Анкета: Какъв вид кафемашина предпочитате за кафе у дома? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Кафеавтомат
21.88%
7
21.88%
Еспресо кафемашина
28.13%
9
28.13%
Кафемашина с капсули
28.13%
9
28.13%
Филтърна кафемашина
3.13%
1
3.13%
Друг вид кафемашина
0%
0
0%
Нямам кафемашина у дома
18.75%
6
18.75%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв вид кафемашина предпочитате за кафе у дома?
#26

(2024-04-06, 18:50:28)hazART написа:  А какви кафета предпочитате? То там избора е почти неограничен:
Kimbo, Pellini, Lavazza Oro, Espresso, Tonino Lamborghini, Costa, Starbucks, Julius Meinl, Davidoff, Tchibo, Spetema и още много.

Съгласен съм за минералната вода особено ако преди това е ползвана чешмяна. Обикновено човек го разбира по трудния начин.

А това за капсулите и химията много отблъскващо звучи така написано.

Lavazza Espresso ,Crema e Aroma.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари
#27

Смес от Nova Brasilia+Lavazza Rossa или Kimbo.

Huawei P30
Цитирай
#28

В къщи съм с машинка с капсули Долче густо и сме доволни . А пия наполи стайл 13ка а жената кортадо. Вода се налива само и единствено през кана Брита. Когато съм на път в камиона имам ръчна кафе преса на Wacaco nanopresso. Прави чудесно еспресо.. цаката е само да я подгрееш.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#29

(2024-04-06, 22:54:04)bajchoni написа:  Забелязъл съм доста големи разлики при различни марки машини с еднакво кафе които донякъде се неутрализират със заигравка с мелницата и температурата на водата,но все пак ги има.

Тпоред мен - това е отговора.
Да си намериш комбинацията - марка кафе + едрина на смилане + малка и вид машина + вода.
Естествено и вкусът на човека.
Поговорката е - "Разбира ти свиня от кладенчова вода".

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • bajchoni
Цитирай
#30

Кафе и чай направени с филтрирана вода е по-хубаво,преди с Brita,после купих zеro water,разликата е осезаема,но са скъпи филтрите.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)