Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба
#51

(2022-09-12, 16:39:26)ndsbg написа:  Това че караш годишно по толкова километра не дава отговора на въпроса - Защо българите шофиращи там са божи кравички и карат по правилата, а само тук се правят на гъзета и карат с 200 и после викат полицая сложил хранилка.  Но както и да е само ти караш в чужбината и знаеш как е. Не ми се спори за безмислена тема, вижда се колко са културни шофьорите в България и е типично по български нарушителя да търси вината в другите не и в себе си.

Това се казва балкански синдром.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-09-12, 16:39:26)ndsbg написа:  Това че караш годишно по толкова километра не дава отговора на въпроса - Защо българите шофиращи там са божи кравички и карат по правилата, а само тук се правят на гъзета и карат с 200 и после викат полицая сложил хранилка.  Но както и да е само ти караш в чужбината и знаеш как е. Не ми се спори за безмислена тема, вижда се колко са културни шофьорите в България и е типично по български нарушителя да търси вината в другите не и в себе си.

Ще се опитам да обясня защо е така в България! Тръгваш от София до Варна, Пародията на магистрала е 90 км от София и 80 км Шумен-Варна. През останалия път ограничението е 60 км/ч, с 2 изключения -70 и 80км/ч. Първото след края на магистралата от София след кръговото/ако ти говори нещо/ и второто малко след В. Търново на една стационарка в нищото. Е, първокласен и международен път да караш с макс 60 км/ч е меко казано смешно. А в гръцко дали е така? А в Европа? Само да спомена, че Париж има 4 околовръстни и там ограничението е 110 км/ч! А на нашето е 40-80, ми това си е за хранилка, особено преди кръговото на Люлин ако идваш от Бояна в София. И да добавя, гръцките полицаи не се крият като нашите, а стоят на магистралата в аварийната лента, едва ли не ще се блъснеш в тях!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#53

(2022-09-12, 21:49:41)pepy1 написа:  Ще се опитам да обясня защо е така в България! Тръгваш от София до Варна, Пародията на магистрала е 90 км от София и 80 км Шумен-Варна. През останалия път ограничението е 60 км/ч, с 2 изключения -70 и 80км/ч. Първото след края на магистралата от София след кръговото/ако ти говори нещо/ и второто малко след В. Търново на една стационарка в нищото. Е, първокласен и международен път да караш с макс 60 км/ч е меко казано смешно. А в гръцко дали е така? А в Европа? Само да спомена, че Париж има 4 околовръстни и там ограничението е 110 км/ч! А на нашето е 40-80, ми това си е за хранилка, особено преди кръговото на Люлин ако идваш от Бояна в София. И да добавя, гръцките полицаи не се крият като нашите, а стоят на магистралата в аварийната лента, едва ли не ще се блъснеш в тях!

Така е, прав си. НО държавата това ни предлага, като пътища и ограничения и ние трябва да се съобразяваме с това. Малко или много, тъпи или умни, нещата тук са такива и ние би следвало да се съобразяваме с тях. Имаш 60 км/ч ограничение, караш с 60, а не викаш хранилка. Пан казвам, нещата са такива, каквито са, дали са правилни или не е отделен въпрос. И на мен ми харесват най-различни закони и правила от други държави, но не ги прилагам тук. А и ние на всичко ще намерим кусури, ако не ти е 60, а 80 ще има "е защо е 80, а не 100"

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#54

+това всички (почти всички) камери снимат от +10км/ч на ограничението. Тука сме свикнали с толеранса и на ограничение 60 се кара с 80+/-. Като вдигнат ограничението на 80 трафика тръгва с 100+/- извън населените места.
За пренасищането пътни участъци с пътни знаци (през петдесет метра ограничение на скоростта), съм съгласен, че е объркващо и ненужно.
Също няма да е зле от 5-и клас да се преподава и правилника за движение по пътищата по един час седмично, поне. Леко по леко да се изграждат навици как и къде се пресича, как да се движим с велосипед и електрически скутер. Като се стигне до управление на автомобил и нагоре вече човек ще има изградени навици, виждане и цялостна ориентация. Всеки ще знае какво се случва около него и защо! Общо взето ще има много по-практическо изпълнение на предвидената в правилника теория.

https://nova.bg/news/view/2022/09/13/382...%BB%D0%B8/
Ето и резултата.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[Изображение: 4cd0668f6ddfeeb2665393c0605e1cf4.jpg]
Може би ще се почувства неправилно санкционирана!?
Цитирай
#55

(2022-09-12, 21:49:41)pepy1 написа:  Ще се опитам да обясня защо е така в България! Тръгваш от София до Варна, Пародията на магистрала е 90 км от София и 80 км Шумен-Варна. През останалия път ограничението е 60 км/ч, с 2 изключения -70 и 80км/ч. Първото след края на магистралата от София след кръговото/ако ти говори нещо/ и второто малко след В. Търново на една стационарка в нищото. Е, първокласен и международен път да караш с макс 60 км/ч е меко казано смешно. А в гръцко дали е така? А в Европа? Само да спомена, че Париж има 4 околовръстни и там ограничението е 110 км/ч! А на нашето е 40-80, ми това си е за хранилка, особено преди кръговото на Люлин ако идваш от Бояна в София. И да добавя, гръцките полицаи не се крият като нашите, а стоят на магистралата в аварийната лента, едва ли не ще се блъснеш в тях!


Това дето го обясняваш няма нищо общо с нарушителите на закона за движение по пътищата. По твоята логика, щом пътищата са лоши и хората са сложили ограничение и мога да си карам с 200 щото некой тъпак решил да сложи знак 60-80 и ганьо обича да не му казват какво да прави си кара с 200. После се жалва как имало хранилки и го глобявали за щяло и не щяло.   И пак ще питам, че не отговорихте на въпроса: Защо българите карат по правилата в Гърция. след като там пътищата са като слънце, защо не карат с 200???   Или да карат без коланче, или да минат на червено????   Докато тъсите проблемите в другите, а не в себе си все така ще е, но както винаги в родината ни се обвинява асфалта, времето, мъглата но не и че ганьо карал с 200 и се оплакал ми тя мъглата виновна и затова ударих този пред мен.

п.с. иначе създателите не ги обвинявам в нищо, за тях това просто е работа(начин за изкарване на пари) защото в има достаъчно "клиенти" на такъв тип услуга.
Цитирай
#56

Много завъртате нещата и интерпретирате думите ми. Аз знам какво съм искал да кажа, това че Вие не го разбирате или не искате да го разберете - не е мой проблем. Филосовствайте си и си карайте, както мислите за правилно според Вас. Хубави думи пишете, но едва ли спазвате закона за движение по пътищата на 100%!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#57

Никой не е казал, че го спазва на 100% даже добросъвестно си го признахме няколко човека. Просто е нелепо човек постоянно да си търси извинения и вина в другите и да се оправдава, че нещо му било криво, не му харесвало и затова не го спазвал.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#58

Със сигурност няма такъв, който спазва на 100%!! Като правиш нарушение, което 90%+ е съзнателно решение не може да ти е виновен тоя дето е положил маркировката, който е сложил пътните знаци, метеорологичните условия или още по-малко тоя, който контролира за спазването им (да не мислите, че им се занимава с киселяци по цял ден).
По стара българска традиция обаче от изключенията искаме да извадиме правило и жалкото е, че успяваме.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Излезе, че някой контролира метеорологичните условия така, както го написах Big Grin
Цитирай
#59

(2022-09-12, 21:49:41)pepy1 написа:  Ще се опитам да обясня защо е така в България! Тръгваш от София до Варна, Пародията на магистрала е 90 км от София и 80 км Шумен-Варна. През останалия път ограничението е 60 км/ч, с 2 изключения -70 и 80км/ч. Първото след края на магистралата от София след кръговото/ако ти говори нещо/ и второто малко след В. Търново на една стационарка в нищото. Е, първокласен и международен път да караш с макс 60 км/ч е меко казано смешно. А в гръцко дали е така? А в Европа? Само да спомена, че Париж има 4 околовръстни и там ограничението е 110 км/ч! А на нашето е 40-80, ми това си е за хранилка, особено преди кръговото на Люлин ако идваш от Бояна в София. И да добавя, гръцките полицаи не се крият като нашите, а стоят на магистралата в аварийната лента, едва ли не ще се блъснеш в тях!

ТИПИЧНА БЪЛГАРСКА ПРОСТОТИЯ!

Без извинение!!!

Чул нашият, че това е магистрала и веднага се прави на интересен.
  • Ама защо ограничение?
  • Ама докога?
  • Ама за кои - за черни БВМ-та важи ли?

Щом има сложен знак - спазва се! Ако ще да е абсурден - като ограничението „10 км/ч“ - на КПП-то при Килифарево!

Често чувам коментари, че в населено място се кара с 50!
Идиоти - 50 е максимума.

Пп. Най-смешно ми беше, когато по М1 (Великобритания) - ограничението беше 50, а всички се движеха с 70! За мили в час става дума! Или нарушавам ораничението, или някой ще ме отнесе!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#60

(2022-09-11, 22:19:48)Legend написа:  Като платиш на 2-3 хранилки, ще починеш друго да говориш.
От 22 години съм шофьор, до сега на така наречени от теб "хранилки" не съм плащал, няма и да платя.
Няма и да си променя мнението по въпроса - без контрол и глоби, безопасността на движението няма да се подобри.
И явно дълбоко не разбираш какво искам да кажа - данните от камерите се използват за още редица чисто оперативни цели, освен за налагане на глоби.
Точно и за това казвам, че местата визирани от колегата, изобщо не са неподходящи и такива неподходящи места няма.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

(2022-09-13, 20:08:03)jhoro написа:  
ТИПИЧНА БЪЛГАРСКА ПРОСТОТИЯ!

Без извинение!!!

Чул нашият, че това е магистрала и веднага се прави на интересен.
  • Ама защо ограничение?
  • Ама докога?
  • Ама за кои - за черни БВМ-та важи ли?

Щом има сложен знак - спазва се! Ако ще да е абсурден - като ограничението „10 км/ч“ - на КПП-то при Килифарево!

Често чувам коментари, че в населено място се кара с 50!
Идиоти - 50 е максимума.

Пп. Най-смешно ми беше, когато по М1 (Великобритания) - ограничението беше 50, а всички се движеха с 70! За мили в час става дума! Или нарушавам ораничението, или някой ще ме отнесе!

Темата тръгва към затваряне затова ще  отговоря така. Не карам бмв - веднъж видях едно истинско/даде мигач/ Щом казвате, съм прост българин. За британия ще кажа, че това наистина си е биг брадър на пътя, толкова камери по техните магистрали никъде по света не съм виждал. Освен това се оказа, че съм най-големия джигит/ във форума/, нищо, че съм със златен талон/на кого му пука/. Разсъждавах на глас, и явно това се оказа неправилно. Но не ми пука кой какво мисли за мен, дори без да ме познава, кой съм, какъв ми е житейския опит, или шофьорския, как разсъждавам и т.н. Тази тема за мен приключи, добре че има и други, по които може да се дискутира нормално!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)