Анкета: Допадат ли Ви новите iPhone 15 Pro/15 Pro Max? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, заради перископната камера, рамка от титан, USB-C, Action Button 
10.42%
5
10.42%
Да, даже се замислям да си купя един от двата
8.33%
4
8.33%
Да, но в този клас бих избрал Samsung Galaxy S23 Ultra, Xiaomi 13 Pro
10.42%
5
10.42%
Не, твърде скъпи са, а не се различават много от iPhone 14 Pro/14 Pro Max
22.92%
11
22.92%
Не, не ми допадат главно заради ограниченията на iOS
35.42%
17
35.42%
Не, вече интересът ми е насочен към сгъваемите телефони
0%
0
0%
Друго
12.50%
6
12.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Допадат ли Ви новите iPhone 15 Pro/15 Pro Max?
#76

(2023-09-27, 22:28:29)degman написа:  Днес специално ходих да разцъкам у техно верига флиповете на самсунг и айфоня 15 про макс и айфоня ми се стори доста посредствен. Всъщност както винаги.

Ем то и G-класата е като дялана с тесла, ама всеки иска да я има.....
Нали може и фордовете да се карат вместо това?

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз взех 15ПМ, като ъпгрейд на вече остарелия 12ПМ, и ползвайки го почти седмица, може да се каже че наистина е изключителен телефон и хардуерно и софтуерно, изпреварващ всеки андроид телефон с поне 5 години. Човек наистина трябва да ползва телефона за основен, за да го усети. Само с разцъкване в магазин, за съжаление не може да се докоснеш до възможностите на iOS.
Цитирай
#78

[Изображение: china-s-mercedes-g-class-clone-even-has-...9276-1.jpg]

[Изображение: 76ea0b5f31da5e95586b95e1c4ddf707.webp]

[Изображение: 57.jpg]

Затова и китайците копират дизайните, защото са емблематични и лесно разнознаваеми. Дори и Google се заиграха с ноча по едно време с Pixel 3 XL.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#79

(2023-09-28, 00:19:07)yankoa написа:  Аз взех 15ПМ, като ъпгрейд на вече остарелия 12ПМ, и ползвайки го почти седмица, може да се каже че наистина е изключителен телефон и хардуерно и софтуерно, изпреварващ всеки андроид телефон с поне 5 години. Човек наистина трябва да ползва телефона за основен, за да го усети. Само с разцъкване в магазин, за съжаление не може да се докоснеш до възможностите на iOS.

Надявам се не го мислиш сериозно това? Ако да обратното е в сила Wink
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • bl0odline, gazibarev, Victormihov
Цитирай
#80

(2023-09-28, 00:19:07)yankoa написа:  Аз взех 15ПМ, като ъпгрейд на вече остарелия 12ПМ, и ползвайки го почти седмица, може да се каже че наистина е изключителен телефон и хардуерно и софтуерно, изпреварващ всеки андроид телефон с поне 5 години. Човек наистина трябва да ползва телефона за основен, за да го усети. Само с разцъкване в магазин, за съжаление не може да се докоснеш до възможностите на iOS.

Ти сериозно ли?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#81

(2023-09-28, 00:19:07)yankoa написа:  Аз взех 15ПМ, като ъпгрейд на вече остарелия 12ПМ, и ползвайки го почти седмица, може да се каже че наистина е изключителен телефон и хардуерно и софтуерно, изпреварващ всеки андроид телефон с поне 5 години. Човек наистина трябва да ползва телефона за основен, за да го усети. Само с разцъкване в магазин, за съжаление не може да се докоснеш до възможностите на iOS.
Отдавна не се бях смял така.
Благодаря ти!
Цитирай
#82

Има някакъв резон в думите на човека - нито има микро-лагове както при One UI (особено ако е топъл) , нито хилядата глича и бъга на MIUI, нито липсата на каквото и да било (Huawei и липсата на GMS).

А и нито един Android не може да стъпи на iCloud, при един reset на софтуера или местене на нов не е истина какво прави тоя iCloud, до wallpaper-а , галерията, повикванията, това нещо ти прави клонинг на телефона 1:1 и не се изисква намеса на абсолютно нищо. iPhone 12 имах и се беше наложило да го reset-на, след което възстанових от iCloud но не знаех , че това е нещо е толкова добро. След 20 минути имах телефона който съм ползвал до преди това без разлика, грам. Всичко беше там където си беше, даже си бях логнат в приложенията без да се налага наново да давам разрешение за не знам си какво. Нито един Android не може да направи такова пълно 1:1 копие от backup, да се възстанови и да няма бъгове след това.

Абе, има си предимства iPhone-а но и Android си ги има. Това е вечен спор без смисъл, според мен трябва да се признаят плюсовете и минусите на двете платформи и да се гледа обективно а не фенски.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • whitehart, yankoa, Павел Василев
Цитирай
#83

(2023-09-28, 07:20:51)Ivanov_1994 написа:  Има някакъв резон в думите на човека - нито има микро-лагове както при One UI (особено ако е топъл) , нито хилядата глича и бъга на MIUI, нито липсата на каквото и да било (Huawei и липсата на GMS).

.........

Добре, обаче изобщо не е така. Айфона има зверски скрол лаг в някои приложения като eMAG, Tapatalk, ....... . А как грее при ползване на ASUS Router.

1916 
Цитирай
#84

(2023-09-28, 07:20:51)Ivanov_1994 написа:  Има някакъв резон в думите на човека - нито има микро-лагове както при One UI (особено ако е топъл) , нито хилядата глича и бъга на MIUI, нито липсата на каквото и да било (Huawei и липсата на GMS).
OneUI няма микролагове като като е топъл телефона, Ексинос-а има такива. MIUI не разбирам защо го плюят толкова, това е си супер добра ОС система за мен, че има и красиви анимации и визия като цяло. Реално едни от най-плавните телефони са точно Xiaomi.

Aйфоните са супер откъм анимации, но примерно в app gallery скрола е отваратителен, май е нещо от сорта на на 70-80хз с късмет. Другото което дразни понякога е че анимациите са бавни и ако бързаш по някаква причина все едно телефона се мотка. Но като цяло е супер положението, няма какво да кажем за iОS в това отношение.
Цитирай
#85

Ами в последните години всичко е Exynos без тази година така, че логично да спомена One UI.. с каквото идват тук апаратите, това е за мен.

MIUI има някаква визия но толкова glitches/bugs не съм виждал на едно място, особено с нощната тема по едно време беше върха... не го плюем, развива си се но определено си има проблемите.

При някои приложения може да има лаг iPhone-а ако не са оптимизирани добре от самите разработчици, eMag точно не очаквам да са свършили някаква свястна работа...
Цитирай
#86

При някои приложения може да има лаг iPhone-а ако не са оптимизирани добре от самите разработчици, eMag точно не очаквам да са свършили някаква свястна работа...

Това се отнася и за някои приложения за андроид, така че това е несериозно. Излиза че ако лагва приложение на Андроид е виновен Андроид, а ако лагва на IPhone е виновен Емаг

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на bullyboy за това мнение:
  • milss, tzvetann
Цитирай
#87

(2023-09-28, 09:03:15)Ivanov_1994 написа:  Ами в последните години всичко е Exynos без тази година така, че логично да спомена One UI.. с каквото идват тук апаратите, това е за мен.

MIUI има някаква визия но толкова glitches/bugs не съм виждал на едно място, особено с нощната тема по едно време беше върха... не го плюем, развива си се но определено си има проблемите.

При някои приложения може да има лаг iPhone-а ако не са оптимизирани добре от самите разработчици, eMag точно не очаквам да са свършили някаква свястна работа...

По принцип проблема нa OneUI си е го има - не е най-плавния интерфейс на света. Обаче проблема с лаговете е само и единтвеното Ексинос-а, цяло лято със снап=а веднъж не почна да сече както беше миналата година. А между другото сравнявам с друг телефон и С22/С23. Другия телефон убиваше С22, а сега С23 е по-добре от телефона мерилка като стабилност при жега.

Айфона не е проблема с приложенията, а на определени части от интерфейса, който не са толкова плавни колкото осталата част. Примерно App Library като се скролва е малко над 60Хз по някакъв извънземна причина и изглежда накъсано. Също някъде из settings по спомени беше така, няма пълни 120хз. Иначе всичко друго е перфекция.
Системата е базова и проста, изпипали са нещата в интерес на истината. За щастие обаче андридите не са чак толкова далеч, а за сметка на това възможностите са безгранични.
Цитирай
#88

(2023-09-28, 02:38:36)degman написа:  Надявам се не го мислиш сериозно това? Ако да обратното е в сила Wink

Така го мисля, и не го казвам нито да се заяждам, или да се правя на интересен Smile
Всичко е от личен опит, 10+ години съм на андроид и от 3+ на iOS и разликата наистина е от земята до небето. Казвам го тук, просто защото темата е за айфон, иначе е ясно, че в андроидски форум, няма как това да се хареса на повечето хора. Въобще не коментирам камери, дисплеи, процесори и подобни. Други са съществените разлики. Само 4 кратки причини ще дам защо е така:
1 - Работата между софтуер и хардуер на iOS е безупречна. Винаги. Тествам бета версии и бета апове. Ако има срив, то аппа е виновен на 100%. Оптимизира се и се пуска. Ако нещо лагва, разработчика на приложението е виновен, мързелив, или не знае как да го оправи.
2 - Имаш приложения, които ги няма за андроид. Ако изключим стандартните масови приложения, за андроид няма добри проф. апове. Не просто да няма 1-2 аппа, няма нито един. 
3 - iOS разработчиците могат да се издържат от аповете и игрите си, докато при Андроид е много трудно, заради по-масовото пиратство. Това че няма качествени апове за андроид, си го направиха сами юзърите, като искат всичко да е free и ако не е, масово се търси пиратско. Ами няма как да стане.
4 - В iOS имаш възможността сам от телефона да си програмираш функции, бе допълнителни апове, нещо за което в Андроид ти трябва root

Това всичко е дискусия за друга тема, и тя може да се води, само ако хората са склонни да приемат и чуждите мнения, без заяждания и нападки.
Цитирай
#89

Съгласен съм с това което написа сега, но това което цитирах и ще цитирам пак:

(2023-09-28, 00:19:07)yankoa написа:  Аз взех 15ПМ, като ъпгрейд на вече остарелия 12ПМ, и ползвайки го почти седмица, може да се каже че наистина е изключителен телефон и хардуерно и софтуерно, изпреварващ всеки андроид телефон с поне 5 години. Човек наистина трябва да ползва телефона за основен, за да го усети. Само с разцъкване в магазин, за съжаление не може да се докоснеш до възможностите на iOS.

Та това е вярно за теб и ще изпозлвам част от текста как е вярно според мен. Реално iPhone е доста изостанал все още като ОС, също така е доста неудобен едновременно ръбат и с обли краища които режат изключително много от дисплея което ми се стори отвратително при ползване дори само у магазина. Така че за мен айфон може да се каже че наистина е изключително изостанал телефон и хардуерно и софтуерно, изоставащ от всеки андроид телефон с поне 5 години. Човек наистина трябва да ползва телефона за основен, за да го усети. Само с разцъкване в магазин, за съжаление не може да се докоснеш до ограниченията на iOS.

Angel
Цитирай
#90

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104293 Коя операционна система предпочитате да използвате - iOS или Android? 
Ето ви анкета за операционната система.
Нека тази остане за новини и мнения свързани с iPhone 15 Pro/15 Pro Max.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • yankoa
Цитирай
#91

(2023-09-28, 11:39:40)degman написа:  Съгласен съм с това което написа сега, но това което цитирах и ще цитирам пак:


Та това е вярно за теб и ще изпозлвам част от текста как е вярно според мен. Реално iPhone е доста изостанал все още като ОС, също така е доста неудобен едновременно ръбат и с обли краища които режат изключително много от дисплея което ми се стори отвратително при ползване дори само у магазина. Така че за мен айфон може да се каже че наистина е изключително изостанал телефон и хардуерно и софтуерно, изоставащ от всеки андроид телефон с поне 5 години. Човек наистина трябва да ползва телефона за основен, за да го усети. Само с разцъкване в магазин, за съжаление не може да се докоснеш до ограниченията на iOS.

Angel

За външния вид - е абсолютно персонално, тук няма какво да кажа.

Относно самата 15ка - доста по-удобно се държи в ръка спрямо 12ките, заради леко заоблените краища и леко намаления размер. Когато обаче се сложи кейс, няма видима разлика с предните модели. ППЦ заради матовите рамки, като цяло е доста по-удобно ползването на телефона и без кейс.
Цитирай
#92

От компанията казват, че държането на iPhone 15 Pro без калъф може да повлияе на цвета на новата титаниева рамка, поне временно.  Въпреки новата рамка, iPhone 15 Pro си остава магнит за пръстови отпечатъци.

Източник

 
Цитирай
#93

Най-големият гаф с 15 серия е супер лесното чупене на гърба. Изпускаш го леко и довиждане. Щом даже GSM Arena го включват в списъка си с минуси в ревюто, значи си е съвсем реална конструктивна недомислица.
Цитирай
#94

По принцип се пазят от калъфи в по - голямата част от хората. По - притеснителни са проблемите с прегряването. Но то и други модели и марки прегряват така че ще ограничат малко SoC и ще го вкарат в нормален режим.
Цитирай
#95

За мен е учудващо, че най-скъпия апарат на най-алчната компания в света не е първи в нито една класация на DxOMark.

https://www.dxomark.com/smartphones/Appl...-Max#audio

Може би това и всички засега излезли проблеми показват защо не поскъпна 15 серия.
Цитирай
#96

То пък ако DxOMark са критерии за камерата и избор на телефон за някой...
Нелогична класация, в която винаги на първо място са китайци.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#97

(2023-09-29, 10:22:23)magic1 написа:  За мен е учудващо, че най-скъпия апарат на най-алчната компания в света не е първи в нито една класация на DxOMark.

https://www.dxomark.com/smartphones/Appl...-Max#audio

Може би това и всички засега излезли проблеми показват защо не поскъпна 15 серия.

Тези класации са доста субективни. Пък и на първо място е може би наистина най-добрият камерафон към момента - Huawei P60 Pro, който е оценен толкова високо и заради variable aperture, нещо, което почти никой освен тях няма.
Цитирай
#98

(2023-09-29, 10:36:09)hazART написа:  То пък ако DxOMark са критерии за камерата и избор на телефон за някой...
Нелогична класация, в която винаги на първо място са китайци.

 iPhone 14 Pro Max беше на първо място в почти всички категории на DxOMark.

 iPhone не са ми интересни. Но за 4000лв. (Pro Max) някак е интересно да погледнеш класациите. Продажбите са друго нещо ...
Цитирай
#99

Чак пък 4000лв., аз съм по-скромен, бих го взел за 2949лв.


Понеже сме на малко такава вълна, ето ви едно basic ревю от Слави.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Интересен тест.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)