Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23/S23+
#51

Аз знам друго. Живота на батерията зависи до голяма степен от циклите на зареждане, т.е. колкото повече се включва на зарядното, толкова повече се скъсява живота. Практически това означава телефона да се зарежда до 100% и да се разрежда до 5-10%. Също така не се зарежда до 60%, после го изваждаме за да идем до кенефа, после пак се включва, а после пак се вади понеже трябва да се снима нещо си и т.н. Между другото това което се показва на дисплея не е баш така, нито 100-то процента са истински 100%, нито 0% са реално нула.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
Аксесоари
#52

(2023-05-05, 15:15:48)larana написа:  Аз знам друго. Живота на батерията зависи до голяма степен от циклите на зареждане, т.е. колкото повече се включва на зарядното, толкова повече се скъсява живота. Практически това означава телефона да се зарежда до 100% и да се разрежда до 5-10%. Също така не се зарежда до 60%, после го изваждаме за да идем до кенефа, после пак се включва, а после пак се вади понеже трябва да се снима нещо си и т.н. Между другото това което се показва на дисплея не е баш така, нито 100-то процента са истински 100%, нито 0% са реално нула.
Това със сигурност не е така, един цикъл са 100% без значение колко пъти ще включиш зарядното за да ги направиш. И 100% не са 100% наистина, но само ако издърпаш зарядното в момента, в който ги покаже. А всъщност дори и тогава пак ще е заредена батерията много над оптималното, логино никой производител няма да "симулира" нисък капацитет от непълно зареждане.
За който го интересува над 100% има още около 5-6% при повечето телефони, зависи как е настроен индикатора.
Цитирай
#53

Някой приложения,които не ползвам често, са приспани. Вифи, мобилни, блутуут винаги включени. Аз съм доволен.[Изображение: 74415b77931459c12230910d40134a10.jpg]

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Цитирай
#54

Здравейте колеги. Може някой да се смее но на мен ми е странно. Имам S23 от два дни и какво забелязах. Когато е на вибрация и някой ми звънне освен самата вибрация се чува и през говорителя вибриране. Не е като на другите ми телефони до сега само да си вибрира ами се чува вибрация.... Това нещо стандарнтно ли е с цел да се чува/усеща по силно самата вибрация или? Моля за помощ да знам да го връщам ли или не?

П.С Намерих го кое е" Вибрационен звук на входящи повиквания". Извинявам се за спама. Моля да ми бъде изтрит коментара.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#55

Настройката е в Звуци и вибрация \ интензитет на вибрацията\ Звук вибрация при получаване на обаждане.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • MartinVT07
Цитирай
#56

(2023-05-15, 21:13:37)KrissKrastev написа:  Здравейте колеги. Може някой да се смее но на мен ми е странно. Имам S23 от два дни и какво забелязах. Когато е на вибрация и някой ми звънне освен самата вибрация се чува и през говорителя вибриране. Не е като на другите ми телефони до сега само да си вибрира ами се чува вибрация.... Това нещо стандарнтно ли е с цел да се чува/усеща по силно самата вибрация или? Моля за помощ да знам да го връщам ли или не?

П.С Намерих го кое е" Вибрационен звук на входящи повиквания". Извинявам се за спама. Моля да ми бъде изтрит коментара.

Включително или изключено трябва да е
Цитирай
#57

(2023-05-16, 05:57:41)djorov80 написа:  Включително или изключено трябва да е
Изключено

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#58

Здравейте.
Интересувам се за 23 плюс модела от 10-15% до 100% за колко време ( в минути ) се зарежда?
Предполагам, че разликата между 25 и 45 ватово ще е минимална и затова това не е от значение.
Просто искам да купя телефон на жена ми, но основния критерий е батерията и по-точно бързо зареждане.
Обмислям Xiaomi, заради 67 ватово зареждане, но ме е страх, че жена ми ползва един телефон около 3 години и за този период с това 67 ватово може да замине батерията.
Цитирай
#59

(2023-05-20, 09:53:14)Mendeleev написа:  Здравейте.
Интересувам се за 23 плюс модела от 10-15% до 100% за колко време ( в минути ) се зарежда?
Предполагам, че разликата между 25 и 45 ватово ще е минимална и затова това не е от значение.
Просто искам да купя телефон на жена ми, но основния критерий е батерията и по-точно бързо зареждане.
Обмислям Xiaomi, заради 67 ватово зареждане, но ме е страх, че жена ми ползва един телефон около 3 години и за този период с това 67 ватово може да замине батерията.

От 20% до 100 е за 58 минути, със 25 w
[-] 1 потребител изказва благодарност на djorov80 за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#60

Здравейте, настана момента за смяна на телефона и дилемата е какъв да бъде. Критерият ми за нов телефон е да бъде малък и следователно това са samsung s23 и iphone 14 pro. Последният го купих и го ползвах една седмица, НО се отчаях от издръжливоста на батерията. От изчетеното в темата (зная че е субективно) не разбрах колко издържа батерията на S23 с нормално ползване на сърфиране в интернет и доста разговори.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#61

(2023-06-04, 05:59:08)simeonov_74 написа:  Здравейте, настана момента за смяна на телефона и дилемата е какъв да бъде. Критерият ми за нов телефон е да бъде малък и следователно това са samsung s23 и iphone 14 pro. Последният го купих и го ползвах една седмица, НО се отчаях от издръжливоста на батерията. От изчетеното в темата (зная че е субективно) не разбрах колко издържа батерията на S23 с нормално ползване на сърфиране в интернет и доста разговори.
На мен ми издържа 3 дена (S23) с горе-долу същите дейности. Бърза справка в GSMArena показва 101ч към 86ч рейтинг в полза на Самсунга, демек около 12% или около 8 часа повече. За теб остава преценката малко или много е.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#62

При айфона беше трагедия. Зареждам го вечерта на 100%, без да го пипам на сутринта беше също 100% и до към 12 на обяд беше на 55%. По тези цифри които споменаваш, не мисля, че са само 12% в полза на Самсунга. Това за тези три дни при Самсунга е доста за предпочитане.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#63

Щом не си доволен от батерията на 14 pro, няма и да си доволен от тази на S23. Махни ги тези тестове и измервания, реално ползване Айфона изкарва повече. Макар и с дракон, Самсунга има по-слаба батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#64

(2023-06-04, 12:08:11)simeonov_74 написа:  При айфона беше трагедия. Зареждам го вечерта на 100%, без да го пипам на сутринта беше също 100% и до към 12 на обяд беше на 55%. По тези цифри които споменаваш, не мисля, че са само 12% в полза на Самсунга. Това за тези три дни  при Самсунга е доста за предпочитане.

Приеми споменатите 3 дни за S23 като недостижими или в режим анти-смартфон Wink. Реалистичното с употреба като смартфон е 1 денонощие до 1.5 максимум с някои ограничения.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper, Marto.g
Цитирай
#65

Това е положението, без акробатики, телефона сам приспа неизползваните приложения. Смесено, с превес на wifi.[Изображение: 444a04d6cf9df5b5d807f9d8a9136572.jpg]

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на boris.stz за това мнение:
  • tsvetan24, valkov2
Цитирай
#66

Здравейте, 


Току що направих поръчка за S23 Ultra 512GB Green и до края на седмицата ще го получа. Бих искал да получа от вас съвет относно батерията. Как трябва да процедирам с първото зареждане? Трябва ли да изчакам да се изтощи и изключи сам и като цяло какви съвети бихте ми дали за да съхраня максимално живота на батерията.

Бих искал да попитам и за адаптер. От Note 10 plus зарядното, мога ли да бъде използвано, тъй като знам че вървят без адаптери.


Като цяло ако имате и други съвети ще съм благодарен!

Samsung Galaxy S9 Plus
Цитирай
#67

@silvertiger тук няма нещо индувидуално, процедира се както при всяка друга марка. Това с пълното изтощаване са глупости (митове и легенди от ерата никеловите батерии) като цяло литиево йонните и полимерните батерии не обичат крайности , златната среда е между 15-20% до 85-90% , един вид зареждаш като падне на 15-20% до към 85-90% и пак казвам това е най-доброто, но в никакъв случай няма да скапеш батерията ако я зареждаш до 100% или ако я чакаш да падне до 2-3%. Това се отнася за всички съвременни смартфони не само самсунг. Вземи телефона виж как ще те изкарва и ако в края на деня имаш 40-50% съвсем спокойно можеш да си активираш опцията да зарежда до 85% , така сутринта като го откачиш от зарядното ще е на 85 а вечерта преди лягане ще е на 20тина и ще е перфектно в дълготраен аспект. Аз поне така правя , но е индивидуално според ползването.
[-] 4 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper, Marto.g, martosblack, OGIER
Цитирай
#68

Привет,
В последните седмици забелязвам по-слабо представяне на батерията. Притежавам Samsung gala


xy s23. Преди спокойно правеше по 6 часа екран а на последък прави по около 5 часа . Дисплея е на 60hz яркостта не е висока а мобилните са на 4g. На какво може да се дължи това.Видимо няма приложение което изразходва батерията в повече.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#69

Вероятно се дължи на това, че по--големия COT има youtube над 1час, който вероятно е най-лесния начин след браузинга да се правят часове.
Повечето хора ако няма Chrome и Youtube вероятно ще правят по 4часа общо.
Цитирай
#70

Аз така като гледам изключеният екран е двоен на втората снимка, та всичко ми се струва нормално.
Цитирай
#71

(2023-06-19, 06:56:37)Dowper написа:  Аз така като гледам изключеният екран е двоен на втората снимка, та всичко ми се струва нормално.
Аз карам по 2 ( понякога 3 дни ) след пълно зареждане, но изключения екран си дърпа доста. За 48ч ползване съм с около 2-2,5часа екран и съм на около 30% батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mendeleev за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#72

Ами да, колкото повече изключен, толкова по-малко включен, та затова според мен при колегата е добре батерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#73

Използвам С23+ и съм адски доволен за сега от батерията, след пълно зареждане ми държи 2 дни и половина,  а аз рядко го оставям да почива. Постоянно ровя за нещо, било то соц.мрежи, чатове, браузъри и т.н. даже се е случвало на третия ден да е към 20% батетия
Цитирай
#74

Ползвал съм всеки един флагман на европейския пазар за последните години. При стандарт за Самсунг с Ексинус 1 ден, този издържа 2 дни. 2 дни издържат и повечето други актуални флагмани. Преките конкуренти са iphone 14 pro и Xiaomi 13. И те са на същото ниво(2 дневки). Но при Xiaomi зареждането е много много по бързо. За 15 мин имате заряд над 50% , за под 30 мин. сте на 100% . При s23 ви трябва почти 3 пъти повече време. Но бързото зареждане няма отношение към издръжливостта , просто го споменавам. Накратко - S23 има много по добра батерия от предходните Sxx модели и всъщност на пазара няма телефон с по добра. Големите флагмани и те са 2 дневки. Стендбай малко по добър, но при ползване големия екран смуче повече. Нещата се балансират.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#75

(2023-06-21, 23:19:10)Bavarche написа:  ...2 дни издържат и повечето други актуални флагмани..............Преките конкуренти са iphone 14 pro и Xiaomi 13.
Тук не мога да се съглася. Имах iphone 14 pro и го продадох само след седмица ползване имено заради батерията, но поне съм мазохист пак си  взех iphone 14 pro (рекох си или аз съм с голями очаквания или просто толкова си могат) защото иначе всичко останало ми допада като телефон. Ако си го ползвам за ало, ало държи, но започна ли да сърфирам из нета, става страшно. Снощи за 30мин падна с 9%. Сега е същата работа, за 20мин. откакто чета и пиша в момента падна 5% и тези дни го зареждам по два пъти  и обмислям да го дам на жена ми, а аз да си взема S23 (затова и съм тук в форума).

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)