Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заместител на Huawei 20 mate pro?
#1

Здравейте. С какво мога да заместя този модел? И да е по-добър във всичко от него? Търся предимно нещо, дето да снима по-добре. Макс. до 1500 лева.
Цитирай
Аксесоари
#2

Имал съм мейт20ка, няма с кво да го замениш, може с по нов мейт,но те нямат гугъл. Виж някой пиксел, но няма да се впишеш в бюджета.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#3

Няма, то ако имашеSmile Старите телефони са по-добри от новите за жалост.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#4

Толкова ли пък е добър тоя телефон... Може би да изчакам гугъл 7 про да му падне цената.
Цитирай
#5

Дори p40 pro не е ли една идея по-добър, ако изключим еднаквите батерии и липсата на гугъл при 40pro.
Цитирай
#6

(2022-10-28, 12:19:27)olimpik написа:  ако изключим липсата на гугъл

Huawei ако имаха Гугъл и достъп до ресурсите както преди санкциите вече щеше да са бранд №1 при смартфоните. Само заради липсата на Гугъл P40 Pro не може да замести Mate 20 Pro, който като хардуер си е ОК и в днешно време. Ако има проблем с батерията да я смени в оторизиран сервиз и ще кара още 2 години с него
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • DoryanY, L1892
Цитирай
#7

(2022-10-28, 12:45:44)solo5 написа:  Huawei ако имаха Гугъл и достъп до ресурсите както преди санкциите вече щеше да са бранд №1 при смартфоните. Само заради липсата на Гугъл P40 Pro не може да замести Mate 20 Pro, който като хардуер си е ОК и в днешно време. Ако има проблем с батерията да я смени в оторизиран сервиз и ще кара още 2 години с него
За гугъл услугите съм напълно съгласен. Аз изревах в темата за общи приказки, че недоволства срещу това, но тръгнаха да ми обясняват, че имало приложения, апове и не знам си какво, с които можело да се заместят. Да, ама не. Именно и затова аз още не съм сменил моя mate 20 pro, иначе се точех на mate 40 pro.

Просто споделих, че ако не е тази липса дори 40p pro е една идея по-добър.
Цитирай
#8

Не ама да. Имам в момента в семейството Mate30Pro , P40Pro и P50Pro и на нито един не се усеща липсата на GMS. За последните две години съм срещнал само един проблем : Tuya push notifications не сработваха без GMS , преди няколко месеца апгалерито пусна SmartLife което е ъпгрейдната Tuya и проблема се реши.
Цитирай
#9

(2022-10-28, 19:41:17)pnnlv написа:  Не ама да. Имам в момента в семейството Mate30Pro , P40Pro  и P50Pro и на нито един не се усеща липсата на GMS. 

Радвам се за теб.  И не, не искам да споря. Много потребители биха се радвали, ако и с тях е така.
Вярно е Appgalleri го актуализират с нови приложения. На някои потребители въобще пък не им липсват, защото не ползват множество такива.
На мен обаче би ми било много важно да имам YCC365 Plus. Другите, които ползвам ги има и в Appgallery.
Как да стане, моля те сподели. Алтернативите, които ги има в Appgalleri не вършат работа. Пробвано е на mate 30 pro на колега. Той също има камери като моите.
Също е пробвано с инсталация през Gspace. След няколко дни го изхвърли от акаунта и после не можа да се логне.
Ще се радвам да споделиш как може да бъде инсталирано, работещо безотказно. Ще е полезно за моя колега, на мене, защото бих си закупил веднага телефон без гугъл услуги, както и на много други хора.
Цитирай
#10

(2022-10-28, 22:00:02)olimpik написа:  На мен обаче би ми било много важно да имам YCC365 Plus. Другите, които ползвам ги има и в Appgallery.
Как да стане, моля те сподели. Алтернативите, които ги има в Appgalleri не вършат работа. Пробвано е на mate 30 pro на колега. Той също има камери като моите.
Също е пробвано с инсталация през Gspace. След няколко дни го изхвърли от акаунта и после не можа да се логне.
Ще се радвам да споделиш как може да бъде инсталирано, работещо безотказно. Ще е полезно за моя колега, на мене, защото бих си закупил веднага телефон без гугъл услуги, както и на много други хора.
Като идея,пробвал ли си да го изтеглиш от сайта https://www.ycc365plus.com/en и да го инсталираш?
Аз също не си сменям П30-то,поради същата причина-ползвам го над 3 години и половина и е без забележки,батерията има още живот на 88% е,на предишните телефони им се скапваха,от честото зареждане.Новите модели хем са доста по-скъпи,и не са кой знае колко по-добри,едни 120hz,които повечето ги ограничават,заради батерията.Дано пуснат модели които са също толкова надеждни като тези.

Huawei P30
Цитирай
#11

(2022-10-28, 12:45:44)solo5 написа:  ... Ако има проблем с батерията да я смени в оторизиран сервиз и ще кара още 2 години с него

Стига обаче наистина да заменят с оригинална, защото иначе резултатът е плачевен - мой близък опита това с P20 Pro и се наложи да смени апарата ... Практически няма как да си сигурен, че ще поставят правилната батерия, пък колкото и да е оторизиран сервизът.

(2022-10-29, 08:08:13)DoryanY написа:  ... Аз също не си сменям П30-то,поради същата причина-ползвам го над 3 години и половина и е без забележки,батерията има още живот на 88%...

От доста време търся заместник на P30 за жена ми и съм доникъде - вече е извънгаранционен, батерията (според AccuBattery) му е на 91% и си е в ред отвсякъде, само дето търся телефон с по-голям екран. 

Е, не намирам достоен заместник. Имам под 2 седмици за размисъл (предстоящ ЧРД) и нямам вариант, а гугълските услуги по необходимост са задължителни поради липсата на заместници в AppGallery. Елиминирах де що видях и прегледах, остана ми само OnePlus 10 Pro неотхвърлен, но пък няма къде да го видя на живо, а и ми е особено важно как снима текст.

Иначе щях да взема нов Huawei и точка, но ...
Цитирай
#12

(2022-10-29, 08:08:13)DoryanY написа:  Като идея,пробвал ли си да го изтеглиш от сайта https://www.ycc365plus.com/en и да го инсталираш?

Лично аз не, защото още не съм се забъркал в играта на тото-ще стане, няма да стане тази игра с гугъл.
Сондирам мнения с колегата, защото и аз се оглеждам за заместник на Mate20 pro, от който всъщност нямам никакви оплаквания, но просто си е стар модел.
Да, измислят хови "хакове" но и ония не спят. Чел съм, че с нам кое си работело, но при нова версия на MUI отказвало и така. Игра на котка и мишка, която не ми допада.
Ябълката я отписвам, не ми допада OIS. При Samsung  чета мненията за флагманите им-кое от кое по-различни. Другите знайни и незнайни модели също ми изгледат лотария. Тото-то е пълно и докато не уверя поне малко, че мейта ще има достоен заместник ще пасувам. Поне докато издържи, а оне засега той се държи повече от достойно.
Като че ли лично за мен все повече се уверявам, че нарочно правят така моделите, за да се скапват и да им купуваме следващите боклуци. Нима не могат да сложат най-добрия хардуер, софтуер, камери в даден модел. Могат, ама кой ще им купува после следващите модели. Светът е станал толкова алчен и комерсиален, че само печалбата им е важна. Така поне си мисля.
Цитирай
#13

(2022-10-29, 10:14:50)olimpik написа:  Нима не могат да сложат най-добрия хардуер, софтуер, камери в даден модел. Могат, ама кой ще им купува после следващите модели.

И сега повечето смартове имат предостатъчен хардуер за следващите 5 години, но производителите им спират поддръжката. Какво му е на хардуера на Moto G200, че го пуснаха с Андроид 11 и го ъпдейтнаха само до Андроид 12?
Цитирай
#14

Щото те последните ъпдейти много променят нещата.., почти няма промени вече и там

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

Може и да няма големи промени, но и секюрити ъпдейтите спират след това
Цитирай
#16

Е и? Да си чул някой да е хакнал Android 9/10/11 ?
Изтребвали са ти тия ъпдейти.
Изобщо да си чул някога някой да е имал някакъв проблем защото не е бил с последен секюрити пач или последен ъпдейт? Не ми отговаряй, знам и сам отговора.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Да не спамим в темата на човека!
Преди години се говореше, че нямало вируси за Андроид,
но в днешно време хакването не е мираж

Ето ти един клип:  https://www.vbox7.com/play:66e6396eb1

В интернет има много инфо за хакването на телефони
Вярно, че никой не е застрахован, но все пак е
по-добре да си с последният секюрити пач, 
отколкото със спряна от години поддръжка
Цитирай
#18

Какво искаш да тествам на YCC365 Plus , нямам камери , ако е нещо друго ще пробвам.
Цитирай
#19

(2022-10-27, 23:00:27)qnkov написа:  Здравейте. С какво мога да заместя този модел? И да е по-добър във всичко от него? Търся предимно нещо, дето да снима по-добре. Макс. до 1500 лева.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...one2=10954
Цитирай
#20

S21 е много по зле от мейта и човека ще съжалява, премиум усещането изобщо липсва при FE моделите, камерата също ще е по зле.
Може да е 4 години по нов, но далеч не е по добър, усещането е за евтин телефон.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#21

Бла бла бла и пак бла.

По-бърз ufs, cpu, 120hz, по-добри спийкъри.
По-добра или минимум същата батерия, когато мейта е бил с нова такава. Актуален андроид, в пъти по-добър UI, особено с good lock модулите.
По-добри камери, да по-добри !
Основната на мейта е без OIS.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • vlaf
Цитирай
#22

Имал съм Mate 20 Pro, имал съм и S20 FE, мога да преценя много по добре от теб, да не съм имал 21FE, но те са почти еднакви.
Та мога да преценя много по добре от теб, който просто четеш брошурата отстрани и най вероятно не си се докосвал до нито едно от двете устройства.

Камерите не са по добре повярвай ми, само широкоъгълната е по добра, основната е по зле от на мейта.

Клипове с телефон не правя, не мога да преценя при клипове как е, а и не ме интересува, но може 21FE-то и да е по добър там

UFS и CPU няма шанс да разбереш разликата, освен ако не играеш игри най вероятно, аз разлика в бързината на Mate 20 Pro и S20FE не усетих, освен в 120HZ.
120hz има разлика да, но за сметка на батерия, съответно батерията на мейта е по добра или същата точно щот е 60HZ.

S20 FE специално е като нисък клас устройство на усещане в ръката сравнение с Mate 20 Pro който се усеща много ама много премиум.

Аз бях с Mate 20 Pro след него взех S20FE, след 6 месеца замина и взех Note10 който вече се усеща като премиум устройство също като Mate 20 Pro и съм много по доволен от него отколкото от S20FE-то нищо,че няма 120hz, батерията е по малка, процесора е едно поколение по стар и тн. Усещането в ръката е съвсем различно, камерата също е по на ниво в много аспекти сравнено с S20FE-то.

На хартия е едно, в действителност нещата са мнооооого по различни.

Друг прост пример, P30 Pro навсякъде го дават,че снима по добре от Mate 20 Pro на хартия и по ревюта, но това не е вярно, жена ми беше с P30 Pro докато аз бях с Mate 20 Pro и мога да ти кажа и аз, и тя, и други хора около мен,че мейта снима в пъти по добре, само на zoom е по слаб, но за всекиденвни снимки мейта е по добър.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#23

3ти път няма ли да напишеш, че можеш да прецениш по-добре от мен ?
Цитирай
#24

Хайде хванете се гуша за гуша. Щом ти харесва мейта/хуавей/нямаш много варианти. Липсата на гугъл се усеща. Аз също съм им фен и минах през всички топ модели след мейт 20 про. Сега съм се насочил към хонор/те са си хуавей, ребрандиран/. Лоштото е че само megic 4 pro е от висок клас,honor 50 е средняк който не може да се сравнява дори и с 3-4 годишните им топ модели.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#25

И аз се чудя с какво да сменя моя mate 20, че след два месеца става на 4 г. Спрял съм се на honor magic pro и pixel 7 pro. Някой имали впечателения от тях? Тия дни ще ходя да рацъкам и mate 50 ,ако не, сменям батерията и карам докато се разпадне Big Grin

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на teodosii1 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)