Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra - слухове и коментари
#26

(2023-04-28, 04:07:19)stashekm написа:  Samsung-просто масово????Мартине...ако говорим за сериозен корпоративен гигант в зоната на Андроид това са именно корейците!Те скочиха на нивото както бяха едно време Нокиа..Моторолла е просто издънка.
Проблемът им е предсказуемия срив на цялата операционна система-отворения код (независимо от основата му) си остава ахилесова пета!Ябълката е готова да им го върне тъпкано!

Ще им го върне как? Ябълката изоставиха проекта Айфон преди 3г, нищо ама нищо ново няма. Ще пуснат и тази година точно едно голямо НИЩО, същата манджа с usb-c ограничено да зарежда само от техните кабели без никаква опция за копиране на данни. Имат хубава камера и телефон с 0 екстри, по-скоро е мултимедийно устройство за 3000лв. 
Да това с Андроид, че бил скапана основа са думите на Джобс: "Ще изхарча и последният си цент за да унищожа това недоразумение Андроид". Унищожи го, видяхме. Приказки изтъркани от 1001 нощ, Андроид е в разцвета си, няма по-добра система в момента, само съжалявам за едно, че не я доразвиха и за домашното PC.

Ябълките не ги търси повече, те правят филми и сериали.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 5 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Dowper, g1kata, jivkojj, Marto.g, scorceni
Цитирай
Аксесоари
#27

Apple всъщност са изключително хитри и си печелят от "феновете" стабилно. Всяка година - същото с леки подобрения и да стигнеш до 2022 г. за да откриеш, че смартфона може да има повече от 12MP, да сме 2023 и да продаваш не-pro моделите си с 60hz екрани за 2 бона и това да е нормално и не само, а ми и тази година ще е същото с 60hz , което е резил. Когато си играеш на Android китаец за 350 лв. със 120hz екран и после iPhone 14 ти се види лагав за 2 бона заради опресняването...безценно. Такива маржове , всяка година да продават едно и също без да вложат особена дизайнерска мисъл или някаква иновация, нещо смислено - на час по лъжичка, след 2-3 година може да има 120hz, нищо, че Asus вече имат 165hz ROG 7, айде сега...

И си изкарват луди пари и така. Ти ако всяка година можеш да продаваш едно и също по-скъпо и по-скъпо с минимални разлики "да не се забележи" и с един нов цвят няма ли да го правиш? То даже производителите при Android са в истинска конкуренция и се чудят какво да изкарат - едните 165hz, другите 1" сензор, третите 200MP... само ябълките дремят на 60hz за не-Pro моделите и пак ги продават успешно.

Щом се харчи и така баницата с по-евтините продукти вложени в нея, ще се харчи...

Щом има кой да го играе хазарта, ще има и кой да му вземе парите. Ако им паднат продажбите ще се замислят къде са, въпроса е, че народа се изби за тия iPhone-и. Да, имат си плюсове и хубави черти, не отричам. iMessage и iCloud си остават едно от нещата, които са просто измислени брилянтно. Батериите им си държат и това е факт, звука им е на високо ниво, екраните ми идват безцветни сравнявайки ги с AMOLED на Samsung-ите но при ябълките са калибровани различно, аз харесвам по-цветистото.

Та, да. Стига за тая ябълка.

Аз искам да видим 1" сензор поне в S25.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Marto.g, scorceni, Victormihov
Цитирай
#28

И като го видите този 1 сензор какво ще стане? Имат го вече доста модели на различни марки и абсолютно нищо впечатляващо дори и изостават от Apple и Samsung. Китайците никога ама никога няма да се научат как се прави софтуер, ако ще и два по 1 инч сензора на сложат. Във всеки Технополис може да се види на Виво модела с този сензор и какво много е впечатляващ ли е? 12S Ultra миналата година какво предложи невиждани до сега снимки ли? Да не говорим за поддръжката им в Европа пълна трагедия.....ъпдейти през 3-4 месеца.
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, OliQueenBG, scorceni
Цитирай
#29

За голям сензор е необходим и голям обектив и разстояние от лещите, все неща които са несъвместими с плоските телефони. В противен случаи се появява винетиране, мазане по краищата, хроматични аберации. Все неща, които се опитват да изправят със софтуер. Ама то на входа като идва вече мазало, трудно е да го направиш като все едно е снимано с обектив, тежащ поне 500 грама и цена повече от телефона.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • kayovas
Цитирай
#30

1" сензора е на светлинни години със 80% повече площ, а и самия сензор е Сони. Всички телефони с такъв изкарват много по-малко изострени и натурално изглеждащи снимки, shutter lag-а е много по-нисък, деттайлите са реално повече и на светло и на тъмно без значение по-малкото мегапиксели.
Софтуера нa китайците за най-басови (не портрети и т.н.) снимки всъщност е по-добър от нашия.

Лошото е че модула с лещите прави 15мм обща дебелина, както и че стабилизацията е компрометирана пак заради големите размери на сензора. Тая година всички реваха, че камерите били нарочно разместени при S23 че да не ставали кейсовете, а всъщност самата камера е много по-голяма заради минималното увеличение на сензорната площ и двойното увеличение на стабилизацията. Самсунг вероятно ще пробват и догодина с малкия сенсор и маркетинговата стратегия с 200мп, но каквото и да е размера има значение и всъщност е най-важния параметър.
Аз лично приемам недостатъците, защото телефона отговаря на много други условия, няма камера бъмп с размера на още един телефон и не се клати на бюрото. Реално бих бил доволен ако пооправят софтуера, защото определено има още доста потенциал в настоящия сензор.
Цитирай
#31

Добре да приемем, че на хартия е така както казваш, защо тогава резултатите от тези 1 инчови сензори са на нивото на нормален сензор от високия клас??? Къде са тези "светлинни години" ? Без да се заяждам наистина. Просто съм гледал доста снимки от тези сензори и в ревюта и в ръцете съм снимал с Виво X90 pro. Еми не я виждам тази космическа разлика, която казваш дори и изоставаше от S22 U. А за софтуера на китайците даже няма да коментирам този виц. Единствено софтуера на Huawei ми допадаше и съм ползвал тяхни флагмани.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#32

Софтуера наистина им куца но смятам, че това си има развитие. S25 Ultra вероятно ще продължи с 200MP сензор, ако не нов то подобрена версия на настоящия HP2 както миналата година с HM3 но и според мен има значение сензора. Комплектовайте 1" сензор с нашия софтуер и виж... ще станат нещата.

А за мазането по краищата - и сега се наблюдава, особено при S20 Ultra какво беше? Една остра линия фокус в средата и мазало извън него. Пооправиха го но и сега по краищата си има мазане колкото и да се оправя със софтуер, особено снимайки текст дори и при режима за документи няма как да си кривя душата , че по краищата се маже. Не сме кьорави.
Цитирай
#33

(2023-05-01, 22:03:10)martoo написа:  Добре да приемем, че на хартия е така както казваш, защо тогава резултатите от тези 1 инчови сензори са на нивото на нормален сензор от високия клас??? Къде са тези "светлинни години" ? Без да се заяждам наистина. Просто съм гледал доста снимки от тези сензори и в ревюта и в ръцете съм снимал с Виво X90 pro. Еми не я виждам тази космическа разлика, която казваш дори и изоставаше от S22 U. А за софтуера на китайците даже няма да коментирам този виц. Единствено софтуера на Huawei ми допадаше и съм ползвал тяхни флагмани.

Просто ако не си сравнявал наживо повечето ревюта са супер повърхностни и реално на екрана сравняваш н някакви картинки 480p. Тук там ако знаеш къде да гледаш можеш да видиш каква е истината, но накратко - детайла е повече, обработката е по-натурална, на ниска светлина цветовете са по-реалистични, нощните снимки изглеждат като нощни, скоростта е много по-висока. Тук предполагам не е темата, но можеше да пусна малко материал за сравнение...

За щастие тазгодишния 200мп макар да има детайл като за 25мп, всъщност е много по-добре от стария 108мп, затова се предполага, че ще го използват още една година поне. Честно казано много ми е интересно ако решат да скочат на 1" какво ще се случи с дизайна? От 11мм телефон как се скача на 14-15мм?
Цитирай
#34

Така или иначе е Note и не е най-тънкото нещо, S23 Ultra ми се вижда и като цяло по-дебел от 22 така, че ...едното за сметка на другото.

На мен все още 108MP ми харесва повече, тоя oversharpening и бледи цветове направо ми вадят очите, още на ниво preview във viewfinder-а. Не може такава рязкост, гадно е направо. Някои могат да не го забележат но Samsung се опитват да избият липсата на детайл с sharpening което просто не е начина. Честно казано очаквах 200MP сензор да е нещо повече от предходния но не го виждам това. Стабилизацията може би е единственото което ми допадна.
Цитирай
#35

(2023-05-02, 07:34:28)100 написа:  Просто ако не си сравнявал наживо повечето ревюта са супер повърхностни и реално на екрана сравняваш н някакви картинки 480p. Тук там ако знаеш къде да гледаш можеш да видиш каква е истината, но накратко - детайла е повече, обработката е по-натурална, на ниска светлина цветовете са по-реалистични, нощните снимки изглеждат като нощни, скоростта е много по-висока. Тук предполагам не е темата, но можеше да пусна малко материал за сравнение...

За щастие тазгодишния 200мп макар да има детайл като за 25мп, всъщност е много по-добре от стария 108мп, затова се предполага, че ще го използват още една година поне. Честно казано много ми е интересно ако решат да скочат на 1" какво ще се случи с дизайна? От 11мм телефон как се скача на 14-15мм?
Както казах сравнявал съм на живо! И много добре съм наясно кои ревюта са повърхности и кои не. И пак някаква суха теория ми цитираш и това е. Не ме интересуват техническите характеристика на сензора ,всеки грамотен за 2 минути ще си ги намери в Интернет. Аз си знам,че няма смисъл да се спори с някои хора Smile.
Цитирай
#36

(2023-05-02, 10:35:03)martoo написа:  Както казах сравнявал съм на живо! И много добре съм наясно кои ревюта са повърхности и кои не. И пак някаква суха теория ми цитираш и това е. Не ме интересуват техническите характеристика на сензора ,всеки грамотен за 2 минути ще си ги намери в Интернет. Аз си знам,че няма смисъл да се спори с някои хора Smile.
Кажи че нашия сензор е по-хубав и да оставяме темата... Smile Пускам техническата част на нещата, защото не е това темата за постове на снимки от други телефони. Двете се припокриват. И пак ще го кажа - компромиса с по-малкия сенсор е ок, стига да нагласят малко по-добре софтуера.

Ако недай си е Ексинос догодина пак ще е нещо екпериментално, защото наследник на 2200 едва ли ще има.....така какво се очаква в насока оптимизация и поддръжка? Ако и сензора е същия особено...
Най-вероятния сценарий е да направят нещо с другите камери и голямата реклама да се насочи натам....всъщност има ли в историята от последните години случаи да се сменя основния сензор през 1 година?
Цитирай
#37

Да не сме в детската градина на кой е по-хубав и най-хубав. Няма смисъл да оспамваме темата. Пожелавам ти още утре да си купиш някой от телефоните с 1 инчов сензор и да му се радваш на макс.
Цитирай
#38

(2023-05-02, 20:13:42)martoo написа:  Да не сме в детската градина на кой е по-хубав и най-хубав. Няма смисъл да оспамваме темата. Пожелавам ти още утре да си купиш някой от телефоните с 1 инчов сензор и да му се радваш на макс.
Спокойно можеш да си купиш произволно устройство щом не те интересува кое е по-добро, това е супер реално - и по-евтино и по-лесно. За който го интересува да прави снимки възможно най-близки до тези от истинска камера определено препоръчвам при възможност да пробва някой от "лошите" китайци...

При всички модели на Самсунг от А71 насам я има тенденцията да ползват пустия шарпенинг на макс, особено когато възможностите на сензора не стигат. Камерата на S23U за мен е неизползваема ако не се намали шарпенинга със страничното приложение. Хайде пускам една снимка на ауто в 12мп и автоматичен режим да се види каква е разликата в обработката, че ме изкарват луд някои хора:
[Изображение: sharpening.jpg]
Ето това е разликата между нашия и 1" сензор с "лошия" софтуер. И както вече казах с ръчни настройки С23 може да се направи да снима много по-близко, но само на светло. 
Размера и софтуера имат еднакво значение, догодина ще е нов корпус та ще видим...
Цитирай
#39

То не е само при Ultra-та, при S23/S23+ също е наличен този ефект, ама при Ultra-та се прекалява. Силно изсветлени, назъбени с един билюк рязкост и с блед цвят... направо не е Samsung.

Да кажеш, че сензора е зле, HP2 може мноого повече от това.

Надявам се да го оправят това със софтуер още тази година а не да се чака нов модел.
Цитирай
#40

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s2...east-asia/ По-вероятно е всички S24, S24+ и S24 Ultra да са с Exynos при нас, отколкото само S24 да е с такъв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Това беше ясно, че Снапдрагон ще е само тази година за Европа, повече не вярвам да повторят тази "грешка".
Имам извратеното чувството, че новият Ексинос ще е по-зле от Снапдрагон Ген 2.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#42

Според слуховете освен , че работят тясно с AMD са наели хора от там както и от Qualcomm но нека видим. Не е гаранция, че ще е с Exynos, според по-рано изтеклите данни 2024 трябва да е с дракон и след 2025 да се върнем към Еxynos. Интересно ще е ако се пробват една година по-рано.
Цитирай
#43

След две години трябва да е напълно нова разработка Exynos, а сега ще е просто подобрен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#44

Два ще са вариантите, 2200+ за S23 FE и чисто нов 2400 за S24 ако слуховете са верни. Аз пък защо мисля, че договора им с Qualcomm беше до 2025 и би трябвало да се случи както беше в началото по план - S24 Ultra със Snapdragon и 2025 вече новия Exynos.

Ще поживеем и ще разберем. Може пък и да е много добър, знае ли се. Историята е виждала всичко, при S7 Exynos дори беше по-добрия вариант. То са два варианта - или по-зле или по-добре. Или пък наравно, айде. Стига да не е по-зле нямам против.
Цитирай
#45

Значи ще си карам с S23U още години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#46

За гейминг като PUBG Mobile, Ексинос или Дракон? Кое е по-добре?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#47

Snapdragon. Попринцип хората предпочитат Snapdragon за всичко.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • johnterry7, OliQueenBG
Цитирай
#48

И аз ще се насоча към нещо различно от евентуалните S24 ако са с ексинос. Толкова съм им ползвал ексиноса, че трудно могат да ме убедят, че ще е добър.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#49

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...-s24-ultra От 3-кратен, зуумът ще стане 5-кратен при телефото камерата, 10-кратният ще се запази.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#50

Явно не - The Galaxy S24 Ultra does not feature a 5x telephoto camera.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)