Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - издържливост, зареждане, проблеми, коментари.

Нота ми е на 13 месеца. Сега идва от сервиза(м-тел). Проблема ми е бил в батерията. Пише дефектирала батерия. Платих 42лв. понеже гаранцията на батерията е само 6 месеца. Сега всичко е нормално. Не било рядкост да се скапе батерията за месеци. Написал съм какво правеше...
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! Мисля да си купувам нова батерия от Ebay, та се чудя дали не можете да споделите някакво впечатление от това: http://www.ebay.co.uk/itm/Blue-3500mAh-U...3ccde31b2c
или това: http://www.ebay.co.uk/itm/3680mAh-High-C...2579d68dc7
Да не се окаже, че купувам боклуци, налиии Lol
Цитирай

ldlalov написа:Здравейте! Мисля да си купувам нова батерия от Ebay, та се чудя дали не можете да споделите някакво впечатление от това: http://www.ebay.co.uk/itm/Blue-3500mAh-U...3ccde31b2c
или това: http://www.ebay.co.uk/itm/3680mAh-High-C...2579d68dc7
Да не се окаже, че купувам боклуци, налиии Lol
За да си сигурен си купи от сервиз в бг - 37 лв

OnePlus 3T
Цитирай

Изкарват малко повече време от оригиналната, на не си отговарят на капацитета

Samsung Galaxy Note
Цитирай

Здравейте, да ви споделя и батерията как е при мен. Средно издържа 2 дни при средно ползване. Изключвам винаги ръчно WIFI, GPS, Bluetooth, мобилен интернет и 3G. Ползвам Easy Battery Saver на интелигентен режим. При игра на по тежки игри примерно "Dungeon Hunter 3" кара по 2 до 3 часа. Правил съм и по 3 дни с по-малко ползване. След хард резет и по-малко инсталирани програми, около 40 приложения общо. Както и след зареждане на изключен телефон последния път постигнах рекорд от 4 дни. Разбира се не го и използвах много, просто не ми се налагаше. Като цяло по спомени имам към 15-тина мин разговори, около 40 мин игра на "Jewels Legend", слушане на музика 15-тина минути, фейсбук 15-тина минути, около 8 снимки със светкавица и още 10-тина без и разни други дребни неща които не си спомням по конкретно Big Grin.
Ето и малко скрйнове:
[Изображение: 9ce254da19cccd68.png][Изображение: bfa6fa009d0f205b.png][Изображение: af4fa845134eed19.png][Изображение: f050ff17b4503aaf.png]
[Изображение: a3df093c7075faaf.png][Изображение: 37d49164ef538eec.png][Изображение: df9e787e1d7796b4.png]

Като цяло мисля, че това е рекорда който може се постигне с използване на телефона. Не знам на какво се дължи този рекорд, да не вземе някой сега да реши, че е заради хард резета и да резетва после да ме плюе Dance . Просто си споделих опита, сега зареждам телефона не изключен и ще видя как ще кара батерията.

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

То да се похвалиш няма лошо :-). Обаче не си казал най-важното с коя версия на андроид си?

OnePlus 3T
Цитирай

The_Jack написа:То да се похвалиш няма лошо :-). Обаче не си казал най-важното с коя версия на андроид си?

Дам, със стоков ICS 4.0.4 (чудих се да напиша ама нали в подписа ми пише и не написах).

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

Здравейте, пак да споделя впечатления и резултати. Две зареждания вече правя на включен телефон и не виждам да кара по-малко, скрийншотовете които ще приложа са от второто зареждане. Първото зареждане изкарах почти 4 дни със около 40 мин снимане на HD видео, после през киес го прехвърлях на компа през wifi към 2гб. Второто зареждане, пак със същото ползване което съм изброявал в предния ми пост извади 5 дни. Тук искам да кажа, че предните скрийнове които съм дал по-горе са със ръчно зададена яркост на 0. А тези които давам тук са със автоматична яркост. Смея да кажа, че това което четох някъде... а именно че автоматичната яркост ядяла батерията щото така ползвало още един датчик нз си какво не е вярно... може да ходи повече батерията ако го ползваш повече на слънце на открито... ама ти на намалена яркост на 0 на слънце неможе да го ползваш... така че ползвайте си автоматичната яркост. Сега да покажа и резултатите които получих:
[Изображение: 5257d4a45c7448c6.png][Изображение: b667ed834860808a.png][Изображение: e029c4772c037d24.png]

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

Здравейте, имам следните проблеми:

1. Батерията на моя ноут се скапва с времето, започва да държи все по малко докато не му дам фабрични настройки, след това пак е добре и така всеки месец? Може ли това да е от някоя програма, която инсталирвам или андроида се скапва както при уиндоуса. При вас колко време се държи батерията преди да сметнете, че вече са нужни фабрични настройки или изобщо не стигате до тях?

2. Това не е проблем, а просто искам да попитам какво да включа в бекъпа, когато си правя. Влизам в титаниума, отварям менюто за бекъпи и избирам опция "Backup all user apps + system data" но там има 300 приложения и изобщо файла и незнам дали има задължителни или просто да си избера, това което искам да запазя.
Цитирай

ScatheBeast написа:При вас колко време се държи батерията преди да сметнете, че вече са нужни фабрични настройки или изобщо не стигате до тях?
Това наистина го чувам за пръв път всеки месец фабрични
Нещо ново - но щом така си преценил

★★★★★ Galaxy Note GT-N7000 ★ Galaxy S4 I9505 ★ iPhone 4S ★★ Samsung GALAXY Note3+Gear ★★★★★ Sony Xperia Z1 ★★★★★ Nexus 5 ★★★★★ Nokia Lumia ★★★★★ Samsung Galaxy S5 ★★★★★
Цитирай

Какво предлагате вие?
Цитирай

ScatheBeast написа:Какво предлагате вие?

Да си направиш фабричен рестарт. След това да си включих режима за пестене на нотето. После си настройваш мрежите на 2г само когато ти трябва мобилния нет да си пускаш 3г-то. Яркоста на автоматично, винаги изключваш нещата които не ползваш (блутут, безжичен интернет другия интернет). Махаш живите тапети, държиш максимално чисти екрани (в смисъл без излишни работи по тях) Мисля, че 4 екрана са повече от достатъчни примерно. Инсталираш само програми които ползваш често, така и ограничаваш броя на инсталираните приложения до минимум. Има и още неша но ме мързи да изброявам и ще забравя нещо има теми мисля за оптимизация. Редовно си чистиш рамта. Аз ползвам "Easy battery sever" в интелигентен режим и винаги виждам ако съм забравил нещо да изключа като нета щото иконата става зелена. Отделно ползвам и "Clean master" и периодично с него килвам приложения и след това чистя рамта... то май е едно и също но го правя 2 3 пъти на ден. И все пак ако ползваш интензивно телефона, без да играеш сериозни игри средно батерията кара 2 дни. Аз в последно време съм постоянно на компа и говоря малко за тов апостигам резултати от 4~5 дни. Но по често 4 дни Wink

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

За точно 9часа батерията ми падна с 25% при вкючен единствено Wi Fi и про положение, че през това време дисплея не е работил нито за секунда.
Цитирай

ScatheBeast написа:За точно 9часа батерията ми падна с 25% при вкючен единствено Wi Fi и про положение, че през това време дисплея не е работил нито за секунда.
Пробвай при изключен WIFI и изключени актуализации. Мислиш ли че като ти е изключен дисплея телефона не ползва интернета?

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

Кака да си спра всички актуализации от гугъла
Цитирай

ScatheBeast написа:Кака да си спра всички актуализации от гугъла
Май исках да кажа синхронизации, автоматичните актуализации се изключват от маркета във всяко приложение. Обаче това няма да ги спре да ползват нета май. Ъ толкова ли ти е проблем да спираш WIFI то всеки път когато не ти трябва и да го пускаш когато ти трябва. Ако ти е проблем Easy battery Saver прави това малко след като заключиш телефона!

П.П. Всъщност при определено ползване и при мен се стига до 25% за 9 часа... но при ползване при стендбай това би трябвало да са 3 до 5%. Обаче интернета си яде.... ама ти си псувай батерията и си прави резети Big Grin

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

Като направя фабрични и за цяла вечер ми пада 2-3% с Wifi, а фабрични правя г/д всеки месец, мисълта ми беше дали и при вас се скапва телефона и се нуждаете от фабрични.
Цитирай

ScatheBeast написа:Като направя фабрични и за цяла вечер ми пада 2-3% с Wifi, а фабрични правя г/д всеки месец, мисълта ми беше дали и при вас се скапва телефона и се нуждаете от фабрични.
Отказвам се да те насочвам, че проблема ти е в не спирането на нета.... прави си резети ако искаш всяка седмица! Май не ти се пробва и ти е голям проблем да спираш нета! Тва с резета всеки би се сетил, че не е нормално... не е вариант... и е тъпо!

Ама щом искаш да знаеш само дали при нас се скапвали телефоните и дали правим резети да ти отговоря. Не ми се скапва телефона, но тва не пречи аз да го скапвам чат пат (като говоря за бутане на батерията щото скапване на телефона е съвсем друго). Резет правих по други причини, иначе не правя резети.

Междо другото... в клавиатурата за набиране... набери *#9900# и "Enable fast dormancy" го сложи на Disable... може и тук да ти е разковничето ама аз няколко пъти по горе казах че мисля друго че ти е проблема. Има теми как да оптимизираме смартфона за по добър живот на батерията.... по горе ти споменах повечето неща.

Чао от мен :capitulation:

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

Искам да ти обясня, че дори и мобилните да са пуснати не е нормално да ти падат 25% за това време.
Цитирай

А аз да ти обесня, че нещо яде батерията... не се яде сама. Обаче ти си държиш, че не е нормално и нищо не казваш от това което ти препоръчвам дали си правил дали правиш. Кви програми имаш инсталирани лоудери ли кви други изгъзици. Много ясно че не е нормално ако нищо не ползва да пада така, но това едвали е така.... нещо я яде. И твоята задача трябва да е да намериш кое и да оптимизираш... не да ми обесняваш че не е нормално.

Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005  BLACK
Цитирай

Преди време някъде тук из темите бях написал, че Not-a ми вечер на stend by е изкарвал с 1-2 % спад на батерията. После нещо се обърка и започна да яде по15-20 % на вечер (~ 8 часа). Та вчера му извадих батерията и SD катрата, стартирах го и ... пак съм на 1-2 %. явно приложението, което е дренирало батерията ми е на SD картата и най-вероятно е някоя навигация, която държи процесора на пръсти и не му дава да си спи Confusedleep: та сега започвам да разкарвам нещата от SD (навигации разни, които съм тествал, и които не съм успял да подкарам по желания начин или не са ми харесали).
Надявам се тази информация да е от полза и на др. колеги с плочки (или 'лопата', както жена ми нарича "Великия Not") Smile
Очаквам сега тел-а ми (при моето използване) да изкарва по два дена. Smile

SAMSUNG Galaxy NOTE Blue - JB 4.1.2 AryaMod V8 & Forest HelloWorld-Make-II v1.9 GL2
Цитирай

Аз пък си купих златна китайска батерия за 3 паунда от ибей. Вече седмица съм с нея и да си кажа честно за 3000 мА часова батерия се справя доста добре! Определено по-добре от оригиналната. Така че съм склонен да прежаля износването на батерията, ако ще да давам по 10 лева на всеки 6 месеца примерно за нова. На всичкото отгоре телефонът ми е на док през цялата нощ, а дори да забравя, на другият ден пак имам поне 50% батерия и изобщо не ми е спешен заряда. Никога не съм спирал мобилния трафик или безжичната мрежа! Работя с телефона напълно нормално всеки ден, играя игри, не говоря много, но доста ровя из нета. Имам 3 пощенски акаунта, които бих желал да се опресняват на 1 час. Това е причината постоянно да имам достъп до интернет. И поради тази причина няма да го изключа и занапред. Wink
Цитирай

Ако на някой започне капака да щрака от време не време, да знае, че е време за смяна на батерията. Телефона ми започна изведнъж да примигва екрана много странно и малко след това се изключва на над 50% заряд. Появи се и онова щракане на капак. Извиках си нова батерия. При смяната установих, че старата се е надула - което обяснява щракането на капака. За първи път сменям толкова рано батерия на телефон - 15 месеца почти.
Цитирай

Здравейте колеги. На мойто ноте може ли да му сложа батерия от ноте2. Като ги гледам са еднакви само ампеража е различен.Целта ми е да кара по дълго без да го зареждам.
Цитирай

duulgia написа:Здравейте колеги. На мойто ноте може ли да му сложа батерия от ноте2. Като ги гледам са еднакви само ампеража е различен.Целта ми е да кара по дълго без да го зареждам.

Не.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)