Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка от Yettel - кредитна оценка

(2023-03-01, 09:57:08)bullyboy написа:  Някой от Yettel да е получил телефона поръчан на 15.02 или 16 ?

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
И аз съм с поръчка от 16.2 към Yettel, звънах им на 27.2.23 и ми казаха, че чакат бройки, имало много поръчки и да чакам.
Цитирай
Аксесоари

Поръчка от 11.02, чакам си редаSmile
Цитирай

Опа, това не е добре.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на chitalov за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Да. И аз получих същият майл. Лоша работа!
Цитирай

Какво значи да искате да се откажете, що за предложение от тяхна страна. Подтикват към отказ ли, какво...
Нали именно преподписването със значително по-ниската цена на телефона, е причината да правите преордер при оператор.
Разбира се, че който не иска да чака, отива в официалния магазин на Самсунг или техно верига и си го взима на предложената от там цена.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • eksoldier, OliQueenBG
Цитирай

Не ми звучи като подтикване към отказ , звучи сякаш просто го споменават с цел да не стане така хората да купят от другаде  без да откажат поръчките и накрая yettel да имат едни 1000 бройки дето да се чудят как да ги продават, поне аз така си го представям.
[-] 2 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • eksoldier, valthebald
Цитирай

По-скоро завоалирано ти казват , че няма да го получиш в обозримо бъдеще , т.е. никога...
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • chitalov
Цитирай

Точно така, яко чакане го разбирам два три месеца. Щом миналата година колега е чакал от Февруари до Април за s22u, и не е получил правете си сметката !
Цитирай

Просто появи ли се в сайта наличност, ще изпратят преордърите на цената с отстъпката от Samsung. Другата цена ще си е нормалната. Тези заявки се пращат на Samsung и те ги покриват с наличност, тука Yettel няма какво да направи...

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Вчера и днес обикалях из Парадайс център и Средика център, във всички магазини на Самсунг имаше изложени по няколко бройки от всеки цвят и като ги попитах казаха, че нямат проблеми с доставките. В всеки офиса на Yettel имаше по една бройка и на въпроса ми за наличности казаха, че няма и само с поръчка. След като казах, че имам онлайн поръчка веднага ме препратиха да звъня на оператор за информация. Голямо чакане май ще пада!
Цитирай

Истината е , че нямат достатъчно наличности без значение какво говорят. Може да минат седмица или две до доставка. Аз имам поръчка от Самсунг Германия от една седмица и май ще чакам още доста, защото наличностите са ограничени. Исках направо версията с 1 тб да взема, ама като видях очаквана доставка 29 април  се отказах и поръчах 512гб.
[-] 2 потребители изказват благодарност на wer_aac за това мнение:
  • eksoldier, OliQueenBG
Цитирай

И аз проверих в няколко от големите техно магазините, наличност там има. При операторите обаче е друга работа 512ка е мираж.
Цитирай

@chitalov нормално е , повечето хора поръчват от оператор..
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

(2023-03-04, 22:39:17)wer_aac написа:  Истината е , че нямат достатъчно наличности без значение какво говорят. Може да минат седмица или две до доставка. Аз имам поръчка от Самсунг Германия от една седмица и май ще чакам още доста, защото наличностите са ограничени. Исках направо версията с 1 тб да взема, ама като видях очаквана доставка 29 април  се отказах и поръчах 512гб.
29 април??? WTF бе! Тва не е нормално!

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

След като/ ако в официалните магазини на Самсунг имат наличност, защо по операторите да няма?
Риторичен въпрос.
Както и преди бях написал, докато чаках ден/два моя телефон, минахме през един от моловете, където има Самсунг магазин и момчетата там казаха, че имат наличности, докато тук във форума вече се прокрадваха коментари за липси при операторите.
Миналата година докато чинно си чаках преордера от 12 Февруари до към 10 Април, вече съм писал за това ми премеждие и преди, от няколкото разговора с хора от Самсунг магазините, ме оставиха с впечатлението, че операторите са приоритет, на въпрос защо вече потребители потвърждават за получени бройки от операторите, а в официалните магазини има силен недостиг и се налага толкова чакане.
Сега май се получава обратното, защото освен в Самсунг и по техно веригите уж имат бройки и май само при операторите е така ситуацията, а не виждам причина за липса на доставки и там.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

По техно веригите от самото начало на кампанията имаха бройки. Може да се повтарям, но моя телвфон го поръчах на 6ти Февруари от Технополис и на 8ми Февруари телвфона беше в ръцете ми. Не знам какво се бърка при операторите. Не вярвам да са заявили прекалено малко бройки. Макар, че при пускането на iPhone 14, в А1 бяха заявили 2000 телефона за цялата страна и някои от вас помнят какво чакане беше.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай

Омръзна ми да чакам и ще взема телефона от олкс. Харесах една обява с телефон който има гаранция към А1. Гаранция има, но липсва касова бележка с обяснението, че е бюджетен на фирма и не е плащан. 
Някой с коментар валидна ли ще е гаранцията?
   

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Взимал съм така апарат, но не ми се е налагало да го давам в сервиз, даже и 22Ултрата беше по същия начин, логиката води до това, че щом има практика да ги дават от бюджета на фирма, не би трябвало да има проблем и с гаранцията, но мисля, че е една година като е на фирма.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Да, няма да има проблем , стига да е коректно попълнена и е 2 години. При Самсунг нещата се случват по-лесно, но дори и да срещнеш затруднения директно при сервиза (което  ме съмнява) в офис на А1 ще го приемат без проблем... на мен самсунг сервиза във Варна даже ми оправиха един монитор , за който имах само фактура от вече несъществуващ сайт. Дано да не ти се налага, но няма да имаш проблеми ако се наложи. Все пак помоли за приемо предавателния протокол, когат е през бюджет , дават такъв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

На всички, на които не им се чака. Имат 2бр. налични Ultra 512/12 черни за по 2370лв в брой! https://www.emag.bg/smartfon-samsung-gal...DX7R8RMBM/


Жалко, че съм обвързан с лизинг и ги нямам в брой, та да си откажа преодъра...
Цитирай

А 12/512 зелен за 2100 взет от Германия дали си заслужава. Гаранцията ще важи ли тук?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Не гаранцията няма да важи, без касова бележка! По-добре си вземи някой купуван от оператор или техно верига да ти е мирна главата. За Yettel съм сигурен,че не приемат телефон по гаранция без касова бележка,два пъти съм пробвал лично (тогава бяха теленор).След това се свързах със Самсунг България и там ми казаха, че трябва да има касова.
Цитирай

Марто ти говориш за онзи взет от А1 с бюджет на фирма с гаранция но без касова бележка?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

@felipe бюджетните телефони , никога намят касова бешежка, имат приемопредавателен протокол. Ако протокола и гаранцията са налични, няма да имаш никакъв проблем с гаранционно обслужване.
Цитирай

(2023-03-06, 14:31:10)felipe написа:  Марто ти говориш за онзи взет  от А1 с бюджет на фирма с гаранция но без касова бележка?

Не за този от Германия говоря, че няма да има гаранция 100%. А за този взет за фирма няма да има проблем с гаранцията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)