Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GB] Advanced Xperia X10i ROM /Final/ [15.06.13]
#26

Ето го и шестия по ред ъпдейт:
--- променен е framework.jar, така че да работи още по-добре в комбинация в другите приложения, участващи в потребителския интерфейс
--- би трябвало да изчисти проблема и с грешката, която се появява когато се включи или изключи аксесоар (com.sonyericsson.capabilities). Единствения недостатък на ъпдейта, е че трябва сами да премахнете DefaultCapabilities.apk от system>app .

--- лънчъра с четирите ъгълчета е добавен под секцията ADDONS
флашнете през Xrecovery

Още нещо, това е последния ъпдейт, който е задължителен, и който поправя даден бъг, следващите може да ги инсталирате по желание, те ще съдържат промени по потребителския интерфейс, включващи модификации, с които Х10 ще заприлича на Xperia Z Big Grin

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
Аксесоари
#27

Предлагам статус бар-а и известията + бутоните + слайдъра за яркост от рома на Фера! Много са готини, а и смятам че ще поправят плъзгането на известията. Confusedatisfied:

GALAXY S2
Цитирай
#28

Не съм ги забравил, просто мисля кое как да комбинирам без да губя сегашните функции :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#29

Ок, ти си човека, ДАВАЙ! :bow:

Нещо да кажеш за Android Lag reducing на Фера? Как се отразява на този ROM ?

GALAXY S2
Цитирай
#30

И от другия форум ме питаха за него. Днес или утре ще го пробвам и ще споделя впечатленията си.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#31

Update номер 7:
--- добавена е клавиатурата от ICS в черно (както при Експерия Сола)
--- подобрен лънчър - добавени са някои икони от лънчъра на XZ (докато не портна този от 4.2.2), леки промени в анимациите на лънчъра, възможно е да върви малко по-гладко

Добавен е архив за флашване, който замества ъпдейтите от 1 до 6
файловете под фиксове във втори пост са премахнати, защото ги бях добавил в предишните два ъпдейта

Timescape и Facebook ще ги пусна следващата събота, защото за момента има проблеми с нагаждането им към телефона.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#32

Дани може ли да добавиш опцията за смяна на песните с бутоните за звука като е изгасен дисплея Smile

Sony Ericsson Xperia X10
Цитирай
#33

И на мен много ми харесва тази опция, но все още не съм открил какво трябва да се модне, за да се получи. Иначе е в списъка за добавяне към ром-а :thumbup:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#34

update n8:
--- ICS тема (със сигурност ще има още подобрения, това е само като за начало, скрийншотове ще предоставя утре, защото имам лек проблем с телефона)
--- скрийншот бъга е оправен (имаше го при обединяване на ъпдейтите от 1 до 6)

добавки:
--- 4corner launcher with 3 desktops - отново лънчърът с 4-те ъгълчета, но с три екрана
--- Facebook inside Xperia (възможно е да има някои бъгове, но ще има и следващи версии, които да ги оправят)
--- Timescape (възможно е да има някои бъгове, но ще има и следващи версии, които да ги оправят)

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#35

Здравейте колеги рома е невероятен и не ми се иска да го сменя заради това което ми се случи :unknw: инсталирах рома със всички изисквания и всичко както си трябва и докато го разглеждах...
Уай–Фай не ми работи, като вляза в настройките да го включа и в контекстното меню пише грешка. и изобщо немога да го включа. Cry
дайте ми нещо фикс или нз какво, че РОМ-а мн ми харесва! Big Grin
Цитирай
#36

Това е често срещана грешка, която лесно се оправя Smile, само кажи отключен ли ти е буутлоудърът или заключен.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#37

Отключен Big Grin
Цитирай
#38

В такъв случай решението е още по-лесно, свали си от този линк, първи пост уай-фай модулите (под всеки кернел са дадени модулите, които съответстват на него). Няма значение кой кернел използваш, флашваш ги през рекавъри и проблемът е решен :cheers: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1253853

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#39

Извиниме ако ти досаждам Дени но нито 1 от 3-те модула не проработи. А в последствие се оказва че боотлоудъра не е отклюючен. Съжалявам Confusedtupid: Blush

kernel
2.6.29-00054-g5f01537
SEMCUser@SEMCHost #1

baseband 2.1.71
Android 2.3.3 Rolleyes
Цитирай
#40

Проблемът е в кернела, който използваш, флашни друг кернел, например оттук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1226826. Възможно е да имаш малки проблеми, защото, за да е напълно функционален, на ромът му трябва отключен буутлоудър. Тествал съм го на заключен и имаше някой и друг бъг от време на време, но като цяло стабилно :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#41

Някой да е имал проблем с хот спота (тедаринга), защото аз само това ползвам за таблета ?

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#42

При мен работи Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#43

хайде помагайте каква е тази грешка ?
[Изображение: cqs1364396687u.jpg]
при която не мога да флашна никакъв кернел ?

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#44

Denie46 написа:Проблемът е в кернела, който използваш, флашни друг кернел, например оттук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1226826. Възможно е да имаш малки проблеми, защото, за да е напълно функционален, на ромът му трябва отключен буутлоудър. Тествал съм го на заключен и имаше някой и друг бъг от време на време, но като цяло стабилно :cheers:

Благодаря ти Дени!!! :bow: :cheers: +Реп
Поздрави от Велинград!!!
Цитирай
#45

Добавен е нов фикс (втори пост) , който премахва бъга в статус бара, така че от този момент нататък ромът е напълно изчистен от всякакви грешки. И все пак ако някой открие нещо, което не работи както трябва, да сигнализира :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#46

Update N9:
--- Променен е музикалният плеър - добавени са иконки и графики от Xperia Z, също така би трябвало да рабоит по-добре при преминаването от една песен на друга, по-бързо зареждане на песните и др.
--- Галерията също е променена, добавени са иконки от 4.0. Също така се усеща разлика в по-бързото зареждане на снимки, картинки и видео.
--- Добавени са калкулаторът и календарът от Xperia S. При някои хора в един от предишните ъпдейти преминаването към по-новите версии на двете приложения е било неуспешно. За да се инсталират както трябва първо трябва да се изтрият старите приложения от system>app и след това да се флашне ъпдейтът.
--- ъпдейтнат е и медиа уиджетът, така че да изглежда все едно е взет от Xperia Z. Променен е фонът и някои по-маловажни иконки. През следващите седмици останалите уиджети също ще бъдат "освежени".


EDIT: добавен е и фиксът за оправяне на изчистване на нотификациите със swipe в статус бара..

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#47

Имам проблем след последния ъпдейт: след рестарт на тела и като пусна плеара, телефона се изключва и само след като изкарам батерията тогава мога да го включа пак. След тази операция плеара работи до следващия рестарт.
С Advanced Xperia X10i ROM V2 съм....

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#48

На моята и на още една Експерия няма такъв проблем Smile Провери честотите, с които работи процесорът и задай друг governor, това помага при такива проблеми. Също може да смениш и кернела. Ромът работи с дуумкернел и с Феракернел. Последният и може би най-сигурен вариант е преинсталация. Първо обаче пробвай с изтриване на плеъра и флашване на ъпдейта наново Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#49

Работи на честоти 242 - 998 MHz, governor - lagfree, какво според теб да променя, не ги разбирам тези неща, помагай. А иначе ще пробвам с с изтриване на плеъра и флашване на ъпдейта наново.

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#50

флаш плейър функционира ли нормално? батерията как се държи? игри като Temple Run и Subway Surfers тръгват ли нормално?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)