Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странна нотификация от телефона: BG-ALERT: Emergency Alert
#51

(2023-11-06, 21:55:15)niksanvn написа:  Това ми напомня и за друг контрол, против волята на потребителя на телефона.... Да си спреш мобилните данни, да включиш на самолетен режим, да нарежеш картата си с ножица на ситно, да взривиш сим картата си и накрая оператора пак да ти разправя.... "Ами някакси е влязло в интернет и ви е натрупало сметка извън европейски съюз" (шах и мат с пешката)

Да си чувал за спешни повиквания от апарат без сим карта?
Даже тогава могат да ви идентифицират и локализират.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • Dowper, niksanvn
Аксесоари
#52

(2023-11-06, 22:09:17)jhoro написа:  Да си чувал за спешни повиквания от апарат без сим карта?
Даже тогава могат да ви идентифицират и локализират.

Явно, че отваряш една книга, прочиташ заглавието, отваряш последна страница и правиш "заключение". Наясно съм... а ти наясно ли си какво всъщност казвам?   А и едно уточнение за твърдението ти, че на андройд 10 нямало подобни неща.... Аз съм с андрЮ 10 и ИмаХ такива неща... Отново Факт (всъщност все с факти говоря)


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#53

(2023-11-06, 21:55:15)niksanvn написа:  Не видя ли скриншота ми на телефона, че всички са ИЗКЛЮЧЕНИ, но въпреки това, получих всички глупости.. ФАКТ.
Monipeev... И аз това питам.. защо са там, след като въпреки забраната, получаваме...
Това ми напомня и за друг контрол, против волята на потребителя на телефона.... Да си спреш мобилните данни, да включиш на самолетен режим, да нарежеш картата си с ножица на ситно, да взривиш сим картата си и накрая оператора пак да ти разправя.... "Ами някакси е влязло в интернет и ви е натрупало сметка извън европейски съюз" (шах и мат с пешката)


Какъв е модела че тия настройки не са като моите и на другите които писаха.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • jhoro
#54

(2023-11-07, 02:23:57)degman написа:  Какъв е модела че тия настройки не са като моите и на другите които писаха.

Последният от подписа "Honor view 20", аналог на huawei p30 pro (без камерата и дисплея). От 2г. имам софтуерна актуализация към андройд 11, но винаги я отхвърлям, когато се появи.     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#55

(2023-11-06, 23:36:44)niksanvn написа:  Явно, че отваряш една книга, прочиташ заглавието, отваряш последна страница и правиш "заключение". Наясно съм... а ти наясно ли си какво всъщност казвам?   А и едно уточнение за твърдението ти, че на андройд 10 нямало подобни неща.... Аз съм с андрЮ 10 и ИмаХ такива неща... Отново Факт (всъщност все с факти говоря) 

Пак бързаш, като пуле пред майка си!

Защо мислиш,  че като спреш "мобилните данни" и WiFi - телефонът не може да приема съобщения?
Или другото - че потребителските настройки са с най-висок приоритет?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • niksanvn
#56

Днес е планирано тестване на BG-ALERT в област Габрово. В продължение на половин час - от 12.00 до 12.30 ч., ще бъде излъчвано съобщение, съдържащо текст на български и английски език. Получаването на съобщението в мобилното устройство ще е еднократно и ще е съпроводено от специфичен звук и вибрация, дори при активиран тих (безшумен) режим.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
#57

(2023-11-07, 08:06:30)jhoro написа:  Пак бързаш, като пуле пред майка си!

Защо мислиш,  че като спреш "мобилните данни" и WiFi - телефонът не може да приема съобщения?
Или другото - че потребителските настройки са с най-висок приоритет?

Не ми се влиза в излишни и безсмислени спорове, които и без друго не са съществени. Съгласен съм с теб!

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • jhoro, Marto.g
#58

(2023-11-06, 21:35:38)jivkojj написа:  Ползвайте до Андроид 10. Там все още ги няма тези известия Wink

Да, ама НЕ!

Днес - първи тест, получен на три телефона. Двата са с Андроид 13 (разбираемо), но третия е с Андроид 6!

Прилагам снимки на екрана.

       

Телефонът е офлайн отвсякъде - нито мобилни данни, нито WiFi.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#59

През 90 те Слави Трифонов и компания имаха предаване в неделя следобед, Ку Ку. Култово предаване. Обаче веднъж решиха да симулират ядрена авария в АЕЦ. Много народ изплашиха, даже имаше дето почнаха да пият йод.
Продължавам да твърдя, че от известията ще има само негативи. Напълно безполезни. Създадени с цел всяване на паника, психоатаки от същите архитекти създатели на Н.О.Щ. Помните ли генерал Годжи с черната униформа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на drakkar за това мнение:
  • niksanvn
#60

(2023-11-06, 21:15:35)degman написа:  В смисъл? Аз не получих конкретен отговор дали има някой със спрени известия и да го е получил...
При мен тестовите нотификации бяха изключени. Но въпреки това онзи ден го получих.

 
#61

Какво те кара да мислиш, че не е трябвало да получиш съобщението днес?

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • jhoro
#62

(2023-11-07, 20:18:33)Константинов написа:  Какво те кара да мислиш, че не е трябвало да получиш съобщението днес?
Днес нищо не съм получавал. Ставаше въпрос за получаване на тестовото съобщение, което беше пуснато по погрешка преди няколко дни.

 
#63

(2023-11-07, 20:25:41)NoMaD написа:  Днес нищо не съм получавал. Ставаше въпрос за получаване на тестовото съобщение, което беше пуснато по погрешка преди няколко дни.

Днес беше само за област Габрово!
За другите области - по график
Цитат:
  • 14.11.2023 г. (вторник) – за области Видин, Враца, Ловеч, Монтана и Плевен;
  • 15.11.2023 г. (сряда) – за области Велико Търново, Разград, Русе и Силистра;
  • 16.11.2023 г. (четвъртък) – за области Варна, Добрич, Търговище и Шумен;
  • 21.11.2023 г. (вторник) – за области Бургас, Сливен, Стара Загора и Ямбол;
  • 22.11.2023 г. (сряда) – за области Благоевград, Кюстендил, Перник, София и Софийска област;
  • 23.11.2023 г. (четвъртък) – за области Кърджали, Пазарджик, Пловдив, Смолян и Хасково;
  • 29.11.2023 г. (сряда) – национален тест в цялата страна.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#64

Аз получих вчера, бях в стола и се разпищя масово на всички, паника нямаше. Не виждам с какво може да всее паника това като навсякъде се казва, че ще има такъв тест.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • jhoro, sapiora
#65

Аз също смятам, че вече достатъчно масово предупредиха, че ще се тества за да има каквато и да било паника.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
#66

Темата, според мен, е за заключване, че даже и изтриване.
[-] 6 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • Dowper, Ivan_Bonev, kayovas, milss, pehlivanovv, skysoft
#67

И според мен тази тема трябва да се изтрие или заключи. Вече почти две седмици по телевизия, печат се говори по тази тема и най-простите хора разбраха какво е станало и какво предстои. Само тук въф форума още нищят темата и пишат простотии.
[-] 3 потребители изказват благодарност на nikolaykk за това мнение:
  • Dowper, Ivan_Bonev, skysoft
#68

Ще се вслушаме в предложението ви.
Ключ.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 5 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Dowper, milss, Plamen11, sapiora, vlaf
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)