътя, които го затварят. Отговора им е: преди еди кое си е или след? Като им кажа, ми казват: е то това е района на колегите и продължават да си киснат на гюме. Това ли е контрола и съдействието?  Не ми е и единствен случай за катастрофи. Много пъти и на 112 съм звънял когато пред мен се случат нещата,  от там същото ме питат преди или след... Ми пратете патрул и линейка, дали от В.Търново или Г.Оряховица, на пострадалите или за организацията на движението е все тая. Да не се минат случайно. А тук говорим за човешки животи! Това Ви споделям за контрола, и колегите които искат да помагат, защото когото дойдат КАТ пишат нещо - ти си неадекватен и пострдал, и накрая се оказваш без вина виновен! А иначе можеш да направиш беля карайки под разрешената 80 км/ч - примерно със 60, което не те прави автоматично невиновен!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

(2022-09-09, 20:19:34)pepy1 написа:  Точно затова споменах за контрола, ако има истински контрол нещата ще бъдат различни. А тук всеки търси грешката в другия и никога в себе си. Случвало ми се е няколко пъти да карам след тир между Плевен и Русе по 50-60 км с 50-60 км/ч поради простата причина, че от мъгла не предприемам изпреварване заради липса на видимост. По същия маршрут съм спирал да уведомявам контролните органи/полицията/ за катастрофа и паднали дървета на пътя, които го затварят. Отговора им е: преди еди кое си е или след? Като им кажа, ми казват: е то това е района на колегите и продължават да си киснат на гюме. Това ли е контрола и съдействието?  Не ми е и единствен случай за катастрофи. Много пъти и на 112 съм звънял когато пред мен се случат нещата,  от там същото ме питат преди или след... Ми пратете патрул и линейка, дали от В.Търново или Г.Оряховица, на пострадалите или за организацията на движението е все тая. Да не се минат случайно. А тук говорим за човешки животи! Това Ви споделям за контрола, и колегите които искат да помагат, защото когото дойдат КАТ пишат нещо - ти си неадекватен и пострдал, и накрая се оказваш без вина виновен! А иначе можеш да направиш беля карайки под разрешената 80 км/ч - примерно със 60, което не те прави автоматично невиновен!

В случая пишеш само за спорта!
Точно за превишена скорост - повечето са електронни фишове. Без значение дали стационарна или мобилна камера.
Където служителите нямат никакво участие.

Иначе си прав, че са мърди - поне половината. Сами те те нарушават систематично закона - без колани, говорят по телефоните в движение, карат и спират патрулките както им е кеф ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#18

В темата игнорирам стационарните камери, говоря предимно за контрол - който липсва. Голяма част от стационарките са сложени на неподходящи за това места/лично мнение/Иначе с активния спорт приключих - травмите са ми много! Нападаме излишно някой, когото не познаваме, без дори да знаем с какво точно може да ни помогне.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

Голямо модериране пада, чак не разбрах защо ме изтриха.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#20

(2022-09-09, 21:07:56)pepy1 написа:  В темата игнорирам стационарните камери, говоря предимно за контрол - който липсва. Голяма част от стационарките са сложени на неподходящи за това места/лично мнение/Иначе с активния спорт приключих - травмите са ми много! Нападаме излишно някой, когото не познаваме, без дори да знаем с какво точно може да ни помогне.

Какво значи неподходящи места? Аз го разбиеам, като "неудобни" места, където могат да те снимат. А с какво може да ни помогне въпросния? С нищо, поредната бай ганьовщина.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#21

Като неподходящи, разбирай безсмислени. Като пример - Орлов мост и Бояна в София, на изхода Бургас - София и  т.н. Искаме да се сравняваме с Европа, мога да Ви кажа как е в доста от страните там, но повечето от Вас знаят защото са били или са там. Нищо общо!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

(2022-09-09, 22:38:00)nowhere написа:  Какво значи неподходящи места? Аз го разбиеам, като "неудобни" места, където могат да те снимат.

По-лошото е, че ги няма на най-подходящите. На прави и широки участъци, в гъсто населени райони - където разни дрифтаджии си показват уменията.
За „хранилките“ да не говорим - места, където излишно се поставят знаци, за ограничения.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#23

Аз пък подкрепям да се плаща максимално малко на държавата от глоби. Щом те си позволяват да създават хранилки и да се крият в храстите, що пък нормалните хора да не измислят начин да не им плащат глобите? Системата е крива. Хранилките трябва да се спрат и тия къде седят по храстите също. Що на магистралите не сложат камери които мерят средна скорост между дадена отсечка? И ако си минал по бързо от зададеното време глоба.., това е супер лесно постижимо, но не се прави защото ще влизат много малко пари в хазната, по доходоносно е да има хранилки и да изскачат ченгета от храстите.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#24

(2022-09-09, 23:50:55)Legend написа:  Що на магистралите не сложат камери които мерят средна скорост между дадена отсечка? И ако си минал по бързо от зададеното време глоба.., това е супер лесно постижимо, но не се прави защото ще влизат много малко пари в хазната, по доходоносно е да има хранилки и да изскачат ченгета от храстите.

Това се прави в Сърбия и не само за магистралите.
На почти всеки град - на изхода - има камери за трафик контрол. Снимат те в Бургас, после те снимат в София и питат - „Как мина 385 км за 2,5 часа?“

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#25

Прави се във всяка страна за контрол, но не и тук защото хранилките изкарват много повече пари.
С горепосочените камери искаш - не искаш караш в ограничението, защото сам знаеш ако стигнеш по бързо какво те чака и то е сигурно.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)