Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23/S23+

85-18%
6:20ч екран. 
Смесен ден Wi-Fi/4G 7:40-23:40ч.

https://ibb.co/0tWzr8R

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари

Много вифи, малко мобилни.[Изображение: 45c13417ae39e045a6d6fa9a9e0b945a.jpg]

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на boris.stz за това мнение:
  • sdeikov22
Цитирай

Никой не показа с поне +2 часа разговори. Това ще е интересно.

                                                                    
Цитирай

(2023-09-20, 15:52:24)georgi4a написа:  Никой не показа с поне +2 часа разговори. Това ще е интересно.

Как мога да видя колко часа съм говорил с едно зареждане?
Цитирай

(2023-09-20, 20:43:36)ДПенчев написа:  Как мога да видя колко часа съм говорил с едно зареждане?
gsm battery monitor. Фабрично колкото и невероятно да е няма такава статистика.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • ДПенчев
Цитирай

Здравейте!

От днес и аз съм с S23 256gb

До сега бях със същата версия, но на S22. (бях писал и преди няколко месеца тук)

Бях доволен от него (камера, екран, бързина) с едно огромно НО - батерията много бързо падаше и телефона грееше брутално.

Та ще споделя тези дни как се държи S23 и дали действително е подобрен… Силно се надявам!, Мислех да мина на iphone, но един приятел и няколко човека във форума ме убедиха да дам шанс на S23, че нещата били други… Ще споделя тези дни какви са ми впечатленията от батерията спрямо гадния ексинос (s22ката) и съотвтно топлината при ползване за социални мрежи и уеб (игри не пускам)

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Андроид 14

Samsung S23+
Цитирай

Към момента батерията при мен на S23 е трагикомедия. Повече от 5 часа екран не може да изкара посмъртно. Та той старият ми 3 годишен телефон правеше накрая по 5 часа екран, нямат разлика никаква. Ще видим как ще е с Андроид 14, ако продължава да е така зле, ще го пускам по пързалката и този.
Цитирай

(2023-10-29, 23:04:50)yasensdd написа:  Мислех да мина на iphone, но един приятел и няколко човека във форума ме убедиха да дам шанс на S23

Аз също минах на Iphone 14 pro, но се отчаях от батерията(сравнявайки го с Poco f2 pro) и се нагледах на S23 и го взех, а iphone го дадох на жена ми. Тук батерията е една идея по добре, но явно заради размера на телефона на когото много държа, трябва да се примиря. В андроид има накои неща които по ми допадат и мисля да си остана с S23 (засега). Аз го зареждам до 85% и спокойно изкарва 24ч (цял ден).

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

(2023-10-30, 12:59:54)Diido0 написа:  Към момента батерията при мен на S23 е трагикомедия. Повече от 5 часа екран не може да изкара посмъртно. Та той старият ми 3 годишен телефон правеше накрая по 5 часа екран, нямат разлика никаква. Ще видим как ще е с Андроид 14, ако продължава да е така зле, ще го пускам по пързалката и този.

Явно си попаднал на повредена бройка. Малшанс. Всички са доволни от батерията и дракона. Пускай го на пързалката.
Цитирай

Galaxy S23. Държа го на 85% и пак правя над 5 часа SOT. Виждал съм в статистиките под 5 часа, но в тия дни винаги съм имал около 30% оставаща батерия вечерта като си легна.

Много зависи как и за какво го ползва човек. Предполагам, че с пусната геолокация, BT, 5g и с доста динамично ползване на приложения няма да бъдат достигнати моите часове SOT при 85% батерия, че може би и при 100. Хубаво е колегата, който се оплаква да опише какво става, за да му се даде някакъв съвет. С такава малка батерия от 3900mah и такова мощно устройство трудно ще се достигнат над 6 часа SOT, така че може да трябва и S23+. Очакваме с Android 14 батерията да бъде още по-добра.
Цитирай

Като първи впечатления - категорично се държи по-добре от S22. В началото отново беше загрял малко (докато прехвърлях старите неща) и после като го настройвах и малко се бях претиснил. За сега съм на 2 зареждания, като аз главно ползвам всичко пуснато: 5G, 120 hz, Location, Bluetooth - възран с Watch 4.

Първи резултати, като се има предвид, че пише "Learning patterns" - от 100 до 60% на гореизбоените специфики: 2 ч и 30 мин SOT и към 10ч. Screen off.
В много редки случаи забелязвам отново леко загряване, но много по-бързо преминава спрямо s22 и не става чак толкова топъл. Ще го видим като се "обучи".

Исках да ви попитам нещо, което съм забелязал - държа пуснат локейшъна, но иконката се появя само, когато включа приложение. На s22 стоеше непрекъснато пусната иконката - някой знае ли на какво се дължи това? Изглежда, че са вкарали нещо да "точи" ток само при нужда.

Поздрави!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Това за локацията е нормално, показва се само, когато се използва.
Цитирай

На първо зареждане 100-0% някъде 7 часа екран в рамките на два дена направих. Пуснах до падане за да се калибрира след ъпдейта. Ползване смесено WiFi - 5G с постоянно вързан Galaxy watch 5

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз ли нещо не виждам или вече няма общо време на SOT от последното зареждане, ами всичко е разделено по дни?
Цитирай

Така са го направили вече и във форума на с23 ултра писаха за това.



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай

Кофти, направили са го като при Iphone.
Цитирай

Здравейте!

След ъпдейта, виждате ли скоростта на зареждане? Преди изписване какво е - fast/super fast и т.н. Сега нещо не го намирам

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Както винаги досега излиза за няколко секунди и изчезва. Ако имаш правилното зарядно на 23+ и Ултрата може да излезне Fast Charge 2.0. На мен ми излиза, ако само телефона съм пуснал в зарядно 65w и кабел 100w, но реално зарежда до 45w.
За безжично зареждане зависи и от калъфа. Аз имам Fast charger обаче два от калъфите ми имат издутина на камерата капак и прескача между бързо и нормално безжично, в повечето случаи нормално зарежда

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Здравейте,
Какъв мрежов режим избирате на апарата, когато сте в движение? Става въпрос за 23 плюс модела. При мен непрекъснато превключва между 4G и 5G, което ми се струва недобре.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Напълно нормално е когато сте в движение да варира между 3, 4 и 5 G, в зависимост от клетката, обхвата и мястото където се движите, смартфона по подразбиране е настроен да приема автоматично най-добрия възможен сигнал.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Здравейте, дали има разлика в батерията между 13 и 14 андроид версията, понеже вчера купих с23 ултра и съм хепи с батерията, но все още е с андроид 13

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Да, има - батерията на Android 14 държи малко повече.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

До 84 % процента ли ви се зарежда на протект батерито? Rolleyes
[-] 1 потребител изказва благодарност на bruckshot за това мнение:
  • toem84
Цитирай

До 85% се зарежда, но бързо пада до 84 като се използва, тъй като работи на принципа "зарежда до 85 спира да зарежда, падне до 84 и тогава пак зарежда до 85.", тъй че зависи кога си го дръпнал от зарядното.
Очаква се с OneUi 6.1 края на януари или началото на февруари да разширят battery protect фунцкията и да има опция като на пикселите, да се зарежда до 100% но от 85 до 100 да се случва бавно точно преди да се събудиш.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 2 потребители изказват благодарност на remixa92 за това мнение:
  • bruckshot, Dowper
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)