Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си
#1

Здравейте в момента съм с телефон samsung galaxy s10 plus вече 4ри години и мисля че е време да го сменя Спряла съм се на samsung s23 бюджета не ми позволява plus или ultra. Въпроса  ми е заслужава ли си от s10 plus да мина на s23.
Цитирай
Аксесоари
#2

Заслужава си. Най вече заради процесора и дисплея

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#3

Хладен Gen 2, който догодина ще бъде заменен от Exynos (който се надявам да е на нивото поне на Gen 2), красив екран, GN сензор на камерата, който е много добър дори в нощните снимки+ISP на Gen 2 което е голям фактор, пак заради него - по-добра батерия спрямо S22 и плосък дисплей с който да нямаш проблеми с протекторите (ако ползваш, аз не ползвам). Няма причина да не го купиш.
Цитирай
#4

Ако мога да ползвам темата, оглеждам се и аз за С23 Ултра,но олх и маркетплейса е пълен с копия.
Някой има ли идея как се разпознават лесно без да се налага да им слагаш софт и да проверяваш хардуера
Толкова са "истински" и си приличат , че не може да се различат ...
Цитирай
#5

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97280 За конкретни обяви и търговци може да питаш тук.
Най-лесно се познава по цената. Ако е 800лв., камерата отзад се набива на очи и кръгчетата са прозрачни по средата, и отстрани около тях е черно, и надписът Samsung е ярко изразен, и няма символи под него, като къде е произведен, и че не трябва да се изхвърля в коша, е ясно, че е менте.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Копията са толкова очевидно зле направени, че няма начин да се объркат. Фалшивите камери си личат, писалката си личи, кутията е много лошо качество, дисплея е по-малък и изключително нискокачествен, мога да продължа да изброявам до утре.
Задължително искаш при доставката преглед и тест. Кутията е запечатана с лепенки отгоре и отдолу, фолио няма. Надписите и печата на кутията са нискокачествена изработка и не съдържат кой знае каква информация. Ако е разпечатан, в момента, в който го включиш, ще си проличи още повече.
Има "сигурни" търговци в OLX, но това не те защитава от апарат, на който не му се плаща лизинга. Виваком ги блокират.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#7

@bam гледай да е купен от оператор или техно верига с всички документи и кутия, сравняваш imei номерата на телефона , кутията и гаранцията и ако съвпадат вземаш, нищо друго не е приемливо. Това е нов модел , няма начин да се продава с изтекла гаранция , а разните батаци , които уж са ги купували от Англия , Германия и др. подминавай без да ги мислиш изобщо...
Цитирай
#8

(2023-08-13, 13:46:18)Ivanov_1994 написа:  Хладен Gen 2,

Вица на годината Wink
Цитирай
#9

В S23U е хладен и то изключително. В по-малките модели предполагам е същото положение, доколкото помня имаше забележки при синтетичните тестове само.
Ако при теб не е, проблема можеш да го търсиш в задекранното у-во.


Edit: Няма да водя спорове хладен ли е или не, всеки си има стил на употреба. Хубаво е обаче всеки да си свери очакванията от едно парче 163x78x9 метал, стъкло и пластмаса, работещо на максимум през лятото. Аз лично сравнявам с 9810, 990, 888/+ и Gen1. Gen2 е лед.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • g1kata, milss
Цитирай
#10

(2023-08-13, 17:45:10)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Копията са толкова очевидно зле направени, че няма начин да се объркат. Фалшивите камери си личат, писалката си личи, кутията е много лошо качество, дисплея е по-малък и изключително нискокачествен, мога да продължа да изброявам до утре.
Задължително искаш при доставката преглед и тест. Кутията е запечатана с лепенки отгоре и отдолу, фолио няма. Надписите и печата на кутията са нискокачествена изработка и не съдържат кой знае каква информация. Ако е разпечатан, в момента, в който го включиш, ще си проличи още повече.
Има "сигурни" търговци в OLX, но това не те защитава от апарат, на който не му се плаща лизинга. Виваком ги блокират.
Можеш ли да визуализираш със снимки споменатите видими разлики.
Гледах клипове в нета и да ти кажа освен облия дисплей по кантовете,другите неща са почти 1:1.
Става въпрос за чужбина,там също е пълно с ментета ,чак не е за вярване.
Масово за нови запечатани,някои не желаят да ги отварят,други не знаят как да ти пратят снимки.
Гледах дори менюто на за телефона е сходно и почти неразличимо.
Попаднах на канадски модели по модела на кутията уж....
За сега май успях да намеря начин сигурен на *#0*# да видя модела ,който ще изпише...стига продавача да има желание да го направи.
Питането ми беше най-лесно от снимки да се разпознае
Уж пишеше,че трябва да имат малка лепенка отзад с данни иначе бил фалшив
Е...видях май ,че и истински има без тая малка квадратна лепенка
Иначе мерси за инфото...ама не всички продавачи са отзивчиви за разни тестове и снимки

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай
#11

[Изображение: aa8b82ca21c19142da74a7fce66fc14b.jpg]

[Изображение: image-2.webp]

[Изображение: image.webp]

[Изображение: image-1.webp]

[Изображение: image-6.webp]

[Изображение: image-5.webp]

[Изображение: cfd6f2f0ff01e883ed979f1cef352c9d.jpg]

[Изображение: df077b8d6706643b8e6c192a0f4a864d.jpg]

[Изображение: image-3.webp]

1. Ментето се познава по по-големите рамки и селфи камера.
2. Ментето обикновено идва запечатано, и самата картинка на телефон бие на очи с ярко черния си цвят, както и надписите отстрани.
3. Отзад е по същия начин. Обективите на камерата седят грубо, отдолу името "Samsung" и то се набива на очи заедно с символите под него  някои нямат).


Ето едно видео по темата.

Истината за покупка на оригинален Samsung Galaxy S23 Ultra е:
1. Трябва да се дадат пари, каквото и да си говорим (обикновено цената на ментето е доста по-ниска).
2. Трябва да се купи от надежден източник (мобилен оператор, техно верига, прекупвач с много добрър, отличен рейтинг в OLX).
Това важи за чужбина.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • degman, iwan33, sapiora
Цитирай
#12

Абсолютно след като се притесняват хората и нямат опит с тези покупки втора трета употреба е по - добре да се вземе телефона от оператор или от магазин дори и тия малко съмнителните онлайн. Да се чака оферта от някъде или по коледа винаги има промоции.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#13

(2023-08-13, 19:22:01)emzo написа:  Вица на годината Wink
Сравнен с ексиноса ми от 22у си е направо хладилник...

Samsung S23 Ultra & Tapatalk

(2023-08-13, 21:34:13)S.7.R.3.L.0.K. написа:  В S23U е хладен и то изключително. В по-малките модели предполагам е същото положение, доколкото помня имаше забележки при синтетичните тестове само.
Ако при теб не е, проблема можеш да го търсиш в задекранното у-во.


Edit: Няма да водя спорове хладен ли е или не, всеки си има стил на употреба. Хубаво е обаче всеки да си свери очакванията от едно парче 163x78x9 метал, стъкло и пластмаса, работещо на максимум през лятото. Аз лично сравнявам с 9810, 990, 888/+ и Gen1. Gen2 е лед.
Миналата година на плажа 22у като загрееше яко лагваше като за световно. Сега 23у като се нагрее на плажа няма грам лаг. За тва и нама да купя повече Самсунг с ексинос! Ако 24у го прецакат ще пропусна. Евентуално фолд 6... Там поне не си правят компромиси с пазарите, за сега...

Samsung S23 Ultra & Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#14

Лично аз бих предпочел да остана с S10 Plus. Имам S8 и S23 - да, има си доста повече предимства като параметри, но лично за мен не е "wow" ефекта за моите нужди. Отделно дизайна с извития екран много повече ми допада и като визия и като удобство.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kerenski за това мнение:
  • etog
Цитирай
#15

(2023-08-14, 01:34:38)hazART написа:  1. Ментето се познава по по-големите рамки и селфи камера.
2. Ментето обикновено идва запечатано, и самата картинка на телефон бие на очи с ярко черния си цвят, както и надписите отстрани.
3. Отзад е по същия начин. Обективите на камерата седят грубо, отдолу името "Samsung" и то се набива на очи заедно с символите под него  някои нямат).


Истината за покупка на оригинален Samsung Galaxy S23 Ultra е:
1. Трябва да се дадат пари, каквото и да си говорим (обикновено цената на ментето е доста по-ниска).
2. Трябва да се купи от надежден източник (мобилен оператор, техно верига, прекупвач с много добрър, отличен рейтинг в OLX).
Това важи за чужбина.

За най-сигурно,си го взех от магазина на Самсунг-експириенс сторето.Квадратната лепенка отзад я махнах,дразни ме-на прозрачният калъф стои като изсрана.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#16

Тази лепенка я махам винаги, не знам защо някои хора си я държат и ползват прозрачен кейс. Грозно и гадно стои на апарат за толкова пари.

Gen 2 е абсолютно хладен, особено при S23. На плажа , под пряко слънце телефона се усеща нормално в ръката, не лагва , батерията държи стабилно дори при най-висока яркост и extra brightness , снима си видео и снимки под слънцето и пак не грее. S22 Ultra е неизползваем в този сценарий, без да е работил само от топлия корпус интерфейса става паприкаш, всичко е греене и лаг. Не мога да го отрека. Сравнявах с на приятел S23-ката. Вярно, не си 365 дни на плаж от годината и в останалото време нямам такъв проблем но в такива ситуации се вижда читавия чипсет.

Последния такъв беше 865/870, по бенчове е нормално Gen 2 да позагрее, бенча го мачка до край и плюс това е доста по-мощен от 865 да речем, който беше хладен и в тестове. Тази мощ без активно охлаждане няма как да не загрее. Въпреки всичко извън бенчмаркове Gen 2 е точно като 865.

888/Gen 1 не са база за сравнение, те са производство на Samsung и няма как да са по-различни и от по-топлия Exynos. Gen 1 особено е ужасен. 888 в 11Т Pro на Xiaomi е downclock-нат и това се вижда от тестове, затова е по-хладен там. Иначе при Mi 11 Ultra същия този караше телефона да се изключва преди да завърши дори някои тестове от прегряване, смятай...
Цитирай
#17

(2023-08-14, 08:12:19)eksoldier написа:  Сравнен с ексиноса ми от 22у си е направо хладилник...

Samsung S23 Ultra & Tapatalk

Миналата година на плажа 22у като загрееше яко лагваше като за световно. Сега 23у като се нагрее на плажа няма грам лаг. За тва и нама да купя повече Самсунг с ексинос! Ако 24у го прецакат ще пропусна. Евентуално фолд 6... Там поне не си правят компромиси с пазарите, за сега...

Ти май си първия, който го споменава този факт след мен, което е напълно невероятно за мен това да не прави впечатление на никой?? И не на плажа, нормелен летен ден и още със ваденето от джоба си на тънката линия от лага. Като почне тротълинга телефона се държи много по-зле от А54 примерно, става като най-нисък клас телефон. С23 не ми е лагвал никога интерфейса, а това лято си беше стабилно.
(2023-08-14, 12:23:52)Ivanov_1994 написа:  Gen 2 е абсолютно хладен, особено при S23. На плажа , под пряко слънце телефона се усеща нормално в ръката, не лагва , батерията държи стабилно дори при най-висока яркост и extra brightness , снима си видео и снимки под слънцето и пак не грее. S22 Ultra е неизползваем в този сценарий, без да е работил само от топлия корпус интерфейса става паприкаш, всичко е греене и лаг. Не мога да го отрека. Сравнявах с на приятел S23-ката. Вярно, не си 365 дни на плаж от годината и в останалото време нямам такъв проблем но в такива ситуации се вижда читавия чипсет.

Последния такъв беше 865/870, по бенчове е нормално Gen 2 да позагрее, бенча го мачка до край и плюс това е доста по-мощен от 865 да речем, който беше хладен и в тестове. Тази мощ без активно охлаждане няма как да не загрее. Въпреки всичко извън бенчмаркове Gen 2 е точно като 865.
Gen 2 на пълна мощност грее, защото има много потенциал и е 12w по спомени. Това което го прави хладен е ефективноста при среден товар, което е най-честия случай. 
865/870 е последния подобен процесор, но тествайки двата един до друг е жегата 870 се сгъна и започна да лагва докато Ген 2 си държи без проблеми. За сравнение миналата година Ексинос-а умираше мноого преди същия 870, абсолюно несравнимо беше.
Цитирай
#18

Е тя тая лепенка ако го мокриш или ползваш без калъф няма работа там така или иначе.
Цитирай
#19

Ами ползвам си го и на басейн, Watch 4 пък си има режим плуване така , че... аз многократно съм казвал, че IP рейтинга за мен е важен. Не, че се мокри всеки ден - но на басейн (спортувам плуване) , под дъжда - не се ограничавам, ползвам го.

865/870 и Gen 2 - нормално е първите да загреят леко повече от Gen 2, това което при тях е максимално натоварване при Gen 2 далеч не е така, самата му сила "до средата" да речем е колкото на 865 на максимума му, ако може така да се сравняват. Поради мощността му в средно натоварване няма как да загрее, той не се и натоварва. Exynos-ите не бих казал, че не са мощни - разликите по бенчове не са големи спрямо Snapdragon (изключвам 990 vs. 865 където дракона водеше с по 15-20%, което си е цяла генерация напред) но отделяната топлина - да.

Така, че да се върнем към въпроса - заслужава си. Компактен (спрямо днешните разбирания) , красив, страхотен и ярък екран, Gen2, GN сензор на камерата (GN3 спрямо GN5 при предходната серия, макар, че техническите им спецификации са абсолютно еднакви) но GN не е нисък клас и S22+ например правеше страхотни нощни снимки дори в пълен мрак. Добавяш новото ISP на Gen 2 и по-издръжливата батерия спрямо 22-ката предвид чипсета - ето ти едно компактно устройство, което си заслужава. Пък и 3-кратен оптичен zoom, кой ти дава.. Big Grin
Цитирай
#20

Може ли да върнем на моята тема
Цитирай
#21

Заслужава си. Особено като процесор ще ти се струва че лети. По принцип не правя такива сравнения но S10 си е доста стар вече, няма как да не е много осезаемо бавен в сравнение с ген 2 чипа.
Цитирай
#22

С две ръце гласувам, че си струва. Аз бях с S10 поколението и сега с S23 е съвсем друга работа. По-мощен процесор, много по-добри камери, а и ще имаш по-нова версия на Андроид. Изработката също е много качествена и стои много добре в ръката. Задължително купуваш минимум 256 GB, защото моделите със 128 GB ползват по-бавна памет. Аз също го усещам като много по-хладен модел от предните, но това до голяма степен е субективно като следя мненията във форума. Имах за един малък период S22 с Exynos и нямах търпение да се отърва от него, но в темите има писано много.

Ако в момента S10 модела се държи добре и можеш да изчакаш съветвам, да потърпиш още 3-4 месеца и да си купиш S23 по време на Black Friday или коледните намаления. Хем цените им ще паднат още малко, хем ще можеш да си купиш модел + или ултра.

Бих препоръчал магазин или оператор, защото знаеш, че по този начин няма да имаш проблем с гаранцията.
[-] 3 потребители изказват благодарност на mkoev за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, tsvetan24
Цитирай
#23

А относно проблема с размазаните снимки какво стана? Коригираха ли го?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#24

(2023-08-15, 11:11:11)mkoev написа:  Задължително купуваш минимум 256 GB, защото моделите със 128 GB ползват по-бавна памет

Можеш ли да се обусновеш колега?
Цитирай
#25

Ползват UFS 3.1 а не новата UFS 4.0 която е по-бързата памет. А и фабрично OS заема доста място, от 128 около 40 ще са ти заети извън кутията.

Така, че 256 е must-have.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • mkoev, sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)