Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra - слухове и коментари

Никой не говори за общата практика, а конкретно говоря за себе си. Натоварването идва не от х- ките на дисплея или зрението ми, а от взирането за дълго време в малък текст и т.н..
Що се отнася до размера, да имам голяма длан и не ме бърка размера, да му мислят тези с женски и детски ръце. Smile
Цитирай
Аксесоари

(2024-01-22, 09:28:27)RoboCop написа:  Никой не говори за общата практика, а конкретно говоря за себе си. Натоварването идва не от х- ките на дисплея или зрението ми, а от взирането за дълго време в малък текст и т.н..
Що се отнася до размера, да имам голяма длан и не ме бърка размера, да му мислят тези с женски и детски ръце. Smile

С голями ръце ще ви е удобен за ползване но за носене няма как да ви е удобен.Проблема е че Самсунг налагат голямият размер който е нишков и не оставят избор за масовият случай който иска флагмански модел.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Няма как в малък корпус да се набутат всички екстри и иновации и да работят добре, батерия, охлаждане и т.н. Всичко си иска място (особено камерите).

По- малък телефон, по- орязани параметри, свързани са нещата.

И аз искам да има избор за хората, но някои неща заедно са несъвместими.

Спирам да спамя повече в темата. Smile
Цитирай

За тези, които ги притеснява качеството на камерите на новите модели. Ъпдейтите вече са на ход. Първата актуализацията на софтуера ще бъде достъпна във вторник, 23 януари. Тя ще подобри производителността и функционалността на камерата на цялата серия на Samsung S24.

Източник

 
Цитирай

(2024-01-22, 09:45:39)RoboCop написа:  Няма как в малък корпус да се набутат всички екстри и иновации и да работят добре, батерия, охлаждане и т.н. Всичко си иска място (особено камерите).

По- малък телефон, по- орязани параметри, свързани са нещата.

И аз искам да има избор за хората, но някои неща заедно са несъвместими.

Спирам да спамя повече в темата. Smile

Пиксел 8 е малък с голяма батерия, като на 6.6 инчовото 23+ и място за камери не знам колко има ама снимат по-добре.
Айфон 15 про и той така....така че може и е въпрос на оптимизации
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • bobbymarinovv, greenandroid, sapiora
Цитирай

Тая година плюса е най-добър от всякога, ако някой мисли за си купи по-удобен телефон сега е момента...

А иначе Ексинос-а изглежда доста ок тая година, за първа година става за гейминг, което говори доста добре. Ултрата от друга страна по всички тестове казват, че грее повече от айфон и S23U, което грам не ми харесва. Имала почти двойно охлаждане, обаче титания не провежда температура, а пиковата температура e в рамката на S23U. Общо взето рекламират тая охаждаща пластина/камера, но не се споменава, че я има не за да подобри, а спаси положението след титания...

Камерата е по-добре, но отновно много далеч от китайците....вечер като види зор и всичко става лилаво, цветовете не са уеднаквени в различните режими и са прекалено изкъклени за поредна година, не се спряха с тая преекспозиция... За съжаление макар софтуера да е главния проблем, хардуера също е доста зад Oppo, Vivo и Xiaomi.

Общо взето 10% ъпгрейд спрямо миналогодишния модел може да се каже.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • airbus, greenandroid
Цитирай

Тестовете сочат точно обратното. Galaxy S24+ на Exynos 2400 губи до 40% от производителността си за по-малко от 10 минути при активно натоварване, като в AnTuTu губи от Snapdragon 8 Gen 3 и загрява даже до 43°C още в начална фаза на тестовете.

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • bruckshot, greenandroid, kayovas, OliQueenBG
Цитирай

(2024-01-22, 11:14:17)100 написа:  Камерата е по-добре, но отновно много далеч от китайците....вечер като види зор и всичко става лилаво, цветовете не са уеднаквени в различните режими и са прекалено изкъклени за поредна година, не се спряха с тая преекспозиция... За съжаление макар софтуера да е главния проблем, хардуера също е доста зад Oppo, Vivo и Xiaomi.

Общо взето 10% ъпгрейд спрямо миналогодишния модел може да се каже.

Да беше само ливалото. Изостава в макрото, при 10 приближение, а вечерните са ужас за Ултра флагман Lol


 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Гледах тестове на S24 ultra , S24+ и S23 ultra. Ексиноса 2400 по резултати е точно между двата дракона gen 2 и gen 3. Дава леко по-добри резултати от gen 2 и една идея по-слаби от  gen 3.
Иначе да си призная нещо ме разочароват самсунг. Трудно ми е да свикна с ръбатия дизайн. Ще си ползвам  S23 ultra още 2,3 години. Но не направят ли нещо кардинално, то след 15г ползване на марката ще ги сменя с един про макс.

Galaxy S23 Ultra Phantom black 512GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на wer_aac за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Без реалното ползване на ексиноса 2400 аз за себе си не съм сигурен. За мен опцията да си взема S23 ultra сега стана още по-актуална. Така или иначе повече от 2 години много рядко карам с телефон.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-01-22, 13:00:06)NoMaD написа:  Тестовете сочат точно обратното. Galaxy S24+ на Exynos 2400 губи до 40% от производителността си за по-малко от 10 минути при активно натоварване, като в AnTuTu губи от Snapdragon 8 Gen 3 и загрява даже до 43°C още в начална фаза на тестовете.

Последния loop са абсолютен кантар като Gen3 губи повече защото стартира от по-високо. А иначе пърформънса не е никак добре на първите ревюта за Gen3, за основно затова се впечатлих от Ексинос-а, първа година става за гейминг и то е сравнимо с ултрата.

CPU теста на ултата е леш също, пада до 60% и под дори за 20мин. Това 1,9Х по-голямо охлаждане ще е само за да компенсира титания...
Цитирай

Абе всеки само за гейминг пише,какво толкова играете на телефони?
[-] 2 потребители изказват благодарност на toem84 за това мнение:
  • greenandroid, sapiora
Цитирай
Tongue 

Този пич прави добри и описателни сравнения през неговия си поглед.
Но самсунга определено има какво да се желае , предполагам , че с някой - друг ъпдейт , ще се нагоди.

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

(2024-01-22, 18:50:40)toem84 написа:  Абе всеки само за гейминг пише,какво толкова играете на телефони?
И аз не знам, защо акцентират все на това. За мен телефоните са основно за гласова услуга, снимки и още няколко неща, а който иска гейминг, за него си има отделна категория, където влизат например Asus ROG Phone 7 или Red Magic 9 Pro, но не и някой телефон от серията S24.

 
Цитирай

(2024-01-22, 18:59:01)NoMaD написа:  И аз не знам, защо акцентират все на това. За мен телефоните са основно за гласова услуга, снимки и още няколко неща, а който иска гейминг, за него си има отделна категория, където влизат например Asus ROG Phone 7 или Red Magic 9 Pro, но не и някой телефон от серията S24.

Проиграваме чат - пат. Big Grin  Като конзола с джойстик и мятане на образ към телевизор. Wink

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Galaxy S24, Galaxy S24+ Galaxy S24 Ultra - тест за автономност.

 
Цитирай

(2024-01-22, 18:50:40)toem84 написа:  Абе всеки само за гейминг пише,какво толкова играете на телефони?

Аз не играя също или е веднъж в месеца ако чакам някъде. Но също ползвам Genshin Impact  за тест на всеки нов телефон, защото това показва бързо и лесно какво може или ще се случи лятото като загрее в колата или на слънце телефона. Това е най-бързия и лесен начин да се провери колко бързо и как идва тротълинга.
За сравнение С22У беше неизползваем почти лятото, интерфейса започва да лагва буквално след минути браузинг из менютата или веднага като го взема от колата. 

Не знам, за мен пърформънса и да не лагва за щяло и нещяло от топло ми е най-важното. Още една причина да е важно това, е че OneUI е много тежък и неоптимизиран скин и за не лагва е добре имаме всичката процесорна мощност, която е възможна.

пс Сега излезна и поредното ревю от Tech Spurt, който далеч не е критерии, но също споменава, че греенето е доста въпреки уж подобреното охлаждане. Реално 70% от ревютата споменават този факт.
Цитирай

Samsung Galaxy S24 Ultra - Видео.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Maxpainus
Цитирай

Забелязахте ли факе снимките с отблясъците. Изкарали са, че дисплея на С23У за нищо не става, а 24У е върхът.. Big Grin

Смешна история, ще ги видим един до друг на живо, та да се посмеем.. Smile

Единственият реален ефект би се получил при преминаването към сапфир, но той си има други слабости.. Wink
Цитирай

Ако ползваш S23 Ultra няма много смисъл , даже никакъв за uprgade. За мен обаче сред първоначално тестване на Plus и Ultra версиите още като демо бройки на едно друго място, стигнах до следните изводи:

+Новия anti-reflective екран на Ultra-та е брутален, намалят се доста отраженията в екрана и това носи плюсове за батерията. Ако сте на ярко, осветено място и върху екрана ви има много отражения, какво правите? Вдигате яркостта за да видите информацията върху него. Сега не е нужно, защото дисплея е по-видим при подобни условия без вдигане на яркостта. Така естествено се пести батерия, защото можете да го използвате и при по-ниска яркост.
+10x е по-добър от перископа от 22/23 при по-ниско осветяване. На светло мисля, че са на равно или 10x перископа е една идея по-добре, но на ниско шума е в пъти по-нисък при новия хибриден вариант. Очарован съм. 10x при 22 например никога не е вършел нещо свястно при ниска осветеност, даже и на залез - не. Само през деня. Това вече не е точно така.
+10x при Plus варианта се справя много по-добре от 22/23 Plus. Хардуера е същия, разбира се но резултата при моите тестове (снимки нямам в момента, всичко е сравнено на момента и то преди премиерата, т.е. не бих издал откъде и как и всеки да си преценя дали да вярва или не) е силно за новия S24. Много по-чист образ, минимум шум, повече детайл. Не е 1:1 с оптичния 10x но е много, много добро. Основната камера също се справя по-добре с HDR и сенките, нещо, което сякаш не ми харесваше досега. Да напомня, че хардуера не е променен, но SoC, и съответно ISP са нови, и като сложиш новите AI оптимизации - Samsung взимат максимума от този хардуер.
+S24 Ultra всъщност прави правилния избор с повторното използване на HP2 сензор. Да, не е променен, но S22 Ultra ползваше HM3 от S21 Ultra, нали? И въпреки това, резултатите бяха доста по-добри. Много по-точни цветове, по-нисък оversharpening и не знам тук какво точно е променено или пипано в 200MP детайла е доста по-добър спрямо 23 Ultra, side-by-side. Краищата не са толкова омазани и имаш повече площ в висока детайлност във висока резолюция, фокусирането е подобрено. Напомням също така, че S20 Ultra с Exynos 990 също имаше разлики от SD 865 в снимането макар и да са едно поколение, в/у един и същи модел и сензори. ISP е изключително важно и подценено. Камерата на 24 Ultra е това, което трябваше да бъде при 23.
Най-сетне ми хареса.
+Предпочитам извитите екрани, но не мога да отрека колко красиво и симетрично е всичко при 24 Ultra. Страхотно усещане и матова рамка, оставяща минимум пръсти за разлика от тази на iPhone. Много солидна изработка. Предната камера ми се видя по-малка като физически размер спрямо предходната, с малко. Не знам аз ли си го въобразявам, един до друг ми се видя по-малка.
+Exynos се справя отлично на тестове и всъщност е на ниво с дракона. Не усетих никакво греене или каквото и да било покрай работата си с у-вото.
+7 години ъпдейти. С 20-та серия имахме 3, след 21-ва - 4, а сега и цели 7. При това пълноценни , не само security.
+Предполагам поради горното но Plus вече започва с 12GB RAM (всъщност и завършва с толкова). Малкия също има опция с 12. Най-сетне се върнахме към времената от S20, където можеше да имаш всеки модел с 12GB RAM, а не само Ultra-та, да речем.
+Последно поколение процесори и вдигнатите до 4900 батерия на Plus модела, заедно с QHD екрана го правят убиец. Да, разликата до S23 Plus с Full HD надали е забележима, даже всъщност не е - но, хей - повече батерия и екран!

Всъщност новата серия няма минуси. За мен това е една от най-добрите им серии ever.
[-] 10 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • BeyondHorizont, bobbymarinovv, bruckshot, karas, Maxpainus, niksata91_09, sapiora, scorceni, slavia_13, Victormihov
Цитирай

Galaxy S24 Ultra - Поглед отвътре.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

В gsmarena промениха малко спецификациите, свързани с дисплея. Оказа се, че все пак съотношението е променено на 19.5/9 вместо досегашното 19.3/9 при 22 и 23 Ултра. Това от своя страна е намалило работната площ до 113.5 кв.см. от 114.7 кв.см. Въпреки това ширината се е увеличила до 79 мм. SBR е спаднало до 88.5% при новия модел ( при 22 Ултра е 90.2% , при 23 Ултра е 89.9% ).
Разбирам, че по отношение на яркост, отблясъци и т.н. дисплея на новия е много по-добър, но по отношение на габаритите се върнаха някде през 2020г., което е леко срамно. Дори епъл наблегнаха на това тази година с 15 про.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Интересно ми е, кой от двата режима на екрана използвате: Жив (vivid) или естествен?

Забелязах, също така, доста теми в реддит и чуждестранни форуми за проблеми с цветовете на дисплея, и че vivid режима им не работи, както и проблеми с пикселирането и зеленикави нюанси.

При мен нямам никакви проблеми, живия цвят ми допада като опция и има видима разлика.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)