Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unroot и S-on Htc Sensation
#76

Първо извинявай за името не съм дочел.Второ Боби заради това казах,че е с Anker той е намокрил нея и си дава телефона на сервиз с оригинална Wink

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
Аксесоари
#77

Разбрах Smile Дано всичко мине по мед и масло Smile
Цитирай
#78

Аз викам да не се стига до сервиз което е по добрия вариант за мен, че 1 седмица без телефона... мъка голяма.
Ако утре след 14:00 (големия пек) не реши да светне - s-on който ще ми е зор да направя и до 17:00 да съм го пратил за ремонт, без да им казвам какво е ставало. Спря да работи дисплея е достатъчно Big Grin
Rock

Успешно върнах S-ON. Утре нося телефона за ремонт Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#79

След като го unroot-нах немога да ползвам рековерито. Как да си флашна ново?
Цитирай
#80

adb-tools-hTC-RUU-3.33.401.6-(13.4.2012).zip
====================
adb devices
adb reboot-bootloader

fastboot erase recovery
fastboot flash recovery recovery.img

fastboot reboot
====================
Цитирай
#81

Правя всичко както трябва стъпка по стъпка но при започването на инсталацията на стоковия ром ми исписва error 155 - unknow error. Wink ??

[h] Samsung Galaxy S V  Shimmery White + 16GB MircoSD Samsung + Spigen Slim Armour  [/h]    
Android   Stock KitKat 4.4.2 Android
Цитирай
#82

Може би не съвпада или CID, или MID на телефона с никой европейски, а RUU е само за Европейски небрандирани.
Може да пробваш две неща - (1) да си провериш CID и го смениш с HTC__032 който е Източна Европа, или (2) да рестартираш телефона само до bootmenu, тогава да включиш USB (преди това си включил USB Debugging, и си изключил Fastboot), тогава стартираш RUU 3.33.401.6 и може да тръгне.
Цитирай
#83

Извинявай за тъпия въпрос но просто си нямам идея какво е това cid , mid и как да проверя с кой съм и да го сменя примерно до HTC__032... Ако не ви се обяснява дайте някъде да прочета че знам че е досадно да се обеснява на новобранци.. Lol А иначе като задържа пауър бутона и имам 4 вида рестарт - 1. Reboot Device , 2 Hot Reboot (reboots the shell) , 3 Reboots Recovery , 4 reboot into bootloader ...? Znam Знам че в случая не ми трябват опция 1 и 3 но за hot reboot i bootloadera... Smile

[h] Samsung Galaxy S V  Shimmery White + 16GB MircoSD Samsung + Spigen Slim Armour  [/h]    
Android   Stock KitKat 4.4.2 Android
Цитирай
#84

CID - Country Identify - номер, указващ района на телефона. HTC__032 е за източна Европа. Можеш да го провериш като рестартираш телефона в bootloader, свържиш USB кабела и напишеш
Код:
fastboot getvar cid
Може да се смени с командата:
Код:
fastboot oem writecid XXXXXXXX
където XXXXXXXX е норера, с който искаш да го смениш. Но не намирам смисъл да се сменя... Ако ще е за гаранционен ремонт - там се гледа само S-On и да е с оригинален ром (съответно и огириналното рекавъри).
Цитирай
#85

2рата опция на vickfred помогна :cheers: Рестартнах го до буутлоадер и всичко си тръгна без проблем. Живи и здрави да сте Smile :cheers: Dance А в момента като му сложих стоковия ром телефона продължава да си бъде - S-OFF или се бъркам?

[h] Samsung Galaxy S V  Shimmery White + 16GB MircoSD Samsung + Spigen Slim Armour  [/h]    
Android   Stock KitKat 4.4.2 Android
Цитирай
#86

И аз благодаря за темата и моя телефон успешно бе приет в сервиза Smile

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#87

Успешно заключен за втори път, като следвах стъпките :thumbup:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#88

Може ли работещ линк за последният стоков ром, за нашите телефончета Smile

ONEPLUS 6 
Цитирай
#89

Моите hTC Файлове в подписа не ти ли върши работа?
За Азия ли ти трябва ROM, защото моите са за Европа? CID кой номер имаш? Там е отговора какъв RUU ти трябва.
Цитирай
#90

vickfred написа:Моите hTC Файлове в подписа не ти ли върши работа?
За Азия ли ти трябва ROM, защото моите са за Европа? CID кой номер имаш? Там е отговора какъв RUU ти трябва.
За Европа. Мерси Smile

ONEPLUS 6 
Цитирай
#91

Този метод става ли за Уиндоус 8?

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#92

Трябва да изключиш Driver Signature Enforcement във Windows 8 и да направиш всичко, за да се инсталират драйвери. Телефона ако не ти се познава от компютъра, няма да успееш да направиш процедурите като хората. Винаги стартирай Command Prompt с изключително важната опция "Run As Administrator..." иначе командите към fastboot няма да работят.
Цитирай
#93

И аз да се запиша с успешен S-ON и unroot!
Да споделя имах малки проблеми.
Първо линковете в темата не работят, моля актуализирайте ги! Използвах така добре подредения архив на vickfred.
Второ имах проблеми с намирането на пътя на adb.exe в точка 6. Наложи се да копирам Adb.exe и Fastboot.exe заедно с dll файловете от този архив http://htc.vi8.info/02.adb-and-fastboot.zip в папка system32 на уиндоуса.
Трето командата adb reboot-bootloader от точка 7 се изписва без тире adb reboot bootloader само с интервал.Това било в зависимост от Firmware.За варянтите с Firmware 3,33 било без тире а за по стари с тире.
Дано някой не се лута като мене. Че са си нерви!

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#94

И АЗ ИМАМ УСПЕШЕН С-ОН БЕЗ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИSmile
Цитирай
#95

Днес исках да инсталирам Stock RUU и нали свързах си телефона, всичко както трябва и когато тръгнах да инсталирам ме пита искате ли да ъпдейтнете от версия 3.33.401.154 към версия 3.33.401.53, дадох му да и след малко ми изписа Error и че, трябва да изтегля правилното RUU за моя телефон, а аз бях изтеглил това -> http://htc.vi8.info/Stock-RUU/ последното което е от 5.10.2012. Следвал съм инструкцийте от този сайт -> http://www.teamandroid.com/2012/09/02/ho...stall-ruu/ , а не от темата, това е жавно да отбележа.

[box] Phone: hTC Sensation | Rom: ViperS 5.10 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 |[/box]
Цитирай
#96

да рестартираш телефона само до bootmenu, тогава да включиш USB (преди това си включил USB Debugging, и си изключил Fastboot), тогава стартираш RUU 3.33.401.6 и може да тръгне.

| hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| 4Ext Recovery |
Цитирай
#97

Може би вътрешния CID на Андроид системата ти има НЕ-Европейски номер, затова направи каквото колегата те посъветва.
Цитирай
#98

И аз да се похваля - докарах го успешно до стоков вид и го предадох в сервиза.
Благодарности за темата, линковете и на Виктор за малкия но важен съвет по skype !

P.S.:Всичко в сервиза мина гладко...вече съм с чисто нов дисплей Wink

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#99

А може ли да се сложи стоковия ром, но да не връщам s-on и unroot ?

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай

може,само флашваш оригиналното ruu,за товя телефон
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)