Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните щели да поскъпват
#26

Повишаването на цените на новите устройства ще доведе до увеличаване интереса, а оттам неизбежно и цените, към телефоните втора ръка. Не всеки е склонен обаче да купува устройства, които са с неясен статут, но в масовия случай са зле съхранявани, прегрявани, удряни и какво ли още не. Лично аз не бих си купил употребяван телефон на каквато и да е цена, защото съм виждал, а и виждам всеки ден, на какъв тормоз се подлагат тия сравнително нежни устройства - падания, хвърляния, незаинтересованост. И като погледна изпонадраните им екрани, ожулените корпуси (за болшинството потребители кейс/калъф и протектор са повече от излишни пари) и най-вече пренебрежителното отношение, всякак ми минава дори зародишна мисъл за нещо употребявано.

Всичко поскъпва, няма обратен ход, и причините съвсем не са свързани с войната. Просто такава е посоката на развитие и процесите са глобални, поскъпването не е от 24 февруари насам, а от много по-рано. Инфлацията е съвсем нормален процес, който си има определени положителни страни, дори се стимулира чрез определени механизми, и друг е въпросът, че на нас и на още някои на нашия хал не им отърва това. Но няма как обаче да растат доходите без това да намери отражение в цените.

Та в тази посока на размисъл и на мен не ми се дават 2К, че и видимо отгоре за нови телефони, но това е неизбежно.

Вижте какво става на пазара на леки коли - цените на втората употреба скочиха драстично след резкия завой, предприет от производителите в последните години - вече все по-трудно се купува нов автомобил, във все повече случаи се налага изчакване с месеци да ти дойде редът. Няма ги вече ония безкрайни плацове с произведени, но никому ненужни чисто нови возила, престояващи с години без интерес към тях.

П.П. Тази година ми се наложи да купя временна втора кола и откровено казано се видях в чудо, докато намеря хем читаво, доколкото е възможно, хем хем да не е ново возило, защото нямам нужда от такова. Отне ми почти 1/2 година, през което време цените се вдигаха съвсем осезаемо, а предлагането стана съвсем ограничено. Бях предвидил 10-12 000 заедно с неизбежните ремонти, но за тия пари такива трошляци с дузини видях, че не можех да повярвам.

С доста късмет успях преди 2 месеца да намеря подходящ за нуждите ми автомобил, при това с неизбежното надхвърляне на планирания бюджет с около 3000 лв, включая и комплект нови зимни гуми. И най-вероятно след 1-2 години тая кола ще струва поне с 15-20% повече, независимо от остаряването и амортизирането, които ще получи при мен.

Директивата е една, никъде и на нищо цените не са тръгнали надолу.
Цитирай
Аксесоари
#27

Втора ръка има и читави телефони
Аз съм с такъв от около месец и усещането е като нов от магазина
Иска следене на обяви и добър оглед преди купуване
В сайтовете за обяви се намират и обяви на чисто нови телефони закупени
с план от оператор или нежелан подарък от големите техновериги
Цитирай
#28

Със сигурност има и наистина читави, но са малцинство. Продадох 2 употребявани телефони, които действително, а не само като дежурни фрази, бяха в перфектно състояние откъм вид (задължително ползване с калъф и протектор) и състояние, като и за двата получих обратна връзка от новите собственици с положителни отзиви.

Как обаче да взема апарат, който хем се води неупотребяван, чисто нов, хем е сниман вън от кутията, че и вече пуснат? Отворен само заради проба? Може и да е, но не вярвам - я се е убедил, че прегрява, я нещо друго не му е ок.

Не, мерси, предпочитам да си платя спокойствието.
Цитирай
#29

Не са малцинство, а напротив - поне в България се намират изключително много като нови на цени 2-ра ръка. И повишаването на цените няма да тласне никой към пазара 2-ра ръка - @L1892 - ти си очевиден пример за това Wink. А има и цели общности и държави, които просто не купуват втора ръка (особено след Ковид-а) - например  Китай, там малък шанс за вторичен пазар има само за iPhone.
Примерът с колата е удачен - запазени коли има, но са по-скъпи - същото е и с телефоните. Запазени или като нови има, но са по-скъпи и повечето купувачи търсещи само цена избират "изпонадраните им екрани, ожулените корпуси". Всичко опира до възможностите и нуждите. Аз съм от хората, които предпочитат да купят нещо изгодно и не ме притеснява дали е от ОЛХ и на 1-2 месеца, но с одъртяването все повече не ми се ще да се занимавам с простотии и вече предпочитам да е от официален магазин/сайт, въпреки по-високата цена.
А споменатите от @solo5 "чисто нови телефони закупени с план от оператор или нежелан подарък от големите техновериги" най-често се продават от измамници, работещи като полулегални заложни къщи. У-вата най-често са купени на изплащане с цел бързи кредити в кеш и "нежелан подарък"; "купих го да осребря едни ваучери, които са само за Техно*****" и подобни са лъжи. Хубаво е и това да се има предвид, купувайки чисто нов поскъпнал телефон, човек си купува и спокойствие и някакви права на потребител.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#30

@stenlius, мисля, че тук разковничето е в понятието "много като нови на цени 2-ра ръка". Какво всъщност значи това? "Нов телефон" (и всичко останало, включително и автомобилите - излезе ли на 5 метра от дилърството, т.е. изцапа ли си гумите, тя вече е с няколко хилядарки надолу) е неразпечатан от заводската опаковка апарат, в чиято изправност купувачът може да се съмнява единствено при лош късмет от фабричен дефект или някаква повреда по време на транспорта, колкото и тия възможности да са сведени до минимум.

Всичко останало не е ново, а в най-добрия случай може да е "като ново", при всички основания да не е така. Изкараш ли от кутията, където е в относителна безопасност, апаратът вече е изложен на всички възможни рискове и последиците от тях. Да, може да се каже, че това е вид параноя от моя страна, но по-скоро не е. Отчитам и момента с одъртяването, защото е съществен Smile.

Свидетел съм колко народ купува апарати 2-ра ръка, при това без да се интересува особено от външното състояние или от софтуерната поддръжка. Това, че тук четем и пишем шепа (на общия фон) хора, по никой начин не ни приравнява към масовия купувач, ние не сме представителна извадка.

Отварям за справка продавалника или подобните и се натъквам на хиляди обяви за всевъзможни апарати в безкраен марж на цените. Дори бегъл поглед върху минимална част от тях, съвсем произволна, показва, че новите апарати всъщност не са такива, а са отворени и включени, при това едва ли само за снимка. Нови ли са тогава? Не, но пък се купуват масово, защото са на по-ниски цени от магазинните. И на огромната част от купувачите не им пука нито за софтуерни ъпдейти, нито за версията на Андроид, нито за ъпдейти по сигурността, нито за автономността, нито за възможностите на камерите, нито .... Идеята е да се вземе апарат колкото може по-лъскав и по-евтин, и вторичният пазар е добре дошъл. При това съвсем сигурно е, че не опира само до финансови възможности.

Поне у нас е така, за Китай - не знам. Около мен е пълно с постоянно подменящи телефоните си хора, които в масовия случай дори не осмислят какво и защо са купили/продали.

Това са мои размисли и наблюдения, разбира се Smile.
Цитирай
#31

Аз когато продавах стария Iphone, доста гледах в O*Х и буквално останах изумен от българската простотия. Телефона е често нов - той разпечата, има пукнатина на дисплея, но по никакъв начин не пречи... бла бла или другото, телефонът е в перфектно техническо и вузално състояние и гледаш телефон убит от изтърване суркане и прочие. Кой се опитват за заблудят... себе си, купувача ли не знам. Аз лично не бих си взел телефон втора ръка както и бе бих взел iphone конкретно за него в случая от технотата или от магазини различни от оторизираните и оператор. И аз като колегата, пуснах си телефона с описанието че е като нов, за което си режа главата. Телефон на три години нямаше и точка по него, никога не е изтърван, мокрен + в компект с 6 калъфа Speck (от скъпото Big Grin) от които два чисто нови, чисто ново стъкло на Spigen и накрая заради такива селски тарикати нон стоп получавах съобщения как можело да искам 1000лв те вървели по 850 900. Ок но те са като след 5-та употреба. В крайна сметка го продадох на познат и това беше. Това с цените го забелязвам най вече при епъл техниката. Купуват го убиват го от ползване и праскат някаква цена кудето е с 50лв по евтин от нов. Това че е епъл не го прави златно и уникално. Предпочитам да го взема на изплащане каквото и да е то отколкото да се заниамвам с продавалници и произволни. Всеки се опитва да те прецака колкото може повече.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#32

Преди ми беше попаднала статия, че в Русия 2-3годишна Лада  Smile се продава доста по скъпо от нова,защото продавача е изхарчил не малка сума за да и оправи дрфектите.Купувал съм телефон,и машина 2 ръка, но с минимално използване и отличен външен вид и с поне 1,5г.гаранция,не съм имал проблеми.Аз също техниката която съм продавал е била без забележки и напълно изправна,ако има някакъв проблем,не я продавам.А такива телефони със счупени дисплеи и ожулини, целите не ги и поглеждам.За мен винахи е по добре да се купи телефон висок клас 2 ръка, от колкото нов нисък или към средния клас,защото ще работи в пъти по-добре, и камерата ще е на високо ниво,да не говорим за изработката,и материалите.Доста хора си купуват всяка година нови модели телефони, някой сменят андроид с ios, или обратното, но не им допада, немогат да свикнат, и ги продават, или заменят, аз щях да направя същото с моя П30, беше на 1месец,без грам забележка, когато на Хуавей им сложиха бан а, но не го продадох за почти без пари, щях да го сменя с айфон 11 мисля че беше, но продавача излезе не сериозен, все отлагаше, и реших да го запазя, и не съжалявам.

Huawei P30
Цитирай
#33

(2022-10-11, 15:29:09)justvank0 написа:  ... нон стоп получавах съобщения как можело да искам 1000лв те вървели по 850 900...
Ами аз точно по тази причина спрях да продавам каквото и да е по тия продавалници/прецаквалници или пре*балници, каквото са там. Не че ще накривя на някого шапката, там животът (и търговията) си вървят под пълна пара.
Цитирай
#34

(2022-10-11, 15:50:34)L1892 написа:  Ами аз точно по тази причина спрях да продавам каквото и да е по тия продавалници/прецаквалници или пре*балници, каквото са там. Не че ще накривя на някого шапката, там животът (и търговията) си вървят под пълна пара.

Точно в тези измекярски сайтове правека големи проблеми с ябълката. Извинявам се,че все за епъл говоря но напоследък просто това ми е под ръка и имам преки набкюдения. 
Та схемаха е следната. Изпращаш си телефона по еконт, пича си го гледа 15 мин, вкарва си айклоуда и ти отказва пратката. Отиваш да си вземеш телефона и си с пръст в Д-то. Имаш заключен телефон. След ден два въпросният ти пише, да му преведеш една не скромна сума от 300 400лв за да ти даде паролата и да си отключиш телефона. Много бяха пропищяли от това. Поради тази причина аз ако продавам нещо само лично предаване, както и ако купувам искам да си е лично предаване. Да видя човека какъв е що е, то се познава дали някой е поредният селски тарикат или свестен човек.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#35

Нека си го кажем-който няма пари, винаги гледа да купува чисто нови стоки.
Това е истината. Не се подигравам на никой, но това са моите впечателния от общуването ми с всякакви хора, в това число милионери.
Другата запазена марка на тези хора е почти фанатичното отричане на всичко, което е втора ръка.

Сега знам ,че ще се появят един-двама, които ще кажат ,че имат пари и винаги купуват нова техника.
Е, хубаво, ама колко да сте такива. Един на 10 000.
Наскоро останах втрещен от мой познат, който буквално едва свързва двата края ,но изръси 2600 лв за нов телефон!
Същият категорично и фанатично не иска и да чуе за техника втора ръка, която се оплюва винаги от него.
Много мога да пиша ,но с една дума-такива хора може да имат пари за стока втора ръка, искат я с цялото си сърце, но нямат уменията и смелостта да се гмурнат в тия тъмни води и да успеят за смешни пари да купят качествена стока. И затова винаги залагат на сигурното и плюят втората ръка стоки.

Между другото пиша това от втора ръка бизнес лаптоп Fujitsu, който купих след корпоративна употреба, клас А+, 99.9% чисто нов и с перфектен вид.
Платих за него 580 лв. Преди 3-4 години е струвал близо 5500 лв, в момента е над 2000. Ами сори, ама не съм чак толко зле,че да купувам винаги и само чисто нова техника.
Цитирай
#36

Аз купувам нова стока главно защото съм педант. Говоря за латоп, телефон и смарт часовник. Като знам как гледам всичко и драскотина да има ще я гледам нон стоп, предпочитам да се изръся повече и да знам, че го вадя от кутията. Дрехи например си купувам втора ръка. На работа имаме дрескод, нямам намерение да давам по 60-70лв за ризи, които като изпереш и стават на парцал. Има един два секъдхенд където намирам буквално нови за по 5, 6лв. За това нямам проблем, но техниката ще ме побърка ако е втора ръка.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#37

(2022-10-11, 17:08:27)justvank0 написа:  Аз купувам нова стока главно защото съм педант. Говоря за латоп, телефон и смарт часовник. Като знам как гледам всичко и драскотина да има ще я гледам нон стоп, предпочитам да се изръся повече и да знам, че го вадя от кутията...

В тази част - все едно, че аз съм го писал. Само коли съм купувал 2 пъти втора ръка и по правило съм съжалявал дълбоко за това, включително и взетата наскоро, но беше неизбежно.

Техника втора ръка обаче - по-добре без нея.
Цитирай
#38

Предполагам, че повечето от Вас пазаруван от чужди сайтове/нямам предвид алито/. Прави ли ви впечатление какво е описанието в тях, както и снимките. сравнете го сега с олх и емаг например, или някой сайт за дрехи и обувки чужд/да речем полски/ и наш. За техниката е описано всичко подробно, особено ако е употребявано, освен това има и снимки, такива че да ги увеличиш достатъчно за да видиш точно каквото те интересува. Същото е и с дрехите и обувките. Ми то се почва от там, много имаме да ги гоним "белите хора". Случвало ми се еда продам някоя друга употребявана вещ/не техника/ в олх, и там имам много подробно описание както и снимки. Обаче в 100% от продажбата имам лично предаване. Няма как да пратя 4 гуми с джанти и да платя и връщането им, само защото някой си е мислел, че ще получи нещо ново на символична цена. А иначе, за айклоуда, аз бих дал моята парола за отключване само ако куриерската фирма ми плати с клиентските пари телефона - иначе не.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#39

Тук сме Булгаристан колега... пазарувам от Амазон и Ибей доста често, обявата както трява, описание, снимки, отношение на продавача всичко е на ниво. При нас обяви с две три думи, продавачите са някакви диваци. Аз като пускам обяви гледам да е макс изчерпателно, ако трябва и да е 100 реда. При нас и купувачите са л*айна. Бях си пуснал Note 8 и един пич от Лом ми даваше две ярета заколени обезкостени и 100лв... Big Grin Имам някъде срийншоти на разговора. Мислех, че е майтап, обаче човека беше много настоятелен и като му казах че не ям месо ми каза че съм педераст и джендърски телефон няма да позлва Big Grin Въобще културата е на макс ниво.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#40

Е, за последното човека си е бил прав.

Зелен, абе не е така, има много хора, които наистина не могат да си позволят нещо чисто ново, но си го купуват, но не е и задължително. А и има една приказка, която в многп слуаи се оказва вярна, а именно, че евтиното излиза скъпо.

Аз също си падам малко педант и си пазя телефони и часовници и не мога да търпя, ако има драснаро/ожулено някъде, дори и да е минимално.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#41

Пазарувам и продавам от 2006-та година и съм се нагледал и аз на всякакви шушляци.
Но вече с годините съм се научил да ги разпознавам.
Но има и много големи калъфи, особено с обяви от рода на :
pRODAwam samsung s22ultra s256gbRAM TELEFONAT E TOP!!!! NI6TO MU NQMA NA TELEFONAD!!!!

Е, как да купя от такъв мъглижки просяк?

Другите кауни пък ти четат съобщението ,но не ти отговарят.
Ей тия немоци пък най-много ме дразнят!
Ще го чакам с дни наред бутнеж могилата да ми пише-за времето, в което ги чакам, съм проверил още десетки обяви и шансът пак да ти пиша е нулев.

Наскоро един в дива кория расъл ми писа 10 дена, след като му писах за една книга.
Прочете ми съобщението, видя се, но не ми отговори.
Eй, направо ви казвам ОТКАЧИХ! Книгата му струваше само 5 лева! Откачих! Не съм спал.
Навсякъде другаде по 10 лв, че дори имаше една и от цели 12 лева!
Изчаках въпреки всичко цял ден-нищо не ми пише. Левзея пих за успокоение.
И се наложи накрая да я купувам от друго място, на цели ДВА ПЪТИ по-висока цена.
Пише ми след 10 дена, и то само едно "Да." Ни "Здравейте" ,ни нищо.
Кво да-каш, ти не ставаш за предприемач, бинзесмен и инвеститор!
Няма кой да те чака 10 дена, слепок! Работата е Big Biznis Here!
Цитирай
#42

В Olx с лопата да ги ринеш такива. Пита имам ли наличен протектор (за часовник продавах) и му отговарям: "Да, имам 3 - 4 бройки"(примерно) и го питам колко ще иска да му пратя... отговор: "Пратете ми на еди кой си адрес", но няма имена, няма телефонен номер, няма как да знам офис на куриер ли е, боб ли да хвърлям. Отново питам 1 бройка ли иска да му пратя и да напише някакви 2 имена и телефон, както и да уточно за офис на куриер ли е адреса или домашен адрес ... отговор на следващия ден (тъкмо тръгвах за работа и нямаше как да се бавя с него да се занимавам), след което му казах, че ще го пратя еди кога си сутринта на следващия ден.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#43

Аз пък купувам от олх постоянно и никога не съм имал проблем, винаги апаратите са ТОП, аз още като говоря с човека разбирам и какво ще ми прати долу-горе, проверявам 15мин и това е.
Понякога ми се иска да пробвам някой апарат, купувам, ползвам 2 седмици и пак го продавам, няма загуби.
Може би си е и до човек, мен лично ми носи огромно удоволствие да купувам и продавам втора ръка, понякога се учудвам и от себе си как успявам да изкарам толкова ниска цена за нещо толкова запазено.
Стоката е добра в Олх, хората също повечето са приятни и не правят проблеми.

А това да се ядосвам на кой ми отговорил и кой не, моля ви сеSmile
Нов апарат от магазин истината е, че ме е жал за паритеSmile може би и моята евреиската черта си казва думата.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#44

S20 Ultra мисля беше най-скъп, впоследствие S21 и S22 във версиите си със 128/256 бяха по-евтини (S20U също тръгна от 128GB, но там имаше слот за карта).

Какво да кажа, Fold-ове по 3000 и кусур, ама айде - нова технология, нишова - ясно. Гледам новите 14 Pro Max - на свободно 512GB/1TB версиите отиват до 5 бона. Ненормална история. S20 Ultra поддържаше карта до 1TB.

Все пак продължавам да купувам само чисто нови, държа да си направя лично unxboing-а, да си го взема от магазина запечатан и да не е пипан от друг.
Ако ще и запечатан да е в olx. Не помня вече последния път в който съм си купил телефон втора употреба, мисля, че последния ми беше iPhone 4S.
Цитирай
#45

Телефон нов най-вероятно никога няма да си купя, предпочитам да спестя едни 20-50 процента.
Цитирай
#46

(2022-10-15, 05:07:36)Victormihov написа:  Аз пък купувам от олх постоянно и никога не съм имал проблем, винаги апаратите са ТОП, аз още като говоря с човека разбирам и какво ще ми прави долу-горе, проверявам 15мин и това е.
Понякога ми се иска да пробвам някои апарат, купувам ползвам 2 седмици и пак го продавам, няма загуби.
Може би си е и до човек, мен лично ми носи огромно удоволствие да купувам и продавам втора ръка, понякога се учудвам и от себе си как успявам да изкарам толкова ниска цена за нещо толкова запазено.
Стоката е добра в Олх, хората също повечето са приятни и не правят проблеми.

А това да се ядосвам на кой ми отговорил и кой не, моля ви сеSmile
Нов апарат от магазин истината е, че ме е жал за паритеSmile може би и моята евреиската черта си казва думата.

И аз съм така.
Тактиката е да отсееш от стотиците обяви поне едно 10-15 топ обяви и там да се концентрираш.
После от тия 10-15 през ситото минават още 7-8.
И след цялото махане ти остават най-добрите от най-добрите 5-6 и почваш да действаш.
А не да има 500 обяви за даден телефон и ти да звъниш на първата в сайта.
От такова огромно изобилие на хора, хвърлили ей така една торба пари за телефон (да са живи и здрави тези хора и дано вечно да ги има), ВИНАГИ има поне 10 топ обяви за телефон на смешна цена, топ вид, че и с гаранция. Харесвам и обяви с големи букви "СПЕШНО!", там пък не стига ,че цените са ниски, ами ако човекът е на голям зор и му трябват пари, може даже още повече да свалиш, дори да продава и запечатан телефон.
Всичко е като една игра и е много интересно да я играеш.
Доставя ми удоволствие, а и това развива търговските ти умения. Ставаш евреин и половина хахаха.
Никога не бих отишъл в магазин, да извадя едни 2500 лв и просто да взема чисто нов телефон.
Тотална скука.
Цитирай
#47

Различни хора сме, аз не купувам втора употреба смартфони, някак си отдавна не ме кефи историята с втората употреба миналогодишен флагман, при положение, че сме пресекли тази година и след няколко месеца буквално ще стане 2-годишен със всичките му последици по батерия, външни забележки и т.н. Да не говорим, че повечето като ги лепнат в някой кейс (особено ако не са прозрачните силикони) могат по 1 година да не ги извадят да ги почистят и това оставя следи по рамката, гърба и т.н. Не се кефя и на протектори, седяли по година и кусур на екрана - лепилото изсъхва по някакъв малоумен начин, после трябва да се чисти и то със специфична течност а не с мокра кърпа за да няма отблъясъци (едни цветисти) на слънчева светлина, като дъга по екрана се получава. Пък и аз протектори не ползвам, освен ако не са фабричните найлони, но тази година и това нямаше с S22. Догодина и телефона ще липсва, няма да се учудя.

Не обичам да продавам и рядко го правя - ако нямам на кой да го дам около мен да го ползва - може, ама моите стоки са сериозно пазени и добре ползвани и като почнат да ми събарят на цена до алтернативни обяви със изпонадрани очукани телефони и откачам. Та общо взето знам, че съм на загуба ама ми е все тая.

Отивам в магазина, купувам си чисто новото задължително от техно верига или оператора ми - никакви съмнителни магазинчета, гаражчета и т.н. Така съм всяка година, единствено смятам догодина да пропусна S23, няма смисъл. Макар, че зависи какво ще ми щракне на главата.
Цитирай
#48

(2022-10-15, 18:35:45)Ivanov_1994 написа:  Не се кефя и на протектори, седяли по година и кусур на екрана - лепилото изсъхва по някакъв малоумен начин, после трябва да се чисти и то със специфична течност а не с мокра кърпа за да няма отблъясъци (едни цветисти) на слънчева светлина, като дъга по екрана се получава. Пък и аз протектори не ползвам, освен ако не са фабричните найлони, но тази година и това нямаше с S22. Догодина и телефона ще липсва, няма да се учудя.
Аз на моя му махнах фабричния и го замених с по-качествен,фабричния беше само тънко фолио,при Самсунг може да са по-хубави,не съм ползвал.Но понеже дисплея ми е прав и протектора не се изпича,при смяна след 2 години,нямаше никакви следи от лепило,почистих го с кърпичките от комплекта и си стана перфектно,а от кейса не ми се драска от мръсотията,явно си е до модел,на предишните оставаха едни точки,особено на z1 compact,беше много зле от мръсотията.

Huawei P30
Цитирай
#49

Зависи от кейса и самия материал на телефона, виждал съм телефони, дето по 2 години не им е махан ни веднъж кейса и зависи какъв е бил и кейса отзад са станали на едното нищо.

Абе зависи, едни си правят сметката, други - не. Аз си предпочитам да си взема всичко чисто ново. То не, че при мен няма да се надраска или да има следи от употреба, ама ще знам, че са моите, дето се вика кат са ла*на, да си моите...
Цитирай
#50

https://www.ixbt.com/news/2022/10/16/jef...itaja.html

Вече се изгражда новия световен ред. Може и да няма дефицит, след "залеза" на криптовалутите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)