Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 7/Pixel 7 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

(2023-01-16, 20:01:23)p_v_a написа:  Ще се поддържа, ако Google реши, не е свързано с продажбата. Ето 5g карта за Pixel телефони: https://pixel.withgoogle.com/5G

тоест скоро няма да стане.Няма връзка с това,че модела е сравнително нов.


Цитирай
Аксесоари
#52

(2023-01-16, 19:41:41)Stoqnov написа:  Здравейте.Някой може ли да поясни относно 5g и Виваком. В момента за Pixel 7 pro 5g няма така ли? Знае ли се дали в близко бъдеще ще има и от какво зависи това? Възнамерявам да закупя устрйството, но с това 5g ме отказаха.

По скоро няма да има 5G , евентуално за пиксел 10 (лично мнение).
Цитирай
#53

(2023-01-16, 21:34:02)Stoqnov написа:  тоест скоро няма да стане.Няма връзка с това,че модела е сравнително нов.

Това зависи почти изцяло от google, макар че, google се опитва до някаква степен да обвини и операторите. Има писано из нета, но като цяло, ако телефона се рутне, тогава се появява както 5G така и VoLTE връзка. Не съм сигурен, но мисля, че почти из цяла Европа се използват същите 5G стандарти, така че ако например във Франция и Германия работи (поддържани от google), то почти няма причини да не работи в България и Гърция да речем.
Кога google ще отключи тази функция - никой няма как да знае. Това което знам е, че пуснаха 5G за pixel > 6 в Индия. Дали източна Европа ще последва, не знам. 
Google е странна компания по отношение на потребителски продукти. Създават продукти, добри, радват се на интерес, но някакси от google не искат да ги продават. Дори в началото pixel телефон е могло да се купи само с договор от телефонна компания, ако не се лъжа verizon. 
Та на въпроса - 5G за pixel може да го има в България след 3 месеца, но може да го няма и след 10 години, всичко зависи от google, който пък не обича да разкрива плановете си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на p_v_a за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#54

В тази статия е обяснено за подръжката на 5G  https://www.xda-developers.com/google-pi...g-support/

Huawei P30
Цитирай
#55

Здравейте, 

Колебая се за новия Pixel 7. Четох по форуми, че пръстовия отпечатък не работи, че 5G, дори 4G, работи само в страни, в които Google имат официален release на телефона. 

Ако сте собственици, има ли такива проблеми? 

В момента съм в чужбина, и тук има промоция отстъпка от 250 евро от цената + байбек на стария телефон, та излиза на доста прилична цена

Благодаря!
Цитирай
#56

За България с 4G няма никакъв проблем, 5G го няма по простата причина, че въпросната марка не се предлага тук официално. За пръстовия отпечатък - може и да има, но това са само единични случаи и то когато има поставени неподходящи протектори върху дисплея.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • octavian
Цитирай
#57

Здрасти, 5G не работи в БГ, на LTE работи без проблем. Пръстовия поне при мен работи прилично, не е най-бързият се но не дразни така както на pixel 6, тоест става.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#58

Pixel 7 пръстовият работи добре, но аз рядко го ползвам, разчитам на smart lock. Обикновено пръстов отпечатък иска за първо отключване сутрин, когато плащам над 50 или часовника не е с мен. Лицевото разпознаване работи също, но като цяло и него не ползвам.
Цитирай
#59

Който иска да си активира VoLTE без рут:

https://github.com/kyujin-cho/pixel-volt...ADME.en.md 

Метода проработи при мен с малки изключения. Ако сте с физическа и eSim, VoLTE се активира само на физическата. Не знам защо но при мен опцията за VoLTE липсва при eSim картата.
Цитирай
#60

Здравейте. Имам Pixel 7 отскоро и се сблъсквам със същия проблем, като в тази статия Private number bug. Някой друг с този проблем? Операторът е Vivacom(с физическа карта). Проблемът е налице само, когато аз звъня на номер в мрежата на Виваком и отсрещната страна вдигне. При обаждане към А1 или Yettel няма такъв проблем.
Цитирай
#61

(2023-02-08, 01:15:18)volkan написа:  Който иска да си активира VoLTE без рут:

https://github.com/kyujin-cho/pixel-volt...ADME.en.md 

Метода проработи при мен с малки изключения. Ако сте с физическа и eSim, VoLTE се активира само на физическата. Не знам защо но при мен опцията за VoLTE липсва при eSim картата.

При мен не работи този workaround. Тествах да видя дали работи с VoWiFi, като се пуснах на самолетен режим и пробвах да се обадя на някого, но за жалост не стана. В настройките опциите излизат и са пуснати, но явно до там стига при мен.
Цитирай
#62

Добър вечер
Дали е изгодно да се поръча от Гугъл Стор
Пиксел 7 че има намаление в момента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kramany за това мнение:
  • gunzo66
Цитирай
#63

В момента, ако го поръчаш от amazon.de, ще ти излече по-евтино.

 
Цитирай
#64

Има ли как, когато се правят снимки и видеа, да се ползва хранилището на телефона? Доста е глупаво да имаш 128гб,а да можеш да ползваш само 15гб. за снимки и видео, освен разбира се, ако не си закупиш допълнително.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#65

Чрез приложението Google Photos на телефона си. Избира се снимка или видеоклип. Тапваш на "Още" и след това на опцията - Изтегли. Флаш памет на телефона може да се ползва цялата.

 
Цитирай
#66

(2023-03-05, 15:44:16)johnterry7 написа:  Има ли как, когато се правят снимки и видеа, да се ползва хранилището на телефона? Доста е глупаво да имаш 128гб,а да можеш да ползваш само 15гб. за снимки и видео, освен разбира се, ако не си закупиш допълнително.
Ограничението от 15Гб е за облака(за Пиксел е неограничена) , вътрешната памет в телефона можеш да си я ползваш цялата.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#67

Чета че вече не е неограничено,мястото за снимки.
Цитат:Google прекрати безплатното си неограничено място за съхранение на снимки за смартфоните Pixel през 2021 г. Google обяви, че от 1 юни 2021 г. съхранението на снимки ще се брои за безплатното 15GB място за съхранение, което идва с всеки профил в Google. Това е съхранението, което се използва и от Gmail и Drive. Колкото и тъжно да е това, решението на Google не е изненадващо, тъй като предлага решение под формата на платено съхранение в облака чрез Google One. Потребителите, които са на изчерпване на съхранението, могат да плащат за абонамент за Google One за достъп до повече място за съхранение в облака.
Източник

Ако се инсталира друга галерия,от стора,няма ли да си направи папка за снимките-видио,в паметта на телефона(след нужното разрешение за съхранение)?

Huawei P30
Цитирай
#68

На облака мястото е ограничено в зависимост от тарифния план. На устройството - мястото е ограничено от физически свободното място.
Все още неограничено място за снимки има Amazon.
Цитирай
#69

(2023-03-05, 19:24:46)Emobul написа:  Ограничението от 15Гб е за облака(за Пиксел е неограничена) , вътрешната памет в телефона можеш да си я ползваш цялата.

На жената, която ползва Oneplus е проблема. При мен с Пиксел е същото, но съм си закупил допълнително пространство. 
Обаче цялото това е огромна простотия. 
Просто няма начин да снимаш повече, след като запълниш тези 15гб. а тя в телефона има свободни 90гб почти.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#70

(2023-03-05, 20:03:59)johnterry7 написа:  На жената, която ползва Oneplus е проблема. При мен с Пиксел е същото, но съм си закупил допълнително пространство. 
Обаче цялото това е огромна простотия. 
Просто няма начин да снимаш повече, след като запълниш тези 15гб. а тя в телефона има свободни 90гб почти.
Не знаех, че такъв проблем съществува. Тогава най-добре да се спре синхронизацията с Google Drive и тогава нищо няма да се ъплоудва в облака и съответно няма да се достигне до ограничението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на p_v_a за това мнение:
  • johnterry7
Цитирай
#71

Мисля че неограничено пространство за снимки има ако не е максимално качество. Ако е едно по надолу от към качество си е неограничено. Така мисля .. а иначе на мен лично не ми е свършвало мястото за снимки а като цяло Drive ми е винаги на 80% пълен. Сега ще проверя да качеството.
Проверих за това което казах и при пиксел 6 голяма. Почти съм сигурен че при 4 xl го има, ще проверя и там.
Даааа на Pixel 4 XL го има . ..
Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
[Изображение: bdce2360ab8278e36c83e66191bff071.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • johnterry7
Цитирай
#72

(2023-03-05, 20:03:59)johnterry7 написа:  На жената, която ползва Oneplus е проблема. При мен с Пиксел е същото, но съм си закупил допълнително пространство. 
Обаче цялото това е огромна простотия. 
Просто няма начин да снимаш повече, след като запълниш тези 15гб. а тя в телефона има свободни 90гб почти.
Вкарай жената в Google family и тя ще има споделен достъп до обема на сториджа, който си купил в Google one.
Но е меко казано странно да не можеш да снимаш, това е просто апликейшън.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • johnterry7
Цитирай
#73

Колкото по-"smart" е една техника, толкова по-"smart" следва да е ползвателя ѝ. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#74

Редица уязвимости в модеми Exynos на Samsung са открити от екипа по сигурността от звеното Project Zero на Google. Такива модеми се използват  собствените устройства на Google - Pixel 6 и Pixel 7. Проблемът е, че само с информация за телефонния номер хакери биха могли да проникнат в тези смартфони от разстояние. Google съветва потребителите да предприемат сами някои защитни мерки. Това включва изключване на функциите Wi-Fi Calling и VoLTE, като това би било достатъчно, за да се елиминира рискът от експлоатация на тези пропуски в сигурността.

Източник

 
Цитирай
#75

(2023-03-17, 13:46:43)NoMaD написа:  Редица уязвимости в модеми Exynos на Samsung са открити от екипа по сигурността от звеното Project Zero на Google. Такива модеми се използват  собствените устройства на Google - Pixel 6 и Pixel 7. Проблемът е, че само с информация за телефонния номер хакери биха могли да проникнат в тези смартфони от разстояние. Google съветва потребителите да предприемат сами някои защитни мерки. Това включва изключване на функциите Wi-Fi Calling и VoLTE, като това би било достатъчно, за да се елиминира рискът от експлоатация на тези пропуски в сигурността.

Източник

Пусни го и в Samsung S22 раздела - и те са засегнати и са бая повече Wink

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)