Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Серия Samsung Galaxy S23 - слухове, спецификации, коментари
#51

Аз съм с прекрасни впечатления от Exynos, за мен 2200 е перфектен, нямам никакви нацепени анимации и май повече се забелязва при Ultra-та. Честно ли? И да е с 2200 пак бих си го купил, но все пак искам една идея още по-добро ISP за да е в тон с новия 200MP сензор. Аз против Exynos нямам.

И хич не чакам, директен pre-order , всяка година една и съща грешка да купувам лятото или есента. Колеги и познати си купиха - кой взема слушалки в комплекта, кой някакви ваучери електрони за по 200 лв. , кой какво - все имаше подаръци. Аз нито един път - добре, че S22 го вземах от А1 , че поне зарядно да видя, че и това не видях при S21 Ultra. Искам тази година да има пак промоция с е-ваучер, слушалки или някакви други екстри, да усетя и аз pre-order-а. Все се случва нищо да не взема. Buds раздаваха, Buds Live, няма... аз все пропусналия. Тази година влизам в промоцията.

И все повече и повече си мисля към края на догодина дали тестово да не пробвам и с един Fold 5 (до тогава ще е излязъл). Все по-готина ми се струва идеята, някак си искам да го пробвам това. Нямам нужда, но ме гложди от вътре. Fold 4 реално ме кефи.
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз съм от другата страна, всяка година хващам хубавите подаръци, но след последните 2 години вече не ме интересува грам, искам просто читав телефон и слушалките и зарядното съм готов да ги прежаля на секундата.
А 2200 има как да е перфектен за някои потребители, зависи колко те дразнят разни неща. Тези последните 2 бройки, които купихме се ползват от хора, които дори не знаят какви екстри има телефона и не забелязват 120Хз Smile
Сумати месеци по-късно вече са ясни нещата какво може и не може Ексинос-а, но за хората които просто си купуват новия модел от S серията може би наистина е все едно...

Аз лично повече Ексинос няма да си взема никога - близко е до Снап-а от пърформънс, но с оптимизациите просто винаги ще е назад. В днешно време половината от крайния ефект е софтуера, ей то Пиксела с Ексинос под прикритие чип, по-слаб от 2200 даже и върви мазно, Самсунг-а е май с най-лошите анимации от всички флагмани като се замисля? 15 ъпдейта минаха вече, нещата се подобряват, но явно няма да станат като другите. Проблема е че са много непостоянни анимациите, във всеки момент може да са или супер или да дропват кадри от нищото привидно. Половината са перфектни другата половина си имат настроения. Динамичния рефреш 24-120Хз също не работи коректно и се бъгва прекалено лесно от детайли на заден фон или определени апликации, което вероятно прецаква преходите които стават при отваряне на 60хз приложение от 120хз екран и т.н.
Хората, около мен със същия телефон не им пречи грам, нито дори се споменава звука и другите кусури....догодина ще има пак бум на преордерите Smile
Цитирай
#53

Ако темпото на производство и разпространение е същото, както беше тази и година, здраве му кажи на преордера.
На 12.02 го поръчвам, до 10.04 още нямат и бегла информация от официалния кога въобще може да бъде получен. Не знам, ще се замисля след появата на 23-та серия.
2 месеца чакане на флагман, което до сега не ми се беше случвало с никоя друга марка, а също и след закупуването на устройството да чакаме с нетърпение софтуерна актуализация, за да оправят недостатъците си около софтуера, които при много от потребителите продължават и до момента.
Сериозно трябва да поработят върху това, защото не е само до хардуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#54

Преордера печели основно ценово, я отстъпка от цената, я подарък. Иначе е ясно, че софта се подобрява след една, две актуализации.
Цитирай
#55

Лошото е, че за съжаление не са минали само една или две актуализации, вече и са 10 месеца след появата на последния флагман, а по софтуера и плавната му работа има още за дялане.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#56

Аз или не забелязвам, или има значение, че съм намалил ефекта на анимациите от 1 на 0,5 от менюто за разработчици.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
#57

Не знам кой къде ги вижда лаговете, аз нямам. Анимациите са прекрасни и нямам лагове , нямал съм на нищо от S20 нагоре всъщност. Едно изключение е лаг в камерата след ъпдейт на S20+ което се оправи след reset, но така или иначе след ъпдейти винаги има шанс да се омаже нещо, особено като са големи или по-значителни (3.1 беше тогава).

А, аз искам pre-order-а, дето се вика поне един е-ваучер за 200 лв. да дадат, поне едни слушалки там. Едни и същи пари дадохме с колегата миналата година за S21 Ultra, ама той има Buds (не ги знам Plus ли са, Pro ли са, какви се водят - черни са), пък аз и едно зарядно нямах...

Иначе дизайна на Buds Live много ми харесва, може би най-красивите слушалки, този дизайн тип "боб" ми допада много. Ако не дават слушалки а само ваучер (примерно) ще си взема Live. Ще видим какво ще подаряват, по едно време имаха промоции и с часовник, макар, че вече имам Watch 4.

Но важното е да хвана подаръците тази година - пак ще платя и няма да получа нищо, пък едни слушалки са си близо 200лв., един ваучер е пак толкова, един часовник - дори още повече.. зависи какво ще подаряват тази година. А за чакането..аз S22+ Black 256 го чаках месец и без да е на pre-order от А1. Защото точно да е черен и да е 256 ми намериха по-трудно. Иначе налични все бели се падаха. Готов съм за чакането. Ама ще видим сега какви цветове ще има, ако има сив (то и сега има, но е Exclusive за поръчка само от Samsung и то не в България до колкото се сещам) или върнат бронза от Note 20 Ultra ще изневеря на черното.
Цитирай
#58

Според източника, Samsung ще използват ексклузивна високочестотна версия на току-що обявеният чипсет на Qualcomm – Snapdragon 8 Gen 2, специално за Европа, на базата на който се очаква да излезе и Galaxy S23.

Линк

 
Цитирай
#59

Да, то презентацията си казва всичко. Gen 2 е оптимизиран за HP3 и HP1 (наблегна се на 3-ката по-скоро) но Samsung липсваше от брандовете в списъка при презентацията. Защото презентират Gen 2, а всъщност няма да е чистия Gen2 който ще се ползва от тях, т.е. технически заобикалят нуждата да са в презентацията но тъй като се очакват флагмански серии с HP1/HP3 все пак се е работило по оптимизацията за тези сензори. Дори вече има у-ва с тях, макар, че са на базата на Gen 1+ , и това са Motorola Edge 30 Ultra, Infinix Zero Ultra, Xiaomi 12T Pro и май засега това са.

По-скоро ще оптимизират добре Gen2 във версията си за S23 Ultra да работи с HP2, който е unreleased сензор и се спряга именно за флагманския , който ще се ползва от него. Вероятно ще има и други доработки, предстои да видим. Тази година Qualcomm се хвалят със sustained perfomance, ще видим как ще е или на 10-тата минута ще гледаме слайдшоу Big Grin
Цитирай
#60

Какво е това триене на постове, такава интересна информация си споделихме снощи тук и гледам пак изтрито...

Защо се трие на поразия?!
Цитирай
#61

Всъщност точно тук няма нищо изтривано.
Изтривани са постове в други теми за марката, които постове са извън тематиката и са част от споделените в доклади.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#62

(2022-11-10, 21:56:40)Monipeev написа:  Лошото е, че за съжаление не са минали само една или две актуализации, вече и са 10 месеца след появата на последния флагман, а по софтуера и плавната му работа има още за дялане.

Спомнян си, че точно ти наистина чака прекалено много, вероятно при втори опит няма да имаш толкова лош късмет. Но честно казано струва ли наистина бързането? И без това първи взимаш на сляпо, второ Самсунг първите 1-2 месеца изобщо не става и по-добре си ползвай стария през това време ако не е в OLX вече.

Ако направиш преордер, вярно добри бяха подаръците, но стойността им е едни 2-300лв, които ще забравя почти веднага. Купувайки телефон, който не става, но ще разбера че не става месец по-късно след ревютата обезсмисля "удара", който евентуално  си направил с подаръците. Отделно че цените така или иначе варират много и условията с които ще взееш устройтвото понакога намалят много или дори заличават разликата. 

Ето сега ще излезе С23 и хайп-а като всяка година е на ниво, но не се знае реално дали изобщо ще е с Gen2 както и тая година щеше да е Gen1 ама не беше.... Отделно нова камера - нов късмет, анимациите вече знаем на 100%, че не са до чипа, а до софтуера т.е. С23 е крайно малко верояотно да е по-добре, особено пък на старта. Всяка година се очакват чудеса, а рядко е това случая месец-два по-късно.

Относно анимациите, дори не разбирам как и защо се коментира все още след като вече е стара новина, че просто не са ок за класа и спрямо конкуренцията. Тези, на които им се виждат перфектно просто имат други критерии правещи ги перфектни....за завиждане са донякъде, мен не дранят крайно много.
Наскоро споменах, че купихме още 2 бройки в семейството на непридирчиви потребители.....дори те месец по-късно започнаха да ги виждат тези неща както и други проблеми спрямо миналогодишните модели като звук, обхват и т.н.

С23 има супер потенциал на хартия, но знаейки историята със Самсунг телефоните и шанса преордер-а дори да е супер бавен, май няма много смисъл да се пестят тия 10% (евентуално) под формата на подаръци.
Цитирай
#63

Мераците ми за преордер бяха подбудени по-скоро от новата марка за мен, Самсунг, още повече флагман серията им, а след това за уж подаръка, който трябваше да получа с него.
В крайна сметка два месеца по-късно, все още неполучил телефона, какво остава за слушалките, закупих телефона от алтернативно място, както и слушалките.
Цената по това време вече ми излезе аналогична с чакания "комплект".
С други думи наистина нямаше нужда от преордер, да не говорим за пропуските по софтуерната оптимизация и работата на хардуера, линиите по дисплея и да не се отклонявм много, за което масово потребители чакаха актуализации за отстраняването им, което никога преди това не съм чакал с предходни марки.
От прочетеното преди и по време на чакането ми, разбирам, че обещанията на Самсунг са ежегодни и много от потребителите не бяха изненадани на нищо от случващото се.
Следя новите слухове за S23 линията и се надявам на наистина добро устройство като камера и оптимизация на софтуер, независимо от процесора, който ще използват. Да, любопитно ми е как ще се държи устройството им със Снапдрагон, но и да не е, ако се заложи на последни сензори и добра взаимосвързаност със управляващите го приложения, вярвам резултата на серията ще е още по-положителен.
Недоволството за мен ще е главно заради вероятно още по-високата цена, дори и да задържат Ексинос за Европа.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#64

Цените на всичко са качени, вижте цените на свободно на 14 Pro Max. Невероятно е, това е по-скъпо и от Fold 4. S22 Ultra направо си е средна класа пред iPhone-а. Такива цени са треснали, че не е нормално...а преди 2 години се чудихме защо S20 Ultra бил 2700 лв.

Интересното е, че изобщо не намирам iPhone 14 Pro/Pro Max при Технополис и Зора. Да се зачудиш как са ги изкупили при уж кризата... много е забавно да видиш как цялата държава скача като вдигнат гражданската с 20 лв. но iPhone-ите първи свършват... ама айде социалните теми друг път, нали...

iPhone 14 Pro 256GB - 3049 лв. : https://buybest.bg/apple-iphone-14-pro-256gb
Samsung Z Fold 4 256GB - 2585 лв. : https://buybest.bg/samsung-galaxy-z-fold...56gb-f936b
Samsung S22 Ultra 256GB - 1947 лв. : https://buybest.bg/samsung-galaxy-s22-ul...m-dual-sim

Като се има предвид, че iPhone-а е най-малкото у-во в листа, ако решим да изберем Pro Max модела стигаме до 3299 лв. : https://buybest.bg/apple-iphone-14-pro-max-256gb (все пак двата Samsung-а са по 6.8 и 7.0" за Fold-а в разгърнато състояние, ама и без него си е доста висок).

Надявам се цените на новия S23 Ultra да не са подобни на iPhone-ските защото това би означавало преминаване на бариерата от 3 бона и изведнъж S20 Ultra с неговите 2600-2700 лв. при представянето си ще изглежда като евтин. А се смяхте преди 2 години... Big Grin

Предполагам, че за да задържат цената все пак не е вкаран новия сензор на пръстови отпечатъци Ultrasonic Max и се разчита на миналогодишния Ultrasonic Gen 2. Но за 256/12 вариант вероятно цената ще удари 3 бона на pre-order и вероятно след месец-два ще се намират по 2400-2500 лв. в olx но до там. Ще се чака докато паднат. Е, аз нямам намерение да чакам и смятам да си направя pre-order но все пак...

Да не говорим, че така мечтания от болшинството Snapdragon ще си дойде на цена, особено след като се говори за специална версия за Samsung. Exynos все пак си го правиха те и не плащаха тези лицензи на Qualcomm които ще плащат сега. Вярно, че за подобно количество и партньорство цените вероятно са други но надали ще могат да се сравняват с home-baked SoC като Exynos. Та като сложиш новия дракон и инфлацията ще се получи нещо прилично скъпо.

Искам да подчертая относно обхвата - още от S20 и Exynos 990 съм забелязал , че Samsung винаги показва по-малко "черти", особено на закрито. Това е и във Vivacom и във A1 мрежата (за Yettel не знам, не съм им бил абонат от десетки години, за които 2 пъти смениха името). На практика обаче не означава по-лош обхват - пуснете speedtest на у-во до него, което показва повече обхват и ще се уверите. Графиката с чертите е субективна за всеки производител и при Samsung винаги показва по-малко. Особено на А1, имам случаи с S22+ с буквално 2 чертички и интернет, който stram-ва 4К 60fps без никакви засечки, интернета лети. В същото време друго у-во (Xiaomi 11T Pro с 888) показваше по-силен обхват но работеше чувствително по-зле, имаше замисляне и повече buffering в straming-а или при разглеждане на страници.

Модемите на Exynos-а са добри и бих казал силни, въпроса е , че се изобразяват кофти и създават впечатление за лошо покритие. Аз съм свикнал и не обръщам внимание отдавна. Дори на закрито с 2-те си "чертички" Nova 5T удря над 200mbps във А1 мрежата (LTE) така, че лош обхват и ниски скорости нямаме. Въпрос на "чертички". При Xiaomi тенденциозно се показва повече обхват който реално не отговаря на истината и това съм го тествал лично.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#65

Само да вмъкна, че лошия обхрах го тествам като мина на място с лош обхрат и в колата имам 2 телефона на един и същи оператор. S22 губи обхват, а по-стария модел не. Чертичките при Самсунг могат да значат брой клетки, които вижда или ползва и съответно нямат връзка със силата на обхвата.
Много често с една чертичка има супер скорости интернета, което би трябва да не е възможно, както и с 2 чертички може да е отчайващо бавно.
Индикатора за батерията е също Самсунг стил тъй че просто няма смисъл от сравнения.

Monipeev, както казваш действително 2 месеца по-късно може да се закупи актуалния модел на аналогични условия с преордера....какъв е смисъл да сме бетатестери тогава? Особено с тази марка?
Цитирай
#66

Не знам, аз от едно време помня само един и съща марка с лош обхват и кофти антени и на мобилни мрежи и на WiFi и това е iPhone. Никога не вижда толкова WiFi , колкото другите, винаги при лошо LTE първи switch-ва на 3G, докато останалите си държат на по 1-2 черти LTE и stream-ват ако не 4K то поне Full HD и интернета е използваем, винаги като се отдалечавам от къщата iPhone първи губи обхват. Не е хейтърско мнение, напротив - дори многократно съм защитавал Apple в някои теми и iPhone си има своите предимства но ако мога да запомня една марка конкретно с лош обхват дори при по-актуални като iPhone 12 - това е Apple. На паркинга пред вкъщи само той губи домашния WiFi. Абе, иска си нета.

С никой друг не съм имал проблеми макар, че Xiaomi както казах са също сравнимо слаби и все си мислих, че Mediatek-а им е зора но и 11T Pro с 888 си има дертовете на същото мястото.
Цитирай
#67

Samsung може да добави сателитна свързаност към Galaxy S23

По данни на южнокорейското издание ETNews, за целта Samsung си сътрудничи с Iridium Communications. Компанията предоставя сателитни услуги за пренос на глас и данни чрез 66 сателита в ниска орбита.

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...galaxy-s23

Huawei P30
Цитирай
#68

( Първо искам да се извиня, че ползвам темата за 23, но информацията може да е полезна. )
В Алиекспрес вече може да се поръчат кейс и протектори за цялата серия 23 на марката Nillkin.
Протекторите изглеждат много добре и са с форма за поставяне в комплекта - https://www.aliexpress.com/item/10050049...4itemAdapt
Цитирай
#69

Очаква се Galaxy S23 серията,да се появи в началото на февруари.
Очаква се устройствата да ползват само чипсети Snapdragon 8 Gen 2, но заради инфлацията цената им може да бъде по-висока.

Източник

https://koreajoongangdaily.joins.com/202...40424.html


Huawei P30
Цитирай
#70

Според източника, очаква се Galaxy S23 да има 3900mAh батерия, което е с 200mAh повече от Galaxy S22, докато Galaxy S23 Plus ще има батерия със заряд от 4700mAh, което отново е с 200mAh повече от Galaxy S22 Plus.

Източник

 
Цитирай
#71

Galaxy S23 вероятно ще използват Gorilla Glass Victus 2, което е позволило на смартфон с такава защита да оцелее при падане върху "имитираща бетон повърхност" от 1 метър височина. За сравнение защитни стъкла от други производители не издържат такова падане дори от половин метър или по-малко, твърдят от Corning. 

Новото стъкло Victus 2 продължава да оцелява при изпускания на до 2 метра върху имитираща асфалт повърхност и има висока устойчивост на надраскване - до 4 пъти по-добра от негов конкурент.

Gorilla Glass Victus 2 вече се тества от различни партньори на Corning и се очаква в устройства на пазара през следващите няколко месеца.

Източник

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#72

Специално тая глупост с Victus... освен да оскъпи цената друго не виждам да прави. S20 Plus/Ultra с Gorilla 6 имат по-малко фини драскотини носени без протектор отколкото S22+ с Victus, а най-смешното е, че 2-годишната Nova 5T (Huawei) на малкия също има по-малко драскотини без да има стъкло с име на примат. Ползвам го без протектор и що фини драскотини има вече не е истина, нито един досега друг не е бил така - дори с Gorilla Glass 3 или с друго стъкло. Всички ги ползвам без протектор и мога да сравня.

Да подобрят устойчивостта на надраскване, не само на "имитираща не знам си какво". То и вибратора имитира друго нещо, ама не е съвсем...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • 100
Цитирай
#73

Точно, здравото стъкло ще се чупи като всяко друго при изпускане така или иначе, но драскотините дразнят доста. Да не говорим и че олиофобичното покритие е тотал щета, което може да има общо и точно с промените към новото най-здраво стъкло.

Една друга информация, която се споделя тук там твърди, че за Европа чиповве без значение наименованието все още ще са правени от Самсунг. Това разбира се ще обезсмисли концепцията с Gen2...
Цитирай
#74

Не, всичко е при TSMC още от Gen 1+ заради един билюк прегряващ и дефектен брак. Gen 1 е страшен боклук, Exynos 2200 си е живот и здраве пред него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#75

Виктус-миктус май са само някакви маркетингови трикове и май няма дисплей който да устиска на година разнасяне с ключове и монети.Гледам сега за С23 гласят някакво стъкло което издържало на падане от 1м върху бетоноподобна повърхност (каквото и да означава това).За мен по-важно ще е да го направят по-трудно драскаемо и в тая връзка съм впечатлен от джама на айфона (доста добре държи към момента).Иначе за извити дисплеи съм си решил нещата с една слюда която се смена на месец-два и винаги е нов.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)