Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Падане на батерията при изгасен екран
#26

Чак да се занимавам с reset за 2% паднали през нощта...и какво ще правя точно с тия 2-3% ?

Не са нашите телефони бъгави и проблемни, напротив - това е батерия, тя пада! Проблема е при Apple , които лъжат за състоянието на батерията вменявайки, чe eдва ли не Android-а докато го бутнеш почва да му пада батерията, а техните - не.

При тях това е направо не само с тия цели, а и за да вменят фалшиво чувство за спокойствие при консумиране на съдържание - все пак имат абонаменти за TV/Music и др. приложения. Като видиш как ти пада батерията може да ограничиш консумирането на медия докато ако седи на едно място и едва мърда - дава фалшиво чувство , че може още с часове да си гледаш и все ще си е така издръжлив. Така стимулират абонаментите си и консумацията на съдържание от тях. При Apple всичко е контролирано и няма нищо случайно в поведението на каквото и да било, всичко там са трикове по учебник "как да вържем клиента за еко системата и повече да не излезе".

Няма на тоя свят батерия, която половин час да ръчкаш и да стои с пълния си капацитет и няма такава която реално да може да изкара цяла нощ и сутринта пак да е на 100% дори на самолетен режим - SoC работи и дори в заспало състояние му е нужна енергия, дори и 2% да е за цялата вечер.

Не търсете проблеми с телефоните си, нямате проблем. Това си е батерията ви, и тя пада! Защото е батерия!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари
#27

S23 Ultra е първият ми Samsung, който не грее твърде много при натоварване и батерията му не се топи, като масло.
Почнах да го зареждам вкъщи и с Magsafe, като топлината я отстранявам с usb вентилатор в непосредствена близост, така поддържам температура на батерията при зареждане до около 36 градуса.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#28

(2023-08-14, 16:59:27)SoulSurvivor написа:  S23 Ultra е първият ми Samsung, който не грее твърде много при натоварване и батерията му не се топи, като масло.
Почнах да го зареждам вкъщи и с Magsafe, като топлината я отстранявам с usb вентилатор в непосредствена близост, така поддържам температура на батерията при зареждане до около 36 градуса.

Ако зареждането става през нощта, изключването на fast charge няма ли да има същия ефект?
Цитирай
#29

Чак пък гимнастики в вентилатор... зареждай си с нормалното зарядно, нищо му няма, то не е особено мощно. Така или иначе максимума е 45W ама е доказано, че разликата с 25 е на ръба на една цигара време. 20-тина лв. едно зарядно 20W и туй то. За безжично - ползвам понякога hama за 15 лв., работи много добре но само в по-хладна среда. На топло не - пари след минути телефона и зареждането се реже брутално , на час е някакви мижави проценти, общо взето няма смисъл. Ако е в хладна стая (или е студено в помещението) безжичното е читаво. Или ако е по-скъпите с активно охлаждане, ама тия пари няма да ги дам за едното 10-15W безжчино.
Цитирай
#30

(2023-08-14, 20:06:40)Ivanov_1994 написа:  Чак пък гимнастики в вентилатор... зареждай си с нормалното зарядно, нищо му няма, то не е особено мощно. Така или иначе максимума е 45W ама е доказано, че разликата с 25 е на ръба на една цигара време. 20-тина лв. едно зарядно 20W и туй то. За безжично - ползвам понякога hama за 15 лв., работи много добре но само в по-хладна среда. На топло не - пари след минути телефона и зареждането се реже брутално , на час е някакви мижави проценти, общо взето няма смисъл. Ако е в хладна стая (или е студено в помещението) безжичното е читаво. Или ако е по-скъпите с активно охлаждане, ама тия пари няма да ги дам за едното 10-15W безжчино.

С UAG Monarch pro  Kevlar от Алито и един кабел Canyon Magsafe стигам 15W fast wireless charge и кабела си стои закрепен за телефона докато ми е в ръцете. Така или иначе го зареждам по този начин само вкъщи, но поне пестя вкарвания и изкарвания на кабели в type c порта, а температурите са дори по-добри с вентилатора. Него го включвам за още 2 секунди, което не ми е драма и охлажда както телефона,  така и мен, когато съм пред компютъра.

(2023-08-14, 18:38:33)Pavlitaz1 написа:  Ако зареждането става през нощта, изключването на fast charge няма ли да има същия ефект?

Целта ми е да избегна амортизация на порта, който се поразхлабва с времето. Не искам иначе това да е за сметка на батерията.  Моя не го зареждам през нощта,  а вечер и сутрин по около 30-40 минути,  до 85%, което е достатъчно за моето ползване. Когато съм в планината го зареждам на макс, вече с type c кабел и power bank-и

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#31

Има едно приложение, което ползвам за установяване на battery drain, но моят телефон е с LOS, root, без гугъл сървиси и без блоут, което не виждам как ще постигнете с толкова нов модел телефон. Гледам, че приложението го има и в Play Store-a. Пробвайте го, може да свърши работа за установяване на проблема - https://f-droid.org/packages/com.asksven...terystats/
Цитирай
#32

Не съм имал случаи на амортизация на порт дори след години ползване, това беше навремето с microusb които имат си имат позиция на пъхане, не "както дойде" както е при type c и в тъмното или някой по-неразбиращ като се опита да напъха това дето не трябва да се пъха по този начин и се прецакваше порта. Като цяло микро портовете не бяха добри не само заради това.

Type порт не ми е създавал никога , никога проблеми.
Цитирай
#33

Рядко,но се амортизират при по-дълго ползване.Особено при евтини устройства с усб-ц като работна лампа или друга джаджа.При теюефоните по-скоро проблемите са от замърсяване.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#34

При нормалното използване на телефон за 2-3 години надали ще се прояви такъв дефект, и то при устройства от този клас. Не са реплики от wish все пак.
Да не си използвам зарядното, че да не му стане нещо на порта...

Безжичното колкото и да е с вентилатор самата топлина върху батерията и също не влияе добре но той се затопля и с кабелно... за да не увредим батерията дайте да не ги зареждаме изобщо...

Смисъл, ползвайте си ги нормално, няма да ги ползвате по 10 години, за нормалния lifespan на един смартфон до максимум 3-4 години (при мен през година) дори батерията показва признаци на износване след 2-рата най-малко макар, че колкото приятели имам и с по 3-4 годишни и дори с S20 Ultra който е на 3 години и е Еxynos 990 и от началото си още батерията му не беше негова сила и пак не се оплакват - ползват си ги безпроблемно.

За периода в който имат и софтуерна поддръжка - т.е. до 4 години това са смартфони които ще работят добре през този период. Изключвам износване на батерията ако се играе с часове всеки ден но S23 поне поддържа bypass charging и може да работи директно от кабел при гейминг.

Макар, че гейминг на 6 инча... PlayStation 5-цата е 1000 лв., нищо особено скъпо и претенциозно.
Цитирай
#35

Оригиналното безжично нали има вентилатор? Загряването е супер много като за мизерната скорост с която зарежда. Общо взето тръгва на 15-18W и пада на 6W за отрицателно време. Температурите на 6W въпреки вентилатора са все едно зареждаш с 20-25W жично. И чакаш на това зарядно 3-4часа общо взето. Отделно всеки път когато вземеш телефона в ръка е топъл, защото очевидно няма как да го чакаш часове наред през деня.
Като цяло е почти безполезно безжичното.

За ефективността може да се съди и от обратния заряд - за да зарядя 200ма батерия на часовник ми струва над 10% батерия, което са 500ма.
Цитирай
#36

(2023-08-14, 11:29:28)nanobanano написа:  Няма телефон ,който да не падне с толкова.За да не пада трябва да е е с ограничени функции до ниво "нокия с фенерче"

Аз просто му спирам интернета на моя Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#37

Това казвам. Безжичното е неизползваемо, това са часове и нагряване, особено при тези с Exynos който малко да нагрееш корпуса сваля честоти и реже зареждането с още.

Същото е при Xiaomi 12 с Gen1 - 50W Зареждане на 50W зарядно е точно в първите 4-5 минути след което трагедията е огромна, буквално за час се мърдат броени проценти а корпуса пари. Абсолютно безсмислено.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)