Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Серия Samsung Galaxy S23 - слухове, спецификации, коментари
#76

Не почнат ли да правят стъклата от сапфир винаги ще има деруги. Тогава пък цената че е друга и ще бъдат още по крехки при евентуално изтърване.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
Аксесоари
#77

Айфон не ползвам активно, но оплаквания от лесно надраскване има точно колкото и при самсунг. 1-2 поколения назад нищо не се драска ако не държиш умишлено ключовете в същия джоб. Имам два такива и си ги ползвам без протектори вече втора година, дисплея е абсолютно перфектен.

Всяка година уж трябва да става по-добре, а реално е същото или често по-лошо.

Между другото цената на S23U с новото стъкло, чип, камера и уж голям пърформънс скок ще е страшна в Европа, логично Самсунг си знаят за каква разлика ще става въпрос със всички тези новости и отделно знаят Ексинос потребителите, колко ентусиазирани биха били. Перфектна година да подминем цената на Айфоните Smile Но все пак миналата година също до последно чакахме Снап, а в последния момент излезе 2200.
Цитирай
#78

Не е носен с ключове, стига с тая мантра с ключовете. Не е носен с ключове , и от обикновено нормално носене без да има каквото и да било в джоба или където и да е се драска. Victus-а може да издържа на някакво падане но с драскотините е страшно зле, по-зле от Примат 6 или дори 3. Да не говорим за евтините P20 lite или Nova 5Т които след толкова години без протектори са като нови в дисплея... как става номера тия нови скъпи стъкла да се драскат за норматив не знам...

Та ми е все тая ако ще да е Victus 800. Три вадения от джоба и микро-драскотините са на лице.

Exynos 2300 по всяка вероятност няма да има и вероятно ще е следващия Tensor, досега щеше да е в бенчовете или да има някакво представяне с него, както имаше и за 2100 например. Нищо не се чува за него, единствените изтекли бенчове са с Gen 2.

Е, до последно истината ще си остане скрита, разбира се. Аз нямам против нов Exynos.

По-скоро искам 8K 30fps (и 60 може, ама надали), по-добър и изчистен zoom, по-добър фокус на ultrawide-а когато става макро (там е слаба черта и на S21U/S22U) и по-добра водоустойчивост. Останалото са бош лафове дето няма да станат - нито стъклото ще стане по-здраво (дори и да можеше защо да го правят..?)....
Цитирай
#79

(2022-11-20, 14:04:40)Ivanov_1994 написа:  Цените на всичко са качени, вижте цените на свободно на 14 Pro Max. Невероятно е, това е по-скъпо и от Fold 4. S22 Ultra направо си е средна класа пред iPhone-а. Такива цени са треснали, че не е нормално...а преди 2 години се чудихме защо S20 Ultra бил 2700 лв.

Интересното е, че изобщо не намирам iPhone 14 Pro/Pro Max при Технополис и Зора. Да се зачудиш как са ги изкупили при уж кризата... много е забавно да видиш как цялата държава скача като вдигнат гражданската с 20 лв. но iPhone-ите първи свършват... ама айде социалните теми друг път, нали...

iPhone 14 Pro 256GB - 3049 лв. : https://buybest.bg/apple-iphone-14-pro-256gb
Samsung Z Fold 4 256GB - 2585 лв. : https://buybest.bg/samsung-galaxy-z-fold...56gb-f936b
Samsung S22 Ultra 256GB - 1947 лв. : https://buybest.bg/samsung-galaxy-s22-ul...m-dual-sim

Като се има предвид, че iPhone-а е най-малкото у-во в листа, ако решим да изберем Pro Max модела стигаме до 3299 лв. : https://buybest.bg/apple-iphone-14-pro-max-256gb (все пак двата Samsung-а са по 6.8 и 7.0" за Fold-а в разгърнато състояние, ама и без него си е доста висок).

Надявам се цените на новия S23 Ultra да не са подобни на iPhone-ските защото това би означавало преминаване на бариерата от 3 бона и изведнъж S20 Ultra с неговите 2600-2700 лв. при представянето си ще изглежда като евтин. А се смяхте преди 2 години... Big Grin

Предполагам, че за да задържат цената все пак не е вкаран новия сензор на пръстови отпечатъци Ultrasonic Max и се разчита на миналогодишния Ultrasonic Gen 2. Но за 256/12 вариант вероятно цената ще удари 3 бона на pre-order и вероятно след месец-два ще се намират по 2400-2500 лв. в olx но до там. Ще се чака докато паднат. Е, аз нямам намерение да чакам и смятам да си направя pre-order но все пак...

Да не говорим, че така мечтания от болшинството Snapdragon ще си дойде на цена, особено след като се говори за специална версия за Samsung. Exynos все пак си го правиха те и не плащаха тези лицензи на Qualcomm които ще плащат сега. Вярно, че за подобно количество и партньорство цените вероятно са други но надали ще могат да се сравняват с home-baked SoC като Exynos. Та като сложиш новия дракон и инфлацията ще се получи нещо прилично скъпо.

Искам да подчертая относно обхвата - още от S20 и Exynos 990 съм забелязал , че Samsung винаги показва по-малко "черти", особено на закрито. Това е и във Vivacom и във A1 мрежата (за Yettel не знам, не съм им бил абонат от десетки години, за които 2 пъти смениха името). На практика обаче не означава по-лош обхват - пуснете speedtest на у-во до него, което показва повече обхват и ще се уверите. Графиката с чертите е субективна за всеки производител и при Samsung винаги показва по-малко. Особено на А1, имам случаи с S22+ с буквално 2 чертички и интернет, който stram-ва 4К 60fps без никакви засечки, интернета лети. В същото време друго у-во (Xiaomi 11T Pro с 888) показваше по-силен обхват но работеше чувствително по-зле, имаше замисляне и повече buffering в straming-а или при разглеждане на страници.

Модемите на Exynos-а са добри и бих казал силни, въпроса е , че се изобразяват кофти и създават впечатление за лошо покритие. Аз съм свикнал и не обръщам внимание отдавна. Дори на закрито с 2-те си "чертички" Nova 5T удря над 200mbps във А1 мрежата (LTE) така, че лош обхват и ниски скорости нямаме. Въпрос на "чертички". При Xiaomi тенденциозно се показва повече обхват който реално не отговаря на истината и това съм го тествал лично.

Byubest сигурен търговец ли е? Мислех да чакам S23U, но цени от 2500 и нагоре за 256 хич не ми се дават, а този търговец дава добра цена  за 22U под 2000лв...
Ако може да споделите мнението си или да търся в Технополис,Зора
Цитирай
#80

Нали има тема за онлайн магазините,тема за избор на телефон.Във всеки раздел се пита за избор на телефон.

Huawei P30
Цитирай
#81

(2022-12-07, 23:31:47)elena88 написа:  Byubest сигурен търговец ли е? Мислех да чакам S23U, но цени от 2500 и нагоре за 256 хич не ми се дават, а този търговец дава добра цена  за 22U под 2000лв...
Ако може да споделите мнението си или да търся в Технополис,Зора

Tук има "красива" тема за тях.
https://www.kaldata.com/forums/topic/300...-buy-best/

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#82

Според източника Galaxy S23 и Galaxy S23 Plus ще предложат на потребителите си само 8 GB RAM.

Източник

 
Цитирай
#83

(2022-12-08, 13:59:50)NoMaD написа:  Според източника Galaxy S23 и Galaxy S23 Plus ще предложат на потребителите си само 8 GB RAM.

Източник

Дори могат да го сложат към А серията. И без това нищо не предлагат като новост. Събитието могат да именуват като Repacked  Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#84

(2022-12-07, 23:31:47)elena88 написа:  Byubest сигурен търговец ли е? Мислех да чакам S23U, но цени от 2500 и нагоре за 256 хич не ми се дават, а този търговец дава добра цена  за 22U под 2000лв...
Ако може да споделите мнението си или да търся в Технополис,Зора

Бягай с 200 от BuyBest и Allgsm. има добри причини в Зора и Технополис да е по-скъпо.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • elena88
Цитирай
#85

Няколко мнения по-горе Ви бе предоставено място, където да се обсъждат онлайн търговци и вариант за пазаруване, нека и тази тема не се обръща на общи приказки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#86

Купувал съм от там само Watch 4 - дойде си запечатан, работи и до днес, купен е преди 2 месеца. Никакви ядове. Сега, че са изкопирали името и логото на BestBuy е факт но когато го купувах навсякъде беше от 349 нагоре а при тях - 279. И сега не съжалявам - на ръката ми е и си работи. По кутията няма китайски или арабски символи, не знам от къде е внесен и защо при тях са по-евтини но съм доволен от покупката и спестената сума спрямо алтернативни сайтове и магазини. Мой приятел скоро си взема 11T Pro от тях с поне 150-200 лв. по-евтино от на алтернативни места - Pro-то при тях е на цена на която по вериги и магазини се стандартния. Дойде си телефона както трябва запечатан със всичко вътре, ползва си го момчето и не се е оплаквал.

Иначе да - странно на гаранцията да пипе "МА Кредит", все едно е заложна къща или бърз кредит и са прекопирали чужда визия и лого - има някакви моменти явно там, които не са ОК.

Но пък при положение, че часовника бачка и спестих 70 лв. не виждам защо да ми е проблем.

Иначе е потвърдено за 8K 30FPS камерата при S23. Досега минаваха с номера, че е "cinematic". Ми не, никакво "cinematic" не е а си беше лаг във динамични сцени и се радвам, че вече се минава на 30 кадъра. Айде ако може и на 60 ама ще се мине още някоя година Big Grin Ще мога да си гледам в пълноценни 30 кадъра и да записвам по-динамични сцени, на 8K QLED е чудесна гледка. Скачам на 512GB в този случай, 256 и сега не ми стигат за всичко предвид, че всичко динамично записвам на 4K 60fps.

Сред другите новости са, че паметта ще започва от 256 през 512GB и 1TB варианти, разбира се без слот за карта. Вариантите ще са обаче с по 8 и 12GB RAM, т.е. ще опция 256/8GB. За мен продължава да бъде странно 8GB RAM какво търси в телефон с името "Ultra" колкото и да са достатъчни предвид, че S21 Ultra беше с варианти 12 и 16 , както и S20 Ultra. Че са достатъчни 12 е ясно но говорим за Ultra все пак.
Цитирай
#87

(2022-11-28, 15:20:41)DoryanY написа:  Очаква се Galaxy S23 серията,да се появи в началото на февруари...
Заради цените, премиерата на Samsung Galaxy S23 може да се позабави с няколко седмици, до средата или края на месеца.

Източник

 
Цитирай
#88

Не могат да решат на какви цени да ги пуснат,то е ясно че ще са по-високи. Smile

Пс. С новата серия Galaxy S23 Samsung са решили да не пестят средства за да заемат челна позиция при телефоните.
Цитат:На среща с отдела за потребителско изживяване с устройствата на Samsung, заместник-председателят на гиганта Хан Йонг-хи е поставил задача на звеното „да помисли за начини за укрепване на конкурентоспособността на смартфоните, без да се притеснява от намаляването на разходите“, според доклад на Hankyung.
 
Източник

Huawei P30
Цитирай
#89

Говори за представяне още на 1-ви февруари, явно е целта е март в магазините вече да има наличност. В момента по техни вериги и оператори почти няма iPhone 14 Pro/Pro Max и доколкото знам поне до февруари-март ще е така с наличностите. Което ще рече, че Samsung ще се възползват от липсата на наличности при ябълките които реално... нямат какво да предложат , защото то просто го няма (отиваш сега в произволна техно верига и налични S22 - да, iPhone 14 Pro - не, затова говоря, import-а в olx е друга тема, eMag и там сума ти схеми от търговците).

В общи линии S23 Ultra е с дизайна на S22 Ultra но с леко намалени извивки и намалена долна рамка, 200MP камера (HP2 вероятно?), 8К@30fps , Snapdragon 8 Gen 2 (неофициално Plus версия с по-висок clock на CPU/GPU) , възможности за сателитна връзка (ще липсва в китайската версия ако се вярва на слуховете), по-добри 3x и 10x и вероятно още по-добри алгоритми за upscaling на zoom-а , който ще crop-ва от 200MP , което би дало още по-голяма детайлност. 30x е доста бистро би добра светлина, дори 50x остава долу-горе читаво и използваемо (в никакъв случай не е кой знае какво) но би трябвало при новия модел 30x да е в качество optic-like. Поне така се говори.

Разлика в зареждането няма да има - 45W и това е то, 15W безжично и обратно зареждане, новия Wi-Fi 7 стандарт идващ с Gen 2, UFS 4 памет и доста по-добро NPU, което отговаря за AI и именно там се случват нещата с интелигентното разпознаване на текст в снимки, upscaling, remaster на стари снимки и т.н. Сега ако няма и дефекти се очаква най-добрата Ultra до момента. Говори се и за подобрено аудио , от което се оплакват собствениците на S22 Ultra, мисля AKG ще си свършат работата за Ultra-та.

Камерата ще има вариант 12MP (стандартния) с 16-1 binning , 50MP с четворен binning или чист 200MP режим (което ще доведе до снимки от коколо 70-80 до 100MB при определени условия). С оглед на последното ще почват от 256GB нагоре, т.е. ще има вариант с 8GB RAM но без 128GB вградена която и сега не е кой знае колко, а предвид, че 8K става пълноценен и без лаг на 30 кадъра ще има повече хора, които да експериментират с него. Вярно, че си има недостатъците (изключително обемни файлове, zoom-ната картина и т.н.) но аз и сега снимам в 8K и нямам проблеми.

В общи линии това е обобщението за предстоящия модел. Ще има повишение на цените но това едва ли е изненада.
Цитирай
#90

(2022-12-19, 14:59:02)NoMaD написа:  Заради цените, премиерата на Samsung Galaxy S23 може да се позабави с няколко седмици, до средата или края на месеца.
Източник
По данни на @UniverseIce и @OnLeaks,премиерата на Samsung Galaxy S23 ще е на 1 февруари.
Това може да е датата на пускане на американския пазар, като е възможно други региони да разполагат с телефоните още на 2 февруари.

Източник

Huawei P30
Цитирай
#91

Първите тестове на Gen 2 вече са на лице и изводите са, че е на светлинни година пред Ексинос-а (и Gen1 в това число). Реално чипа е толкова по-добре, че дори и Самсунг няма да успеят да го опропастят ако ще го пускат глобално изобщо. Обикновено заради OneUI и с типичния за Самсунг по-нисък пърформънс, сега с груба сила нещата се очаква да са поне адекватни.
Ето сега наскоро пуснаха Vivo X90pro+, който миналата година изобщо не беше това, което е сега - щом на 3d стрес теста показва 90% това е устойчивост на нивото на 865/870, но пърформънса като абсолютна стойност е много нагоре. Та щом Vivo са могли тайничко се надявам и за нас S23U да е вече ок и да държи лятото и/или при по-тежки задачи.
Батерията и тя няма как да не едно 15-20% по-добре...
Цитирай
#92

За мен е любопитно колко голяма ще е разликата в "желязото" между S23 Ultra и S23/S23+. Като предполагам, че ще има и разлика между последните два с оглед на слуховете за прекратяване на А7Х серията.
Но най вече чакам реално потвърждение на информацията за "pulse width modulation (PWM) frequency below 2,000Hz. ". Дано цялата серия да са с такива панели. И LTPO 3.0 да го поддържа само Ultra-та.
Най накрая Самсунг да се загрижат и за здравето на клиентите си. Последни от всички ...
Цитирай
#93

Да, много добро допълнение, сегашните 240hz са просто смешни на фона на конкуренцията, едно Xiaomi от ниския клас е 480Hz. И макар че не е 1:1 сравнението е достатъчно добро. Отделно дисплеите от Е5 поколението синеят яко под ъгъл. Има как да се подобрят много нещата, въпроса е дали...
Цитирай
#94

Тия от Самсунг,станаха по зле и от Епъл-пак същия дизайн. Ще пропусна и тези две поколения-с21 ултра ми върши добра работа.
Цитирай
#95

Е този дизайн за S серията реално е втора година, принципно Ultra-та не го имам за S а за Note, какъвто всъщност е, но вече със всички топ-камера характеристики.

Дизайна е пипнат всъщност - предната рамка отдолу е намалена с малко както и извивките са по-малки, което е по-добре за протектори и при падане където почти винаги удря извивката. За едно поколение не е лошо. Иначе смяната от S21 Ultra и за мен няма огромен смисъл.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай
#96

Вече е потвърдено ,че за европа S23 ще бъдат със Snapdragon 8Gen .инфо.от лийкър Ice universe
https://mobile.twitter.com/universeice/s...6754940931
Цитирай
#97

От месец това повтарям...

Exynos 2300 все пак съществува и би трябвало да задвижва новия Tab S8 и S22 FE според последните слухове, в по-ниския клас също има Exynos 1380 и т.н., т.е. засега флагмана ще получи Snapdragon за всички региони, но средния и нисък клас продължават с Exynos, като най-ниския както и досега ще има и с Mediatek. Плановете са за S23/S24 с Gen2 и Gen3 съответно след което 2025 да има завръщане към чиповете на Samsung, но надали Exynos. Или с една дума - феновете на дракона и Samsung ще имат две поредни поколения с драконов S.

Изтекоха и нови промо-материали като общо взето разликите са козметични, повече инфо: https://www.sammobile.com/news/galaxy-s2...nal-image/
Цитирай
#98

Според източника, от Самсунг вече тестват следващата версия на софтуера, One UI 5.1, която би трябвало да дебютира съвсем скоро, като се очаква това да стане заедно с бъдещата серия Galaxy S23, която може да бъде анонсирана на 1 февруари.

Източник

 
Цитирай
#99

Очаква се Samsung да пусне на пазара всички смартфони от серията Galaxy S23 с поне 256 GB памет. Според източника опцията за 128 GB е изчезнала, което означава, че няма да има версия на Galaxy S23 Ultra с 8 GB RAM, а само с 12 GB.

Galaxy S23  8Ram + 256G
Galaxy S23+  8Ram +256G
Galaxy S23 Ultra 12R+256G+512G+1T

Източник

 
Цитирай

(2023-01-02, 19:43:08)NoMaD написа:  Очаква се Samsung да пусне на пазара всички смартфони от серията Galaxy S23 с поне 256 GB памет. Според източника опцията за 128 GB е изчезнала, което означава, че няма да има версия на Galaxy S23 Ultra с 8 GB RAM, а само с 12 GB.

Galaxy S23  8Ram + 256G
Galaxy S23+  8Ram +256G
Galaxy S23 Ultra 12R+256G+512G+1T

Източник
Май ще има и 125гб  по последна информация итова ще е базовия модел
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)