Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странна нотификация от телефона: BG-ALERT: Emergency Alert
#26

Четвърта и пета точка тотално безсмислени и нищо чудно и като засегнатите започнат да отговарят темата да иде за ключ. Не можете да не залитате в крайности като ви обхване в кавички справедливото възмущение. Сега дай колега всички тука да пишем в какво вярваме. И аз вярвам, че подобни мнения трябва да се трият дори само заради smartphones are for smart people чисто заяждане според мен, че и към друго ми бие, но няма значение и какво от това? Иначе да, съгласен съм, че всички при проблем ще се надпреварват да сравняват как другите държави я имали тая система, но тук било България и там всички други клишета, но е нормално да има възмущение след нещо такова.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • sapiora
Аксесоари
#27

(2023-11-02, 15:23:26)Lupita написа:  Да де, ама ние не искаме да придобиваме представа нито подобни съобщения.

Кои сте вие?
Прави ми впепатление негативизма и отказа от човешкият напредък във всички "ваши" изказвания. Може да е случайно, поради характерни лични особености, а може и да е преднамерено.
Точно "вие" проглушихте форума покрай COVID, точно "вие" се оказахте в центъра на скандала в темата за войната в Украйна и сега пак вие не сте съгласни.
Разберете в крайна сметка - човешкият напредък се базира на науката и технологиите, на свободомислието и обратното на "консервацията", която просто прелива от всяко "ваше" изказване.
Нали тази система е създадена и се разработва за да пази и "вас".
Като толкова много "ви" дразни всичко, вземете ги изхвърлете тези средства за комуникация, заровете си главите в пясъка и си живейте спокойно!

Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • Dowper, Gamma, Smaug
#28

(2023-11-05, 00:27:35)Константинов написа:  Няколко точки, които явно ти убягват:
1. Този тест е бил непредвиден. Трябвало е да бъде проведен в тестова, а не продукционна среда. Защо се е случило така е дълга и широка тема.
    ....
4. Имам много лоши новини за твоите, но не само, познати. Все по-силно вярвам, че трябва да има някакви ограничения при продажбата на подобен вид техника.
    Smartphones are for smart people. Който разбрал, разбрал.
Нека не бъдем толкова критични. Щом хората дето работят с тестване на критично известяване не могат да отличат тестова от продуктивна среда, тогава не е много реалистично да очакваме масовия потребител да е в категория " smart people". Wink

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Ivan_Bonev
#29

Едва ли хората работещи по системата не правят разлика в средата.
Много далеч съм от тази материя, но може би поради някаква техническа причина двете среди са имали допирна точка в една система и заради това е станало объркването. Даже ще е интересно някой който го знае, да го обясни.
А само за протокола - тук вече съм в час - "критично известяване" не съществува.
Има много други критични неща, ама точно такова няма.

Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
#30

(2023-11-05, 15:34:48)truewarrior22 написа:  Кои сте вие?
Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk

Аз и другите потребители, които са написали, че искат да си изключат това известие, очевидно.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#31

Ами какъв е проблема да го изключите?
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • sapiora
#32

(2023-11-05, 21:25:05)degman написа:  Ами какъв е проблема да го изключите?

Такъв е проблема... че изобщо "прескача" забраните от телефона, да Не излъчва подобни неща...     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#33

Тоест е пищяло при всички настройки изключени?

Точно това питах на предната страница:

(2023-11-01, 21:05:44)degman написа:  Някой който ги е изключил напълно и пак да е получил?

Аз съм ги спрял, спирам ги винаги при нов телефон или след ресет, въпроса е че след като не са ги пуснали дистанционно, не би трябвало да пищи. Иначе не знам защо изобщо има такава опция да се спрат. Аз видях на колеги телефоните при всички бяха пуснати но те не са ги спирали, дори не знаеха че има такива...
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • fu4ko
#34

Възможно е получаването на съобщението да зависи и от марката, евентуално и от модела нателефона.
С шефката (домашната, ) сме на Виваком. Тя е със Самсунг (спрени такива изрестия), аз - Моторола (пуснати). Само аз получих тестовото съобщение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на asar_bg за това мнение:
  • sapiora
#35

(2023-11-06, 00:00:23)degman написа:  Тоест е пищяло при всички настройки изключени?

Точно това питах на предната страница:


Аз съм ги спрял, спирам ги винаги при нов телефон или след ресет, въпроса е че след като не са ги пуснали дистанционно, не би трябвало да пищи. Иначе не знам защо изобщо има такава опция да се спрат. Аз видях на колеги телефоните при всички бяха пуснати но те не са ги спирали, дори не знаеха че има такива...

Не знаех, че си питал на предна страница (моя грешка). Факт, че всичко е спряно, но получава като "флаш" съобщение + звуков сигнал, говори само по себе си, че опциите в телефона не са приоритет, ако някоя институция си реши, че Иска да ти се наложи. Това прави опциите безсмислени, а изказването на колегата след теб, че можело да зависи от марката, няма никаква логика. Различни марки бойлер, на едни изключено е "закон" и се изключва, а на други изключено не винаги означава изключено, потребителя може да не е сигурен в избора си, за това ще остана включен нищо, че са ми "изключили бутона" (ако ме разбирате правилно) 🤔🙄

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#36

niksanvn, имах предвид марките на телефоните от подписа Ви (не зная, кой от тях ползвате в момента) и този - на жена ми. Дали това не оказва влияние на прескачането на забраните за получаване.
#37

(2023-11-06, 08:20:40)niksanvn написа:  Не знаех, че си питал на предна страница (моя грешка). Факт, че всичко е спряно, но получава като "флаш" съобщение + звуков сигнал, говори само по себе си, че опциите в телефона не са приоритет, ако някоя институция си реши, че Иска да ти се наложи. Това прави опциите безсмислени, а изказването на колегата след теб, че можело да зависи от марката, няма никаква логика. Различни марки бойлер, на едни изключено е "закон" и се изключва, а на други изключено не винаги означава изключено, потребителя може да не е сигурен в избора си, за това ще остана включен нищо, че са ми "изключили бутона" (ако ме разбирате правилно) 🤔🙄

Поредното доказателство, че "изключен телефон" е само този, който няма батерия!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • niksanvn
#38

Те затова ги направиха да не могат да се махат... Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#39

При мен по някаква причина тестовите съобщения са си изключени без аз да съм пипал.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
#40

(2023-11-06, 07:59:40)asar_bg написа:  Възможно е получаването на съобщението да зависи и от марката, евентуално и от модела нателефона.
С шефката (домашната, ) сме на Виваком. Тя е със Самсунг (спрени такива изрестия), аз - Моторола (пуснати). Само аз получих тестовото съобщение.

Разбирам, но не би трябвало различните марки да се държат различно на "софтуерни команди" (така да се изразя). Ако едни марки изпълняват, а други Не изпълняват дадени опции на 100% по волята на потребителя, то тогава говорим или за "бъгав" или за "хакнат" телефон ( в този ред на мисли, институциите се налагат над волята на потребителя, следователно за мен са образно казано "хакнати")

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#41

(2023-11-06, 16:42:17)niksanvn написа:  в този ред на мисли, институциите се налагат над волята на потребителя, следователно за мен са образно казано "хакнати"

Ти не знаеш ли, че телефоните са по рождение „хакнати“ - особено тези с Андроид.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#42

(2023-11-06, 13:02:07)Marto.g написа:  При мен по някаква причина тестовите съобщения са си изключени без аз да съм пипал.
Това няма никакво значение, ако е BG-ALERT пак ще си го получиш известието.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
#43

(2023-11-06, 20:46:46)NoMaD написа:  Това няма никакво значение, ако е BG-ALERT пак ще си го получиш известието.

По-добре BG-ALERT, отколкото ... Хамас-ALERT или Путин-ALERT.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Dowper
#44

(2023-11-06, 20:46:46)NoMaD написа:  Това няма никакво значение, ако е BG-ALERT пак ще си го получиш известието.

В смисъл? Аз не получих конкретен отговор дали има някой със спрени известия и да го е получил. Кога щяха да правят пак тест? Аз съм ги изключил и не виждам причина да са там тия настройки при положение че не вършат никаква работа.
#45

Аз също още след закупуването на телефона и настройките му изключих тези опции и действително ще ми е интересно ако в момента на тестове получа известията за това, както тези потребители, които не са ги изключили.
Ако въпреки изключването им получим тестовото съобщение, то за какво тогава дават възможност уж за избор на собственика на устройството....

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
#46

Има график за тестовете. От 42 минута по БНТ днес репортаж за BG-ALERT - Цък

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
#47

Ползвайте до Андроид 10. Там все още ги няма тези известия Wink

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
#48

(2023-11-06, 21:35:38)jivkojj написа:  Ползвайте до Андроид 10. Там все още ги няма тези известия Wink

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Ползвам и LG G7 и там на андроид 10 ги има. Това е от гуглеските простотии не е от андроида по принцип.
#49

(2023-11-06, 21:35:38)jivkojj написа:  Ползвайте до Андроид 10. Там все още ги няма тези известия Wink

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Притежавам (но не ползвам) апарат с А6.
Получавам само едно съобщение - „Телефонът работи бавно!“

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#50

(2023-11-06, 21:15:35)degman написа:  В смисъл? Аз не получих конкретен отговор дали има някой със спрени известия и да го е получил. Кога щяха да правят пак тест? Аз съм ги изключил и не виждам причина да са там тия настройки при положение че не вършат никаква работа.

Не видя ли скриншота ми на телефона, че всички са ИЗКЛЮЧЕНИ, но въпреки това, получих всички глупости.. ФАКТ.
Monipeev... И аз това питам.. защо са там, след като въпреки забраната, получаваме...
Това ми напомня и за друг контрол, против волята на потребителя на телефона.... Да си спреш мобилните данни, да включиш на самолетен режим, да нарежеш картата си с ножица на ситно, да взривиш сим картата си и накрая оператора пак да ти разправя.... "Ами някакси е влязло в интернет и ви е натрупало сметка извън европейски съюз" (шах и мат с пешката)

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)