Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 7 / 7 pro 5g/VoLTE в БГ
#26

А новите пиксели нали не използват вибрационен горен говорител като при 5, а си е стандартен?

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте, някой успявал ли е да подкара volte на Виваком? След гимнастиката описана в темата ми излезе като опция "обаждания през 4G", но при разговор пак си превключва на 3G. Пробвах активация със SMS "СТАРТ" на 1701, но ми пращат
Цитат:"Здравейте, услугата VoLTE и/или VoWiFi  не може да бъде активирана. За повече информация посетете http://vivacom.bg/volte"
С pixel 7 на андроид 13 съм все още, защото нещо са свалили ъпдейта към 14 в момента. Ползвам физическа SIM карта, но ще минавам към eSIM.
Цитирай
#28

(2023-11-04, 09:26:38)night_pz написа:  Здравейте, някой успявал ли е да подкара volte на Виваком? След гимнастиката описана в темата ми излезе като опция "обаждания през 4G", но при разговор пак си превключва на 3G. Пробвах активация със SMS "СТАРТ" на 1701, но ми пращат
С pixel 7 на андроид 13 съм все още, защото нещо са свалили ъпдейта към 14 в момента. Ползвам физическа SIM карта, но ще минавам към eSIM.
Услугата трябва да се активира и от страна на оператора за твоя номер.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#29

(2023-11-04, 09:26:38)night_pz написа:  Здравейте, някой успявал ли е да подкара volte на Виваком?...
Докато Писела не започне да се предлага официално тук, няма как да стане. Същото важи и за 5G.

 
Цитирай
#30

С гимнастика VoLTE си работи на А1 и Yettel, за Виваком не мога да коментирам.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Цитирай
#31

На който му се занинимава с гимнастики за  активация на VoLTE и VoWiFi.

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, direct, greenandroid, Marto.g
Цитирай
#32

С последния ъпдейт от денс е активиран 5g за Хърватия. Има ли новини за България?

Оказа се, че и за Гърция е активиран 5g. Не съм сигурен за VoLTE и за VoWiFi.

Декемврийският ъпдейт носи добри новини, поне за Хърватия и Гърция.
[-] 3 потребители изказват благодарност на p_v_a за това мнение:
  • 10Micron, greenandroid, nanobanano
Цитирай
#33

За нас обаче не носи. [Изображение: 58915dc52725a2f275462313bdf37b8e.jpg]

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Цитирай
#34

Качеството на разговора през LTE и WIFI значително се подобрява, АКО и другият събеседник има активна същата услуга. Също така, това е някакво частично решение за тези, които страдат от проблема с прекъсващи разговори, който Андроид 14 донесе.

Относно активирането на VoLTE и VoWIFI с виваком – работи, поне с физическа сим карта. Посредством Shizuku и Pixel IMS, следвайки упътването. За да активирате услугите от страна на оператора трябва да говорите по телефена с човек от техническия им отдел и да го помолите / убедите, че въпреки че устройството не е в списъка с поддържани, все пак силно искате да го активират; знаете, че те могат, а вие не можете чрез смс; и знаете за устройства с активни услуги, които работят; и няма да им търсите отговорност ако нещо не работи. В общи линии като услуга го активират и различните служители имат различна склонност за такава услуга.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 3 потребители изказват благодарност на Arston за това мнение:
  • greenandroid, iwan33, nanobanano
Цитирай
#35

Работи разкошно хакчето! При това съм с eSIM на А1 основна карта и физическа на Yettel. Имаше фрустрация само в началото, защото не тръгваше и се оказа, че не са ми активирали услугите от А1. След обаждане всичко тръгна, не съм правил нищо специално. Също въпросната гимнастика отнема само секунди, като си я правил вече, и не е проблем след ъпдейт да се прави пак. Сега чакам нещо подобно да се появи за 5G, защото това ми е трети Pixel с 5G, а още не съм ползвал такова чудо...


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на direct за това мнение:
  • greenandroid, nanobanano
Цитирай
#36

С начина от видеото,което е споделил по-горе NoMaD ли?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#37

(2024-01-28, 22:53:05)nanobanano написа:  С начина от видеото,което е споделил по-горе NoMaD ли?

С това видео, но не мисля, че има разлика (все пак бях извадил Yettel картата за всеки случай, както съветваха колеги по-горе):

[-] 2 потребители изказват благодарност на direct за това мнение:
  • greenandroid, nanobanano
Цитирай
#38

(2024-01-28, 21:36:08)direct написа:  Работи разкошно хакчето! При това съм с eSIM на А1 основна карта и физическа на Yettel. Имаше фрустрация само в началото, защото не тръгваше и се оказа, че не са ми активирали услугите от А1. След обаждане всичко тръгна, не съм правил нищо специално. Също въпросната гимнастика отнема само секунди, като си я правил вече, и не е проблем след ъпдейт да се прави пак. Сега чакам нещо подобно да се появи за 5G, защото това ми е трети Pixel с 5G, а още не съм ползвал такова чудо...
Здравейте,

на *88 предполагам е станала активацията? Какво точно трябва да искам? Да проверят и ако трябва да активират VoLTE и VoWiFi услугите или само VoWiFI? Имаше ли някаква съпротива от страна на агента заради това, че се ползва неподдържан от тях телефон?

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Google Pixel 7
Цитирай
#39

(2024-01-30, 20:31:49)bhayduko написа:  Здравейте,

на *88 предполагам е станала активацията? Какво точно трябва да искам? Да проверят и ако трябва да  активират VoLTE и VoWiFi услугите  или само VoWiFI? Имаше ли някаква съпротива от страна на агента заради това, че се ползва неподдържан от тях телефон?

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Днес пуснах всичко и на Пиксела на жена ми. Тя е с физическа на Виваком. И там се наложи обаждане. 
Просто казвате "моля да активирате услугата volte за този номер". Вървят заедно с vowifi при двата оператора и няма никаква съпротива, веднага пускат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на direct за това мнение:
  • bhayduko, PieroBG
Цитирай
#40

(2024-01-30, 22:24:49)direct написа:  Днес пуснах всичко и на Пиксела на жена ми. Тя е с физическа на Виваком. И там се наложи обаждане. 
Просто казвате "моля да активирате услугата volte за този номер". Вървят заедно с vowifi при двата оператора и няма никаква съпротива, веднага пускат.
Благодаря!

Утре ще се обадя на А1 да видя какво е положението с моя номер и ако трябва да ми го активират.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Google Pixel 7
Цитирай
#41

Малко да събудим темата.При мен също сработи на А1.Сега поне няма да се мъча с лошия обхват вкъщи.
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#42

Здравейте, аз използвах видеото на някой наш български колега от форума. И сработи на физически SIM на Yettel. предният ми телефон Motorola G100 нямаше проблеми с 5G и достигаше скорости 250mbps. С Pixel 7 с активирането на VoLTE 170mbps. ( Ookla test). Така, че е добре. Единствено забелязах бъг, че сега там където е индикацията за СИМ и оператор, пише No service, LTE. Но важното е,че връзка има Smile

https://youtu.be/XnOZWGmw7zk?feature=shared


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#43

Това е интересно. При мен пише "VIVACOM, LTE".
Цитирай
#44

И при мен си изписва коректно.Да не е заради физическата сим?
Все пак това е бял кахър.
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#45

Може и заради физическата да е, а може и защото WiFi е изключен. Незнам. Не е болка. Работи мрежата.

А не е по темата, но някой успял ли е са извади NFC икона за бързо активиране или спиране. В бързи връзки или на главния екран. Гледах някакви инструкции за създаване на Routine за NFC.
Цитирай
#46

Моята беше физическа и си пишеше. на 8-цата това
Защо ги спирате тия нфс-та?
Едно от най-хубавите неща на модела е че можеше да се плаща с него без дори да е светнат екрана.
Цитирай
#47

От мерки за сигурност. но реално сега съм го направил да платя само при отключен екран.

https://9to5google.com/2024/03/19/google...countries/

дано и ние сме вътре
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlueFish за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#48

(2024-03-20, 17:27:13)BlueFish написа:  От мерки за сигурност. но реално сега съм го направил да платя само при отключен екран.

https://9to5google.com/2024/03/19/google...countries/

дано и ние сме вътре

Колега, от вътрешен човек разбрах поне за А1, че гугъл изнудва операторите да плащат годишна такса, за да може да се активират услугите на устройствата за техните оператори. Не знам дали са тръгнали да си променят политиката и да пускат нещата.. но това дето го пише в сайта че тестват не е вярно.. Никой Български оператор не би платил такса, защото гугъл са единствените дето искат пари и разбира се няма чак толкова много устройства. На мен пиксела ми харесва, само ако знаех преди това за тази особеност мисля, че не бих си купил. Надявам се да размислят и да пуснат функционалноста . Малко не мога да си представя как някои страни ще са си платили такса... но може и безвъзмено да пускат услугите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nikpap за това мнение:
  • Marto.g, PieroBG
Цитирай
#49

(2024-01-30, 22:24:49)direct написа:  Днес пуснах всичко и на Пиксела на жена ми. Тя е с физическа на Виваком. И там се наложи обаждане. 
Просто казвате "моля да активирате услугата volte за този номер". Вървят заедно с vowifi при двата оператора и няма никаква съпротива, веднага пускат.

На мен не ми реагираха добронамерено при обаждането във Виваком, попаднах на кисела девойка. Но въпреки всичко продължавам с упорството. При Вас сим картата каква е, щото при мен е e-sim. И трябва ли да използвам гореспоменатия хак?
Цитирай
#50

(2024-03-26, 10:49:38)nikpap написа:  Колега, от вътрешен човек разбрах поне за А1, че гугъл изнудва операторите да плащат годишна такса, за да може да се активират услугите на устройствата за техните оператори. Не знам дали са тръгнали да си променят политиката и да пускат нещата.. но това дето го пише в сайта че тестват не е вярно.. Никой Български оператор не би платил такса, защото гугъл са единствените дето искат пари и разбира се няма чак толкова много устройства. На мен пиксела ми харесва, само ако знаех преди това за тази особеност мисля, че не бих си купил. Надявам се да размислят и да пуснат функционалноста . Малко не мога да си представя как някои страни ще са си платили такса... но може и безвъзмено да пускат услугите.
Възможно е да важи това само за по-малките пазари. Ако случая е такъв скоро нищо няма да видим в България, щото с ниските продажби тук на пикселите операторите нямат интерес.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)