Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#76

Georgi471 написа:Здравейте колеги,
не знам дали въпросът е за тук, но се надявам да ме насочите...
Имам NEO V, който руутнах по тази тема:
https://www.androidbg.com/forum/topic440...-2011.html
Днес отключих bootloader чрез
http://unlockbootloader.sonyericsson.com/
След което се оказа, че нямам инсталирано нито едно от приложенията, които имах. Виждам, че са си на SD картата, ама..
Няма ми и контактите, което е още по - лошо.
Има ли оправия?!?
След отключване на bootloader-а телефона се връща в начално състояние.Ако имаш копие на контатктите си го възстанови,а ако нямаш ...тогава не знам.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#77

Всичко наново, само информацията, която е била на картата с памет се запазва.
Цитирай
#78

Здравейте,искам да си флашна телефона,но нещо не става изписва ми,че нещо трябва да направя с СД картата,което го пише в инструкциите,но аз не го направих защото не знам как,а то е-За устройствата от 2011 серия XPERIA активирайте MTP режим на sd картата!Та как да го активирам този режим и откъде?
Цитирай
#79

Ако говориш за през флаштуул, то сложи отметка в опциите на Xperia\connecting от МТР на MSC, също и си инсталирай драйверите за твоя телефон от папката на флаштуул/драйвери. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#80

Да за през флаштуул говоря,и така де на MSC е отметката,флаштула го открива телефона веднага!
Цитирай
#81

Именно, какъв е проблема тогава?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#82

Проблема е, че започва флашването и след мако изписва,че флашването е прекъснато,защото за телефони от 2011 серия XPERIA трябва да активираме MTP режим на sd картата! :unknw:
Цитирай
#83

Дай скрийншот, защото мисля, че грешиш за причината.

For 2011 devices, make sure you are NOT in MTP mod........

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#84

Сега видях,че флаштула не вижда ftf файла!? :facepalm: Защо?Свалих го от важната тема?
Цитирай
#85

Виж дали FTF файла е в цял размер, също и дали е точно за твоят модел телефон.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#86

три пъти го свалих-
MT15i_4.0.2.A.0.42_Global.7z и не го вижда и това е,ако знаеш от някое друго място дай линк,задължително 0.42,защото после искам да го рутна.
Цитирай
#87

juspar написа:три пъти го свалих-
MT15i_4.0.2.A.0.42_Global.7z и не го вижда и това е,ако знаеш от някое друго място дай линк,задължително 0.42,защото после искам да го рутна.
Ако си най-новата верия на флашул няма как да флашнеш 2.3.4!Изтегли от Data.bg flashtool 6 и флашни фърмуера с него!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#88

Да с най-новата верия на флашул съм.Благодаря! :cheers:

Рутнах го,но немога да местя всички приложения на картата,дава ми само тия като преди когато нямах руут?Кажете решение! :facepalm:
Цитирай
#89

juspar написа:Да с най-новата верия на флашул съм.Благодаря! :cheers:

Рутнах го,но немога да местя всички приложения на картата,дава ми само тия като преди когато нямах руут?Кажете решение! :facepalm:
Link2SD е решението за теб

Потърси във форума за link2sd,има много теми и уроци,където е обяснено точно и ясно кое как се прави Smile

НО въпроса ти не е за тук Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#90

habib написа:
juspar написа:Да с най-новата верия на флашул съм.Благодаря! :cheers:

Рутнах го,но немога да местя всички приложения на картата,дава ми само тия като преди когато нямах руут?Кажете решение! :facepalm:
преди малко и аз рутнах моя със стоковия .....
а приложенията ги местиш така както е описал @operator в тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic358...irane.html
сано че ти няма да правиш swap направи си един дял 1.5гб е достатъчен Smile после програмата link2sd , първоначално се чудех защо като дам на някое приложение "премести на sd карта" ми вади грешка "segmentation fault" ( която и сега не знам какво трябва да значи ) и демек чукваш на "създай връзка" и .... а има и опция в настройките да го прави автоматично със всяко новоинсталирано приложение Smile
ако нещо нещо някъде бъркам, нека ме поправи някой Smile понеже и аз преди малко се престраших да рутна моя и до сега се рових и аз из форумите да чета ... Smile

иначе е яко, имам сумати приложения 201 mb free и има още за изчистване Smile а не знам ко стана имам и 168mb ram free а преди със същите приложения беше ~80mb Smile

Добре ама ти с четец на карти ли го направи?Там е написано,че трябва четец,а аз искам през ЮСБ,защото нямам,и съм с андроид 2.3.4,ако има значение.
Цитирай
#91

Georgi471 написа:Здравейте колеги,
Имам NEO V, който руутнах по тази тема:
https://www.androidbg.com/forum/topic440 … -2011.html
Отключих bootloader чрез
http://unlockbootloader.sonyericsson.com/
После се поразрових и сложих CyanogenMod 9.1.0
В момента състоянието е следното:

Обаче нещо не ми харесва как работи и искам да се върна на 2.3.4
Моля препоръчайте ми стабилна и лека версия, може и да не е българска. - разбирам че трябва да стане с Flashtool 6.9.1
Имам и въпрос- след като флашна рома, трябва ли (мога ли) да сменя кернела?
Имаш си раздел за телефона и тема за "Въпроси и отговори" тук не е мястото!
Можеш да се върнеш на 2.3.4 ,просто флашваш фтф файла и тва е.Кернелите можеш да ги сменяш с каквито поискаш стига да стават за въпросния ром на който искаш да ги флашнеш!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#92

Някой може ли да напише подробно как се флашва кернел,че никъде не открих?С 2.3.4 и компилация MT15i_4.0.2.A.0.42_Global.ftf съм,искам да сложа-Inteks Kernel V 15.Благодаря. Smile
Цитирай
#93

juspar написа:Някой може ли да напише подробно как се флашва кернел,че никъде не открих?С 2.3.4 и компилация MT15i_4.0.2.A.0.42_Global.ftf съм,искам да сложа-Inteks Kernel V 15.Благодаря. Smile
Стартираш флаштул,кликаш на светкавичката и избираш Fastboot.Ще ти се отвори един прозорец с опции и от него избираш select kernel to flash и от там нататък работата е ясна.
О този по-лесен начин няма.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#94

Предполагам трябва първо да сложа boot.img файла в папка firmwares при този файл MT15i_4.0.2.A.0.42_Global.ftf,и после като трябва да селектирам маркирам boot.img и така или бъркам?

Да ама нищо не става, пише-This action can only be done in fastboot mode!Дал съм отметка на fastboot mode и пак ERROR! :capitulation:
Цитирай
#95

juspar написа:Предполагам трябва първо да сложа boot.img файла в папка firmwares при този файл MT15i_4.0.2.A.0.42_Global.ftf,и после като трябва да селектирам маркирам boot.img и така или бъркам?

Да ама нищо не става, пише-This action can only be done in fastboot mode!Дал съм отметка на fastboot mode и пак ERROR! :capitulation:
Бъркаш още в началото на процедурата. Ти от програмата си във fastboot mode, но от телефона не. За да минеш на fastboot си изключи Neo-то и задръж най-десния бутон докато вкрашваш кабела. Ако всичко е точно отстрани на телефона трябва да светне синя светлина. Няма значение от къде ще заредиш boot.img, важното е да не объркаш с някой друг файл.

Xperia Neo @ Unlocked BL - Suave kernel v6 - 1,4 GHz - 4.0.4 Android
Xperia P @ Stock
Цитирай
#96

Директно с Флаштул мога ли да рутна Neo V с версия на Android 2.3.4 ,и компилация .62 ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#97

ако държиш да си със стоковото ядро, не Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#98

Добре кажете с какво да го флашна и рутна после, че и без това доста лагва ;-) ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#99

Flash-ваш .62 и руутваш с: https://www.androidbg.com/forum/topic615...en-bl.html
Цитирай

Offtopic оправих се
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)