Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 Ultra - Лични впечатления и коментари

(2023-03-10, 18:54:19)shapala написа:  Здравейте, има следния казус: След копиране на телефона със smart switch използвайки кабел, в новия телефон приложенията искат да се логвам наново. Проблема е, че ЕОН го ползвах с акаунта на един продавач от Виваком, който го вкара с цел да ни спечели за клиенти и сега не мога да го ползвам. Има ли начин да копирам приложението със данните за да се логва автоматично?
НЕ!
И не само за това, за всяко приложение ( единствено ако си се логвал и през браузър и там имаш запазена информация за вход ) 🫥

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 3 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • Dowper, Monipeev, shapala
Цитирай
Аксесоари

150+ трикове и разни пинизи

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • martosblack, OGIER, OliQueenBG
Цитирай

(2023-03-10, 11:51:37)TNTKZ написа:  Дойде ъпдейт за писалката, който фиксва проблемът със свързаността(да се надяваме)
Така, при мен след тази актуализация, си е свързана вече всеки път!
Ето тук и видео в което се споменава че този ъпдейт оправя проблема
Във видеото се твърди че трябва да се актуализира Air Command , при мен явно автоматично е станало

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Лъже ли Samsung за снимките на луната? Попадна ми много интересен експеримент за това дали Samsung фалшифицира снимките на луната с AI.
Ако може някой с S23U да проведе експеримента от reddit и да го сподели - ще разберем дали е истина или не? Линк към reddit: https://old.reddit.com/r/Android/comment..._and_here/
Цитирай

Не мога спя зарад 100 цифров зум кво ще изкара... Пълна простотия. С тоя изкуствен интелект нещата са друга вселена вече!
Това се случва в snapdragon 8 gen 2, наличен във всички нови флагмани:
https://youtu.be/J3h8TX_qJ8Y

Samsung S23 Ultra & Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • DoryanY, sapiora
Цитирай

Последно, има ли официална информация какво е покритието на камерата: virtus 2, сапфир, стъкло?
Цитирай

За 22U едните викат сапфир кристал, другите горила, иди разбирай. Не намерих инфо за 23.
.jpg Screenshot_20230314_002707_Opera.jpg Размер: 38.61 KB  Сваляния: 245


Samsung S23 Ultra & Tapatalk
Цитирай

(2023-03-13, 23:20:57)p_v_a написа:  Лъже ли Samsung за снимките на луната? Попадна ми много интересен експеримент за това дали Samsung фалшифицира снимките на луната с AI.
Ако може някой с S23U да проведе експеримента от reddit и да го сподели - ще разберем дали е истина или не? Линк към reddit:  https://old.reddit.com/r/Android/comment..._and_here/

Прочетох поста и коментарите, но тестът, който прави не ми харесва. Само с блърване и сваляне на резолюцията за мен не е достатъчен тест. 

Аз бих отрязал нещо от снимката на луната с object eraser. Ако на финалната снимка го има обратно отрязаното, значи е овърлей. Ако го няма, значи е само пост процесинг стандартен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на insartture за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Друго нещо, което дразни е, че никой не казва нищо за обекти пред луната. Аз съм наснимал сума ти кадри, докато вървят облаци пред нея.

Демек изкуственият интелект трябва да наслага текстурите измвжду облаците..мноого трудно.
Цитирай

Ако луната е частично поктира от облаци или друго тяло (или изрязана на теста от монитора), AI-то без проблеми ще работи пак и няма да е показателен тест. Когато е 1/3 луната не виждам някаква разлика в качеството на снимките. А вероятно и софтуера познава когато има само една светла точка в обектива и уж сваля сваля експозицията за да станат видими детайите, но по това време всъщност може да тръгва софтуерната магия.
Цитирай

Въпросната статия циркулира из мрежата от дни вече и поражда основателни подозрения, че основната причина за интереса към S23U е меракът да се снима спътника на планетата ни, не че същата работа не може да свърши и кой да е телефон от ниския ценови сегмент.

Качествена снимка на небесното тяло се постига много трудно с далеч по-подходяща оптика, какво остава пък за уред от типа "2 в 1" или колкото там е всеки смартфон.
Цитирай

Всички мамят и от кога това е новина, оптика събрана в 1см тяло и снимка на луна...преди време Хуауей в рекламата за предстоящ модел показваха как снима, а се оказа че снимките били направени от фотограф на Нешънал Географик с далеч по-добро оборудване, а и се съмнявам, че някой си е взел апарата само заради снимки на луната.

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • eksoldier, sapiora
Цитирай

(2023-03-14, 00:27:45)eksoldier написа:  За 22U едните викат сапфир кристал, другите горила, иди разбирай. Не намерих инфо за 23.


Samsung S23 Ultra & Tapatalk

До колкото знам е сапфир а отгоре има още един слой DX, който е предназначен за блокиране на слънчевите отблясъци и артефакти при снимане директно срещу него или някои видове лампи. Това при мен беше проблем с S21 Ultra - снимаше отвратително при наличие на светлинно замърсяване а дори и да са 2-3 лампи улични пак беше гадно, буквално ме върна с години назад. При дневните снимки беше ОК стига да няма директно слънце - едни виолетови отблясъци такива, ама до припадък... 

При S22 Ultra вече е сведено до минимум и почти не се случва, даже на мен всъщност не ми се е случвало. Дори и да има лек отблясък то е в preview-то, AI и pixel-binning после си вършат работата и снимката е прекрасна.

Същия DX го има и в новия Watch 5 на Samsung, който го прави по-видим на директна слънчева светлина при дори по-ниски нива на яркост, което пести батерия и увеличава видимостта. В общи линии това е. Но е DX, да. 

Подобен подход имат Sony имат с T-Glass на Carl-Zeiss при техните флагмани (логото Т*).

А тая глупост със луната - снимам я дори и при облаци и няма проблеми, макар, че ако не са частични а директно върху нея не се получава толкова чисто (което изключва за мен overlay) но е ясно, че AI играе роля. 100x цифров zoom какво очакват да изкара, в днешно време софтуера е по-голямата част от всичко случващо се (и ISP , съответно SoC и AI възможностите му).
Пределно ясно е още от P30 че AI върши манипулации и дори се учудвам, че някой изобщо открива топлата вода.

Имам чувството , че зад всичкото това стоят конкуренти на Samsung които сън не спят - досега се кефиха на скандалите с Exynos, GOS, батериите и т.н. но вече няма и помен от тях - всички са със Snapdragon (няма да навлизам повторно в обяснения, всички знаят, че за мен Еxynos е прекрасен и проблем с него нямам, т.е. не съм от хората които са чакали с нетърпение всички да са със Snapdragon), работят отлично, батериите държат (защото реално S22 Ultra се доближава до S20 Ultra - повече от 4 и нещо 5 часа SOT трудно) и общо взето негативни черти новия S23 Ultra няма.
Предполагам дори ще повтори успеха на S7, скоро такъв интерес не е имало към Samsung и това го виждам в хора около мен на които им беше през интереса за Samsung.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Да, тая хранилка по камерата и фейк луната идва не кога да е, а точно когато има небивал интерес към новата серия..
[-] 3 потребители изказват благодарност на insartture за това мнение:
  • eksoldier, Ivanov_1994, sapiora
Цитирай

Така е ,първо ни заляха платените ютybъри колко велик ще е iphone 15, сега почнаха друга кампания. Май доста хора смениха 14 pro max с 23 ultra и трябваше да се направи нещо...

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на bullyboy за това мнение:
  • eksoldier, sapiora
Цитирай

Важно е каква е истината , ако мамят да си носят последствията.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • Steve
Цитирай

Да, абсолютно. S22 Ultra не снима луната ли, че разлика със снимките от 23 не ги виждам, ама там не се изля хейт така, луната се снимаше още при 21 и при 20, още дори с P30 Pro. Решиха да подливат вода точно когато Samsung изживяват интереса , който имаше при S7 и не мисля, че от тогава е имал такъв. Както казах - колеги и хора дори които никога не са били фенове и си карат някое Redmi по 3-4 години и не им прави впечатление - двама си вземаха S23 Ultra, и забелязвам, че точно Ultra-та предизвиква интерес, както и самите Samsung обявиха - като за сефте при тази инфлацията хората гледат директно Ultra модела а и Samsung ги стимулираха здраво с партнирането си с техно вериги и 0% лихва (това е за цял свят, не само при нас, в САЩ също се предлагаше при pre-order), по-голямата памет при по-ниска цена и т.н. Дори на по-висока цена (към 2700) тръгна S20 Ultra през 2020 г. със 128 GB памет (макар, че там имаш слот но той никога няма да има скоростта дори на неговия UFS3.0), с тази промоция наистина дадоха "цена-качество" за пръв път от години.

Сега липсват всички дефекти, от които в последните 3 години се оплакваха (аз не, държа да подчертая) - греенето при всички Exynos, тротълинга при 990 и гоненето на фокус на S20 Ultra, греенето, рестартирането и GOS при S22... абе нищо, всичко е тож и жица, а батериите удрят над 7 часа SOT и телефоните студени. И при положение, че това сме хора, които тук ги следим тези неща а останалите са си нормални потребители - дори те са привлечени от новия модел.

Samsung този път наистина извади очите на конкуренцията, каквото и да си говорим. Плюс , че дори Snapdragon-а е клокнат за тях и ще е конкурентен на Snapdragon Gen 2+ (то това тяхното е реално ранен Plus)... ами конкуренцията не спи.

Топ сензор, дизайн, батерия, екран, камера (тук някои неща не ми харесват и съм ги споделял но идват ъпдейти тепърва), поведение.

Корейците забиха в десятката.

Никой с нищо не мами, същото е в S22 Ultra и по-назад - AI подобрява нещата, разпознава обекта. Луната не е нещо сложно за machine learning-а.

Ето същото нищене за S21 Ultra: https://www.inverse.com/input/reviews/is...n-analysis

Същото се нищеше и за S20, P30 Pro и т.н. Няма мамене, има AI. Не луната, а в ниската осветеност доста текстури и неща, които снимате са едва видими за сензора, повечето неща вече ги прави AI. Открихме топлата вода. Само, че както казах досега ги лаеха за Exynos-а и луната не беше на дневен ред, сега като няма други проблеми почнаха с луната.
[-] 8 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Dowper, hsgrgs, insartture, L1892, martosblack, niksata91_09, OliQueenBG, sapiora
Цитирай

В крайна сметка никой не иска да направи теста с фалшивата луна със С23У, така ли?
Цитирай

@p_v_a днес гледах едно видео в тубата, точно по тая статия, един тип го пресъздаде, наистина снимката излиза с повече детайл, но по неговите думи не става въпрос за наслагване, а за софтуерна обработка... лично аз не виждам смисъл от подобни тестове, телефона си снима брутално Smile
Цитирай

Е то беше ясно, че снимките се обработват яко софтуерно и накрая излиза "баааахти яката камера брааат"
Като цяло телефонът си снима добре на обикновени снимки от това, което виждам. Това с луната си е елементарен маркетингов трик, инак телефонът не гърми с нищо конкретно спрямо предшествениците си. Както казах и преди, разликата идва от процесора, а от там и хилядите положителни коментари.
Големият бум е само заради това, не че самсунг са избухнали с нещо велико точно с този модел.
Цитирай

Аз ще направя теста, но по мойта идея: ще отрежа някой кратер и съответно на финалната снимка трябва да го няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на insartture за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

(2023-03-14, 22:58:46)p_v_a написа:  В крайна сметка никой не иска да направи теста с фалшивата луна със С23У, така ли?

Един бг канал направи вече и честно казано не се вижда нищо подозрително. Размазаната луна си е по-размазана и след обработката.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • eksoldier, OliQueenBG
Цитирай

За мен изкуствиният интелект прави цялата работа при снимките на луната.Той знае как трябва да изглежда луната и добавя детайлите,същото се получава и при снимане на текст-надпис,по прости форми,при голям зоом,тогава снимките са с добър детайл,но ако се снима човек,лице,се вижда че IA не може да помогне,не се получава видимо подобрение,в това видео се вижда

https://www.youtube.com/watch?v=HxqFXGRyyvw

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

(2023-03-15, 01:21:47)Diido0 написа:  Е то беше ясно, че снимките се обработват яко софтуерно и накрая излиза "баааахти яката камера брааат"

Някой направи ли си труда да гледа видеото по-горе за Semantic segmentation with Snapdragon 8 Gen 2? Там се виждс вече софтуера с изкуствен интелект кви чудеса прави. Мен това само може да ме радва! А който го няма плюе. Туй то.

Samsung S23 Ultra & Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • OliQueenBG, vovalinder
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: bobbymarinovv, 2 гост(и)