Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A54 - Лични впечатления и коментари
#76

Секюрити пач за Август и накой други работи.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#77

От една седмица с телефона и не съм си представял че за тези пари може да е толкова зле. Постоянно насичане, постоянно замисляне преди да отвори нещо, уж е 120Hz а в повечето приложения работи като на 60, че и по зле. Ако когато се зарежда пък си е цяло приключение да работиш с него- пет пъти натискам по екрана докато реагира, като пиша сам си натиска буквата по два пъти или изобщо не я изписва... абе ужас. Преди време имах А71 който подарих на сестра ми и в момента като го хвана работи много по- добре от този драгляк. След А71-то минах на Xiaomi 11T Pro, защото исках да видя дали китайците са почнали да правят свестни телефони, уви не- постоянни бъгове на софтуера, иначе като параметри супер и си летеше. Зарязах и него като си мислех че като се върна на Самсунг всичко ще е ок, ама не. Ако знаех, че този Ексинос е такъв боклук щях да си остана с китаеца. И най- лошото е че А74 няма да има, а А73 и А72 няма от къде да си купиш...
Цитирай
#78

Дай му още малко време да се оптимизира, пък ако не се оправи, тогава ще му мислиш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#79

Последния 1380 няма и силата на 778G от 21-ва година, за сметка на това е праснат One UI в целия му блясък като за флагман вместо да е по-лек вариант. Той пак е по-добре, 1280 при А52 си беше лаг още при демо бройките.

11T Pro е с флагмански 888 и няма как да усетиш насичания или проблеми, абсолютно си лети, просто MIUI си има гличове и бъгове и като оправят 20 се създават 20. Особено с нощния режим и MIUI 12.5 - нямаше по-тъпо нещо, половината приложения в тъмен режим изглеждаха абсурдно.
Като изключим това обаче работата му е прекрасна благодарение на 888.

За нещо в средния клас можеше да се довериш на NORD серията на OnePlus. Не знам защо ги пренебрегвате така, Samsung в средния клас с тия Exynos нито за дори за среден, скъпи са и не са нивото дори на първия Nord, да не говорим, че он беше със 776 IMX ако не се лъжа и снимките му бяха много добри. И работи по плавно с чистия си Android.

Oppo Reno серията също е много добра, гледам ги има в Технополис. Среден клас и Samsung, те се затрудняват и флагман вече да направят...

2024 г. и най-сетне с 1580 ще достигнат 778G от 21-ва година по производителност вероятно...

Тия ниския клас Exynos-и стават само за индийския пазар където основно се търси цена. Тук и 500 лв. са му много на А54.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • ian_bibian, TheWalking
Цитирай
#80

Нямам наблюдения върху OnePlus и Oppo, струва ми се че ще са със бъгави софтуери като Xiaomi затова и не съм се заглеждал в тях. Ако може да опишете малко повече впечатления за тях- как са като качество, добре ли се държи софтуера... Колкото до Самсунга забекязах и още един проблем- почти навсякъде е на 4G+, а не на 5G. Xiaomi-то почти не съм го забелязвал да пада на 4G. Явно и антената му е по- добра от на Самсунга. И като добавим 120 ватовото зарядно на китаеца срещу 25 на Самсунга, направо се чудя как можах да си го купя този телефон
Цитирай
#81

Аз имах Redmi Note 5 AI Dual camera и след това Redmi note 9 Pro Max. И за двата мога да кажа едно и също нещо - MIUI-я имаше непрестанни проблеми, къде козметични, къде по-сериозни, което не е проблем. Проблемът идваше оттам, че каквито бяха в RN5, същите се намериха и в RN9, което е малко стрескащо. Т.е. минават няколко итерации на системата и нищо не се оправя. В момента съм си поръчал A34 (идвам от motorola moto g100) и ми е интересно да видя какво се случва тук, особено като се има предвид, че е доста по-бавен от моторолата.
Цитирай
#82

(2023-09-24, 10:42:57)ian_bibian написа:  Нямам наблюдения върху OnePlus и Oppo, струва ми се че ще са със бъгави софтуери като Xiaomi затова и не съм се заглеждал в тях. Ако може да опишете малко повече впечатления за тях- как са като качество, добре ли се държи софтуера... Колкото до Самсунга забекязах и още един проблем- почти навсякъде е на 4G+, а не на 5G. Xiaomi-то почти не съм го забелязвал да пада на 4G. Явно и антената му е по- добра от на Самсунга. И като добавим 120 ватовото зарядно на китаеца срещу 25 на Самсунга, направо се чудя как можах да си го купя този телефон

Абсурд, до скоро OnePlus бяха с почти чист Android, сега OxygenOS (тяхната преработка) е смеска с тази при Oppo/Vivo но това не е страшно защото не е толкова цветиста, смисъл не е същата 1:1 както при Realme да речем, която също е марка на BBK, запазили са ключовите плюсове като лекотата и са ги смесили с допълнителните функции които има новия OxygenOS. 

Mediatek вече са сериозен конкурент и чиповете им изобщо да не са зле с редки изключения, всеки случаи се справят по-добре от ниския клас Exynos. А34 се държи по-добре с Mediatek-а отколкото А54 с Exynos при все, че е по-висок клас.

Работят прекрасно а последния Nord е почти флагман, абсолютно са ми фаворит OnePlus. Зареждане, екрани, дизайн, лекота на OS - за мен нямат сравнение в средния клас. MIUI е нещото заради което избягвам Xiaomi и многото бъгове/гличове които имаше. Сега може да има някаква промяна, не знам. А и не са по-леки от Oxygen-а.

Скачай на Nord.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • ian_bibian
Цитирай
#83

Хванал ми е окото този OnePlus 10T и на заплата може да направя подарък на жената- Самсунг А54, а аз да изхарча още едни пари.
Цитирай
#84

Всички OnePlus са добри. Първия Nord беше страхотно преживяване - стъклен син гръб, изключително мазна работа и дори на 90hz прави впечатление като за 120hz, камерите бяха изключително добри и при новите Nord-ове е още по-добре. Качествен екран имаше, бързо зареждане и единствения минус беше леко слабата батерия при 5G и звука, който ставаше да чуеш, че ти звънят но не и (пази боже) да ти се наложи да изслушаш песен на него. Но и това е променено в последните Nord-ове за добро, а и то звука на повечето смартфони е същата работа. Samsung го оправиха едва в 23-та серия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • ian_bibian
Цитирай
#85

Здравейте! В момента имам Samsung Galaxy A10. Много съм доволен от него, служи ми вярно 3.5 години, но напоследък започна да забавя работата си и реших да го заменя с нещо по-ново. Добър вариант ли е А54 за смяна?
Цитирай
#86

Насочи се към А34. Работи по-добре с Mediatek за разлика от 54 който е по-скъп и е с топъл Exynos (при това е нисък клас и загрява по-бързо и от 2200 при елементарни задачи) , държи малко повече като батерия защото Еxynos освен за печка в ръцете служи и да ти пада по-бързо батерията както и за да усетиш пълната красота лагове в One UI като се затопли от няма нищо.

А34 всъщност е по-добрия вариант , сериозен съм. 1280/1380 Exynos са издънки. Ще получиш по-голям екран, по-добър процесор и не по-лоша 48MP камера. Не е стъклото отзад на А54 ама и без това ще сложиш кейс а и не събира толкова пръсти колкото glossy glass.
Цитирай
#87

И двата апарата ли сте имали "колега", че сте толкова категоричен?

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на hitman0013 за това мнение:
  • iliano9885
Цитирай
#88

+ Ако ще се пътува в чужбина извън ЕС, eSIM на А54 е огромен плюс (Първата средна серия на Samsung т.е. не S/Note/Flip/Fold с eSIM).
+ Друго което залужава внимание е WiFi 6 на A54.
+ Раликата в камерите също може окаже влияние за някой.

Ако за някой нещо от това е важно си заслужава рзликата от +110 лв м/у 256/8 вариантите на двата може да избере.
Останали неща са почти идентични.
- Минус (за мен) и на двата е, че нямат възможност за вграден запис на разговори.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#89

Новите стандарти за WiFi зависят и от рутера а eSIM - ако ще пътуваш доста из чужбина и няма да ползваш роуминга на нашите оператори а искаш локална услуга с данни - да, някакъв плюс е. Аз ползвам включения роуминг и нямам проблеми. Разлика в камерите особено кой знае каква няма и дори да има някаква - то разликата с недоклатения Exynos ще е по-голяма.

Stay out of Exynos от среден и нисък клас. Просто подмини шибания Exynos.
Цитирай
#90

Имам телефона от 3 дена и много си промених мнението за него от ден първи. Нямах избор защото имах бюджет от 800 лева и трябваше да е задължително Samsung. След първите два часа бях решил да му набия шута но реших да прочета малко и да му дам шанс. След ред настройки (повечето ги има в тубата) телефона си лети и няма грам замисляне и колкото и да е смотан Ексинос въобще не е зле.

1. Екрана си е супер и е точният размер, след като сложих протектора в подарък с телефона от Виваком почна да не реагира на всеки клик и се налагаше да клика по няколко пъти за едно нещо, колега го посочи като проблем по-горе.Има настройка за по-голяма чувствителност и сега си е перфектен.
2.Аудиофил съм и имам няколко комплекта скъпи слушалки, с кабел и безжични, при всички звука беше трагичен. След промяна на настройки, долби, еквалайзер и т.н. всичко се подобри колосално.
3. Батерията след 6 часа и 15 мин. SOT е на 38 %.
4. Камерата е ясна на всички

Препоръчвам махане на всички анимации, добавяне на допълнителен рам и т.н.

Като цяло за сега е супер.
[-] 2 потребители изказват благодарност на pnpetkov за това мнение:
  • skysoft, TheWalking
Цитирай
#91

най много ми хареса че като му смених региона на THL-tailand или INS india подържа запис на разговори


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#92

(2023-10-28, 07:53:16)nikolamus написа:  най много ми хареса че като му смених региона на THL-tailand или INS india подържа запис на разговори

Кой модел A54 имате? 
SM-A546E или SM-A546B

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#93

SM-A546B


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#94

(2023-10-28, 14:54:20)nikolamus написа:  SM-A546B

Код:
Версия на софтуера на доставчика на услуги
SAOMC_SM-A546[b][color=#e82a1f]E[/color][/b]_ODM_INS_13_0016
INS/INS,INS/EUX

Хммм... това е "интересно", всъшност подобно беше положението при S22 серията, можеше да се смени към CSC, което не е част от модела, но по някое време го спряха (забраниха).

INS (както и THL) не са част от MultiCSC в "B" модела.

Няма да имате OTA updates.

Ще трябва или ръчно да обновявате с ODIN при всяка нова версия.
или
Да смеменяте на EUX, обновявате и пак да връщате INS.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#95

да, точно така след това само ръчно
Цитирай
#96

Днес A546B XXS5AWJ1:
+ секюрити патч за Октомври и
+ подобрение на стабилността на устройството и отстраняване на грешки.
+ нови и/или подобрени характеристики.
+ допълнителни подобрения на работата.

Но все още с Андроид 13 с One UI 5.1

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#97

Споделете впечатления за слушалки, обмислям дали тези Buds2 pro или друго да се вземе. Видях в менюто за разработчици поддържаните блутут кодеци и няма тези от висок клас LDAC примерно а само тези на Самсунг, та какви слушалки ползвате и доволни ли сте от качеството?
Цитирай
#98

Аз съм с тези и съм много доволен (мое мнение):
https://consumer.huawei.com/bg/headphones/freebuds5/

Ревю тука:
https://www.kaldata.com/%D1%80%D0%B5%D0%...20189.html

Цена тука (като ги купувах преди 3 месеца, бяха на цена 350 лв. сега 250 лв.):
https://www.technopolis.bg/bg/True-wirel...5/p/300857

Имат и софтуер за персонализирането им.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#99

Здравейте, предстои ми преподписване на договор и се чудя да си сменя ли телефона с А54. В момента съм с А72 и като сравнявах параметрите моя телефон даже е по-добър в някой аспекти. 
Та моля за мнение, ако някой е ползвал а72 и сега е с такъв има ли смисъл от смяната. Ползвам го основно за разговори,  снимки, Интернет Smile
Единствено малко ме притеснява дали А72 ще издържи още 1 година примерно да си работи, а не след 2 м така или иначе да трябва да го сменя.
Цитирай

(2023-11-12, 14:44:33)stelinkav написа:  Здравейте, предстои ми преподписване на договор и се чудя да си сменя ли телефона с А54. В момента съм с А72 и като сравнявах параметрите моя телефон даже е по-добър в някой аспекти. 
Та моля за мнение, ако някой е ползвал а72 и сега е с такъв има ли смисъл от смяната. Ползвам го основно за разговори,  снимки, Интернет Smile
Единствено малко ме притеснява дали А72 ще издържи още 1 година примерно да си работи, а не след 2 м така или иначе да трябва да го сменя.

a72 камерата фокусира отлично а 
на а54 като застанеш на определено разстояние от кола когато номера трудно се вижда и го снимаш излиза размазано
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikolamus за това мнение:
  • stelinkav
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)