Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Airpods Pro 2 или Samsung Pods 2 pro
#1
Music 

Здравейте отново,

Както съм споменавал и в предишни теми имам Samsung s22 и Iphone 11.  Основния ми, който използвам е s22ката, но често другия се ползва за разговори и музика също. Въпросът ми е - според вас кои слушалки е по-добре да взема. Някак като дизайн и стоене в ухото ми харесват повече appleките, но се притеснявам колко добре ще се свързват и ще работят със самсунга. Моля да споделите опит, ако имате съответно с които и слушалки да е. Имам и watch 4. Също ми е интересно и как с22 се справят с батерията, когато има вързани слушалки. Благодаря предварително. Поздрави!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
Аксесоари
#2

Батерията се държи чудесно на Самсунг. Не тръгвам никъде на път без слушалките и ги ползвам почти ежедневно. Въпреки че моите са Galaxy Buds Pro а ти искаш 2ката едва ли ще има разлика в консумацията.
Цитирай
#3

Samsung звучат по-добре. Откакто купиха Harman (под шапката им са фирми като AKG, JBL) самсунгските слушалки започнаха да звучат много добре. Друг е въпроса колко ще са ти удобни едните и другите. Общо взето и с двата избора няма да сбъркаш. Погледни и други предложения Sony, Jabra... За тия пари всичко ще е добро. Ако ще се ползват с две или повече устройства гледай да има ВТ multi connectivity за да не се налага да изключваш ВТ на едното устройство ако искаш да свържеш другото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NiOOH за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#4

Слушалките на Apple и SONY са по-добър избор според мен от Samsung. Това с AKG е малко като с камерите Leica, по-скоро маркетингов трик.
Ако вземеш тези на Samsung и ползваш iPhone, в App Store има приложението Galaxy Buds.
https://nixanbal.com/airpods-pro-2-snimk...i-na-apple Ето ти и едно ревю.
Визия, кутийката издава звук като я търсиш, може да ги закачиш на връзка, по-добър Active Noise Cancelling, Transperency Mode също, нов чип H2, по-добра батерия, IPX4.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Много благодаря за точните отговори! Все пак, ако избера apple, дали ще има проблем с изпозлването им на самсунга - качество на звука и acn?
Някой пробвал ли е?
Поздрави!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#6

Аз когато имах Samsung Galaxy Note 9 ползвах и AirPods 2 и липсваха всички екстри, които са налични когато си с iPhone, иначе звука си беше еднакво добър.
Та няма как да се възползваш от функциите, а ще можеш да ги ползваш като обикновени безжични слушалки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

(2022-11-12, 20:25:30)hazART написа:  Слушалките на Apple и SONY са по-добър избор според мен от Samsung. Това с AKG е малко като с камерите Leica, по-скоро маркетингов трик.

Няма абсолютно нищо общо и в случая не става въпрос за маркетингов трик. Самсунг е СОБСТВЕНИК на Harman Group, оттам и на AKG, JBL и Harman Kardon. От няколко години, слушалките на Самсунг са с драйвери разработени от AKG и честотни характеристики, отговарящи на т. нар. Harman eq. curve.
Teoрията и измерванията настрана, като ползвател на въпросните слушалки (и любител на качественото аудио-не непременно аудиофил), мога да кажа, че това са най-добрите безжични in-ear слушалки, които съм чувал. Имам и Sennheiser Momentum и предпочитам Samsung.
При този тип слушалки, от огромна важност е как прилягат в ушния канал. Не е важен само размера на накрайника, но и формата и размера на слушалката.
Цитирай
#8

Хубаво, че са собственик, чак такава баснословна разлика няма спрямо конкуренцията.
Да, затова и от Samsung и от Apple предлагат няколко размера накрайници.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

(2022-11-12, 23:08:50)hazART написа:  Хубаво, че са собственик, чак такава баснословна разлика няма.
Според теб са най-добри, според други има и по-добри.
Да, затова и от Samsung и от Apple предлагат няколко размера накрайници.

Разлика има, стига да знаеш какво говориш и най-важното да си ПРОБВАЛ и ПРИТЕЖАВАЛ въпросните продукти, иначе си плямпаш наизуст. Иначе, в този ценови клас всичко звучи малко или повече добре.
Както вече обясних (но няма кой са чете), за комфорта и звука не са важни само накрайниците. Ако беше ползвал достатъчно и това щеше да знаеш.
Както и да е, с глупости и съответните им сътворители не ми се занимава.


Към автора на темата:
Ако искаш да имаш еднаква функционалност на двете платформи, най-добре е да се насочиш към third party, иначе винаги нещо ще бъде орязано, когато го свържеш към другото устройство. За мен, най-важно е как ще ти паснат на ушите защото са доста различни като конструкция. За съжаление, такива слушалки няма как да се пробват, освен ако нямаш познат и не ви е гнус.
Цитирай
#10

Пробвал съм различни и на Samsung и на SONY, и не виждам голямата разлика, която се опитваш да дадеш в полза на Samsung, но май си пристрастен.
След като се смяташ за любител аудиофил, какво каза, освен, че Samsung звучат по-добре, и че използват драйвери от AKG, което е крайно незадоволително, за да си правим изводи.
https://www.xda-developers.com/apple-air...uds-2-pro/ Я да видим, какво пише тук.
"От гледна точка на прилягане и удобство, и двете пасват удобно в ухото ми благодарение на подвижния силиконов накрайник. Apple ви предоставя четири размера силиконови накрайници в сравнение с трите на Samsung, така че AirPods Pro може да пасне на по-широк диапазон от размери на ушите. Стъблата правят пъпките по-лесни за влизане и излизане от ухото ми, защото има за какво да се хвана. Стъблата също предлагат повече място за управление. Както преди, можете да контролирате възпроизвеждането на аудио чрез докосване или продължително натискане върху този вдлъбнат жлеб в стъблата, но тази нова версия добавя поддръжка за плъзгащо действие, което контролира силата на звука. При Buds 2 Pro трябва да почукате върху действителната задна част на пъпките, което е малко по-неудобно, защото натискате ухото си и има поддръжка само за потупвания и продължително натискане, а не за плъзгащи движения."
Все си мисля, че и двете компании достатъчно са тествали слушалките, за да седят достатъчно удобно във всяко ухо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

(2022-11-13, 00:21:46)hazART написа:  Все си мисля, че и двете компании достатъчно са тествали слушалките, за да седят достатъчно удобно във всяко ухо.

Няма такава слушалка, която да пасва еднакво добре във всяко ухо. Именно затова и съществуват толкова различни форми. Има фирми, които използват специални полимери, които се формоват при първото поставяне в ухото по конкретната форма. Има даже и такива, които изработват силиконови отливки по поръка след взимане на отпечатък, както е при зъбните импланти и протези например. От доброто пасване в ушите зависи не само комфорта, но и звука, както и пасивното шумоизолиране. Много хора въобще не обичат да си завират нещо в ушите и затова предпочитат пълноразмерни слушалки.
Ако беше ползвал достатъчно такива щеше да знаеш, че комфорта и пасването на ушите НЕ зависи само от размера на накрайника.
Повечето тапи на Сони например са доста големи и не са за хора с по-малки уши.
Цитирай
#12

Казах достатъчно, не еднакво.
Прекалено започна да се втелясваш ми се струва покрай тия размери.
Ти това купуване на слушалки го направи цяло приключение.
Човекът не пита това, а кое да избере между AirPods 2 и Samsung Buds 2 Pro и единственият начин да си регулира удобството е с различните тапички.
Samsung, Apple, SONY и другите компании продават милиони слушалки всяка година, достатъчно добър звук ще вадят за слушане на музика, това все пак са тапи.
Ако някой има проблем с ушите е друг проблем.
Няма как да пробваме всичките слушалки на света, за да разберем кои ще ни паснат най-добре.
То пълно щастие няма, където и да било.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Ако темата продължи да се задълбочава с предложения, ще се присъедини към вече наличната за избор на слушалки в "Общи приказки":
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=74101

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

След много чудене, премисляне, реших да купя Airpods pro 2. Снощи ги ползвах за малко - бих казал, че наистина са много добри и удобни слушалки! 
Относно свързването - никакви проблеми нямам, като дори лесно се премествам от единия на другия телефон.
Като контроли всичко работи на самсунга (което ми трябва - контроли, сила на звука, качество на звука). Единствено ми липсва опцията, че когато махна слушалките от ушите - при самсунга не се спират, а трябва да го направя ръчно. 

Вие, когато сте ползвали airpods на самсунг, как сте разбирали колко е батерията?

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#15

(2022-11-14, 09:56:47)yasensdd написа:  Вие, когато сте ползвали airpods на самсунг, как сте разбирали колко е батерията?

Трябва ти някакво приложение, което да работи под Андроид. Нещо от рода на: https://play.google.com/store/apps/detai...l=US&pli=1
Не съм ползвал и не знам колко добре работят, но поне с нивото на батерията би трябвало да се справят.
Цитирай
#16

Да, ръчно трябва, все едно имаш жични слушалки.
Самите слушалки издават звук като са на малко проценти батерия, независимо дали си с iPhone или Android, та така разбирах.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Според мен няма нужда да се изръсваш толкова пари за протата особенно за Епълските. Аз имам Buds 2 и не виждам смисъл от Buds 2 pro,освен ако нямаш нужда от висока защита от вода и ако имаш абонамент за стрийминг на музика със супер високо качество.Нито едните нито другите поддържат Aptx или Ldac.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)