Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Ray

bluebird написа:Абе... то промяната не е трудна, ама откъде да знам, че приложенията са таквиз Tongue
Операционната система определено ми харесва към момента, не ми е правила проблеми, малко консумира, всичко се стартира бързо и т.н.
Трябва да си призная, че по отношение на вирусите обаче по-лоша възможност (за опазването от тях) не съм срещал никъде. Всеки един автор на програма може да си вмъкне каквото си поиска в приложението. За warez-a да не говорим, ако не е 0day по-добре да се не рискува. Аз на компютъра нямам антивирусна, а тук като гледам... май ще требе.
С две думи ако трябва да обобщя моите скромни наблюдения: отлична ОС, калпави и високорискови приложения, дори платените попадат в тази графа.
То точно при Андроид ползата от антивирус е доста съмнителна, поне за мен. Тук също важи правилото, че най добрия антивирус си е самия човек. Най-добре е да се внимава за permissions които иска дадено приложение.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
от днес имам този телефон и веднага изникнаха много въпроси:
1. Може ли да се пише на кирилица по БДС?? Какви са тия ужасни подредби на клавиатури, за съжаление май ще се окаже че във симбиан всичко е много по логично
2. Как се влиза в сервизно меню или някакъв таймер да проверя колко е говорено т.е. дали е нов?
3. Камерата наистина ли е без светкавица? Това нещо е уникално - 8 мегапиксела, произведена през 2011 да не може да пусне автоматична светкавица

Благодаря предварително!
Цитирай

1. По подразбиране е фонетична- в маркета има клавиатури, поддържащи бдс, просто си свали една
2. Call meter ng е доста добра програма за проследяване на входящи/изходящи разговори, смси, ммси и дата трафик
3. Светкавицата на стоковата камера не е автоматична, но я има и по лично мнение се справя добре. Програма с автоматична опция е vignette.
Цитирай

bluebird написа:....
Кой кога е бил проект си личи по начина ти на писане и по леко с обидите. Това, че не си си проучил нещата и си взел телефон, който явно не е за теб, си е твой проблем. Пожелавам ти късмет при избора на следващия ти симбиан телефон.

Освен Gmail Ray има и мейл клиент с който можеш да си ползваш всяка поща, а синхронизирането се спира. Имаш и бърз достъп до call регистъра, при мен е с един клик. И след като не искаш да ползваш gmail, никой не те задължава да я ползваш, но пък няма да имаш достъп до маркета. Това, което за теб е недостатък, за повечето е предимство. Например синхронизацията на контактите. Като си взех телефона си взех и нова SIM карта - само след минута имах всичките си контакти в телефона.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай

mazy написа:1. По подразбиране е фонетична- в маркета има клавиатури, поддържащи бдс, просто си свали една
2. Call meter ng е доста добра програма за проследяване на входящи/изходящи разговори, смси, ммси и дата трафик
3. Светкавицата на стоковата камера не е автоматична, но я има и по лично мнение се справя добре. Програма с автоматична опция е vignette.
Благодаря колега!
За таймера имах предвид нещо като лайф таймер, който всъщност го открих в сервизното меню #*#*SERVISE#*#* (за символите от страни не съм сигурен)
Въпроса е, че телефона който са ми продали от гет.бг е нов и не е кодиран.
Българска клавиатура успях да намеря и горе долу е добре, не чак толкова като оригиналната, но става. Колкото до светкавицата - до сега съм бил с нокия Х6 и там камерата е точно като фото апарат - фокусира се с бутона, сменят се макро режими и всякакви настройки точно като на дигитален апарат. А тук ... е твърде далече от това, но това да му е проблема на телефона.
Друго което ме интересува как лесно да следя интернет трафика през оператора, че този телефон влиза за всичко и по колкото пъти си иска, без да пита никой?

Колкото до синхронизирането на контактите - това си го има и в нокиа и пак е с имейл в ovi.com и е много полезно. Тук направих специално за целта един имейл в gmail , който да е само за контакти. Нищо сложно няма, а gmail и без това е най-добрата поща. Мисля да сложа и опера мини за по-малко трафик и ще се почувствам досущ като в симбиан Lol
Цитирай

ЦЪК
Цитирай

Здравеите аз имам проблем със моя USB кабелл като го пусна на лаптопа ми излизат настроиките но иска интернет а там нямам и като го пусна на компа имам интернет но не ми излизат настроиките вобще защо така ? някои ако може да ми помогне Smile
Цитирай

Други два въпроса:
В стария ми телефон, SE 750i, имаше опция в контактите да се отбелязва рождения ден на даден контакт и да се синхронизира с календара.Изглежда, че тази възможност липсва в Ray или аз не я забелязвам?
Някой има ли представа, защо СМС на кирилица позволява не повече от 70 знака, а на латиница към 150?
Цитирай

bluebird написа:Искам да си сменя темата, но никоя от вградените теми не ме устройва. Бих искал тема с изцяло черен фон без никакви картинки. Някой да има идея откъде мога да си сваля подобна тема и да ми каже как точно се инсталира?

Благодаря предварително Smile
Теми се слагат само през рикавъри, което пък предполагам знаеш изисква отключен буутлоудър. Предполагам има начин и чрез пипане на фреймуорка, но не съм пробвала, не мога да кажа със сигурна.

@Ицо проблемът със смсите е в кодирането на символите и е така за всички телефони, дори за тези без ос. В стоковия телефонен указател наистина няма опция за Рд, но можеш да сихронизираш с гугъл(препоръчително е дори) и от самият гугъл да добавиш инфо за рд и др.

@Здравко-настройки за?
Цитирай

Ами пробвай през компютър, да не би проблемът да е във самият форум
Цитирай

някой който ползва vignette ще може ли да каже какви настройки е задал
Цитирай

еми да си качвам песни и такива работи но нали трябва да инсталирамм някви работи а на компа ми не излизатт и немога да си качвам нищо ии явно ще трябва да извикам някои да ми го направи
Цитирай

ccc77 написа:
mazy написа:1. По подразбиране е фонетична- в маркета има клавиатури, поддържащи бдс, просто си свали една
2. Call meter ng е доста добра програма за проследяване на входящи/изходящи разговори, смси, ммси и дата трафик
3. Светкавицата на стоковата камера не е автоматична, но я има и по лично мнение се справя добре. Програма с автоматична опция е vignette.
Благодаря колега!
За таймера имах предвид нещо като лайф таймер, който всъщност го открих в сервизното меню #*#*SERVISE#*#* (за символите от страни не съм сигурен)
Въпроса е, че телефона който са ми продали от гет.бг е нов и не е кодиран.
Българска клавиатура успях да намеря и горе долу е добре, не чак толкова като оригиналната, но става. Колкото до светкавицата - до сега съм бил с нокия Х6 и там камерата е точно като фото апарат - фокусира се с бутона, сменят се макро режими и всякакви настройки точно като на дигитален апарат. А тук ... е твърде далече от това, но това да му е проблема на телефона.
Друго което ме интересува как лесно да следя интернет трафика през оператора, че този телефон влиза за всичко и по колкото пъти си иска, без да пита никой?

Колкото до синхронизирането на контактите - това си го има и в нокиа и пак е с имейл в ovi.com и е много полезно. Тук направих специално за целта един имейл в gmail , който да е само за контакти. Нищо сложно няма, а gmail и без това е най-добрата поща. Мисля да сложа и опера мини за по-малко трафик и ще се почувствам досущ като в симбиан Lol
Колега, абе кажи къде и как точно го вкарваш този код за да видиш на колко време ти е телефона? SERVISE? какво означажа този сървис и какви символи? да го набера като номер или как? благодаря ти предварително?
Цитирай

Набираш ги като телефонен номер и изскача менюто. Естествено вместо букви набираш цифрите съдържащи тези букви *#*#SERVICE#*#*
или по точно *#*#7378423#*#*

Radostin009 написа:някой който ползва vignette ще може ли да каже какви настройки е задал
хубава програмка, но снимките сравнени с оригиналният софт за камерата са ужасни

Някой може ли да ми каже дали е успял да подкара IGO, но т.нар. тънка версия?
При мен тръгна само пълната и след като се опитам да сменя скин-а на програмата чрез добавяне на нова data.gro още при първото стартиране програмата забива и възстановява сама оригиналната data.gro
Дайте някоя готова сборка за този телефон?
Цитирай

@Ицо проблемът със смсите е в кодирането на символите и е така за всички телефони, дори за тези без ос. В стоковия телефонен указател наистина няма опция за Рд, но можеш да сихронизираш с гугъл(препоръчително е дори) и от самият гугъл да добавиш инфо за рд и др.

Благодаря, mazy Smile
Получи се в крайна сметка, макар и не от първия път, въпреки че синхронизацията си я имаше.Е, сега трябва да си поиграя малко Smile

mazy: Имам вбесяващ ме проблем angry3 angry3
Слагам снимка на контакт и всичко е 6 - излиза както искам до момента, в който синхронизира с гугъл skitarg skitarg

Успя ли да се справиш по някакъв начин?При мене не се получава, когато слагам снимката и я оразмерявам директно в гугъл Sad
Цитирай

Не трябва да синхронизираш с Гугл. А като я слагаш директно в гугл, там се поддържат снимки с много ниска резолюция и в крайна сметка пак са омазани.
Спасението е да не синхронизираш контактите.
Цитирай

И да не синхронизирам, пак същото се получава.Може и да греша нещо, но мога да мина и без снимки Smile
Цитирай

@Ицо ами махни автоматичната синхронизация Wink
Няма как ако тя е изключена, снимката да се оразмерява сама.
И не, няма решение на този проблем Smile
Цитирай

Здравейте и от мен Smile имам проблем с актуализацията на телефона .... дава ми , че имам няколко програми за актуализация (Скайп) и когато започна да ги актуализирам когато стартира тегленето ми изписва някаква грешка 406. Все си мисля , че проблема е в липсата на място , проверих къде какво има , в картата 1.3ГБ , а в телефона 58МБ. Ако това е проблема кажете ми как да си освободя място в телефона без да прецакам Андроида Smile Smile или как да му задам директорията за теглене на актуализациите да е в картата
Цитирай

пробвай през wifi. аз имах същия проблем с spb shell.
Цитирай

с тези 58 мб в телефона сигурно едва едва върви. Съветвам те да му освободиш място като преместиш повечето приложения на сд картата. Моят в момента има около 200мб свободни.
СД картата обаче ми е стандартната 4гб и е малка. Знаете ли дали при замяната и трябва да се търси високоскоростна карта или може и с по-малък клас? Например клас 4 достатъчно ли е?
Цитирай

класа разбира се че има значение, изпитал съм го на дигитален фотоапарат, където при използване на по-нисък клас от 10 видеото се записваше със много по-малък битрейт от нормалния (около 20000кбс) и това съответно влошаваше качеството. Но в случая все пак става въпрос за телефон и едва ли ще му трябват кой знае какви скорости. Ако ще вземам нисък клас то 100% ще е от ибей, защото тук цените ми се виждат доста високи. Ако ще трябва да търся нещо наистина качествено - клас 10 или около него то тогава бих заложил на утвърдена марка и вносител

16гб карта сандиск клас 4 е 16-17долара с доставка в ибей
Цитирай

От години ползвам карти на A-Data и НИКОГА съм нямал проблем с тях. Имам около 15-ина Micro SD карти, които през годините съм ползвал вместо флашка с Micro адаптерчета. Ползвам ги от години, защото престанах да използвам CD/DVD и съм ги използвал за всичко - инсталиране на Windows, бекъп, в лаптопи и телефони. Разбира се, това че имат проблем със съвместимост и се разпознават в 50-60% от устройствата на пазара са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ (както и останалото). Казвам това като човек, който реално е ползвал такива карти и съм ги натоварвал максимално. Нито една от моите карти памет не е дала дефект. Класа на картата показва скоростите на запис и разбира се, колкото повече, толкова по-добре. A-DATA правят отлични продукти и не от вчера. Препоръчвам ето тази - http://www.reset.bg/catalog/14/1414/1414221/ . Като цена едва ли в момента може да се намери нещо по-изгодно.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай

Между другото гледам в подписа ти, че пише Xperia Ray (Android 2.3.3)
Не си ли ъпдейтнал до 2.3.4 и това ли е последният софт до момента за телефона?
Цитирай

ccc77 написа:Между другото гледам в подписа ти, че пише Xperia Ray (Android 2.3.3)
Не си ли ъпдейтнал до 2.3.4 и това ли е последният софт до момента за телефона?
Не, не съм ъпдейтвал. Последния е 2.3.4, мисля, но зависи от оператора кога ще го пусне. В моя случай това е М-Тел...

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)