Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си
#26

(2023-08-18, 11:47:41)Ivanov_1994 написа:  Ползват UFS 3.1 а не новата UFS 4.0 която е по-бързата памет. А и фабрично OS заема доста място, от 128 около 40 ще са ти заети извън кутията.

Така, че 256 е must-have.

Благодаря,полезно уточнение наистина..

И малко офф от темата, какво,ще.кажете за скайфон сайта, надеждни ли са, ценит3 им са доста под останалите..
Цитирай
Аксесоари
#27

(2023-08-18, 12:02:00)bruckshot написа:  Благодаря,полезно уточнение наистина..

И малко офф от темата, какво,ще.кажете за скайфон сайта, надеждни ли са, ценит3 им са доста под останалите..

Продават без начислено ДДС и така постигат ниската цена. Иначе са ОК.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#28

Заслужава си, аз от С22У на С23У усетих разлика, пък за С10 не ми се мисли. Тази година на плажа цъках и беше доста топъл, но никакви лагове, ползвах си 5г на макс яркост и даже цъках малко една игричка. Отделно в колата с андроид ауто телефона не загряваше и успяваше да се зареди до 85%, със С22У това беше невъзможно, телефона загряваше зверски и изразходваше повече ток, отколкото получаваше по кабела.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • martosblack, milss
Цитирай
#29

И аз преминах от С22У на С23У и наистина си заслужаваше ъпгрейда макар да бях скиптичен. Само заради батерията и процесора не съжалявам, разликата е осезаема. Така, че не се замисля и скачай на С23У. Като разбрах, че С24У ще е с Ексинос ме навежда на мисълта, че и следващата година ще си остана със С23У. Балансиран телефон и наистина перфектен във всеки аспект.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 4 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • 100, Dowper, martosblack, milss
Цитирай
#30

S22 Ultra редовно реже тока малко да се затопли в колата и няма зареждане това нещо, само да е топло в купето. Варианта е стойката да е на извода за въздуховодите и да го пере студен въздух, така работи идеално, зарежда се и няма проблем. Когато е студен няма проблеми. Ако го напече просто ще показва зареждане но няма да се зареждане. Аз затова лятото не го държа сега на джама а при климатика и се охлажда. Чак такава драма не е.

А иначе дори и Exynos да е перфектен догодина ъпгрейд пак не си заслужава - HP2 ще продължи да си съществува и догодина, явно с един сензор ще сме по 2 години (S21>S22 HM3) и няма смисъл от ъпгрейд, Samsung имат разработка на 1-инчов сензор конкурент на 989 но май няма да го използват , също и 440MP/600MP сензори като този от 440 мисля , че може и да бъде ползван но най-рано в S26/S27 Ultra. Може би.

Ще доживеем.
Цитирай
#31

S23 също реже тока при над 27градуса температури, а в колата лесно е 40. Тази година ще е същия 200мп сензор явно, а ще сложат малко по-читаво 3х или 5х че да има какво да е ново и подобрено.
Догодина вероятно ще се скочи на новата мода с двуслойни сензори заради по-високата ефективност при по-малък размер. Май са измислили транзисторите да са отзад и съответно пиксела става по-голям за същата площ подобно на технология, която се ползва при матриците на домашни проектори.

Иначе по темата С23 твърдо си заслужава пред С22 дори след всичките ъпгрейди на С22, защото в началото дори не можеше да става дума за сравнение.
Процесора, батерия, звук и по-добра камера на ниска светлина и в 50/200мп режим спрямо 108те преди....колко още да не е необходимо за да се оправдае покупката? Че и е евтино спрямо много алтернативи...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#32

Говори се , че 10x ще остане същия но 3x ще е 50MP което заедно с 10x и 200MP , както и AI ще спомогне за по-добро качество и в междинните 3-10х снимки, вероятно и нагоре. За догодина, разбира се.

Каквото и да се избере от тази година - всички са добри. Има моменти (водене на видео разговор по мобилна мрежа, upload на голям файл в облака, продължително снимане на видео и може би това са) в които ми се искаше да не е Exynos и батерията , която е неадекватна за 5000 mAh при S22 Ultra дори след 2 години ъпдейтване. През останалото време нямам никакви проблеми с греене, лагване, кофти батерия и т.н. но при видео разговор или продължително снимане дори в 4K-30 батерията е едва-едва 2-3 часа и то на зареден от горе до долу при средна яркост , да не кажа, че при видео разговор дори е още по-зле и греенето е невъобразимо, пари, ама пари. Говорим по мобилна, не по WiFi.

Дори само заради тези неща си струва да се заложи на S23 серията и Flip/Fold ако се търси сгъваемо устройство - не се знае кога и дали ще видим чип като Gen 2 в Galaxy устройство за нашия пазар отново. Не се знае 2400 какво ще донесе, стискам палци да е читав.

Забавно - по въпроса с колата и нежеланието на Exynos да му е топло, макар, че сам си го прави - стойка на парното и пускам климатика на яко студено да го охлажда докато зарежда. Да видиш как пуска бързото зареждане с хубаво зарядно, 30km 45% от 10%, идеално...само да му е хладно. Иначе реже.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)