Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S24 Ultra
#51

Аз бях написал няколко сравнения на S24U с iPhone 15PM и съм доста впечатлен от Самсунга тъй като на места където с iPhone-a нямах обхват, със Самсунга си имам без никакъв проблем. Това се е случвало и преди с S23U спрямо 14PM. Според мен работата с обхвата е 50 на 50 от телефона и мрежата като цяло. А и има и значение къде точно се намирате като геолокация.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
Аксесоари
#52

Да не забравяме, че Qualcomm са с най-добрите 5G модеми!

Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на turl за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#53

Доколкото се разчетох, много голяма бройка (включително и моя) от първите S24 Ultra има следните проблеми с дисплея:

1. Хардуерен проблем, при най-ниските нива на яркост цветовете стават "grainy" и може да се види с просто око, най-вече при по-тъмните цветове и текстури. Нарича се "mura defect".

Доста хора са заявили замяна с нов телефон, но имало и откази от страна на гаранционните сервизи, трябва да ги понатисне човек. Не е приятно тъкмо да си си настроил всичко и да трябва наново.

Най-важното е, че този дефект не води в последвствие до други дефекти и не афектира други аспекти на дисплея. Макар че това не е още сигурно, прочетох го само на 1-2 места.

Според други пък, може софтуерно да се подобри частично (с настройките на драйвера на дисплея свързани с яркостта), но няма как да изчезне изцяло. Може да видите дали имате този дефект, и дали е проблем за вас и го считате за риск за вбъдеще.

Също така, дисплея ползвал PWM за регулиране на яркостта (макар че има противоречива информация за това), но с по-висока честота от S23 например.

2. Софтуерния проблем с липсата на Vivid mode. Тук важното е дали горния проблем афектира и този. Мисля, че не са свързани, и не намерих информация за такава връзка. След ъпдейта, с Vivid mode и висока яркост изглежда добре.

Въпроса е дали при Natural цветовете са си нормални (и хората са ги помислили за washed out просто защото не са свикнали с не-vivid цветове), или са washed out наистина и това дали е свързано с grainy хардуерния дефект.

3. Друг софтуерен проблем, отбелязан и в ревютата е, че при стайна светлина алрогитъма за автоматична яркост на екрана според околоната светлина не се справя идеално, ами избира по-ниска яркост, и дисплея изглежда някак обикновено. Това е особено вярно при Natural, но с Vivid има подобрение, защото това е един вид страничен начин да се увеличи яркостта на цветовете (Vivid увеличава яркостта на цвените пиксели и хаби маалко повече батерия от Natural при равен brightness).

При мен grainy дефекта почва да се забелязва, ако се вгледам при под 5% яркост (горе-долу), и става ясен при най-ниската стойност на плъзгача за яркост.

Не ми се занимава да го връщам само заради този проблем, стига той да не значи, че и други проблеми може да се появят. Или пък ако не-дефектните екземпляри са с по-добри цветове. Засега изглежда, че този "mura effect" е дефект от производствения процес, има го и на други екрани и не афектира останалите характеристики.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай
#54

(2024-02-26, 00:17:39)Droidan написа:  Доколкото се разчетох, много голяма бройка (включително и моя) от първите S24 Ultra има следните проблеми с дисплея:

1. Хардуерен проблем, при най-ниските нива на яркост цветовете стават "grainy" и може да се види с просто око, най-вече при по-тъмните цветове и текстури. Нарича се "mura defect".

Доста хора са заявили замяна с нов телефон, но имало и откази от страна на гаранционните сервизи, трябва да ги понатисне човек. Не е приятно тъкмо да си си настроил всичко и да трябва наново.

Най-важното е, че този дефект не води в последвствие до други дефекти и не афектира други аспекти на дисплея. Макар че това не е още сигурно, прочетох го само на 1-2 места.

Според други пък, може софтуерно да се подобри частично (с настройките на драйвера на дисплея свързани с яркостта), но няма как да изчезне изцяло. Може да видите дали имате този дефект, и дали е проблем за вас и го считате за риск за вбъдеще.

Също така, дисплея ползвал PWM за регулиране на яркостта (макар че има противоречива информация за това), но с по-висока честота от S23 например.

2. Софтуерния проблем с липсата на Vivid mode. Тук важното е дали горния проблем афектира и този. Мисля, че не са свързани, и не намерих информация за такава връзка. След ъпдейта, с Vivid mode и висока яркост изглежда добре.

Въпроса е дали при Natural цветовете са си нормални (и хората са ги помислили за washed out просто защото не са свикнали с не-vivid цветове), или са washed out наистина и това дали е свързано с grainy хардуерния дефект.

3. Друг софтуерен проблем, отбелязан и в ревютата е, че при стайна светлина алрогитъма за автоматична яркост на екрана според околоната светлина не се справя идеално, ами избира по-ниска яркост, и дисплея изглежда някак обикновено. Това е особено вярно при Natural, но с Vivid има подобрение, защото това е един вид страничен начин да се увеличи яркостта на цветовете (Vivid увеличава яркостта на цвените пиксели и хаби маалко повече батерия от Natural при равен brightness).

При мен grainy дефекта почва да се забелязва, ако се вгледам при под 5% яркост (горе-долу), и става ясен при най-ниската стойност на плъзгача за яркост.

Не ми се занимава да го връщам само заради този проблем, стига той да не значи, че и други проблеми може да се появят. Или пък ако не-дефектните екземпляри са с по-добри цветове. Засега изглежда, че този "mura effect" е дефект от производствения процес, има го и на други екрани и не афектира останалите характеристики.

Не знам в България дали ще признаят "grainy" екрана за хардуерен проблем и дали ще заменят телефона. Пък и не е гаранция, ако евентуално ти я признаят и получиш нов телефон, дали и той няма да е така. Някой от форума тук дали е пробвал да смени телефона?

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Huawei Watch 4 Pro
Цитирай
#55

Амолед винаги са изглеждали странно на много ниска яркост. Кой, кога, как и защо ползва телефон при яркост на екрана под 5% ?
Спортните коли се мъчат при ниски обороти. Хората казват - дай и газ, не я мъчи! Разбираш накъде бия нали!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Droidan
Цитирай
#56

Колеги, като си въведох пръстовия отпечатък, на всяко трето отваряне, едва ли не, иска да въвеждам шаблон. Това нормално ли е, защото за какво ми е този пръстов отпечатък, ако през две-три отваряния ще въвеждам шаблон, пин или парола?
Иначе съм с оригинален протектор на Самсунг от Технополис.


Цитирай
#57

Не е нормално. Според мен, ви се изчерпват опитите за отключване с лице и затова иска шаблон. В настройките на дисплея, включено ли Ви е - Защита срещу случайно докосване?
Цитирай
#58

(2024-03-15, 15:49:17)BaiHoi написа:  Не е нормално. Според мен, ви се изчерпват опитите за отключване с лице и затова иска шаблон. В настройките на дисплея, включено ли Ви е - Защита срещу случайно докосване?

Да, включено е.
Не съм сложила разпознаване на лице, но мога да го добавя.


Цитирай
#59

Хммм. Няма нужда щом не ползвате. Факт е, че прави множество опити за отключване без потвърждение.
Друго, което можете да опитате, от настройките - Пръстови отпечатъци, да изключите - Винаги включен пръстов отпечатък. Така ще изгубите възможността дори при изключен екран да сканира и ще трябва първо да тапнете по екрана за да Ви се появява четеца, но, пък, окончателно ще докаже теорията ми ако се оправи.

П.П. Въй!? В темата за аксесоари сме!? Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на BaiHoi за това мнение:
  • йоана
Цитирай
#60

(2024-03-15, 20:36:09)BaiHoi написа:  Хммм. Няма нужда щом не ползвате. Факт е, че прави множество опити за отключване без потвърждение.
Друго, което можете да опитате, от настройките - Пръстови отпечатъци, да изключите - Винаги включен пръстов отпечатък. Така ще изгубите възможността дори при изключен екран да сканира и ще трябва първо да тапнете по екрана за да Ви се появява четеца, но, пък, окончателно ще докаже теорията ми ако се оправи.

П.П. Въй!? В темата за аксесоари сме!? Smile

Къде да преместя темата, защото пак нищо не стана?


Цитирай
#61

Няма нужда да местиш темата (коментарите), защото са преместени вече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, йоана
Цитирай
#62

(2024-03-15, 23:27:58)йоана написа:  ...пак нищо не стана?

За съжаление, аз съм до тук откъм идеи. Ако някой от колегите се е сблъсквал с подобен проблем, със сигурност ще помогне.
Но, за мен е ясно - нещо разбужда екрана и свършват опитите за влизане чрез отпечатък.
Цитирай
#63

Може да се пробва с пускане на опцията Display - Accidental touch protection.

Може да се махнат временно пръстовите отпечатъци и само face unlock да се ползва, той трудно ще се активира случайно, така ще се докаже 100% че пробема е от случайни грешни активирания на пръстовия отпечарък.

А самия проблем с пръстовия отпечатък може да е заради протектора на дисплея.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
[-] 1 потребител изказва благодарност на Droidan за това мнение:
  • йоана
Цитирай
#64

(2024-03-16, 11:03:34)Droidan написа:  Може да се пробва с пускане на опцията Display - Accidental touch protection.

Може да се махнат временно пръстовите отпечатъци и само face unlock да се ползва, той трудно ще се активира случайно, така ще се докаже 100% че пробема е от случайни грешни активирания на пръстовия отпечарък.

А самия проблем с пръстовия отпечатък може да е заради протектора на дисплея.

Проработи. Явно е трябвало да стане на пуснат интернет. Мислех, че тези данни се съхраняват на телефона, а не на сървър. Очевидно съм грешала. Благодаря на включилите се!


Цитирай
#65

(2024-03-16, 13:31:12)йоана написа:  Проработи. Явно е трябвало да стане на пуснат интернет. Мислех, че тези данни се съхраняват на телефона, а не на сървър. Очевидно съм грешала. Благодаря на включилите се!

По-скоро е бил друг проблема или е нещо случайно, защото тези данни се съхраняват на специален отделен чип в телефона. Само за синхронизация и логин със Samsung Account е нужен пуснат интернет.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
[-] 2 потребители изказват благодарност на Droidan за това мнение:
  • Dowper, йоана
Цитирай
#66

(2024-03-16, 14:25:33)Droidan написа:  По-скоро е бил друг проблема или е нещо случайно, защото тези данни се съхраняват на специален отделен чип в телефона. Само за синхронизация и логин със Samsung Account е нужен пуснат интернет.

Прав си. Пак прави проблем. Ту става, ту не става. По-често не става. Вкарах парола, два пръстови отпечатъка, лице. Проработи за известно време и пак се прецака. Става само с парола.
Но сега рестартирах "Винаги включен дисплей", и пак проработи. Да видим докога.


Цитирай
#67

(2024-03-16, 14:47:08)йоана написа:  Прав си. Пак прави проблем. Ту става, ту не става. По-често не става. Вкарах парола, два пръстови отпечатъка, лице. Проработи за известно време и пак се прецака. Става само с парола.
Но сега рестартирах "Винаги включен дисплей", и пак проработи. Да видим докога.

По принцип на всеки 4 часа иска парола/пин и това е нормално, направено е за допълнителна сигурност. Та след като въведеш парола/пин, на следващите скорошни отключвания трябва да стават с пръстов отпечатък, ако не - тогава е проблем.

И отгоре би трябвало да пише "5/10 incorrect attempts to verify with fingerprint. Please enter password.". Ако не го пише, може да е от друго проблема.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай
#68

(2024-03-16, 17:45:31)Droidan написа:  По принцип на всеки 4 часа иска парола/пин и това е нормално, направено е за допълнителна сигурност. Та след като въведеш парола/пин, на следващите скорошни отключвания трябва да стават с пръстов отпечатък, ако не - тогава е проблем.

И отгоре би трябвало да пише "5/10 incorrect attempts to verify with fingerprint. Please enter password.". Ако не го пише, може да е от друго проблема.
Не е на всеки 4 часа Wink. Само ако телефонът не се използва 4 часа и е зададен единствено Face unlock. Ако се използва иска на всеки 24 часа.
А ако е сложен и fingerprint иска PIN на всеки 72 часа.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#69

Доста често иска пин. Случва се например, като искам да го отключа, екранът да светва, но да е неактивен. Не отваря с лицевото, не показва анимацията за пръстов отпечатък и се налага да го досъбудя с чукване. Тогава вече иска пин. Или просто светва, дава отгоре заключено катинарче и нищо друго. Трябва пак да почукам, за да вляза с пин, защото лицевото не реагира, нито пръстовият отпечатък. Но рестартирам ли AOD, за кратко се оправя.


Цитирай
#70

Телефонът на чисто ли е конфигуриран или през Смарт Суич? Звучи ми като софтуерен проблем, може да се пробва ресет.
Цитирай
#71

(2024-03-19, 11:15:14)Dowper написа:  Телефонът на чисто ли е конфигуриран или през Смарт Суич? Звучи ми като софтуерен проблем, може да се пробва ресет.

Със Смарт Суич, защото просто нямах време едно по едно. Но с предния не съм имала проблем. Ако направя ресет, после от архивно копие ли възстановявам всичко? Няма ли да се пренесе пак проблемът?


Цитирай
#72

В случая правиш ресет и не пренасяш нищо, може би проблема е станал при прехвърлянето. Рядко, но се случва, нещо да се омаже.
Цитирай
#73

(2024-03-19, 11:24:05)Dowper написа:  В случая правиш ресет и не пренасяш нищо, може би проблема е станал при прехвърлянето. Рядко, но се случва, нещо да се омаже.

При ресет не се ли губят данни?
Впрочем сега чета в международния форум на Самсунг и се оказва, че и други се оплакват от лицевото и от пръстовите отпечатъци, че не действат коректно. Значи не съм само аз.
Забелязах, че когато телефонът е заключен, не реагира, но когато съм отворила примерно Настройки или друго подменю и се е заключил, после веднага реагира на лицевото и се отваря. Върна ли се на фронт пейджа и заключа ли, пак не реагира. Направих няколко пъти влизане, докато съм из различните менюта и като се връщам на фронт пейджа, работи. Ентусиазирах се и реших да вкарам и пръстовия отпечатък, и пак същата работа - започна ту да работи, ту да не работи. Но и сега този проблем го има само когато съм на фронт пейдж. Вляза ли в друго меню или подменю, и заключи ли се телефонът, после при отключване и лицевото и пръстовият отпечатък проработват. От фронт пейджа - чат пат, защото не винаги разпознава лицето и не винаги се появява анимацията за пръстов отпечатък. Особено това последното е много дразнещо, защото когато се появи, работи, но доста често изобщо не се появява.
Обощение: проблемът се появява почти винаги, когато се опитвам да вляза през заключен фронт пейдж. И никога, когато е заключен, докато съм на някоя друга страница или подменю. Вероятно е бъг на AOD.
Надявам се да го оправят с бъдеща актуализация, защото гледам, че проблемът е докладван и от други потребители.


[-] 1 потребител изказва благодарност на йоана за това мнение:
  • Droidan
Цитирай
#74

Я пробвайте от - Приложения, като в средата в дясно включите Показване на системни приложения, после търсете Биометрия и на Батерия - активирайте Без ограничения.
Цитирай
#75

Ползвам Garmin7xss с телефона, обаче докато пиша в месинджър или вайбър на телефона и часовника известява едновременно с него, та докато си отворил приложението, часовника да си трае, някой да знае как става?

Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)