Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След отключване на дисплея показва различни елементи
#51

Здраейте,

Онзи ден подадох отново сигнал и този път ми отговори човек, а не софтуер.
Ето, какво ми отговориха.

Уважаеми клиент,
Благодарим Ви, че се свързахте с нас. Оценяваме възможността да Ви помогнем.
Бихме искали да Ви информираме, че няма настройка която да зададе автоматично отваряне на приложение, след отключване на телефона. Единствено, се страртира така, ако е било последното използвано и не е затворено преи заключване.
Молим също да се уверите, че е включена функцията от Настройки > Дисплей > Защита срещу случайно докосване.
Благодарим Ви, че използвате нашите услуги. Вашето удовлетворение е много важно за нас.
С уважение,
Центърът за обслужване на клиенти

Днес им отговорих на имейла help@apps-support-samsung.com, с молба да подадат сигнал на techical support за да прегледат приложението, което управлява дисплея.

Мога ли да ви помоля, всички които сте засегнати от този проблем също да изпратите по един имейл съ сигнал за проблем.

Благодаря ви предварително!

Пишете в темата, ако сте изпратили и вие имейл. Ще пиша веднага щом имам отгововор.
Цитирай
Аксесоари
#52

Има версия на One UI Home 15.0.05, която не е достигнала до всички територии. Поне при мен със SEK/Украйна не е.

Може да са управили проблема в нея, да се надяваме.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#53

Според мен не са пипали нищо в тази посока.
Върнах Google Discover страницата и след отключване, било то с отпечатък или лицево, отново има случаи на въвеждане там вместо на Хоум страницата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#54

(2023-11-30, 06:08:11)kayovas написа:  Има версия на One UI Home 15.0.05, която не е достигнала до всички територии. Поне при мен със SEK/Украйна не е.

Може да са управили проблема в нея, да се надяваме.
Ето я новата версия за БГ

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#55

Здравейте,

Инсталирах новата версия, НО проблема все още продължава. Мисля да опиша ситуацията в Galaxy store и ако не го оправят, разделям се с телефона. По-голям боклук от тоя не съм имал. Платих 1500 лв. за телефон, който уж е S серия, а работи със супер дразнещ проблем. Днес го отключвам, имам няколко секунди да проверя нещо и телефона е влезнал в камерата чак в дълбоките настройки. Разочарован съм от suporta им и от цялото изживяване. В крайна сметка има и други телефони с тези размери и няма да ми пречи, че не е S. Момента от платената цена, очакванията и проблема, който сервира тази марка, няма да ме накара повече да си дам парите. А това S23Ultra гледам днес модела - това е толкова грубо на визия, туч, асоциация на войнишка метална каска минала през преса. Жалко.

Хубава вечер!
Цитирай
#56

Телефона е чудесен! Сменял съм какви ли не марки и модели... Не бива тъй с лека ръка да се отхвърля нещо добре направено! Този бъг е софтуерен и се случи след последната актуализация! При мен продължава... Преди малко при отключване ми отвори календара. Струва ми се, че след последния ъпдейт се получи някакъв конфликт м-у приложение или някаква опция-например "анимация при отключването с пръстов отпечатък". Мисля си за нея, понеже телефона отваря приложения, които са в обсега на пръстовата анимация. Сега я изключих и пак ще го следя. Ако не е от нея, ще продължавам с изследванията... Smile Дано оправят проблема при следващата актуализация, да не си блъскаме ние главите! Wink

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#57

Здравей,

Телефона има редица недостатъци, които го правят туч. Ръбати форми, които го правят зле на пипане и усещане. Ниакво бизнес излъчване, тежък за размерите си и пълен с неефективни опции, полезни за безделници. Бутоните са твърди и с грубо управление, също и те ръбати. Като го сложиш в джоба и ти се очертава, като консерва, ако беше с обли форми и завършени обли финиши, на усещане при допир ще ше да придава красиво усещане. Сега без калъф ръби на кожата на ръцете. Камерата не отговаря на очакванията. В телефоните преди, като Siemens едно време живееше технологичната мисъл и инженерен напредък. Днес, в сегашните живее маркетинга.

Драги читатели, аз ви препоръчвам да не си купувате S серията, защото ще сте разочаровани. Потърсете друг телефон. Никой, който е платил 1800-2000 лв за туча S23 всички модификации няма да му признае недостатъците, а предпочита тихо да ги пренебрегва и "забравя", други живота им минава в чакане на поредния кух ъпдейт, който ще им поправи телефона за 2000 лв. 

Когато го избирах минах през два магазина на Samsung store и израженията и поведенията на продавачите бяха толкова изпълнени с насмешка, че чак сега се усещам защо. Телефона не струва тези пари и човек, който знае му е ясно. Впрочем нито един от тях не ползваше Samsung, техните криеха ги зад касата, за да не виждат клиентите, че ползват различни марки. Изваждаха по един дъми модел или жив модел опоскан и омърлевен целия и ти го даваха сам да си направиш презентация. Хората са наясно. Пълен trash е това. След 2 месеца ползване, само съжаление и огорчения. Некомфортно ползване на телефона! Ако мога да го продам още утре, да се отърся от тоз туч, ще съм щастлив.

Хубава вечер!
Цитирай
#58

За S23 не мога да твърдя нищо, аз съм с Ултрата. И въпреки това проблема е един и същ...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#59

Преди да купя този туч, влезнах в Plesio и видях модел, който е супер лек, всички екстри на заряд, удобен, плавен на работа с 600 лв. по евтин, сега съжалих, че не си го купих. Пожелавам си някой заблуден утре да ме спре пред входа на път за работа, да ми купи телефона - веднага му връщам 200 лв. и с остатъка с такси отивам да си купя работещ телефон. Единствената разлика между A и S серията са чиповете и в камерата. Останалото е в цената за заблудените вярващи. Купуваш S серия и си прецакан. Чудих се дали да не си взема S22, но две неща ме разубедиха, чиповете са енергоемки (това не знам колко да го вярвам от продавачка) и грозния гръб, там еддна подложка на камерите има, с три остри ъгъла и един заоблен, което фактически прави телефона отблъскващ.

Всъщност се замислих колко хора познавам, които носят Samsung и други с различни марки. И открих разликата - първите са заблудени, вторите са мислещи хора. Жалко, че попаднах при първите. Не зная, как човек може да плати 2000 лв за боклук и да не го дразни, че не работи правилно. Направо се чудя... Дано никога повече да не правя тази грешка...
Цитирай
#60

(2023-11-30, 22:11:47)Arsenal написа:  Здравей,

Телефона има редица недостатъци, които го правят туч. Ръбати форми, които го правят зле на пипане и усещане. Ниакво бизнес излъчване, тежък за размерите си и пълен с неефективни опции, полезни за безделници. Бутоните са твърди и с грубо управление, също и те ръбати. Като го сложиш в джоба и ти се очертава, като консерва, ако беше с обли форми и завършени обли финиши, на усещане при допир ще ше да придава красиво усещане. Сега без калъф ръби на кожата на ръцете. Камерата не отговаря на очакванията........

Точно такъв ми харесва телефона. Ако бях с "меки китки" и на мен щеше да ми е неудобен.

(2023-11-30, 22:11:47)Arsenal написа:  ...... Ако мога да го продам още утре, да се отърся от тоз туч, ще съм щастлив.

Аз съм готов да те избавя от мъките и още утре го вземам, но на цената на туч (каквото и да значи това).

1916 
Цитирай
#61

Още един пример, че си прецакан. Обадих се на техническия отдел - някакъв се включи на линията с обяснения, че "камерата била долу", четете глупостите, като отговори на техникал съпорта им, за пръв път чувам, че след всяко отваряне на приложение, трябва да го затворя от мемори и трето, вижте резултата от последният ми опит да потърся помощ. Не желая да съм заблуден повече. 

Нека хората с готови пари помислят, преди да си купят телефона. Мислещи и немислещи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#62

Определено нещо си се объркал за телефона. 23 серията са едно от най - доброто на пазара и в момента. Имам оплакване само от тъпия One UI 6 и разни дребни неща свързани с него и Android 14. Или връщай телефона за гаранционно обслужване или го продавай. Разбрах че си недоволен но това е нещо дребно. В сравнение с S7 Edge когато след един ъпдейт батерията почна да държи няколко часа с половин час дисплей на мобилни данни - това вече е проблем. И аз минах на друга марка тогава но след над година две ползване и бях бесен защото телефона наистина беше буквално неизползваем освен за разговори. Все още държи цена телефона, тъкмо е време да го купи някой който ще му се радва. Преди да излезе 24 серията.
Цитирай
#63

@Arsenal,
Колкото повече е у теб телефона, толкова повече ще търсиш кусури и ще се самонавиваш. Отделно, такива като нас, които го харесваме и нямаме проблеми ще те убеждаваме, че проблема може да е в тази точно бройка, която е у теб, а и може грешката да е у теб като потребител. Затова, да не се тормозим един друг, най-вече ти да не се ядосваш, продавай този "туч" и мини на значително по-добра за теб марка и модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#64

Интересна идея е това за пръстовия отпечатък и анимацията. Аз лично я изключвам, защото ми е ненужна, но я включих, за да пробвам. Точно около обхвата ѝ съм сложил две приложения и от снощи съм го отключил сигурно 50 пъти и нямам този проблем. Google Discover ми е деактивирно и може да е някаква комбинация между двете. Пробвайте да изключите и двете и да видим дали оправя нещата. Също така какъв е лейаута на десктопа на телефона - Home and Apps screen или Home screen only? Може да пробвате и с тази опция някакво разместване на настройките и да видим дали и това има връзка.
Цитирай
#65

При мен проблема е забелязан единствено при Discover, махна ли прозореца, нямам никакви проблеми със стартиране на странични приложения, както други са коментирали.
Иначе съм на опция Хоум и с плъзване за менюто с приложения.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#66

Здравейте,

Да обесня, какво означава туч - това е нещо голямо, грубо, надвхърлило естествените си размери, старо радио с дървена кутия и крака, голям ръчен часовник, кола комби, нещо, което зарсди големината си не върши никаква работа и повече пречи. Това е туч.

Спрях анимацията - проблемът продължава! Вчера си поиграх с S22, много по-удобен на работа телефон, единствено гърба с камерата е с леко дубайски изцепки и една лайсна, която визуално го загрозява. S23 в ръката без калъф ръби. Не може с една ръка да го ползваш, трябва с две ръце, като ватман който държи дръжката с две ръце и завива.

Така, пред мен стоят две възможности - утре в сервиз или OLX. Ако го оправят, е ок, въпреки, че ме съмнява. Просто ще го закачат и ще прегледат статистическите записи от операционната с-ма и ще ми кажат "Господине, вашият телефон е здрав!"

Много чудно, как S22 работи със същата версия на app-а за екрана и няма проблеми.

Това е до тук и финална история с един туч! Абсолютно непрактичен, неудобен телефон с реална цена 180-200 лв. Не съм от тези потребители, които ще дам парите си за най-висок клас техника и ще приемам, нещо което не работи за абсолютно нормално.

Не виждам смисъл утре като занеса туча на сервиз, след това да вляза тук да ви пиша...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Arsenal за това мнение:
  • nati71
Цитирай
#67

Имай предвид само, че като сложиш S22 на масата и заради тая гърбица в ъгъла ще танцува бурлеска Smile Задължително ще ти трябва калъф, а ти май не им беше фен. Иначе ти пожелавам успех, но е добре да се знае, че чисто технологично S22 е по-назад.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • Arsenal
Цитирай
#68

И аз установих, че проблема не е от анимацията на пръстовия отпечатък. Вчера отново ми изскокна приложение. Arsenal, ти с каква лента за навигация си? Бутони или жестове за плъзгане. Ако си с жестове/плъзнете отстрани и отдолу, "чувствителност на жестовете" увеличена ли ти е?
Аз съм с "one hand operacion", вместо с оригалната лента за навигация и въпреки всичко съм я оставил в тези настройки с една идея по-голяма чувствителност. Така съм я оставил преди да инсталирам "One hand operation". Вчера намалих чувствителността на най-малка, та да видим...Просто търся съвпадения, за да открием проблема...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#69

Привет,

при мен е с бутони и съм с one hand operacion. За мен проблема е 100% софтуерен, дали някое приложение, което не е Начален екран на Samsung или някой сензор подава грешна информация... На няколко пъти ми прави впечатление, че като го мушкам в джоба извибрирва за секунда. Сега инсталирах и recovery booster за приложения и отново същата работа. Проблема не е от нашите потребителски настройки, а от самия софтуер. И питах няколко users на S22, S22ultra, S23Ultra за проблема и не споделят оплакване. Друго забелязвам, като често работя не се визуализира проблема, като оставя туча за 15-20 мин и хоп проблема излиза. Сега дори излизам от банята и пак да тествам, хоп и туча ми отваря калулатора.
Цитирай
#70

Колеги, ако ви се занимава пробвайте да изключите one-handed mode-a, активирайте жестовете вместо бутоните за навигация и изключете настройката за сензитивност на екрана (тази дето е в настройките на Display). Така може по логиката на изключването да го видим какво е.
Gesture sensitivity го оставете на втората от четирите опции (те сa 4 точици от lowest към highest). Нищо чудно да е някакъв бъг в One-handed mode-a. Тази функционалност може би се ползва по-рядко, защото телефонът и без това е компактен и нищо чудно да няма достатъчно оплаквания от множество потребители.
Цитирай
#71

Сутринта, след отключване ми бе отворено "One hand operation" Идеята на mkoev е добра. Понеже и 2-мата с Arsenal сме с one hand operation е добре да се изключи, и да видим... Направо я деинсталирах засега.

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#72

Аз съм с One hand, но нямам проблем. Имам други два проблема след ъпдейта. Не се изпълняват коректно някои рутини. Другия проблем е с Wi-Fi разговорите. Посочил съм обажданията да са през мобилната мрежа и при липса на такава тогава да са през Wi-Fi, но при мен винаги са през Wi-Fi когато съм свързан към домашния интернет.

1916 
Цитирай
#73

Чак сега ми направи впечатление, че вие говорите за приложението One handed Operation, а не за вградената функционалност One handed mode.

Като погледна за One handed operation и виждам наистина доста благинки, но и доста от функционалностите ми сякаш биха причинили проблемите, за които говорите на основата на вашите настройки. Нищо чудно още да не е оправена за One UI 6.0. Направи ми впечатление, че с Long Swipe активираш Task switcher. Видях още, че можеш да му задаваш зони подобно като на edge panels, в които да се изпълняват различни неща чрез swipe - преден ап, да смениш ап, да пуснеш ап и т.н. Направете и верно един uninstall и да видим дали ще изчезне проблема. Бийте и един рестарт за всеки случай след uninstall-а.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • vanboy
Цитирай
#74

Съвсем наскоро ми направи и друго лошо впечатление, а то е, че намирам звука за звънене на тих режим, мисля след отговор на обаждане се случва. Днес поне няколко пъти ми го направи.
Аз не съм със странично приложение за работа с една ръка, а съм махнал навигационните бутони и ползвам фабричния вариант за жестове.

П.п. Е до момента от поста съм на почти всеки разговор и сменя на безшумен режим.

П.п.2 Хванах някаква зависимост, телефона ми стои на бюрото на стойка и днес при много от обажданията отговарям чрез спийкъра. В момента в който отговоря, звука за позвъняване отива на безшумен режим, съответно като затворя не се връща в състоянието в което е бил.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#75

Да не ти е от часовника или приложението за часовника?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)