Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#26

ivelinpetrov написа:Дали пък не е обяснено, и то не един път ... Я хвани се разчети малко и хвани направи нещо сам, не да молиш останалите.
Ае я по спокойно мързи те да обясниш с прости думи стъпка по стъпка? Има хора които никога не са се занимавали с такова нещо и много или малко ги е страх да не си прецакат телефона. Браво знаеш как става всичко лесно ти е еми обясни и на другите не с някакви сложни думи а по просто Wink Не си прав да се сърдиш че питаме
Цитирай
Аксесоари
#27

Не... аз не се сърдя. Яд ме е, че е обяснено просто, а ти не можеш да го прочетеш 2-3 пъти докато видиш за какво иде реч...

Как се флашва. https://www.androidbg.com/forum/post302421.html#p302421

А тук намираш за твоя телефон .фтф файлът който се флашва. https://www.androidbg.com/forum/post303389.html#p303389

Или тук https://www.androidbg.com/forum/post303389.html#p303389

Или от където и да било. Инструкциите са стъпка по стъпка, по ясни не могат да бъдат, дори и някой да ти ги обясни по скайп...

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#28

Като те е страх не го прави. Който го е страх от мечки, не ходи в гората. И никой не ти е длъжен с нищо. Седни чети и ако решиш флашвай. Успех :cheers:
Цитирай
#29

Искам да инсталирам Android 4 на NEO-то на брат ми. Изпълнявам всички стъпки от ръководството за флашване с FlashTool, което се намира в първото мнение на темата.
Използвам този ftf - MT15_4.1.B.0.431_Global.ftf
При свързване във flash mode ми дава тази грешка.
[Изображение: f9b22cab8270f738.jpg]
Къде е проблема и какво да правя?

Honor Play


Цитирай
#30

kas10 написа:
ivelinpetrov написа:Дали пък не е обяснено, и то не един път ... Я хвани се разчети малко и хвани направи нещо сам, не да молиш останалите.
Ае я по спокойно мързи те да обясниш с прости думи стъпка по стъпка? Има хора които никога не са се занимавали с такова нещо и много или малко ги е страх да не си прецакат телефона. Браво знаеш как става всичко лесно ти е еми обясни и на другите не с някакви сложни думи а по просто Wink Не си прав да се сърдиш че питаме
В крайна сметка никой не е длъжен да ти дава обяснения ,всичко е написано по възможно най-простия начин просто иска да си седнеш на зад**ка и да почетеш малко :facepalm:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#31

SFisher написа:Искам да инсталирам Android 4 на NEO-то на брат ми. Изпълнявам всички стъпки от ръководството за флашване с FlashTool, което се намира в първото мнение на темата.
Използвам този ftf - MT15_4.1.B.0.431_Global.ftf
При свързване във flash mode ми дава тази грешка.
[Изображение: f9b22cab8270f738.jpg]
Къде е проблема и какво да правя?

Инсталирал ли си драйверите от папката на флаштол?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#32

Не съм, защото ми се стори че телефона е разпознат. Сега ги инсталирах и по-късно ще пробвам отново.

Снощи имах време да пробвам. Отново нищо не стана, с всички инсталирани драйвери ми даде същата грешка. Не знам какво да го правя.

Honor Play


Цитирай
#33

Без да пускаш флаштуул свържи телефона във флашмоуд (изключен със задържан бутон назад и вкаран кабел + зелената лампа трябва да свети постоянно)

Отвори device manager и виж дали имаш неразпознато устройство. По принцип ако е разпознато трябва да имаш нещо като SEMC flash-нещо си.

ПС. Ти като инсталира драйвера, пробва ли да рестартираш компютъра след това?
Цитирай
#34

Сега имах време да пробвам. Като го включа както казваш, в Device Manager ми излиза SEMC flash device, значи се разпознава.
Сега се сетих друго. Преди време като брат беше пробвал да го обнови се получи FOTA brick или нещо такова. Не съм запознат. Тук съм писал тогава - https://www.androidbg.com/forum/post308960.html#p308960
Бил е прецакан bootloader-а. Тогава го оправих с помощта на колеги от форума и съм флашнал MT15i_4.0.2.A.0.42_GLOBAL, с който си работи и досега.
Дали тогава е станало нещо и затова сега не иска да се флашне?

Honor Play


Цитирай
#35

Няма да е от това проблема.

Ами...незнам тогава защо излиза тази грешка. Освен пакета с фърмуера да е прецакан нещо. Свали го наново и тествай пак.
Цитирай
#36

Хора ако мина от ICS на GB с flashtool ще ми отпадне ли гаранцията на нео-то щото от изчетеното в темата не разбрах...
Цитирай
#37

Ако 2.3.4 е за твоя регион/оператор (с който телефона е бил при закупуването) няма да отпадне.
Цитирай
#38

При опит за флашване на процедурата със задържане на БЕК бутона се прецакват работите, все ми вика, че не съм бил в MTP mode, а съм точно в него.... какво да правя в случая?
Цитирай
#39

Пробвай да го сложиш на USB моуд и давай отново. Smile

Флаштула просто те подканва да се убедиш, че не си в MTP моуд, а не да си на този режим.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#40

Как да го сложа, аз не мога да включа телефона повече. Sad
Цитирай
#41

Инсталирал ли си драйверите? Можеш ли въобще да вкараш телефона във флашмоуд режим и да ти светне зеления диод?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#42

Отначало не инсталирах драйвери, защото в програмата изписа NEO. Заредих там фърма и както там следва, изключих телефона, задържам БЕК бутона, нищо не става, вкарах кабела, светва диода. Картинка ми показва чак след като ме дискънектне и кънектне отново. Пробвах да държа бек бутона до тогава, пише в програмата ФЛАШ МОД, но ме хвърля и вика, че не съм цъкнал MTP. Инсталирах после драйверите, и пак същия момент.
Цитирай
#43

Щом си инсталирал драйверите от папка драйвери във флаштул, натискаш бутона за флаш, потвърждаваш режим на флашмоуд, избираш съоветния FTF файл, след това чакаш програмата да те подкани да изключиш телефона от бутон пауър и да задържиш след това бек бутона при вкарване на USB кабела в компютъра. До тогава не е задължително да е свързан към компютъра. Щом го направиш, не би трябвало да имаш проблеми със флаштула и трябва да започне флашването на файловете.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#44

Телефона е изключен. Не мога да то пусна, но въпреки това повторих действието, показва за секунда екрана с вадене на кабела. И дава аборт на флашването и същата работа, кънект-дискънект, МТП трябвало да е изключен, а в описанието на темата пише обратното... Други идеи?
Цитирай
#45

Колегата вече е с флашнат и работещ телефон, така че успех в начинанията му. Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#46

Да, телефона вече си е със стабилния 2.3.4 и оборудван както преди. Огромни благодарности за съдействието на monipeev.
Цитирай
#47

На мен ми изписва че нямам BusyBox и нищо не се получава,моля помогнете,нов съм!

Huawei P40Pro
Цитирай
#48

joro_f написа:На мен ми изписва че нямам BusyBox и нищо не се получава,моля помогнете,нов съм!
Това го изписва при не Root-нат телефон.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#49

Видя ли снимката това нормално ли е?Ето какво се получава после като продължа,моля ако може да ми помогнете добре е обяснено но при мен май не се получава!

Huawei P40Pro
Цитирай
#50

При снимката няма нищо ненормално. От нея се вижда, че е флашнат успешно кернъл...

Ти какво искаш да флашнеш всъщност, че не се получава?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)