Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S23 Ultra
#26

Писал съм го и на друго място във форума
Тези магазини нямат нищо общо със Самсунг
Цитирай
Аксесоари
#27

(2023-05-18, 17:14:30)Sev написа:  Писал съм го и на друго място във форума
Тези магазини нямат нищо общо със Самсунг

В представителството ли работиш? Защото някъде се листват като официален ритейл канал на Samsung в България, излизат на 1-во място при опит за покупка от samsung.com и ползват целият брандинг на марката онлайн и офлайн... Wink
А и сервизът им е носител на титлата "Сервизен център на Samsung"... Знам ли, може и да нямат нищо общо. Нека публиката отсъди.

[Изображение: 2023-05-18-18-36-43.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#28

Момчета, предстои ми след няколко дни да купя още един брой 12/512, та имам 2 въпроса към потребителите с проблемен дисплей (при мен всичко е в ред, корейска сглобка):
1) Доколкото ми е известно (имаше и анкета тук), налични са корейска и виетнамска сглобка на С23У. И при двете ли се забелязва проблемът, т.е. има ли значение къде е произведен?
2) Подобен на първия, но по отношение на цвета - при всички цветове (общо 4) ли е така или не?
Цитирай
#29

(2023-05-19, 09:46:32)L1892 написа:  Момчета, предстои ми след няколко дни да купя още един брой 12/512, та имам 2 въпроса към потребителите с проблемен дисплей (при мен всичко е в ред, корейска сглобка):
1) Доколкото ми е известно (имаше и анкета тук), налични са корейска и виетнамска сглобка на С23У. И при двете ли се забелязва проблемът, т.е. има ли значение къде е произведен?
2) Подобен на първия, но по отношение на цвета - при всички цветове (общо 4) ли е така или не?

1 - Изобщо не забелязах на моя какво пише за съжаление
2 - Като обикалях магазините да разгледам мострите, дефектът го имаше при всички цветове дето видях - cream, phanom Black и зеления, такива бяха изложени и всичките имаха проблем.
Цитирай
#30

(2023-05-19, 16:02:08)Vasilev97 написа:  1 - Изобщо не забелязах на моя какво пише за съжаление
2 - Като обикалях магазините да разгледам мострите, дефектът го имаше при всички цветове дето видях - cream, phanom Black и зеления, такива бяха изложени и всичките имаха проблем.

Колега нещо си се филмирал ми се струва с някакви измислени дефекти. Прати някакви снимки на всички дефектни бройки, че да се загледаме и ние и да връщаме бройките ако наистина е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на salsero за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#31

Това, което приемате като "дефект" и/или "проблем" е (буквално) незабележим в ежедневното използване на телефона. Устройството ми работи, както е било предвидено от производителя и надминава очакванията ми.
[-] 4 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • Dowper, gazibarev, milss, vanboy
Цитирай
#32

Както написа колегата "sapiora", е така. Проблемът е козметичен и не съм се филмирал, разходете се и вижте мострите по магазините. В интернет е пълно с клипове и снимки на този козметичен проблем. Пиша във форума просто да споделя, пределно ми е ясно, че едва ли някой го интересува аз какво мисля, просто споделям. Нали все пак форума е, за да си помагаме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#33

Съжалявам за некоректно зададения въпрос. Под "проблем с дисплея" имах предвид само петното (сянката), видно отчетливо ясно вляво от четеца за отключване на снимката по-долу, взета от коментар 359 на колегата @100 тук 

[Изображение: 1679311988.jpg]

Това не е нещо, което да не виждаш по n-пъти на ден. Същото е като да имаш мъртъв пиксел - и един да е, окото "автоматично" го фокусира, дори го търси, всеки път. Затова и питам - има ли значение чие производство е 12/512 в конкретния случай или се среща и при двата възможни варианта - Корея и Виетнам?
Цитирай
#34

Това според мен си е до късмет, надали има значение GB Ram и вградена памет.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#35

(2023-05-19, 18:50:20)L1892 написа:  Съжалявам за некоректно зададения въпрос. Под "проблем с дисплея" имах предвид само петното (сянката), видно отчетливо ясно вляво от четеца за отключване на снимката по-долу, взета от коментар 359 на колегата @100 тук 

[Изображение: 1679311988.jpg]

Това не е нещо, което да не виждаш по n-пъти на ден. Същото е като да имаш мъртъв пиксел - и един да е, окото "автоматично" го фокусира, дори го търси, всеки път. Затова и питам - има ли значение чие производство е 12/512 в конкретния случай или се среща и при двата възможни варианта - Корея и Виетнам?

Те това си е дефект вече. Няма нищо общо със така наречения дефект на матрицата виждащ се на ярка светлина предимно в долния десен ъгъл. Тук проблема е очеваден и съвсем различен

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#36

За това и попитах.
Цитирай
#37

(2023-05-18, 17:41:02)stenlius написа:  В представителството ли работиш? Защото някъде се листват като официален ритейл канал на Samsung в България, излизат на 1-во място при опит за покупка от samsung.com и ползват целият брандинг на марката онлайн и офлайн... Wink
А и сервизът им е носител на титлата "Сервизен център на Samsung"... Знам ли, може и да нямат нищо общо. Нека публиката отсъди.

[Изображение: 2023-05-18-18-36-43.png]

Отвори и потърси вместо да отговаряш остроумно Smile
Съвсем обикновено българско дружество , 100% собственост на българско физическо лице
Цитирай
#38

(2023-05-21, 08:27:37)Sev написа:  Отвори и потърси вместо да отговаряш остроумно Smile
Съвсем обикновено българско дружество , 100% собственост на българско физическо лице

Samsungstore.bg е собственост на "Синопойнт" ЕООД които са официален ритейл на марката Samsung в България. Това на кой са собственост в случая няма никакво значение. На базата на това са и оторизиран сервиз на телефоните на Самсунг както и останалите Сръчко и Сервиз за теб. Ако телефонът е закупен от операторите или големите търговски вериги може да се сервизира от горе посочените сервизи след представяне на оригинален платежен документ (фактура или касов бон) и попълнена гаранционна карта. Представителството на Самсунг за нашия регион е в Румъния и поради тази причина тук у нас се използват местни ритейлъри и оторизирани сервизи за марката.
[-] 3 потребители изказват благодарност на xelibry за това мнение:
  • Dowper, Geparda7472, sapiora
Цитирай
#39

Аз нещо различно ли казах?
Цитирай
#40

(2023-05-22, 06:27:09)Sev написа:  Аз нещо различно ли казах?

(2023-05-18, 17:14:30)Sev написа:  Писал съм го и на друго място във форума
Тези магазини нямат нищо общо със Самсунг

Явно си казал друго и се опитваш да въведеш потребителите тук в заблуждение. Общото е, че имат сключени договори за сервизна дейност и за официален ритейл/маркетинг. Аз лично предпочитам да си купя от тях ако има нещо, което търся и цената ме устройва. 
Когато пуснаха S23 серията - в магазините им имаше демо бройки, които си сложих в джоба и се поразходих с тях в един от моловете - за да видя дали ще свикна. Та толкова общо имат, в Технополис са вързани към щанда... 

(2023-05-21, 08:27:37)Sev написа:  Отвори и потърси вместо да отговаряш остроумно Smile
Съвсем обикновено българско дружество , 100% собственост на българско физическо лице

Учудващо е колко много представители на големи международни дружества оперират в България като обикновено дружество (каквото и да значи това). Това на кого е собственост и какво пише онлайн както е писал и @xelibry няма никакво отношение. При установени бизнес отношения с бранда това потребителите не ги касае.
Щом обичаш да четеш онлайн и да си капацитет - Lenovo Exclusive store има ли общо с бранда Lenovo или пак нямат? Като е собственост на обикновено българско дружество с управител българско физическо лице? Wink

Много офтопик станахме, но е хубаво всеки да знае, че може да си занесе Samsung у-вото във всеки оторизиран сервиз и да очаква да му бъде оправено. Или да отиде и да пита служителите в ритейл магазина каквото го интересува. Дали са заинтересовани или не от даден проблем - това е проблем на работодателят им.
Без значение на кого е собственост фирмата, която оперира сервизната и ритейл дейност...

Цялостно тази серия няма много хардуерни проблеми по рождение, това с дисплея го изясниха, аз дори не мога да го видя на моят, колкото и да се мъча. Според мен обаче проблемът с Wifi6 си го има и само са го замазали с ъпдейтите - не е решен. Усеща се (макар и рядко) при ползване , че връзката е слаба за момент, въпреки, че индикаторът показва пълен обхват и не прекъсва видимо.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • martosblack
Цитирай
#41

(2023-05-19, 18:50:20)L1892 написа:  Съжалявам за некоректно зададения въпрос. Под "проблем с дисплея" имах предвид само петното (сянката), видно отчетливо ясно вляво от четеца за отключване на снимката по-долу, взета от коментар 359 на колегата @100 тук 

[Изображение: 1679311988.jpg]

Това не е нещо, което да не виждаш по n-пъти на ден. Същото е като да имаш мъртъв пиксел - и един да е, окото "автоматично" го фокусира, дори го търси, всеки път. Затова и питам - има ли значение чие производство е 12/512 в конкретния случай или се среща и при двата възможни варианта - Корея и Виетнам?

Малкото кръгло петно или имаш в предвид или вертикалното където са стрелките? Защото по принцип само вертикалното е под въпрос и го имат всички като това не е хардуерен проблем, а хардуерен недостатък. Мисля, че влошаването идва от по-малката извивка на екрата тази година, нито един модел с голяма извивка няма тези проблеми. А между другото този ефект/дефект се вижда супер често при нормална употреба.
Цитирай
#42

(2023-05-22, 13:49:01)100 написа:  Малкото кръгло петно ...
Да, маркирано е с червена стрелка вляво от четеца за отпечатъка.

[Изображение: 1679311988.jpg]
Цитирай
#43

Не знам защо е това на снимката, но дисплея няма никакъв проблем там. По принцип някои тапети имат blur и каквото има отдолу прави тези петна. В момента ако отворя app drawer-a виждам пне 4-5 петна, но те отговарят 1:1 на тъмните или светли части от тапета отдолу. Каквато и да е причината дисплея няма проблем, единствено вертикалния ефект до ръба, който вече споменах.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#44

Има куп хора, на които са им сменили по 2-3 бройки и всичките имат козметичния недостатък. Казват, че е свързано с технологичния процес на изработка на дисплея и няма да повлияе върху работата и дълговечността на дисплея.
Аз лично споделям мнението на доста хора, съобщили за козметичния проблем. Причината, поради която недоволстват толкова хора не е, че може да има проблем с екрана - това гаранцията го покрива. Проблема е, че вадиш 1200 долара/евро за устройство, което изобщо притежава въпросния недостатък. Ако хората си траят, какво ще последва? Неправилно поставени стикери на задното стъкло, неравномерен слой боя по рамките, друг "недостатък"? И той няма да влияе на устройствата. Факта обаче, че плащаш премиум цена за премиум устройство, от което се изисква абсолютна прецизност и върхова изработка, си остава.
Защо при флагманите на други производители въпросният недостатък не съществува или се среща изключително рядко? Доста от тях ползват дисплеи на Самсунг, съответно сходна изработка на целите панели. Според мен това е по-скоро свързано със спестяване на пари и време при изработката.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#45

Не знам какво са спестявали, но петно на екрана не е примамлива идея както и да го погледна. Затова и попитах дали има някаква зависимост при появата му, колкото и да не е особено честа, доколкото разбирам.

Моята бройка засега е безпроблемна от всяка спомената гледна точка, но следващата седмица ще купя още една и не съм особено склонен да разчитам само на късмета си, макар че явно така ще стане.
Цитирай
#46

Както някой спомена по-рано, разопаковаш в магазин и преглеждаш. Ако не си доволен, сменяш магазина или ти разопаковат друг, което ме съмнява, че всеки магазин би направил.
При онлайн поръчките е ясно. Там надеждата остава в политиката на Самсунг България - дали сменят с друг (пак с недостатък) или уверяват, че всичко е наред, в устройството ти за 2100-3000лв (в зависимост от обема на паметта).
Аз лично реших да чакам, за да видя ще има ли развитие, освен ако не ми попадне евтина 512GB бройка. Само така бих прежалил наличието на недостатъка.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#47

Честно казано аз не знаех за този проблем доскоро тъй като на късмет все съм нацелвал хубави бройки. Сега обаче следващия ще бъде онлайн от сигурен търговец...
Кусура вероятно го имат 20-30% от всички, но какъв е шанса.... Иначе не знам дали такова нещо, което е станало при ламинацията е стабилно или с други думи дали може да се разшири след доста цикли на загряване/охлаждане.
Цитирай
#48

Той "проблема" всъщност изглежда, е породен от залепването на стъклото към панела и остава някаква кухина може би.
Поне аз така го разбирам/виждам, не мога иначе да си го обясня...

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#49

Не знам каква е причината за петното, не е и важна. А и независимо в кой магазин/гараж са, бройките са проверими по един или друг начин, та очевидно ще е на риск. Разликата в цената между веригите и онлайн търговците расте буквално всеки ден, следя я с абонамент и вече е повече от значителна. Няма как, ще поема риска.
Цитирай
#50

Явно аз търся на грешни места, но "сериозните" физически магазини и онлайн търговци държат много сходни цени. Изключвам операторите и официалният магазин на Самсунг. При тях е ясно, че е най-скъпо.
Разлики виждам само при гаражчетата с неясен внос и гаранция.
Има колега, който е върнал устройство по горната причина. Вероятно той би могъл да изясни малко нещата, след като ги придвижат при самият него.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)