Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъпка-по-Стъпка ROOT + Custom ROM

Последно има ли 2.2 за Hero :?

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
Аксесоари

Има... но не работи почти нищо Wink
Цитирай

Оки Smile

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай

Не бях сигурен къде точно да постна следващото и за това го правя тук понеже ми се струва, че темата е свързана.
За съжаление, дисплея на моят Hero сдаде тотално (почти постоянно регистрира множество натискания при положение, че го докосвам само с един пръст) и смятам да го нося в Мтел за поправка. Проблема е, че съм с VillanROM 10.3 и предполагам, че няма да ми признаят гаранцията. Нужно ми е да върна обратно оригиналния РОМ и да махна руут-а. Не намерих инструкции за това каква е процедурата и се надявам някой да сподели.

Edit: Как ви се струват следните инструкции:
http://theunlockr.com/2009/10/03/how-to-...-htc-hero/
Цитирай

Теглиш RUU.. от сайта на HTC и инсталираш.
http://www.htc.com/europe/SupportDownloa...&dl_id=671
Цитирай

Успех Wink аз лично от вилейн не можах да сваля надолу , но пък днес от официалния 2.1 свалих така че дано да стане но само да отбележа че моето RUU не е от сайта на Htc Smile
Цитирай

Ако от сайта не стане то от XDA ще стане.

ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Her...Driver.exe
Цитирай

Нещо Героя не вижда Sync-а и не може да се свърже. Имате ли подобен проблем с Вилън?
Цитирай

Това което си го дал като линк по горе е за спринт-херо, не става за GSM апарати.
Сложи си USB и телефона включен, рестартирай компютъра и ако правилно си качил драйверите няма начин да не синхронизира.
Цитирай

tishovsx написа:Това което си го дал като линк по горе е за спринт-херо, не става за GSM апарати.
Сложи си USB и телефона включен, рестартирай компютъра и ако правилно си качил драйверите няма начин да не синхронизира.

Ами свалих последната версия на Sync от сайта на HTC и доколкото видях инстолъра ми сложи и драйвер така че ми се струва, че всичко би трябвало да е наред. След няколко опита и рестарта спрях файъруола и дефендъра на моята Vista, но резултата бе същият.

Както и да е, ще опитам отново през уикенда и дано стане.
Благодаря за информацията.
Цитирай

Само за протокола бих искал да отбележа, че успях да вържа героя към Sync, след като инсталирах Service Pack 1 на моята Vista. Съвсем бях забравил, че скоро си преинсталирах машинката и още не се бях докарал до въпросният ъпдейт, a Hero-то само това е чакало явно. Сега го зареждам малко, след това връщам Cupcake и утре в Мтел да си го оправят. Fingers crossed Smile
Цитирай

Ако въпроса ми е идиотски не ми отговаряйте. Мога ли да рутна телефона без да слагам ром и ако може то може ли после да махна рута.

Живота всъщност е много прост, но ние сами си го усложняваме.
Цитирай

ppankov написа:Ако въпроса ми е идиотски не ми отговаряйте. Мога ли да рутна телефона без да слагам ром и ако може то може ли после да махна рута.
Може.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай

А как става това, деинсталирам програмата или имя друг начин. Благодаря предварително.

Живота всъщност е много прост, но ние сами си го усложняваме.
Цитирай

Прочети темата отначало , всичко е описано стъпка по стъпка .
Цитирай

За да махнеш руута - дръпаш оригиналния 1.5 ром на HTC и го слагаш.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай

Значи ще се оакам някъде, затова като не разбирам няма да пипам. Въпреки всичко благодаря за отзивчивоста.

Живота всъщност е много прост, но ние сами си го усложняваме.
Цитирай

Еми да ти кажа честно оргиналния ром от ХТЦ не е никак труден за инсталация защото е оргинален и не е толкова сложен колко неофицялните и е доста трудно да прецакаш нещо Tongue А не може ли с хард ресет,мастер ресет някои от тези пак да се махне руут-а :?
Имам и въпрос извн тази тема.....хиро-то до колко mhz г/д е препоръчително да го ползвам :?

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай

С хард ресет мастер ресет и всекви други ресетове не се маха руута , колкото до овърклокването при мене на 691mhz си работи най - добре , преди пробвах на повече но взе да крашва и се налагаше вадене на батерията но по всяка вероятност има значение и кернела Smile
Цитирай

Аз имам HTC Hero black от 3 дена и не съмнение то разучил още но блутуута не намира никой и никой не може да ме намери. От магазина свалих една програма която ми иска телефона да е рутнат за да работи та затова попитах.

Живота всъщност е много прост, но ние сами си го усложняваме.
Цитирай

hero-то попринцип е с 1.5 ром(като твоя) който няма синзъб (има, но не става за размяна на данни)
Иначе не знам с кой кернел съм, но съм с последния вилеин ром, който ако не се лъжа беше 12.0.0 и се държи доста добре, но съм на 749mhz и реших да питам до колко може, че да не ми се разтопи телефона в ръката Big Grin

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай

ppankov написа:Аз имам HTC Hero black от 3 дена и не съмнение то разучил още но блутуута не намира никой и никой не може да ме намери. От магазина свалих една програма която ми иска телефона да е рутнат за да работи та затова попитах.

Ако не те намират значи апарата ти не е "discoverable", но и да го направиш такъв от менюто, bluetooth услугите които се предлагат от Android 1.5 не включват пращане на файлове например, а само headset и audio gateway. Въпросната програмка съм опитвал да я ползвам, но така и не можах да свърша нищо с нея. С ъпдейта за 2.1 вече са развили bluetooth услугите.

Май се изместваме от темата...
Цитирай

И то МНОГО !
Цитирай

Рут на Героя с официален 2.1

Това е тема в XDA и VillainROM.
Ако някой му се превежда нека го преведе и посне тук.
http://www.villainrom.co.uk/viewtopic.php?f=110&t=2096
Цитирай

Очевидно Villain Team не са толкова некадърни колкото някои хора се опитват да ги изкарат Wink Честито на хората, объркали се и сложили официален 2.1 Tongue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)