Анкета: На коя марка залагате при избора на климатик за дома? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Daikin
13.95%
6
13.95%
Gree
9.30%
4
9.30%
Toshiba
2.33%
1
2.33%
Panasonic
6.98%
3
6.98%
Mitsubishi Electric
30.23%
13
30.23%
AUX
0%
0
0%
Haier
2.33%
1
2.33%
Bosch
0%
0
0%
LG
0%
0
0%
Hitachi
0%
0
0%
Друга марка
34.88%
15
34.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На коя марка залагате при избора на климатик за дома?
#1

[Изображение: UQeu1j48-PLz-Zx6kb-Jh-Oqjpg.jpg]

На коя марка залагате при избора на климатик за дома?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Fujitsu
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#3

Haier- супер доволен,тих,икономичен и лесен за управление(през телефона също)

Изпратено от моят Galaxy A52s 5G с помощта на Tapatalk

F1 ,А52s 5G
Цитирай
#4

Имам дайкин две фуджицута един дженерал и една бора на Gree. Най съм доволен от бората и старото фуджицу

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#5

Fujitsu 3бр.над 10г.вярна служба.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • gazibarev, L1892
Цитирай
#6

За избор на климатици има много марки и трябваше да добавя още 10 някъде. Но това не означава, че другите марки не са също толкова качествени като тези в анкетата.
А който има повече от един, може да гласува за тази марка, от която е най-доволен, препоръчва я първо нея и подобни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Всъщност най-добрата марка я няма в списъка.
Цитирай
#8

Хитачи, Дайкин( среден клас), но най- често ползвам Мидея Брейзлес- перфектен.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#9

Всъщност марката няма значение. Значение има вида и марката на компресора и вида електроника. На кутията надписите са най малкия проблем. И като цяло най съм разочарован от дайкина. Да не е премиум модел но 2 пъти по евтино Gree работи по добре и по пкд и по всичко

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#10

Имам един Daewoo и Gree като вторите са малко по-нови. Daewoo-то е от 2013 г. Не е мръднал, само се чистят филтри. Уникат.

Gree почна да блъска нещо миналата зима, някакъв звук имаше отвътре, поспря се но ще се види преди зимата, на студено не го прави. Daewoo-то е чук.
Цитирай
#11

Няма марки - има класове климатици.
[-] 2 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • greenandroid, milss
Цитирай
#12

Важно е марката да произвежда само климатична техника, а не да прави телефони, телевизори, печки , батерии, тем подобни и между другото климатици..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sho Gun за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#13

Я ми кажи една марка , която произвежда само климатици ?
Цитирай
#14

Аз се сетих за "OSAKA" , ама и те май правят мотокари и други.Но и аз съм притив марки,като "BOSCH","SAMSUNG" и др.,които правят всичко от пирони до самолети и влакове.
Цитирай
#15

Има марни които са се наложили,особтно зимно време в голям студ -15_20 градоса,си вършат работата,за Фуджицу,Дайкин,Митзубкши,и горят по-малко ток,то и от класа зависи,много ясно.

Huawei P30
Цитирай
#16

(2023-07-26, 07:39:20)BisVal написа:  Я ми кажи една марка , която произвежда само климатици ?
Например концерн Ballu, който е основен производител на вентилационна и климатична техника.

 
Цитирай
#17

Mitsubishi Heavy и Hitachi Performance - среден клас. С приятни впечатления съм от средният клас на Panasonic и Toshiba, но личен опит с такива нямам, впечатленията ми са от гостувания при познати. Доста скъпи климатици са.
Двете ми грешки са с марката Daikin.
Интерес ми представляват Мицу електрик и климатиците, произведени за Япония, но все още е трудно да се притежава такъв нов и да се обслужва/ремонтира адекватно.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • greenandroid, petio1986
Цитирай
#18

В момента вкъщи съм с Fujitsu General, Gree Fairy и Toshiba (https://www.antonovclima.com/klimatici/k...e1-suzumi/)

От General-a и Fairy-то съм доволен, но Тошибата съм на границата да го сменя.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай
#19

Вкъщи имаме 12-ка Fujitsu, което над 10 години работи без проблеми. Миналата година сложих и една 7-ца Mitsubishi Heavy Industries. Де факто е софтуерно ограничена 9-ка. Първоначално търсех пак Fujitsu, но и от фирми за климатична техника, и от приятели скоро слагали получих доста отрицателни отзиви за по-новите им поколения.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • gazibarev, greenandroid
Цитирай
#20

От тези марки май само AUX продават основно климатични системи.

Но аз не виждам нищо лошо в това една компания освен климатици както в случая да прави и други неща. Все пак това са различни подразделения. 
Трябва да се развиват все пак, защото конкуренцията не спи, така че няма как да продават един и същ продукт толкова години.
А и като се развиват, така се влагат повече пари за развиването на продуктите им.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

(2023-07-27, 14:12:40)valkov2 написа:  Вкъщи имаме 12-ка Fujitsu, което над 10 години работи без проблеми. Миналата година сложих и една 7-ца Mitsubishi Heavy Industries. Де факто е софтуерно ограничена 9-ка. Първоначално търсех пак Fujitsu, но и от фирми за климатична техника, и от приятели скоро слагали получих доста отрицателни отзиви за по-новите им поколения.

Подкрепям напълно. Старото fujitsu asya12lgc е на повече от 10 години и профилактика съм му правил само аз. (Основно почистване на тела и турбина)  и зимата духа горещо...в сравнение с general-а който е ново fujitsu зимата духа марно.  Нищо общо със другия.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#22

На наши близки им монтираха General Fujitsu 12-ка от ниския клас след 1000 препоръки от техни познати, магазини и не знам какви още източници. Съобразен с кубатурата и изолацията на помещението, не топли изобщо, охлажда една идея по-добре. Дистанционното неинтуитивно, работи зле, поне на техният климатик. Вътрешното тяло е непоносимо шумно, отвратително е във всеки режим и степен на вентилатора, на ауто степен, вентилатора се държи неадекватно. Предполагам им е зле софтуера за управление на климатика, а не че самият климатик е чак толкова зле като хардуер.

От друга страна, външното тяло е повече от прилично тихо. Доста приятно впечатление прави. Монтажа е на пода + стената на тераса (с Г образна стойка), може да има връзка с тишината.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#23

(2023-07-28, 20:50:17)gazibarev написа:   Старото fujitsu asya12lgc е на повече от 10 години и профилактика съм му правил само аз.
Нашите са същия модел,зимата топлят добре,дори при доста студено,преди имаше зими.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#24

Fuji electric
Цитирай
#25

(2023-07-24, 18:05:40)pnnlv написа:  Всъщност най-добрата марка я няма в списъка.
Погледни в сходната тема, може там да се упоменава - Съвет за избор на климатик

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)