Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъпка-по-Стъпка ROOT + Custom ROM

Скролваш до Backup/Restore и там ще ти излезе нандроид бекъп Wink
Цитирай
Аксесоари

Благодаря! Знам, че любопитството убива котката ама ей сега ще пробвам! Smile То е ясно, че ако закъсам пак ще дойда... Smile

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Не ми се получава. Когато включа телефона с бутона за включване+хоум ми излиза следното:
reboot system now [Home+Back]
apply sdcard:update.zip [Alt+S]
wipe data/factory reset [Alt+W]
Тези три опций са в синьо и от тях мога да избирам. А най-долу на екрана в жълто излиза:
E:Can"t open /cache/recovery/command
Това е, нови идеи?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Ти какъв recovery image флашна?

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай

Ами това което е в т.4. Всъщност следвах инструкцийте буква по буква, няколко пъти и все не се получава. Май ще се стои с 1.5 ...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Намери си някой от пловдив да ти го направи Tongue Ако беше от София щяхда помогна амааа.... Sad

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай

То май така ще е най-добре. Явно не ми е по силите сам да го направя... Sad

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Не искам да съм лош пророк ама си се вкарал във страшен филм Sad Баретаааа вкарай в първия пост One Click Method за руут ще улесниш живота на доста ора Wink

1. Тази процедура е валидна само за HTC Hero европейската версия!
2. Ако вече имате рут на Вашия HTC Hero без да сте използвали "1 click" метода, то следвайте процедурата за премахване на рута за да продължите на чисто.
3. Тази процедура е валидна за версията 1.5 Cupcake!
4. Ако сте ъпгрейднали Вашия телефон с Firmware 2.73.x.x (последния ъпдейт към датата на публикуване на тази статия) или по-нова, то трябва да
даунгрейднете Вашето Hero до версия 1.5 Cupcake за да продължите!

Процедура:

1. Проверете дали "Unknown source" е маркирано, избирайки Menu > Settings > Applications, ако не е ....маркирайте го!

2. Отидете в Menu > Settings > SD card and phone storage, и изберете "Unmount SD card."

3. След това изберете "Format SD card" (след като се форматира, SD картата ще се "монтира" автоматично).

4. Включете телефона към компютъра посредством USB кабела, след което изберете "Mount" от таск бара на Вашия телефон.

5. Свалете Flashrec.apk и Amon Ra’s Hero Recovery Image и ги запишете на Вашия компютър:

6. Копирайте 2та файла който изтеглихте в т.5 в рут директорията на Вашата SD карта.

8. Изключите USB кабела от телефона.

8. Изтеглете от Андроид Маркет ASTRO File Manager или някой друг файлов менаджер по Ваше желание.

9. Отворете файловия менаджер, намерете и инсталирайте FlashRec.apk.

10. Отворете програмата FlashRec > изберете Backup Recovery Image и изчакайте да приключи.

11. След като приключи т.10 щракнете в текстовото поле и напишете /sdcard/recovery-RA-HERO-v1.6.2.img

След което натиснете бутона Flash Custom RecoveryImage и изчакайте докато приключи.

12. Рестартирайте телефона в Recovery режим по следния начин (Изключете телефона > включете го като задържите бутоните HOME + POWER - продължавайте да държите натиснати бутоните докато не се появи Recovery режима)

Държа да отбележа че този материал не е писан от мен а взаимстван от еди къде си !!!!

Жокер :
Цък Цък 2
Цитирай

Ами то общо взето, като изключа форматирането на картата, другото го правя точно както си го описал ама май ... "козата си иска пръч". Smile

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Пффффф добре как тогава аз преди да си сложа ром и да си руутна телефона изтеглих последната оргинална версия на ром от сайт-а и нямах проблеми с слагането на ром :/

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай

Ами сноу аз бях с последната версия като си купих телефона и на 2-рия ден (точно на втория) го руутнах по този начин и немах никви грижи и от тогава насам е подложен на кучешки софтуерен тормоз ако мога така да се изразя Tongue Нито съм ползвал инстант руут нито титаниум бекъп и Т.Н.
П.С. Не казвам че не вършат работа но като го руутвах немаше или поне не се знаеше за инстант руут и жокера който ползвах и който много ме улесни съм го пуснал в предния си пост най-отдолу Wink
Цитирай

JackRock написа:Не искам да съм лош пророк ама си се вкарал във страшен филм Sad Баретаааа вкарай в първия пост One Click Method за руут ще улесниш живота на доста ора Wink

Добавено в първия пост.

Аз не мога да си обясня какво точно се е объркало, но най-вероятно флаша на рековърито не е минал успешно. Важно е да се бекъпне рековъри имиджа първо и след това в полето да се напише точното местонахождение на AmonRa. Що не започнеш от начало, като за да си на чисто, вместо указнанията на JackRock - за по лесно не направиш следното:
Формат на SD картата, после от сайта на HTC дърпаш официалния ROM и го слагаш, използвайки кабелче към компа и пускане на exe-то и следване на там инструкциите от HTC.
След това пробвай процедурата от начало...

PS: трябва да редактирам ромовете във втория пост, че са адски аутдейтнати, ама не ми остава време от учене за изпити. А и радио-та да бехме сложили... некой може ли да скалъпи радиота за даунлоад + кратко описание по флашване?

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай

Е тука ги има радиотата http://android.modaco.com/content/htc-he...-gsm-hero/
ПС: Барета по кво учиш Smile

HTC Hero / LG Optimus Sol
Цитирай

acidrain написа:ПС: Барета по кво учиш Smile
4-ти курс бакалавър мио в унсс

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай

Хайде честито! Hero-то май умря. Направих всичко както е описано, качих новият РОМ но сега, като се опитвам да включа телефона ми изписва "Force close" за сенса, после за андроид, после за нещо друго и не ще да тръгне. Sad И к'во пра'йм ся?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Винаги можеш да си върнеш оригиналния РОМ на HTC, посредством компютър и usb кабел.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай

То това май ще вземе да тръгне. Сега ще се пробвам да направя ап2сд-то да видим дали ще успея...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Lol Lol Lol

Обичам ви всичките, готин форум!
Евала пичове, много се кефя на хора дето искат да помагат, а други да учат!
Дерзайте!!!!!!! Wink
Цитирай

Е няма как, никой не се е родил научен. И в тази връзка още въпроси. Smile Не мога да подкарам setcpu, изписва ми, че иска руут. И защо програмите отново отидоха в паметта на телефона? Нали след като съм качил къстъм РОМ трябваше да са на картата?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Ммм... така Wink Иване, кой ром си качил? Може да е бил някой, в който са забравили да сложат superuser програмата, която се грижи да осигурява руут достъп на останалите апликации. Лесно можеш да видиш дали е така като провериш дали имаш програма Superuser Permissions в списъка с програми. Ако я нямаш на 4та страница съм обяснил как можеш да си я сложиш, макар, че може би обяснението не е достатъчно подробно щом тепърва се захващаш с такива неща. Най-лесното решение е да инсталираш някой ром, който няма такъв проблем (например villain 6.1, мисля, че и Cronos 1.4.1).
По другия ти въпрос - програмите и sd картата - направи ли формат на картата за да работи a2sd? В смисъл - в recovery console-ата заделял ли си място като ext2/3 за да се инсталират програми там? Също така, ромът, който си качил трябва да поддържа a2sd Smile така, че най-добре е да опишеш съвсем подробно какво не работи и как точно не работи за да не се налага да налучкваме Wink
Цитирай

Предполагам, че въпросната "Supruser Permissions" трябваше да излезе в списъка с програми? Защото ако е така значи я нямам. А относно картата, форматирах я през recovery и направих partitionite така - 0MB swap, 512 MB ext2 и останалото е FAT. Другото което не работи е SetCPU, изписва ми, че нямам руут. И още нещо в което не съм много сигурен. Имам чувството, че съвсем леко падна силата на звука и в слушалката и в говорителя. Има ли някаква възможност да се повиши? Качил съм audio manager и всичко е на max но ефект няма.
И понеже ми доиде малко кураж, сега ще взема да пробвам и някой друг РОМ... Smile

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Пробвай Вилайна 6.1 работи добре, там има всичко даже и френдстрийм Smile
Цитирай

Вилайн 6.1 не е ли много бавен :/ Смисъл 6-цата ми беше много бавен Sad

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай

В момента свалям Villain5.5 и мислех да пробвам с него. Мнения? А нещо относно звука? Има ли връзка с РОМ-а по принцип или зависи само от версията на радиото? И какво е френдстрийм? Smile

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Фреднстрийм е като уидгет който ти дава най-новите новини в fasebook,twitter и други Smile Вилей-на особено 5.5 за мен е много бавен, вилайн 6.0 е по-бърз, но не достатъчно, аз за 6.1 не бях и чувал Big Grin

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)