Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Extra SIM към А1
#26

(2023-09-11, 19:11:49)felipe написа:  Въпроса за какво може да се ползва мобилния нет на часовника остава открит.Аз още не мога да му измисля приложение.Оказа се,че Viber за Wear OS няма,пък на мен най много ми липсват съобщенията от там.Tellegram също няма(има някакви бъгави заместители).Също забелязвам,че наличието на мобилни данни ми харчи два пъти повече енергия-4% на час с вкл. мобилни данни,срещу 2% на изключени.На косъм съм да ги изключа и да си остана само на гласови повиквания.Ама как ни го нахендриха от 1лв на 5 лв такса,за нет ,който засега май може да се ползва само за обновяване на времето.Smile.Някой ако е измислил приложение на мобилния нет за Wear OS ,нека сподели тук.
"Смс няма да може да се праща от екстра сим картата"
За смс и забрави,това се прави с цел сигурност,да се избегне възможността да ти прехващат смсите за 2FA ,там където се използва.

Идеята на мобилните данни е да се активира Cloud Sync функцията която има икона подобна на облак на екрана. Така ще получваш нотификации за всички получени съобщения и дори ще можеш да им отговаряш. Примерно получаваш съобщение във Viber, тексът се вижда на екрана и можеш да отговориш. За жалост не видях начин да се иницира ново съобщение.

.png esim.png Размер: 442.96 KB  Сваляния: 320
[-] 2 потребители изказват благодарност на ilkor за това мнение:
  • Be6i4, felipe
Цитирай
Аксесоари
#27

@ilkor Как се активира тази функция Cloud sync?И ако я активирам ще мога ли да получавам съобщения по вайбър,без да съм инсталирал вайбър на телефона?
Обаче честно направо ми се разтуптя сърцето,това ако е възможно,ще удрям задника в тавана...
П.П. Разбрах как се включва,в Galaxy Wearable на телефона ,настройки на часовника-разширени функции-включва се "отдалечена връзка".
При това положение на часовника излиза символа ,който е на скрийна на часовника по горе "облак със стрелки" Когато е активиран този режим съобщенията ,които се получават на телефона се получават и на часовника,примерно пробвах вайбър,без да имам инсталиран на часовника вайбър,работи без грижи.Същото е и със телеграм,месинджър,уотс ъп и всички подобни.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на felipe за това мнение:
  • any9, Be6i4
Цитирай
#28

(2023-09-28, 17:07:42)felipe написа:  @ilkor Как се активира тази функция Cloud sync?И ако я активирам ще мога ли да получавам съобщения по вайбър,без да съм инсталирал вайбър на телефона?
Обаче честно направо ми се разтуптя сърцето,това ако е възможно,ще удрям задника в тавана...
П.П. Разбрах как се включва,в Galaxy Wearable на телефона ,настройки на часовника-разширени функции-включва се "отдалечена връзка".
При това положение на часовника излиза символа ,който е на скрийна на часовника по горе "облак със стрелки" Когато е активиран този режим съобщенията ,които се получават на телефона се получават и на часовника,примерно пробвах вайбър,без да имам инсталиран на часовника вайбър,работи без грижи.Същото е и със телеграм,месинджър,уотс ъп и всички подобни.

Да, всички приложения които ти показват нотификации на часовника и имат опция за отговор работят през Cloud sync.
Дори Viber входящо гласово позвъняване се прехвърля към часовника и може да се води разговор.
Както казах недостатъка е че ти не можеш да иницираш чат - трябва да имаш вече получено съобщение в часовника на което да отговориш.

Понеже преди имах часовник с Bluetooth само бях активирал функцията Call & text on other devices и при наличие на Wi-Fi интернет дори се прехвърляха гласовите позвънявания. При LTE версиите това не става но не е и нужно защото часовника така или иначе си приема позвъняването.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ilkor за това мнение:
  • felipe
Цитирай
#29

Супер си работи, много благодаря @ilkor !
Само да уточня, че съм пуснал за мобилните данни 3G,а не LTE. Разхода на батерия е много по малък.
Много съм доволен, че разреших този казус, често излизам без телефона и липсата на съобщения от вайбър беше критична.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#30

Да ъпдейтна малко инфото,значи при cloud sync между часовника и телефона през мобилни данни се харчат по около 7 % батерия на час(това за Galaxy Watch 5 Pro).Това когато мобилните данни са настроени на 3G(с тази скорост спокойно могат да се гледат клипчета от Tic Toc примерно),за LTE не знам ,но ще е доста повече.При този cloud sync часовника се държи все едно е вързан с блутут към телефона, приемат се и може да се отговаря на всякакви съобщения.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#31

Аз не бих казал че между WCDMA и LTE в случая ще има голяма разлика ето защо:

WCDMA е стандарт едно поколение по-стар от LTE което означава че при директно сравнение LTE има значителни преимущества. Ето само някои от тях които имат връзка с излъчваната енергия при комуникация и съответно с консумацията: channel bandwith при WCDMA e фиксиран (5MHz) докато при LTE той е променлив започвайки от 1.25 MHz, Spectral efficiency при WCDMA e 0.8 bits/Hz докато при LTE e 1.4 bits/Hz.

Часовника както и повечето телефони по стандарт се водят Power Class 3 което преведно на популярен език означава
WCDMA Powerclass 3 = 24dbm = 250mW максимална мощност на излъчване
LTE Powerclass 3 = 23dbm = 200mW максимална мощност на излъчване
Това е максималната мощност. Моментната зависи от много неща но все пак при LTE максимума е с по ниско ниво.

И може би най- важното предимство на LTE пред WCDMA е качеството на покритие осигурявано от операторите. В момента те активно развиват LTE/5G мрежите си докато в покритието на 2G/WCDMA мрежите започват да се появяват все повече дупки. Според слуховете това оборудване е оставено на доизживяване и при повреда то не се ремонтира а просто демонтира. На всички е ясно че приходите на операторите идват от по-модерните LTE/5G мрежи а по старите само заемат скъпия честотен ресурс без да носят почти никакви приходи от него.
И това оказва вличание на консумацията WCDMA клетките са много по нарядко и часовникът трябва да излъчва с по-висока мощност за да комуникира с тях. Освен това операторите най често използват B1 (2100МHz) за WCDMA, докато LTE вече се използва масово на В8(900MHz) който има значително по добро проникване в случай че нямате директена видимост до клетката.

Така че аз лично не виждам причина да избера WCDMA.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ilkor за това мнение:
  • Be6i4, truewarrior22
Цитирай
#32

Здравейте, получавате ли смс на екстра сим картата

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#33

Смс и роуминг само на основната карта.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • ivokomandos
Цитирай
#34

(2023-11-22, 23:32:28)ivokomandos написа:  Здравейте, получавате ли смс на екстра сим картата?

Зависи какво сте искали да ви активират от оператора. Всяка допълнителна екстра се заплаща.
Цитирай
#35

Няма опция за смс на екстра сим карата. Само на основната.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • ivokomandos
Цитирай
#36

Здравейте някой има ли проблем, като му звънят отсрещната страна, не чува нито заето, нито свободно, нито като говоря по основната?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#37

(2023-11-27, 16:32:38)ivokomandos написа:  Здравейте някой има ли проблем, като му звънят отсрещната страна, не чува нито заето, нито свободно, нито като говоря по основната?

Така е, няма сигнал от другата страна ми казват, все едно не звъни телефона. И съответно някои хора ми звънят доста продължително.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • ivokomandos
Цитирай
#38

На мен само един човек ми се е оплакала, че няма сигнал, като ми звъни. Но ще разчитам и другите.
Няма да каже, че абоната говори, дава си свободно. Това е заради екстра сим картата, дори и да е изключена, пак си дава свободно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)