Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 50/Mate 50 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

(2023-01-12, 09:46:02)kosta8704 написа:  Здравей,
щом имаш P30 под ръка ще стане.Ще ти кажа стъпките.
1- сваляш Viber на P30-ката и го архивираш от гугълският акаунт
2- Влизаш Настройки/Huawei ID/Cloud и сега ще приложа снимки да видиш къде е опцията за зададеш backup Viber от Huawei Cloud , след като направиш backup на Viber в Huawei Cloud сваляш си Viber от Huawei Cloud на Mate 50 Pro с цялата история
На номер 1 натискаш точна там където съм пидчертал

Благодаря ти много, после ще пробвам и ще пиша

(2023-01-12, 09:46:02)kosta8704 написа:  Здравей,
щом имаш P30 под ръка ще стане.Ще ти кажа стъпките.
1- сваляш Viber на P30-ката и го архивираш от гугълският акаунт
2- Влизаш Настройки/Huawei ID/Cloud и сега ще приложа снимки да видиш къде е опцията за зададеш backup Viber от Huawei Cloud , след като направиш backup на Viber в Huawei Cloud сваляш си Viber от Huawei Cloud на Mate 50 Pro с цялата история
На номер 1 натискаш точна там където съм пидчертал

Направих всичко, стъпка по стъпка, създаде архива и като инсталирам вайбър на новия тел нищо! Възстановяване бутона е не активен. Опитах и през облака, там се вижда P30, възтановявам от него само вайбър и пак нищо, дори така не мога да регистрирам вайбър, дава не възможна регистрацията....😕😕😕
Цитирай
Аксесоари
#52

(2023-01-12, 09:53:06)lookup написа:  Благодаря ти много, после ще пробвам и ще пиша


Направих всичко, стъпка по стъпка, създаде архива и като инсталирам вайбър на новия тел нищо! Възстановяване бутона е не активен. Опитах и през облака, там се вижда P30, възтановявам от него само вайбър и пак нищо, дори така не мога да регистрирам вайбър, дава не възможна регистрацията....😕😕😕

прикачи снимки за да вида,нещо някъде бъркаш
другият вариант който се сещам , сваляш стара версия на Viber на P30-ката,даваш да направи backup,след това правиш ъпдейт на Viber през AppGallery и вече ще имаш опция за архивиране през Huawei Cloud,даваш архивиране прех Huawei Cloud инсталваш си Viber и сваляш всичко което си качил в Cloud.Така би трябвало да ти се възстанови изсторията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • lookup
Цитирай
#53

(2023-01-12, 23:46:43)kosta8704 написа:  прикачи снимки за да вида,нещо някъде бъркаш
другият вариант който се сещам , сваляш стара версия на Viber на P30-ката,даваш да направи backup,след това правиш ъпдейт на Viber през AppGallery и вече ще имаш опция за архивиране през Huawei Cloud,даваш архивиране прех Huawei Cloud инсталваш си Viber и сваляш всичко което си качил в Cloud.Така би трябвало да ти се възстанови изсторията.

P30 направи архив, около 240mb но новият тел не го вижда, подозирам, че има някакъв проблем с версхйте на вайбър. Като е от app galeri и google store. От къде да дръпна стара версия на вайбър?

(2023-01-13, 07:34:01)lookup написа:  P30 направи архив, около 240mb но новият тел не го вижда, подозирам, че има някакъв проблем с версхйте на вайбър. Като е от app galeri и google store. От къде да дръпна стара версия на вайбър?
Мисля,че не направих архив през самия вайбър на p30, само в облака, по стъпките които прикачихте, ако не е от това освен?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#54

Ако на P30 резервното копие е само на Google диск,няма да стане.Казах ти че трябва след като си направиш резервно копие с Диск,трябва да се ъпдейтне от App Gallery за да се смени архивирането с това на Хуавей,после пак си архивираш и трябва да стане.@kosta8704 е дал снимки,но при П30 ги няма тези менюта,поне при мен.Изтегли си стара версия на Вайбър,примирно 18-та от Тук и изпълни стъпките.
@lookup Тази снимка с архивиране от П30 ли е?

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • lookup
Цитирай
#55

(2023-01-13, 08:46:08)DoryanY написа:  Ако на P30 резервното копие е само на Google диск,няма да стане.Казах ти че трябва след като си направиш резервно копие с Диск,трябва да се ъпдейтне от App Gallery за да се смени архивирането с това на Хуавей,после пак си архивираш и трябва да стане.@kosta8704  е дал снимки,но при П30 ги няма тези менюта,поне при мен.Изтегли си стара версия на Вайбър,примирно 18-та от Тук и изпълни стъпките.
@lookup Тази снимка с архивиране от П30 ли е?

Не, това е от новото устройство, mate 50 pro
Ще изтегля 18 и ще пробвам както сте казали, но утре сутрин,че от толкова регистрация вайбър ме блокира за 24ч
Цитирай
#56

По същия начин трябва да изглежда и на П30,тогава ще си архивираш данните на Вайбър.После на Мате ще си  възстановиш архива.Аз също си бях блокирал акаунта,с тези врътки тогава.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • lookup
Цитирай
#57

Стана но не се архивира през вайбър. Качих стара версия, ъпдейтнах в iclod но на вовият пак не се възстанови. Дръпнах архива през устройствата в облака, качвам снимка. Дръпнах от p30, зареди хронологията но се бъгна вайбър, изчезна менюто за архивиране и не получавах известия. Деинсталирах ги и го дръпнах на ново от p50, и сега всичко се оправи!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#58

(2023-01-14, 12:53:41)lookup написа:  Стана но не се архивира през вайбър. Качих стара версия, ъпдейтнах в iclod но на вовият пак не се възстанови. Дръпнах архива през устройствата в облака, качвам снимка. Дръпнах от p30, зареди хронологията но се бъгна вайбър, изчезна менюто за архивиране и не получавах известия. Деинсталирах ги и го дръпнах на ново от p50, и сега всичко се оправи!

Както съм ти показал по горе в постовете,Huawei Cloud си има опция за архивиране на социалните мрежи ,ползвай го и няма да си губиш историята на социалните мрежи.Също така , както съм споменал,ако имаш проблеми с известият инсталирай Lighthouse и LighthouseEX и всичко ще бъде наред.Успех
[-] 1 потребител изказва благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • lookup
Цитирай
#59

(2023-01-14, 13:17:37)kosta8704 написа:  Както съм ти показал по горе в постовете,Huawei Cloud си има опция за архивиране на социалните мрежи ,ползвай го и няма да си губиш историята на социалните мрежи.Също така , както съм споменал,ако имаш проблеми с известият инсталирай Lighthouse и LighthouseEX и всичко ще бъде наред.Успех

Активирал съм ги и там.
Благодар


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#60

Направих врътка с посочения метод,но има една подробност която пропуснах,а и колегата.Трябва да се маркира в настройки-архивиране на Вайбър долу-настройки за смяна на Huawei drive,и чак тогава се сменя,после се създава резервно копие.Пробвах на П30,после деинсталирах Вайбъра и го инсталирах от AppGallery после си влизаш в настройки-резервно копие-възстановяване,и всичко се възстановява.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • lookup
Цитирай
#61

А някой подкарвал ли е NotifyBuddy на Mate 50 pro?
Харесва ми опцията, че известията могат да излизат със съответната икона на приложенията.
Пробвах се няколко пъти, но не ми излизат известия от него.
Цитирай
#62

(2023-01-15, 10:25:34)lookup написа:  А някой подкарвал ли е NotifyBuddy на Mate 50 pro?
Харесва ми опцията, че известията могат да излизат със съответната икона на приложенията.
Пробвах се няколко пъти, но не ми излизат известия от него.

Инсталирай Lighthouse и LighthouseEX за да имаш известия.
Цитирай
#63

(2023-01-17, 22:45:07)kosta8704 написа:  Инсталирай Lighthouse и LighthouseEX за да имаш известия.

Получавам си известията. Искам да ми излиза мигащо уведомление на изгасен дисплей....
Цитирай
#64

(2023-01-17, 23:00:25)lookup написа:  Получавам си известията. Искам да ми излиза мигащо уведомление на изгасен дисплей....

възможно е даденото приложение да не работи коректно на телефони с ядро HMS
Цитирай
#65

Бях решил да сменям марката с друга заради липсата на GMS но след тази статия взех да се замислям : https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...09172.html

Някой пробвал ли е до колко това приложение е ефективно и възстановява ли напълно всички GMS. Появява ли се Google Play store?
Така или иначе още търся наследник на моя P30Pro и мисля че Mate50 Pro е напълно достоен наследник но без GMS не ми се взема. Та моля споделете как е положението.
Благодаря ви

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#66

Бях качил този метод в тази тема на P40 но никой не споделя мненея.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1722789

Huawei P30
Цитирай
#67

(2023-02-22, 10:35:03)julian_jecov написа:  Бях решил да сменям марката с друга заради липсата на GMS но след тази статия взех да се замислям : https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...09172.html

Някой пробвал ли е до колко това приложение е ефективно и възстановява ли напълно всички GMS. Появява ли се Google Play store?
Така или иначе още търся наследник на моя P30Pro и мисля че Mate50 Pro е напълно достоен наследник но без GMS не ми се взема. Та моля споделете как е положението.
Благодаря ви

На хартия изглежда и звучи добре, ако има собственици да споделят, и все пак мисля че няма да е чак толкова прекрасно Smile

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#68

в app gallery има оплаквания, че не работи както трябва, аз не съм го тествал на моя п40 про, но, доколкото знам от нета доста хаби батерията и не работят всички приложения коректно
Цитирай
#69

Аз съм с huawei p50 pro тези приложения който аз съм сложил работят,

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#70

GPay не може да се ползва , от другите неща всичко което ми е потрябвало си върви. За точене на батерията нямам проблеми.
Цитирай
#71

(2022-11-02, 10:38:28)vovalinder написа:  Точно това споменах, че някой ще се опитва да ме убеди в противното, играл съм го тоя филм с П40 Про Плюс, та затова и коментирам, аз лично ползвам 5Г и липсата на Гугъл ми се отразява негативно, пробвал съм gspace, да ама не.

(2023-02-23, 11:31:41)pnnlv написа:  GPay не може да се ползва , от другите неща всичко което ми е потрябвало си върви. За точене на батерията нямам проблеми.

Аз ползвам curve за. Безконтактни плащания

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#72

Да попитам имащите Mate 50 Pro . Лесно ли се настройва автоматичен запис на разговори. Има ли системно приложение или се ползва външно. И ако някой вече ползва как е качеството на записания разговор как се чува твоя и отсрещния глас.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#73

Принципно за всички нови Huawei телефони за нашия регион е спряна функцията заради GDPR, но приложението даващо я, е налично (извлечено е от софтуер за други държави) по различни канали за сваляне и става на всички Huawei модели.
Инфо: https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y105017033

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#74

(2023-02-22, 15:19:19)vovalinder написа:  На хартия изглежда и звучи добре, ако има собственици да споделят, и все пак мисля че няма да е чак толкова прекрасно Smile

На P50 Pro въобще не съм доволен как работи, след два дни проби си оставих gspace. В gbox няма вече google play като в предишната версия, не може да инсталираш хром със синхронизация, не може да се инсталира Strava, не работи отново записването на местоположенията в google maps. Общо взето, приложенията, които ги има като интегрирани в appgalery що годе добре, отватят се по бързо от колкото в gspace и нямат логото в десния долен ъгъл, изглеждат като истински, но всичко останало засега е много зле.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай
#75

От вчера и аз съм със mate 50 pro. Много добра машинка като цяло.

Изпратено от моят JSN-AL00a с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)