Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 FE може да пристигне с Exynos 2200 за всички пазари
#26

Нищо чудно няма. До като продават телефони в такъв мащаб лично аз не очаквам сериозна промяна за нещо. Очаквам и S24 да е с ексинос и пак да си върви добре като продажби. Тези компании с иновациите си имат други недостатъци и проблеми с телефоните си. В крайна сметка Samsung в момента предлагат това, което масовите потребители искат, стабилен телефон, който се поддържа на всякъде. Дефектни бройки естествено, че има и ще има обаче според мен ако се погледне в мащаб не са масов случай. Аз от 2013 година взимам почти всяка година техен телефон няколко месеца след излизането му и никога не съм имал дефект.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2023-06-29, 09:02:19)Ivanov_1994 написа:  Та, да... ще разчитаме на Xiaomi, Oppo, Vivo и про. китайски и индийски компании за иновации. Samsung си намалят разходите и си бутат A54-ката с Exynos 2200 под предлога, че е S серия, Apple бутат 60hz екрани и те така...

И разчиташ на иновация от тези...

Самсунг станаха като Епъл в това отношение. Залага се на изпитаната формула без резки движения защото както казахте продажбите и така си вървят. Малко офтопик ,но от S24U и 15ката не очаквам абсолютно нищо ново освен леко рафиниране.
Цитирай
#28

Те ще си вървят до едно положение, Apple могат да си позволят лукса да са това, което са първо защото са си изградили фен-база, на която всяка година да им сменяш само номера без дори да променяш нищо, ама наистина нищо, даже и цвета - пак ще се избият да го купуват, та бройки няма да останат.
Плюс това за iOS това е единствената марка - няма други производители, като искаш тази еко система (или си нагазил вече навътре) - това е. Те до известна степен се конкурират само със себе си - разбира се, и с останалите, но никой друг Android производител не може да продава 60hz смартфон с 12MP екран и огромен notch за 2 бона както те правят с 13/14.

Samsung обаче са в Android територията, а дори Vivo започват да навлизат на нашия пазар. Надявам се да видими присъствие на марки като Tecno, Infinix, Meizu и т.н. които още повече да разтърсят пазара, OnePlus и Oppo никакви ги няма по техно веригите. Надявам се водещите индийски и китайски компании да навлязат в Европа защото само едни Xiaomi няма как да водят до достатъчна конкуренция тук. Искам да има надпревара за да има цени и конкуренция а не да си седнем удобно в креслото, да продаваме едно и също всяка година с поредна цифра и тук-таме нещо променено колкото да има какво да приказваме 1 час на премиерата, че видиш ли държим събитие... събитие за кое, за да повториш това от миналата година? Ми да си пусна събитието от миналата направо и да се престоря, че е от тази... Big Grin

Искрени надежди имам да настъпят повече марки в Европа и по нашите оператори и техно вериги. Много ме радва конкуренцията в лицето на Motorola и техния Razr. Трябва да има конкуренция за да има иновации и конкурентни цени. Иначе виждате какво става.
Цитирай
#29

Виво никъде не влизат, ами излизат от цяла Европа. Мейзу също напуснаха сума ти пазари и вече са в една ниша, от която изход няма. Това обаче не е в полза на Самсунг. Самсунг наистина, за разлика от Епъл, не могат да си позволят подобно бездействие и претопляне на манджи. Според мен, ако продължават да водят компанията така, ще последват краха на Нокиа рано или късно, в някаква степен. Другите големи производители не спят.

Не споделям мнението за останалите марки обаче. Надявам се никога да не видим някои от тези извращения тук. Телефони за по 1000+лв с по 1 ъпдейт на андроида, кръпки по сигурност през няколко месеца, ако изобщо получават нещо. След година излезе нов модел и старият е напълно забравен. Съмнително качество, съмнителен софтуер, изпращания на данни къде ли не. Мерси. Да не говорим, че и аксесоари няма. Общо взето, по-добре да не виждаме измишльотините на някои "производители", докато не придобият завършен вид на нормално устройство.

Моторолите не са адекватна конкуренция на нищо към момента. Поне са по-добре от преди 2-3 години.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#30

Не съм особено съгласен. Razr Ultra е със 144hz външен екран за разлика от предстоящите 60hz на новия Flip - това за кой го оставяме, за догодина да го направим 120hz ли? Не му е малка цената за да си позволи 60hz ако ще и на външния екран да е, и то ограничен до widget-и.

Особено ми е втръснало това "оставяне догодина". Вярвай ми, знаех си когато S20 Ultra излезе , че WQHD резолюцията на 120hz ще я оставят за следващата година и тази просто няма да я има - нито с ъпдейт, нито с нищо. Трябва да има нещо следващата година. И Exynos 990, и самия екран си поддържаха 120hz на пълна резолюция. Сега пак правим същото "на час по лъжичка" - тази година 60hz, догодина - 120, след третата - пълен Android на външния. А да видим няма ли да е така.

Защо за елементарни неща нарочно трябва да се чакат 2-3 поколения и това важи и при Apple същото. Все трябва нещо да не е дооправено за да се оправи в следващата година. Айде номера.

Fold-а им тази година ще е копие на миналогодишния и единствено факта, че останалите Fold-ове просто си останаха в Китай и май само Mate-а на Huawei се продава официално в Европа - това ги спасява.

Не съм съгласен и за това, че конкурентите правят лоши у-ва от индия и китай. Извинявай, фен съм на Samsung и съм защитавал Exynos милион пъти, но 1280 и А53 са абсолютно недоразумение и ценово, и като производителност а 1380 едва хваща на бенчове това, което прави 778G който е стар процесор. А53 се отличава с изключителен лаг, а мой приятел има А54 - след леко напъване цепенето е стабилно. Еxynos в горния клас може и да заприлича на нещо, но в ниския клас е абсолютна греда! На цените, на които продават А54/А34 китайците и индийците продават много по-добри устройства!

Относно ъпдейтите - мен с тия слаби 1280/1380 би ме било страх да ъпдейтна, не знам отгоре на тия слаби процесори с какъв акъл Samsung обещава 3 че и 4 години ъпдейти - то сега едва работи, какво остава с 2 версии отгоре си. То аз самия няма да го ъпдейтна.

И мога да ти кажа, че OnePlus обратно - се държи много добре след ъпдейти и няма такива цепения.

Но уважавам мнението ти, различни хора - различни гледни точки. Аз пък се надявам да навлязат тук - колкото повече се натъпче в по-ниска цена (което те правят) толкова повече ще се притисне конкуренцията да не спи защото Samsung в момента точно това правят. TM Roh бута мобилната дивизия към нищото и не знам няма ли да някой да го отстрани вече?

А изпращането на данни - много знаеш пък Google къде ти пращат данните и на кой ги продават, най-голямата рекламна мрежа....
Цитирай
#31

Големите си позволят поведението тип "на час по лъжичка", просто защото го могат. Защото няма кой да ги конкурира. Това го обсъдихме вече.

Моторола, един (реално два) сгъваем телефон не може да ги направи конкуренция на никого, въпреки че е крачка напред. Както казах, напредък има, спрямо преди 2-3 години, но се иска още и по-бързо, за да имат успехи. Едж серията към момента е зле. Както беше и предната, както беше и тази, преди нея, както беше и... Разбираш накъде бия. В Моторола поне имам някаква надежда, че могат да се променят нещата.

За средният клас на Самсунг съм съгласен, въпреки че имам малко по-различни наблюдения. Както казваш - различни хора, различни гледни точки, а и различен начин на ползване. Според мен, този твой приятел е искал нещо, което не може да си позволи или просто е сгрешил марката/модела. Това само той си знае. Аз не бих си купил А серията, ако се вживявам като геймър или искам да "напъвам" устройство. Вече си споменал причината за това - ескимоса в А. Тук напълно подкрепям казаното. Само да можеше А да идват с чист Андроид...

OnePlus са куха черупка на това, което бяха преди години. Не са за ентусиасти. При камерите все още изостават. Цените вървят нагоре обаче. Моделите под чистият 11 са покъртителни - евтини и тъмни дисплеи, лагващи като А серията, системата от камери орязана възможно най-жестоко. А са на цените на A34/A54. С оглед на останалите фактори - с недоволство бих избрал Самсунга, ако избора беше това. Тук пак опираме до ситуацията няма конкуренция. И А-то ще е зле, и 1+ ще е зле, поне да взема по-добрият пакетаж.

Относно изпращането на данни - Гугъл и сега ми имат данните, преди да им спра сам колкото мога от притока на данни. Не искам обаче, освен те, и някакви офисчета със сървъри в Африка или Китай да ми получават данните в синхрон с тях.

Спирам до тук с оффтопа.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#32

Samsung Galaxy S23 FE ако наистина го пуснат с рамки на дисплея като А54 и Exynos 2200 ..  На цена около 700$ ще е "хит".
Цитирай
#33

И S24 с дебелите рамки.

TM Roh проваля Samsung с ненормално бързи темпове. А това FE може изобщо "да не излиза" както би казал генерал Мутафчийски...
Цитирай
#34

Няма вече нищо интересно на пазара, това е общо взето положението, S23fe и да го пуснат и да не го пуснат, няма да промени много ситуацията.
Аз заложих на С23у след страшно много чудене, добър телефон е, но не нещо невиждано, смартфоните не са интересни вече.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Mendeleev, valkov2
Цитирай
#35

На същото мнение съм. Доста трябва да се промени, за да разкарам в близкото бъдеще 23У. Не очаквам ситуацията да се промени в следващите 3-4 години. По същият начин се чувствах с Ноута. Настоящият не може да се нарече достоен заместник. По-скоро е най-малкото зло.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#36

"The New Epic" S23 FE май ще го представят а 4.10 в Bharat.
https://www.ixbt.com/news/2023/10/02/sam...alaxy.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)