Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - издържливост, зареждане, проблеми, коментари.

Моят тел държи 3 дена плътно. В понеделник в 8 сутринта го изключвам и пак е на кабела чак в сряда към 6-8 вечерта. Скайпа ми е винаги включен, като на работа имам рутер и си е закачен винаги. Ползвам си фейса, звъня по 20-на мин на ден. Нещо такова. Добре ли е Tongue

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Цитирай
Аксесоари

zdraveite imam seriozen problem s bateriqta predi vreme zapo4na da pada o6te do obqd na 50 procenta pri zarejdane cqla no6t ....sega vzeh nova ot ebay uj pi6e oriinalna -i pak si pada po su6tiq na4in vuzmojno e togava problema da ne e ot bateriqta ,no neznam ot kude e ina4e sym s 4.1.2 versiq na android slojih fabri4ni nastroiki formatirah vsi4ko 6to e vuzmojno i stranno pak mi se pokazvat mnogo snimki i video ...
[note=Модератор]Правила на форума: 4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва, ще се смятат за "неуважение към останалите участници". Такива мнения ще бъдат изтривани, а авторите наказвани.
[/note]
Въпрос лично от мен: къде във форума Видяхте да се пише на маймуница? Не Ви ли направи впечатление, че всички постове са на Кирилица?
Цитирай

И при мен като при jidachev, от скоро телефона взе яко да премигва. Батерията е на повече от 50% и като почне да мига, за секунди угасва и отива на 0%.
Та влезнах да видя дали има и други колеги с този проблем. Явно не съм сам. Мноооого тъпо ако трябва да се сменя батерия, все пак 15 месеца живот едвам изкара...
Аз съм с Андроид 4.1.1, чудя се дали хората с оригиналните ромове имат този проблем...
Цитирай

harrygg написа:И при мен като при jidachev, от скоро телефона взе яко да премигва. Батерията е на повече от 50% и като почне да мига, за секунди угасва и отива на 0%.
Та влезнах да видя дали има и други колеги с този проблем. Явно не съм сам.:, все пак 15 месеца живот едвам изкара...
Аз съм с Андроид 4.1.1, чудя се дали хората с оригиналните ромове имат този проблем...


Колега сам си си отгорил : Мноооого тъпо ако трябва да се сменя батерия... Батерията е консуматив и няма значение от рома на телефона ...
Поздрави

        
Цитирай

Намери някой приятел със същия тел.,сложи неговата батерия и разцъкай 1-2 часа,ако го нямаш този проблем причината е в твоята батерия! Много голям процент от случаите причината е в самата батерия,просто си е отишла и е за смяна :thumbup:

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

Аз съм с оригинален софтуер и никога не съм слагал друг. Така че живота на батерията не зависи от софтуера. Но телефона постоянно е на зарядно. Ако нямам възможност да е, се зарежда поне по два пъти на ден. Разбира се и се ползва много през това време.
Цитирай

Не че е тъпо, просто не съм свикнал на година да сменям батерия, все пак телефон за 1000 и косур лева... Аз щракане не чувам, но днес го отворих и наистина батерията е мега деформирана и издута. Дано докато не ми дойде новата тая не ми преебе телефона нещо...
Цитирай

здравейте пичове моля да помогнете.Телефонът ми не зарежда както трябва.Включвам го на зарядно и ако в същото време го ползвам батерията ми пада а ако не го ползвам зарежда за много дълго време.Пробвал съм и с друго зарядно същата работа.Дали е заминала батерията.Със стоков ром съм без рут 4.0.4 Благодаря предварително
Цитирай

колега направи едни заводски настроики на телефона, мисля, че ще се оправи.
Поздрави Android

        
Цитирай

не става с заводски настройки. Други идеи
Цитирай

колегата ти е писал ,, вземи от някои приятел батерия и пробвай, мисля си, че е за смяна :angry:

        
Цитирай

благодаря ти Нено ,но не познавам никой с плочката.Ще пробвам с контактен спрей буксата за зареждане да не би да се е окислила, ако не помогне ще се сменя батерията.Да сме благодарни на samsung , че можем да си я сменим сами
Цитирай

Здравейте, някой от вас да има впечатления за живота на батерията след последния ъпдет на андройд до 4.1.2. От няколко дни ъпдетнах през киес и батерията пада за 5-6 часа Sad отделно изчезнаха и някои функции. ще се радвам да споделите вие как сте след ъпдейта Smile
Цитирай

Anagreg написа:Здравейте, някой от вас да има впечатления за живота на батерията след последния ъпдет на андройд до 4.1.2. От няколко дни ъпдетнах през киес и батерията пада за 5-6 часа Sad отделно изчезнаха и някои функции. ще се радвам да споделите вие как сте след ъпдейта Smile

4.1.2 - около 2дни със слушане на музика, малко пъзели, броузване и не повече от 30мин. телефония.

Преди да си започнал да обвиняваш ром-а провери дали ти си настроил устройството. Като за начало трябва да разбереш защо батерита ти пада толкова бързо - Settings -> Battery -> History details -> awake/screen on в перфектния случай са еднакви. Следваща стъпка - Application manager - Running какво и защо работи там, обикновено на новоинсталирани ромове дори и ползващи различни лаучери се зареждат чекните на акууедър, яху нюз и сток маркет и т.н. Следваща стъпка - Settings - Accounts - Sync settings - какво и защо се синхронизира. Следваща стъпка - екранът, най-големия потребител на ток, подсветката на авто ли е или на макс?

Преди всичко трябва сами да развиеш усещането за някой неща - ако ползваш телефона активно и екранът свети почти постоянно (ако слушаш музика, но екранът не работи консумацията е под 10% от състоянието с вкл. подсветка), Ако ползваш приложения, които изискват постоянна работа на процесора на 100%. Ако GSM/Wi-Fi сигналът/лите са слаб - няма как батерията да издържи дълго.

п.п за напреднали потребители - better battery stats - дава доста ясна представа какво буди телефона ти и харчи батерия.

поздрави

Note -> Note II -> Note 3
Цитирай

Да но това беше само веднъж обикновено телефона ми издържа между 4-6 дена, но главната му цел са разговори. когато започна да го "разцъквам" е имало случаи и на 1 ден е падала батерията
[Изображение: misc.php?item=31116&download=0]

GT-N7000
Цитирай

Телефонът бездейства- 25% Lol

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

smiley написа:Телефонът бездейства- 25% Lol
Не не - телефона върши все пак нещо - седи на шкафа Tooth

★★★★★ Galaxy Note GT-N7000 ★ Galaxy S4 I9505 ★ iPhone 4S ★★ Samsung GALAXY Note3+Gear ★★★★★ Sony Xperia Z1 ★★★★★ Nexus 5 ★★★★★ Nokia Lumia ★★★★★ Samsung Galaxy S5 ★★★★★
Цитирай

Хора, моля помагайте. Имам проблем с батерията. Вчера флашнах с один последния официален РОМ, инсталирах приложения, правих настройки и т.н. Вечерта сложих телефона да се зарежда и малко преди да легна го изключих. На сутринта беше 99% или нещо такова, нищо необичайно, но след няколко часа вижте резултата:
[Изображение: c1668abea2739c57.png] [Изображение: 3cbad629c4979fc4.png]
GPS и навигация не съм включвал дори, днес съм използвал телефона точно да отворя 5-6 страници в интернет и това му беше.

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

stefsan1 написа:Хора, моля помагайте. Имам проблем с батерията. Вчера флашнах с один последния официален РОМ, инсталирах приложения, правих настройки и т.н. Вечерта сложих телефона да се зарежда и малко преди да легна го изключих. На сутринта беше 99% или нещо такова, нищо необичайно, но след няколко часа вижте резултата:
[Изображение: c1668abea2739c57.png] [Изображение: 3cbad629c4979fc4.png]
GPS и навигация не съм включвал дори, днес съм използвал телефона точно да отворя 5-6 страници в интернет и това му беше.

Колега, мисля си, че проблема идва от Сиджика, деинсталирай го за един ден и виж как ще е положението Smile Разбира се можеш да ползвап Иго като алтернатива за ГПС

        
Цитирай

И ако се оплаквате от батериите си?!? Аз го зареждам вече по 2 пъти на ден. Поръчал съм си нова батерия вече и се надявам тя да ми реши проблемите. Дисплея е на 60% консумация 3г и wi-fi постоянно.

Samsung Galaxy Note (4.1.2 AXXROM N7000 XXLSZv12) + Samsung 8gb SDHC Class 10 + more than 100GB cloud storage
HTC WildFire CM7.2 (2.3.7 ICS STYLE) ROOT AlphaRev X @691MHz S2E/EXT3 512MB/
Цитирай

аз зареждам само вечер, на работа имам комп и нет, телефона ми си почива Smile

        
Цитирай

stefsan1 написа:Хора, моля помагайте. Имам проблем с батерията. Вчера флашнах с один последния официален РОМ, инсталирах приложения, правих настройки и т.н. Вечерта сложих телефона да се зарежда и малко преди да легна го изключих. На сутринта беше 99% или нещо такова, нищо необичайно, но след няколко часа вижте резултата:
[Изображение: c1668abea2739c57.png] [Изображение: 3cbad629c4979fc4.png]
GPS и навигация не съм включвал дори, днес съм използвал телефона точно да отворя 5-6 страници в интернет и това му беше.
Колега, проблема идва от Sygic, както е написал колегата @nnenno, понеже навигацията държи на заден фон процес който работи през цялото време. Преди време още няколко човека се бяха оплакали в темата за навигации. Най-добре си сложи друга навигация или ползвай тази си на Гугъл. Smile

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Някакъв откачалник в магазин ми поиска 40лв за нова батерия за N7000, много ми се видя 20лв е нормална цена според мен (купих я от ebay) Ще споделя като пристигне.

Samsung Galaxy Note (4.1.2 AXXROM N7000 XXLSZv12) + Samsung 8gb SDHC Class 10 + more than 100GB cloud storage
HTC WildFire CM7.2 (2.3.7 ICS STYLE) ROOT AlphaRev X @691MHz S2E/EXT3 512MB/
Цитирай

Dimoff написа:Някакъв откачалник в магазин ми поиска 40лв за нова батерия за N7000, много ми се видя 20лв е нормална цена според мен (купих я от ebay) Ще споделя като пристигне.

Колега 40 лева е цената на оригинална батерия в омня... Дано тази която си взел е качествена, моля сподели няколко снимки като дойде при теб Smile

        
Цитирай

Казвам откачалник защото от същия магазин 2 седмици по рано Блели ми братко (приятел с бял N7000) взе същата която ми предлагаха за 25лв оригиналъ пак...
Ще споделя снимки и импресия от новата когато е тук и след тестване

Samsung Galaxy Note (4.1.2 AXXROM N7000 XXLSZv12) + Samsung 8gb SDHC Class 10 + more than 100GB cloud storage
HTC WildFire CM7.2 (2.3.7 ICS STYLE) ROOT AlphaRev X @691MHz S2E/EXT3 512MB/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)